Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Zrobiłem Vmoda na 1,45 V i sprawa przedstawia się następująco:

475/1100 15980

491/1100 16089

500/1100 16453

Są to testy w 3dmarku03 Na żadnej opcji taktowania nie pojawiły się artefakty. Czy te wyniki są w normie? Dodam że procek chodzi mi na 2,5 ghz. Pamięci w karcie za nic nie chcą pójść wyzej, ponad 1100 są już arty... I nie wiem co mam zrobić :/ Stery na testach to 81.98 Prubować dalej kręcić proca powyżej 500? Dodam że mam narazie standardowe chłodzenie... Czy te wyniki są w normie czy za małe??

Zacytuje jeszcze raz swoją wiadomosc pon eiważ nie otrzymałem odpowiedzi :/

Hmm co moge zrobić by lepiej podkręcić pamięci :/ ps Lifanek wyslij mi na priva swoj numer gg jeśli mozesz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje jeszcze raz swoją wiadomosc pon eiważ nie otrzymałem odpowiedzi :/

Hmm co moge zrobić by lepiej podkręcić pamięci :/ ps Lifanek wyslij mi na priva swoj numer gg jeśli mozesz. Pozdro

nic ci nie da ze pamieci puscisz na 1200 ,prawie w ogole roznicy nie poczujesz! na moje oko powinno byc spokojnie 17k , wiec albo masz tak mocno system zasyfiony albo cos poustawiane nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie. wiecie jestem prawie pewien że z moją kartą jest coś nie tak ale nie wiem jak to udowodnić i wyjaśnić. W 3dmarku np w testach z samolotami one nie latają płynnie, tak samo w nature sie tnie jest 40 fpsów (500/1100)... już nie wspomne jak praktycznie zatrzymuje obraz z podniesiania kamery z wody na krajobraz... na 500/1100 Tną mi sie gry np nfs most wanted ege of empires 3 trzeba by było to zobaczyć a ja nie moge nic udowodnić sprzerdawcy bo testy w 3dmarku są niby wysokie, lecz jakby przekaz obrazu nawalał..... Pomocy...?

 

Wiele czynników się na to składa pomożecie mi? Znacie sie pewnie na tym lepiej niż ja dajcie mi jakieś instrukcje co mam sprawdzić żebyśmy to jakoś zdiagnozowali... Ja jestem o tym prawie przekonany lecz bezsilny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobic ?? kupic gfa od msi czy od gainwarda , msi 1300 zl, gainward 1500 zl , czy roznia sie wydajnoscia ?? pls odpowiedzcuie szybko bo jutro rano mam juz zdecydowac

Edytowane przez rado1450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie. wiecie jestem prawie pewien że z moją kartą jest coś nie tak ale nie wiem jak to udowodnić i wyjaśnić. W 3dmarku np w testach z samolotami one nie latają płynnie, tak samo w nature sie tnie jest 40 fpsów (500/1100)... już nie wspomne jak praktycznie zatrzymuje obraz z podniesiania kamery z wody na krajobraz... na 500/1100 Tną mi sie gry np nfs most wanted ege of empires 3 trzeba by było to zobaczyć a ja nie moge nic udowodnić sprzerdawcy bo testy w 3dmarku są niby wysokie, lecz jakby przekaz obrazu nawalał..... Pomocy...?

 

Wiele czynników się na to składa pomożecie mi? Znacie sie pewnie na tym lepiej niż ja dajcie mi jakieś instrukcje co mam sprawdzić żebyśmy to jakoś zdiagnozowali... Ja jestem o tym prawie przekonany lecz bezsilny :(

co do testow nature to sa spadki na jednym 7800gt ponizej 30fps , jesli obraz ci sie zatrzyma na chwile to znaczy ze rdzen jest za mocno podkrecony, nfs na maksa na jednej karcie ma prawo przyciac (spasc ponizej 30fps) zrob format napewno pomoze! ale te gry co podales to maja dosc duze wymagania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąśnie. wiecie jestem prawie pewien że z moją kartą jest coś nie tak ale nie wiem jak to udowodnić i wyjaśnić. W 3dmarku np w testach z samolotami one nie latają płynnie, tak samo w nature sie tnie jest 40 fpsów (500/1100)... już nie wspomne jak praktycznie zatrzymuje obraz z podniesiania kamery z wody na krajobraz... na 500/1100 Tną mi sie gry np nfs most wanted ege of empires 3 trzeba by było to zobaczyć a ja nie moge nic udowodnić sprzerdawcy bo testy w 3dmarku są niby wysokie, lecz jakby przekaz obrazu nawalał..... Pomocy...?

