Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jeszcze przez bios nie robiłem. Nigdy jeszcze nie robiłem Vmodów zawsze modowałem karty przez bios a teraz przyszedł czas na pobawienie się bardziej ekstremalnie. :)

Dzięki za fotki ale lutować to ja raczej nic nie chce bardziej mnie interesuje zabawa ołówkiem.

Edytowane przez Pat_Garrett

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś stery z zakładki Geforce 8800 Series? Czy te sterowniki nadają się wyłącznie do GF 8800 GTS/GTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiaj te stery 97.44 i nawet działają :D Ale musiałem je zainstalować "ręcznie" przez menedżera urządzeń> karta grafiki> aktualizuj sterownik i wybierając lokalizację.

 

Instalator NVIDII odmówił współpracy twierdzać ,że nie może znaleźć kompatybilnych urządzeń ;)

Przy instalacji na liście kompatybilnych były tylko 8800 GTS i 8800 GTX :lol: :P

 

Teraz windows widzi moją kartę jako 8800GTS :D bo tą opcję wybrałem.

 

Odpaliłem NFS CARBON i wszystko działa.

 

Ciekawe jak jest u ciebie?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy dałoby się dolutować odpowiednie mosfety w pustych miejscach na pcb, takie, jakie są w GTX? Widzę conajmniej jedno miejsce na mosfet i się zastanawiam, czy przyniosłoby to jakieś korzyści w postaci lepszego OC? Próbował ktoś coś takiego? Rozumiem, że musiałbym doutować taki sam mosfet, jaki jest w tym mijscu na GTX? Wie ktoś, gdzie możnaby go zdobyć?

Niespecjalnie znam się na takich rzeczach, jednak lutownicą posługiwać się potrafię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że musiałbym doutować taki sam mosfet, jaki jest w tym mijscu na GTX?

Prawdopodobnie to nic nie da bo sam mosfet potrzebuje pewnie jeszcze innych elementów sterujących (czyli całą sekcję zasilającą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dzisiaj te stery 97.44 i nawet działają :D Ale musiałem je zainstalować "ręcznie" przez menedżera urządzeń> karta grafiki> aktualizuj sterownik i wybierając lokalizację.

 

Instalator NVIDII odmówił współpracy twierdzać ,że nie może znaleźć kompatybilnych urządzeń ;)

Przy instalacji na liście kompatybilnych były tylko 8800 GTS i 8800 GTX :lol: :P

 

Teraz windows widzi moją kartę jako 8800GTS :D bo tą opcję wybrałem.

 

Odpaliłem NFS CARBON i wszystko działa.

 

Ciekawe jak jest u ciebie?

Jak sie zainstaluje karte jako 8800 to cos daje czy to tylko taki bajer ??? bo jak bajer to nie widze potrzeby :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań i potrzebuje pomocy... Chciałem to umieścić ogólnie w nvidii aby było lepiej widoczny (może wtedy więcej osob by sie wypowiedzialo..) no ale coż prawa nie przeskoczysz.

 

 

A więc tak.. Oczywiście chodzi o 7800GT

Od pewnego czasu zauważyłem problemy z zwisami kompa.. zwłaszcza gdy chodził dłużej niż 'kilka godzin' bądź jeśli grałem w wymagające gry.

Zrobiłem formata, postawiłem stery wszystko na świeżo.

Niestety problem jest nadal i nie bardzo chce ustąpić... a mianowicie ogromna temperatura.

W chwili obecnej, pisząc posta, mając uruchomiony tylko firefox+winamp mam uwaga 69st C (!!!)

Ah, zapomniałem dodać ze lewa cześć obudowy jest otwarta.. z zamkniętą jest to ~73st C!

Dżifors jest od PoV'a kupiłem go już chwileee temu. Do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów,

w takie pozycje jak Gothic 3 grało się bez problemów.

Odpaliłem Carbona i po kilkanastu minutach grania temperatura osiąga niemal 100st!!

Odpaliłem Stalkera i uwaga 1min gry i następuje zwis gdyż temperatura jest ponad 100st.

 

Sam już nie wiem co zrobić. Oddanie na gwarancje odpada bo musiałbym czekać ponad miesiąc a z odesłaniem to już w ogóle pewnie po wakacjach by było...

Odkręciłem chłodzonko i okazuje się, że wszystko styka jak należy, wiatrak chodzi na full obrotach jak suszara..

Poradźcie coś. Najlepiej jeśli dałoby się coś poradzić bez wymiany chłodzenia przynajmniej przez jakiś czas... bo ewentualne pieniądze na takowe bedę miał dopiero w lipcu. A do tego czasu jednak chętnie bym sobie czas umilił.. nie biorąc pod uwagę tutaj patrzenia się w monitor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań i potrzebuje pomocy... Chciałem to umieścić ogólnie w nvidii aby było lepiej widoczny (może wtedy więcej osob by sie wypowiedzialo..) no ale coż prawa nie przeskoczysz.

A więc tak.. Oczywiście chodzi o 7800GT

Od pewnego czasu zauważyłem problemy z zwisami kompa.. zwłaszcza gdy chodził dłużej niż 'kilka godzin' bądź jeśli grałem w wymagające gry.

Zrobiłem formata, postawiłem stery wszystko na świeżo.

Niestety problem jest nadal i nie bardzo chce ustąpić... a mianowicie ogromna temperatura.

W chwili obecnej, pisząc posta, mając uruchomiony tylko firefox+winamp mam uwaga 69st C (!!!)

Ah, zapomniałem dodać ze lewa cześć obudowy jest otwarta.. z zamkniętą jest to ~73st C!

Dżifors jest od PoV'a kupiłem go już chwileee temu. Do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów,

w takie pozycje jak Gothic 3 grało się bez problemów.

Odpaliłem Carbona i po kilkanastu minutach grania temperatura osiąga niemal 100st!!

Odpaliłem Stalkera i uwaga 1min gry i następuje zwis gdyż temperatura jest ponad 100st.

 

Sam już nie wiem co zrobić. Oddanie na gwarancje odpada bo musiałbym czekać ponad miesiąc a z odesłaniem to już w ogóle pewnie po wakacjach by było...

Odkręciłem chłodzonko i okazuje się, że wszystko styka jak należy, wiatrak chodzi na full obrotach jak suszara..

Poradźcie coś. Najlepiej jeśli dałoby się coś poradzić bez wymiany chłodzenia przynajmniej przez jakiś czas... bo ewentualne pieniądze na takowe bedę miał dopiero w lipcu. A do tego czasu jednak chętnie bym sobie czas umilił.. nie biorąc pod uwagę tutaj patrzenia się w monitor...

 

Pan by lepiej zrobil jakby poprostu rozkręcil radiator i go wyczyscil

w tym referencyjnym NV i innych suszarkach lubi sie robic czop z kurzu który prawie calkowicie uniemozliwia ruch powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnimi czasy w moje ręce trafił 7800GT z dziwnymi objawami a mianowicie po włączeniu karta co chwile przestaje podawać obraz, poza tym standardowo wyświetla błędne pojedyncze piksele wydaje mi sie że ktoś zbyt go przekręcił i teraz pytanie czy ktoś miał takowy przypadek albo czy da sie to uleczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...