Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Podkręcałem moją karte i z rdzenia wycisnołem max 480 i z pamięci tylko 1100. Gdy kręce dalej niż 1100 mam już arty. Na taktowaniu 480/1100 uzyskałem 15 118 3dmarków w 3dmark03, czy to nie aby troche mało?? Czy zwiekszając napięcie do dajmy 1,45 będe mógł dalej podkręcić pamieci?? Cały cazs sie wacham z tym zwiększeniem napięcia... ;p Prosze o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GeForce 7800GT Extreme Leadtek procek P4 640 (3.2 GB) 1024 mb DDR2 (533mgh) płyta głowna Intel D915PBLL, dysk Samsung ATA II 160 GB, i zasilacz Schiftec 420. A F.E.A.R. sie tnie na najwyzszych detalach nfs MOST WANTED tez sie letkko sie tnie na najwyzszych detalach i nie wiem co zrobic nie powinno sie ciac na tym kompie chyba wogole chodzi nie za szybko prosze o pomoc :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ze nie wypadaja najlepiej??? Wydajnosc poszczegolnych modeli jest zblizona ,roznia sie tylko mozliwosciami o/c (hehe dobrze powiedziane TYLKO) :D

Leadtek po prostu przegial dajac do wersji extreme zwykle gpu nie selekty...i dlatego zeby chodzily jako tako wiatrak pewnie trzeba ustawiac na 100% :blink: U mnie bios ustawia w 3D 43% wiec panowie z Leadteka chyba dli plame Zwykle u mnie rdzen chodzi spoko 430MHz ale pamieci ida calkiem niezle na codzien 600MHz wiec jest niezle :) Szkoda ze o/c pamieci nic nie daje :?

 

@hagen86 to ze FEAR sie tnie w maks ustawieniach to nie odkrycie ,ta gra potrzebuje najmniej sli do plynnej animacji w maks ustawieniach :blink:

A zaciachy w NFSMW sa znane chociaz u mnie nie wystepuja :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GeForce 7800GT Extreme Leadtek procek P4 640 (3.2 GB) 1024 mb DDR2 (533mgh) płyta głowna Intel D915PBLL, dysk Samsung ATA II 160 GB, i zasilacz Schiftec 420. A F.E.A.R. sie tnie na najwyzszych detalach nfs MOST WANTED tez sie letkko sie tnie na najwyzszych detalach i nie wiem co zrobic nie powinno sie ciac na tym kompie chyba wogole chodzi nie za szybko prosze o pomoc :angry:

ale co znaczy "w najwyższych detalach"?? 1600x1200 z AAx4 i Afx16?? napisz moze cos wiecej co??

 

w FEARze mozesz miec ustawione tekstury na max co bedzie w wyniku cięło..do tego musiałbys mieć 2GB ramu..a masz 1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedługo bede zmieniał chłodzenie i to własnie na silencera, a te informacje, ze niby Silencery zabijały karty to było nic innego jak za mocne przykręcenie go do karty co powodowało zmieżdżenie rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak zmienić to napięcie w Nbitorze zminiłem wszystko jak w opisie i zapisałem. Ale jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m program Nvflasch to z anic nie wiem jak ten zapisany plik tam wczytać.... Prosze o pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak zmienić to napięcie w Nbitorze zminiłem wszystko jak w opisie i zapisałem. Ale jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m program Nvflasch to z anic nie wiem jak ten zapisany plik tam wczytać.... Prosze o pomoc..

Musisz zrobić dyskietkę startową i dodać do niej pliki, które znajdują się w nvflash'u (dwa pliki) + zmodyfikowany bios.

 

Startujesz komputer z dyskietki, i następnie wpisujesz: nvflash -4 -5 -6 nazwa_biosu.rom (można tez użyc komendy nvflash nazwa_biosu.rom), poźniej musisz wcisnąć jeszcze "y" (yes) i po zakończeniu akcji zrestartować komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten rev. 3 będzie pasował do sli ?

czy się to wszystko zmieści ?

 

Zależy jaki masz rozstaw slotów PCI-E na płycie głównej. Jeśli taki jak na tym Asusie, to dwa Silencery się zmieszczą.

 

1860832[/snapback]

a co myslicie o tym dodając jeszcze wentylator.

