Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz cos z cyklu "szybkie pytanie, szybka odpowiedz"

 

Nie wiem czy bylo o to pytane wczesniej w temacie, ale chcialbym sie dowiedziec ktorego producenta karta 7800GT jest najlepsza?

Z tego co czytam to nie ma wiekszej zasady ktore krecą sie lepiej a ktore gorzej.

Najtaniej jest MSI (1199)

Ale zapytam tak : MSI, ASUS, Point of View, Palit, Club3D czy Leadtek?

 

Mile widzane objasnieje typu czas dostepu pamieci.

 

Osobiscie bralbym ASUSa albo Leadteka :lol2:

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Leadtek i szczerze mówiąc coś niezbyt jestem zadowolony. Mam arteafkty już przy 450/1100 a już kompletnie widoczne przy 455/1140. Może po prostu trafił mi sie taki egzemplarz

wiesz ja gainwarda 7800GT GS i powiem ci ze ustawienia standardowe sa to 450/1100 i wyskakuja arty niy jest to wina slabego zasilacza ja mam modecoma 300 wypozyczonego i wyskakuja arty jezeli po zmianie zasilaczas nadal bede wyskakiwac na standardowych karta powedroje zpowrotem do sklepu :huh: Edytowane przez wodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny ali

Nie chce byc bezszczelny, ale forum nie jest od wyciagania wnioskow ale od dyskuji nad nimi. Pytam bo zakup takiego sprzetu jest dosc duza inwestycją i nie chcialbym po chwili tego zalowac.

 

Co do tej wersji Extreme to niepotrzebnie przeplaciles, to sa zwyczajne 7800gt z podniesionymi taktowaniami, nawet nie selekty. Zreszta nie moja sprawa.

 

@Wodi

Gainward troszke nie wart jest kupna, zwazywszy na to ze placi sie tylko za marke. Z osiagami to juz jest roznie.

Kumpel wlasnie oddal swojego 6800GT gainwarda < Spalila sie.

 

A wiec nie Leadtek.

Pointofview odpada (cos za malo znana ta firma)

Club3d(j/w)

 

Albo MSI albo ASUS. Do tego dolozylbym jeszcze Galaxy i Gigabyte.

 

Ciezka sprawa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny ali

Nie chce byc bezszczelny, ale forum nie jest od wyciagania wnioskow ale od dyskuji nad nimi. Pytam bo zakup takiego sprzetu jest dosc duza inwestycją i nie chcialbym po chwili tego zalowac.

Akurat forum jest od czytania ,a nie pisania beznadziejnych postow.

 

Inwestycja :blink: O tak karta za 1,2k to jest inwestycja ktora za pol roku straci 40% swojej wartosci :? Nie badz smieszny :lol2:

 

Co do tej wersji Extreme to niepotrzebnie przeplaciles, to sa zwyczajne 7800gt z podniesionymi taktowaniami, nawet nie selekty. Zreszta nie moja sprawa.

A Ty nie udzielaj mi rad! Skad wiesz ile dalem? Zreszta to kto tutaj pyta? Napisalem ,poczytaj to sie dowiesz jakie karty jak sie kreca :) Zreszta Greg_1 dal Ci odpowiedz a szkoda ,bo przydalaby Ci sie lekcja pokory :mur: Sorry za ostry ton ale imo zasluzyl :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam XFX GeForce 7800 GT to bardzo znana firma za granicą i wszedzie gdzie ja testowali dobrze sie krecila, jest fabrycznie podkrecona 450/1050 co zapewnia oc rdzenia minimum 450 bo jak nie to zwrot! i nie trzeba przeplacac jak w przypadku leadteka extreme

zamowilem ja dzis, cena troche wieksza 1242,53 zl, ale zalezy mi tez na oryginalnym Far Cry'u

w srode/czwartek napisze jak sie sprawuje

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam XFX GeForce 7800 GT to bardzo znana firma za granicą i wszedzie gdzie ja testowali dobrze sie krecila, jest fabrycznie podkrecona 450/1050 co zapewnia oc rdzenia minimum 450 bo jak nie to zwrot! i nie trzeba przeplacac jak w przypadku leadteka extreme

zamowilem ja dzis, cena troche wieksza 1242,53 zl, ale zalezy mi tez na oryginalnym Far Cry'u

w srode/czwartek napisze jak sie sprawuje

fAR CRY X2 i jeszcze jaks gra ...... juz mialem ta karte sprzedawac ....ale dobrze dziala nie mam kaloryfera w kompie wiec jest nie zle. I na gownianymn pencie miedzianym mam 42 stpnie mac i cicho jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 7800 GT są referencyjne od nVidii...ile razy to jeszcze bedzie wałkowane? Te karty niczym sie od siebie nie roznia procz nalepką na chłodzeniu, pudełkiem i jej zawrtością :/

MSI, Leadtek, galaxy, Asus, PoV - nie ma znaczenia !! A ceny są rozne ze wzgledu na firme i rozne"dodatki" które sa w pudełkach.

 

To ze jedna sztuka pojdzie 500/1200 a druga tylko 460/1150 na stockowym chłodzeniu nie ma nic wspolnego z firma! Prawda jest taka, kazdy poleca to co ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dem

Nie kupuje w Ostrowie, wiekszosc w prolinie w Kaliszu.