 

Wiele czynników się na to składa pomożecie mi? Znacie sie pewnie na tym lepiej niż ja dajcie mi jakieś instrukcje co mam sprawdzić żebyśmy to jakoś zdiagnozowali... Ja jestem o tym prawie przekonany lecz bezsilny

Tony...odkręć troche proca(ja tak mam jak za duże zrobie OC proca...tak pisze,że jest 40fps,a są przeskoki w obrazie :blink: (tak jakby mikro doczyty ,którym program ,3dmark nie wyłapuje a Ty je wyłapujesz - jest to bardzo denerwujące szczególnie w grach). To nie jest wina karty,lecz nadmiernego OC proca.Póść proca o 50-100Mhz mniej i będzie już dobrze :D Edytowane przez Daron7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Blue: rdzeń nie jest za mocno podkręcony ponieważ próbowałem na różnych konfigóracjach. Obraz chodzi skokowo np na pierwszym teście (tym z samolotami) samolot nie leci płynnie lecz jakby przeskakuje nie jest to jak zwykłe cieńcie, gdy leci to nie wiem dwa razy na sekunde zwalnia i potem normalnie normalnie zwalnia normalnie zwalnia.... nie ma płynności ruchu. Format robiłem niedawno praktycznie nic nie mam zainstalowanego użycie procesora to 0-7% Propo nfs wiem że są tam spadki poniżej 30 lecz w niektórych miejscach, sprawdzając frapsem np przy 40 fpsach dalej sie tnie i przeskakuje obraz na zakrętach itp... to si epoprostu czuje nie ma płynności nic dodać nic ująć. Co dziwne gdy zmiejszam wymagania nawet wszystko wyłanczając fpsów nadal jest tyle samo co na full ustawieniach i dalej sie tnie :/... Jeśli chodzi o age of empires 3 to ludzie chodzą normalnie bez przycięć lecz jak przesuwam obraz to skacze... Co do procesora testy były przy standardowym taktowaniu i przy podkręceniu. W sumie to co powiedział Daron 7 jest bardzo ciekawe... Tyle że problem u mnie nie tkwi w procu... A moze coś jest felerne..niekoniecznie musi to być karta. Zastanawiam się czy nie zostawić komputera na dzien w jakimś dobrym sklepie by go sprawdzili lecz obawiam sie że włączą 3dmarka zobaczą że chodzi i powiedzą że wszystko jest oki... Rozumiem że najlepiej jest szukac przyczyn np w zaśmieceniu kompa czy podkręceniu proca lecz u mnie to odpada... Tak samo w teście vartex schrader jak t eludki spadają z góry obraz też przesuwa sie skokowo, nie mocno lecz zauważalnie... Jakieś sugestie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Blue: rdzeń nie jest za mocno podkręcony ponieważ próbowałem na różnych konfigóracjach. Obraz chodzi skokowo np na pierwszym teście (tym z samolotami) samolot nie leci płynnie lecz jakby przeskakuje nie jest to jak zwykłe cieńcie, gdy leci to nie wiem dwa razy na sekunde zwalnia i potem normalnie normalnie zwalnia normalnie zwalnia.... nie ma płynności ruchu. Format robiłem niedawno praktycznie nic nie mam zainstalowanego użycie procesora to 0-7% Propo nfs wiem że są tam spadki poniżej 30 lecz w niektórych miejscach, sprawdzając frapsem np przy 40 fpsach dalej sie tnie i przeskakuje obraz na zakrętach itp... to si epoprostu czuje nie ma płynności nic dodać nic ująć. Co dziwne gdy zmiejszam wymagania nawet wszystko wyłanczając fpsów nadal jest tyle samo co na full ustawieniach i dalej sie tnie :/... Jeśli chodzi o age of empires 3 to ludzie chodzą normalnie bez przycięć lecz jak przesuwam obraz to skacze... Co do procesora testy były przy standardowym taktowaniu i przy podkręceniu. W sumie to co powiedział Daron 7 jest bardzo ciekawe... Tyle że problem u mnie nie tkwi w procu... A moze coś jest felerne..niekoniecznie musi to być karta. Zastanawiam się czy nie zostawić komputera na dzien w jakimś dobrym sklepie by go sprawdzili lecz obawiam sie że włączą 3dmarka zobaczą że chodzi i powiedzą że wszystko jest oki... Rozumiem że najlepiej jest szukac przyczyn np w zaśmieceniu kompa czy podkręceniu proca lecz u mnie to odpada... Tak samo w teście vartex schrader jak t eludki spadają z góry obraz też przesuwa sie skokowo, nie mocno lecz zauważalnie... Jakieś sugestie??