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...0GT_Silent.html

 

Moim zdaniem, nietrafiony pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Gb k8n pro Sli to nie wejdzie szkoda

w sklepie odradzili mi asusa chociasz właśnie go chciałem ze względu na taki rostaw ale asus podobno się pogorszyły!?

mam w budzie z boku wentylator fi 120mm bezpośrednio na te dwie karty i chłodzi super max 45 stopni ale ten chałas z wentylatorków z karty jest okropny

dzwoniłem do 4max i na koniec lub początku tygodnia będą mieli jakieś nowe radiatory może oni coś wykombinują ???

a

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu zamontowałbym Zalmany/Pentagramy, skoro masz dobry nadmuch z boku (przy czym nacisk kładę na Zalmany). Jest to chyba jedyne sensowne rozwiązanie. Jedyną alternatywą wydaje się być WC.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody się boję !!??

a zalman to jaki model http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16046 i czy radiatorki też specjalne i czy można je potem odłączyć w razie reklamacji??

słyszałem o jakimś kleju, taśmie że daje się do zamrażalki na dwie godziny i potem radiatorki można odłączyć???

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o tego Zalmana chodzi. Radiatorki jakie, są każdy widzi i z pewnością przydały by się lepsze, ale niestety, konstrukcja Zalmana nie pozwoli na montaż wysokich radiatorów na kostki pamięci. Same radiatorki najlepiej przykleic na taśmę, jest je łatwiej ściągnąć. W momencie gdy przykleisz je na klej, jedynym sposobem na ich demontaż jest zabawa z woreczkiem i zamrażalką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam taką opcje by mi wybrało jak najleprze taktowanie? Nie wiem jak to sie nazywa ale szuka najleprzego taktowania przy określonym napięciu, chłodzeniu. Gdzie moge znaleźć tą opcje?? Bo jak dam 1,45 V to chciałbym zobaczyc ile komputer mi zaproponuje taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem to powiem ci jeszcze co mam w zanadżu

mam cztery ogniwa paltiego o mocy 320wat założone na dole obudowy i ten nadmuch chłodzi mi srodek kompa i jest git ale gdy wyłącze kompa to mam mokrą podłogę i trochę dużo prądu zużywa i to jest duży minus

ale to moja koncepcja i by była git ale ta woda by musiała spływać do kanalizy he he komp by musiał byc w kiblu hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robak57

Hmm... troche chyba przerost formy nad treścia. Moim zdaniem wystarczył by wentyl 120mm wiejący z boku na SLI z Zalmanami + 120mm wyciąg pod zasiłką + 80mm z przodu na dole budy zasysający.

 

@tony_tr

 

Musisz ściągnąć pliczek Coolbits i dodać go do rejestru. Jak to zrobisz, to pojawi Ci się odpowiednia zakładka w sterownikach.

 

I mały OT (chociaż, czy ja wiem).

Udało mi się wreszcie dodać odczyt temperaturki z rdzenia 7800GT do MBM :banana:

 

Tak to teraz wygląda:

 

Dołączona grafika

 

I sam tray:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągłem i nic mi to nie dało

ale umnie temp na cpu max 42 min 23 a veg-a 44 min 38

a po za tym oglądałem zdięcie twojego kompa i tej karty z tym radiatorem u mnie by sie raczej nie zmieścił bo ta górna karta by nie miała z kąt zasysac powietrza laminat drugiej karty by zasłaniał

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na mojej karcie w 3dmark05 dalo mi 7.2 k .... mysle ze to dobry wynik.

W sterownikach ustawilme Detect Optimal Ferquencies co dalo mi

464(450 default) na 1.08 Ghz.

W sumei taka karta mie jest za nadto wystarczajaca i zamierzam ja sprzedac bo do cs 1.6 wystarczy mi 6600 gt a taka moge kupic od znajomego za grosze. Tylko zastanawiam sie ile sprzedac za tego xfx 7800 gt.

POZDRO ED

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrpbiłem tak jak mowiliscie zgrałem na dyskietke dwa pliki nvflash wraz z zmienionym biosem (plik .rom). I włonczyłem komputer z dyskietką w środku i wyświetlił mi się co prawda ekran lecz nie mogłem nic tam wpisać bo cały czas był komunikat że prosze wyciągnąć dyskietke itp... i naciśnij przycisk by kontynuować. Zapisałem już plik z nbitora ale nie wiem jak go włączyć w życie..... Co mam zrobić jak wgrać ten bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie .

Bede posiadaczem GF 7800GT mam pytanie czy na orginalnym chlodzeniu uda mi sie uzyskac jakies dobre wyniki w podkrecaniu ? Ewentualnie jakie chlodzenie polecacie . Przelgadalem kilka skelpow ale nie odnalazlem typowego chlodzenia pod 7800 . Czy to znaczy ze dopiero pojawia sie jakies nowe coolery ? Co polecacie czekam na opinie porady dziekuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...