Zamierzam kupic kompa, ale karte zamierzam zamowic gdzies indziej niz w prolinie (taniej o 200zl)

 

@ co oc?

Gdzie kupujesz tego XFX?

 

@ Metz

Nie wiem czy mam racje ale w opisie masz Leadteka a sprzedajesz MSI, ktoras jest gorsza?:]

 

Konstrukcyjnie nie roznia sie niczym, ale pamieci moga byc inne i chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci na wszystkich 7800GT są takie sam :!: i wszystkie GT mają to samo chłodzenie :!:

Jest tylko jeden model 7800GT który zamiast 2ns ma memki 1.6ns, to jest ten Asus z pasywnym chłodzeniem który kosztuje ~1600zł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osz kurcze wiec teraz XFX czy Galaxy... brrr;]

 

A za miesiac 18nastka;]

 

co oc? czekam na twoje sprawozdanie z overclockingu;]

 

Pozdro

 

Ja Ci powiem tylko tak, nie wazne jakiego producenta wezmiesz tylko wazne bys na dobry egzemparz trafil, ja ogolnie posiadam Leadtek'a ver. Extreme nominalne jej taktowanie to GPU450 MEM1070 mi sie ja udalo wykrecic do 515GPU i 1224MEM, mozna tez ustawic GPU na 500 a MEM na 1240 Ja osobiscie na grafe nie narzekam, ostatnio jedynie mialem problem z temp. ale wiem ze nie mam odpowiednio odprowadzanego ciepla, ale troche pokombinowalem i zmiana sterow pomogla. Na tym leadteku osiagi w 3DMarkach sa super ponad 17tys w 2003, 8tys w 2005 i ponad 4tys w 2006 wiem ze karte jeszcze by bylo mozna wykrecic lepiej ale mam straszny zasilacz bo TRACER 400W no i jeszcze leprze chlodzenie na nia i mozna by bylo sie pobawic, ale w sumie po co jesli na chwile obecna jest wystarczajaca. Pozdro i zycze udanych zakupow.

Edytowane przez robcio1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nie wykrywa mi sterownik sli mam teraz jedną kartę a powinnem mieć dwie ???????

karty są sprawne dwie sztuki!?

pisze mi teraz pci express x16 a powinno x8 chyba będę musiał nowego wina wgrać!?

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU8Z3R0 bierz XFX jego przewaga to tak jak powiedzialem gwarantowane oc rdzenia 450 Mhz pamieci 1050

jest ta blaszka usztywniajaca wzdluz karty i wiecej gier.

sprawdzilem prawie wszystkie sklepy w Polsce i stwierdzilem ze XFX bedzie najlepszym wyborem

sprawozdanie z oc niebawem

pozdrawiam

Ps poza tym XFX ma troche inne chlodzenie http://www.playtech.co.nz/upload/200601061037284.jpg

porownajcie np z http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20663# albo z http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,208401,0.html cos czuje w kosciach, ze lepsze i cichsze... takze upadl MIT gloszony w tym temacie o referencyjnych 7800 gt

jakbys chcial kupowac to tu http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C1510035 masz taniej bo bez kosztow wysylki

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU8Z3R0 bierz XFX jego przewaga to tak jak powiedzialem gwarantowane oc rdzenia 450 Mhz pamieci 1050

jest ta blaszka usztywniajaca wzdluz karty i wiecej gier.

sprawdzilem prawie wszystkie sklepy w Polsce i stwierdzilem ze XFX bedzie najlepszym wyborem

sprawozdanie z oc niebawem

pozdrawiam

Ps poza tym XFX ma troche inne chlodzenie http://www.playtech.co.nz/upload/200601061037284.jpg

porownajcie np z http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20663# albo z http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,208401,0.html cos czuje w kosciach, ze lepsze i cichsze... takze upadl MIT gloszony w tym temacie o referencyjnych 7800 gt

jakbys chcial kupowac to tu http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C1510035 masz taniej bo bez kosztow wysylki

Szczerze kupilbym XFX za sam wyglad, bardzo podoba mi sie czarny akcent. Bedzie pasowal do nowej obudowy chiefteca ktora zamierzam kupic, ale nie to jest wazne. Tak naprawde to na poczatku bardzo chcialem kupic XFX, ale myslalem ze jest slabo dostepny w Polsce.

Poczekamy miesiac, moze stanieje z 50zl. Chociaz kupujac karte za 1.2k to marne pocieszenie. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam :lol2:

 

Wlasnie, co do tego o/c. Moglbys sie pozniej odezwac do mnie na gg po jakis testach? Tak dla pewnosci mialbym pare pytan.

 

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki epytanie odnośnie Silencera nV5 rev.3

1. Czy pasuje on do kart ge force 7800 gt

2. Czy nie bedzie problemu z pamięciami w karcie ponieważ on chłodzi jedynie rdzeń? Co z pamięciami

3. Oraz gdzie najtaniej go kupić, patrzyłem na allegro ale tam sa stare modele... Macie jakieś linki do sklepów internetowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...