 

powiedz nam jeszcze jaki masz zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko ;) czy x80-cu poradzi sobie z odprowadzeniem ciepla z 7800gt? tzn chodzi mi o 7800gs ale jako ze z nazwy podobny jest do 7800gt to wole sie was zapytac, bo jezeli radzi sobie z ochlodzeniem GT to z GS napewno sobie poradzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male info jesli komus sie przyda:

Z pomoca Nibitora zmienilem napiecie na GPU do 1,5v w 7800GT od Msi. Teraz przeszedl 3 petle 3dm2003 i jedna 2005+ gralem 3 godziny w GTA:SA zero artow przy 500/1200. Zobaczymy co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male info jesli komus sie przyda:

Z pomoca Nibitora zmienilem napiecie na GPU do 1,5v w 7800GT od Msi. Teraz przeszedl 3 petle 3dm2003 i jedna 2005+ gralem 3 godziny w GTA:SA zero artow przy 500/1200. Zobaczymy co dalej...

zartujesz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zapewnie wam zawracam 4litery ale mam male pytanie ale powazny problem. Grajac w NFS MW po jakims czasie grania jak daje wyjscie z gry to nie zdarzy mi wyjsc do systemu a wyskakuje mi blue window z jakim bledem i po doslownie chwili restart. Tak samo mam w call of duty 2, gramy z kolesiem po siecie liczmy gdzies ponad 1h i nagle blue window z bledem i restart. O co moze chodzic ?? Bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje. Pozdrawiam. Jeszcze chcialbym dodac ze moj sprzet jest taki jak w podpisie z GF 7800GT

Edytowane przez robcio1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy wiedzial, ale sa tu nowicjusze ktorzy na coktorejs stronie pytaja jaka karte kupic. Niby wszystko konstrukcje referencyjne, ale z tego co wiem z danych sklepowych najlepiej kreca sie Leadteki. Nie pisalem sposobu na podniesienie napiecia, tylko dla przymierzajacych sie do kupna7800GT wyniki karty od Msi. Nie wiem po co glupie zarty :/ Ktos wie cos o tym Accelero czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy wiedzial, ale sa tu nowicjusze ktorzy na coktorejs stronie pytaja jaka karte kupic. Niby wszystko konstrukcje referencyjne, ale z tego co wiem z danych sklepowych najlepiej kreca sie Leadteki. Nie pisalem sposobu na podniesienie napiecia, tylko dla przymierzajacych sie do kupna7800GT wyniki karty od Msi. Nie wiem po co glupie zarty :/ Ktos wie cos o tym Accelero czy nie?

 

Accelero X1 X2

http://forum.purepc.pl/lofiversion/index.php/t176481.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznasz, ze troche to dziwne 4x 200 to 800 a nie 5200 :wink:

pierwsze dotyczy wydajnosci shaderow, drugie ogolnej wydajnosci calego ukladu (nv40 odpwiednio 313T i 1.3Gflops . oczywiscie flopsy to flopsy, tak wiec sumujac wydajnosc wszytkich blokow ukladu i proownywanie jej do jednoego z nich jest troche bez sensu . no, ale "fanbois"" maja przynajmniej temat, szkoda tylko, ze jak zwykle nie wiedza o czym pisza i czego sie czepiaja...zalosne i tyle :(

btw: Buu nie pije tu do Ciebie oczywiscie, ogolnie pisze :)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm teraz jak czytam to jeszcze raz to widze ze w przypadku prezentacji 7800gtx jest napisane shader horspower, a w przypadku quadro 5,2Tflop ale Total compute power, a wiec de facto co innego.

Hmmm troche nv zamieszala z tymi oznaczeniami, ale wszystko sie (narazie) zgadza :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pojawiły się karty 7800GT Leadteka z nowym chłodzeniem. Czy ktoś miał taką kartę i może podzielić się spostrzeżeniami co do głośności pracy, jakości nowego chłodzenia i wyników w podkręcaniu? Najlepiej w porównaniu ze starą wersją.

 

P.S.

 

Czy na A64 3200+ + G7800GT + A8NSLI + 2x512DDR+1HDD+!DVD-RW+2PCI+FDD+USB wystarczy zasilacz 340W Chiefteca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...