Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli cena brutto ok. 1,2k :? pozdrawiam

W tej chwili w hurtowniach (przynajmniej w Wawie) jest brak serii 7800 leadteków, stąd cena ok. 1250 zł za 7800 GT galaxy -> duzy popyt to cena spada. Z tego co obserwuje po swojej hurtownii to cena regularnie spada co 3-4 dni. W przypadku leadteka, jak jeszcze były, to prawie z dnia na dzien sie zmieniała. :blink: Oczywiście w dół. Ciekaw jestem jaka bedzie cena leadteka jak się pojawi. Najgorsze jest to ze firma leadtek nie określa dni swoich dostaw :/ To taka ciekawostka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Metz mam do Ciebie pytanko: Jak Ci się sprawuje X2, bo mam dylemat co sobie na gwiazdkę kupić :D, czy drugiego 7800GT czy właśnie X2. Narazie jest 60 do 40 na korzyść X2 ale może się to zmienić :).

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

 

 

nareszcie.... GIGABYTE 7800GT !!! narazie na szybko zamontowalem ale all dziala, robilem pierwsze testy, podrecalem i narazie przy defaultowym chlodzeniu, sterach 81.87, proc 289x9 i grafa @ 470/1165 wynik w 2005 8084 ;]]]]]]]]] a gdzie tam jeszcze jak zaloze wieczorem albo jutro AC silencera nv5 rev.3. ;]]]]]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Metz mam do Ciebie pytanko: Jak Ci się sprawuje X2, bo mam dylemat co sobie na gwiazdkę kupić :D, czy drugiego 7800GT czy właśnie X2. Narazie jest 60 do 40 na korzyść X2 ale może się to zmienić :).

 

Pozdrawiam

HawkEye

ja kupuje drugiego 7800gt :) mam mocniej wykrecony proc ale moim zdaniem lepiej dorzucic druga karte, a proca wymienic dopiero jak ceny spadna ponizej 1000zl bo wsumie narazie proc nie jest niezbędny i jakiegos skoku wydajnosciowego napewno nie odczujesz, w normalnych zastosowaniach, a jak dorzucisz druga karte to wiadomo gry (zalezy czy duzo grasz) beda jeszcze lepiej chodzic. JA STAWIAM NA 7800gt , i przed gwiazdka sobie takiego drugiego GALAXY jak mam sprawie bo bardzo dobrze sie kreci i jak narazie to jestem bardzo z niej zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Metz mam do Ciebie pytanko: Jak Ci się sprawuje X2, bo mam dylemat co sobie na gwiazdkę kupić :D, czy drugiego 7800GT czy właśnie X2. Narazie jest 60 do 40 na korzyść X2 ale może się to zmienić :).

 

Pozdrawiam

HawkEye

Sprawuje sie wysmienicie ale jeśli duzo grasz to jestem tego samiego zdania co Blue. Lepiej bedzie jak dokupisz drugą 7800 GT. Poczujesz większego kopa w grach, zwłaszcza na wysokich rozdziałkach z upiększaczami niz jakbyś miał zmieniać proca na X2.

 

 

(...)przed gwiazdka sobie takiego drugiego GALAXY jak mam sprawie bo bardzo dobrze sie kreci i jak narazie to jestem bardzo z niej zadowolony

Gorzej jak jedna bedzie ci sie lepiej kręcic od drugiej. Wtedy ta lepsza bedzie sie "marnować" bo bedzie musiała sie dostosować taktowaniami do gorszej. Niestety wiem to z doświadczenia mając wcześniej dwie 6600 GT. Jedna chodziła lepiej: na 570/1240, druga 570/1180 Mhz. Róznica niewielka ale te pare mhz byłem w plecy przez to :-|

Edytowane przez Metz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje sie wysmienicie ale jeśli duzo grasz to jestem tego samiego zdania co Blue. Lepiej bedzie jak dokupisz drugą 7800 GT. Poczujesz większego kopa w grach, zwłaszcza na wysokich rozdziałkach z upiększaczami niz jakbyś miał zmieniać proca na X2.

Gorzej jak jedna bedzie ci sie lepiej kręcic od drugiej. Wtedy ta lepsza bedzie sie "marnować" bo bedzie musiała sie dostosować taktowaniami do gorszej. Niestety wiem to z doświadczenia mając wcześniej dwie 6600 GT. Jedna chodziła lepiej: na 570/1240, druga 570/1180 Mhz. Róznica niewielka ale te pare mhz byłem w plecy przez to :-|

 

 

mialem to samo ,tez mialem 2*6600gt ,jedna od msi a druga od leadteka, i msi nie dawal sobie rady:[ musialem znizyc taktowanie winfastowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Blue, Metz

Chyba mnie przekonaliście :D, bo fakt więcej gram na tym kompie niż robię cokolwiek innego :), no i biorąc pod uwagę że karta jest tańsza od procka to wnisek jest jeden, trza kupić 7800GT. Tylko chcę kupić GALAXY bo jest tańsza od Leadtek'a, którego mam w tej chwili, nie powinno być problemów mam nadzieję.

@Blue jak chodzi X-FI, wsztkie serwisy netowe to zachwalają, jak to jest w praktyce ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue jak chodzi X-FI, wsztkie serwisy netowe to zachwalają, jak to jest w praktyce ?

 

Pozdrawiam

a wiec tak :| myslalem ze bedzie grala duzo lepiej niz moje audigy2zs ktore mialem wczesniej, roznica jak jest ,to niewielka. Mam logitechy 5500thx i wydaje mi sie ze na audigy2 to mp3 lepiej brzmialy. musze jakies nowe stery poszukac, bo w grach to dźwiek jest okey.

a ja mysle tego drugiego 7800gt kupic pod koniec przyszlego tygodnia...

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie do gry to moim zdaniem lepszy wybór będzie xbox360. ja już tak zrobiłem bo żeby za PC nadążyć trzeba cały czas coś kupować i się martwić "czy mi to pójdzie, może te a nie inne stery" itp itd. tutaj wkładam płytkę i gram w najwyższej jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde .... cały tydzien zmarnowalem na szukanie 7800gt asusa, bylem w kazdym sklepie w krk i pytalem o dostawy z hurtowni , nawet do wadowic juz sie wybieralem ale mi telefonicznie powiedzieli ze nie ma i nie bedzie, to samo wroclaw :? Wogole jedyne co teraz mozna kupic w kraku z 7800gt to gigabyte, a i tak sie trzeba sporo naszukac :-|

 

btw. da sie jakos tak zmienic chlodzenie na karcie zeby nie utracic gwarancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz oryginalne chłodzenie > odkładasz do kartonika (ewentualnie szuflady) > zakładasz inne chłodzenie. W razie awarii i konieczności oddania karty na gwarę:

Ściągasz chłodzenie > otwierasz pudełko (ewentualnie szufladę) > wyciągasz oryginalne chłodzenie > montujesz je > wysyłasz kartę do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mam problemy z wyjęciem wtyczki od coolera i zawsze wyrywam fragment gniazdka. Tak też stało się z 7800 :]

Rzeczywiście w 7800GT wtyczka dość mocno siedzi w gniazdku (w 9700PRO i w X800XTPE łatwo było je wyciągnąć), ale wystarczy się dobrze przyjrzeć wtyczce i w bardzo prosty sposób można ją wyjąć, potrzeba tylko pomocy drugiej osoby (Samemu też dało by radę, ale należy posiadać dobre zdolności manualne).

Należy odgiąć te dwa elementy gniazdka zaznaczone czerwonym kółkiem na obrazku (ja zrobiłem do paznokciami) i wyciągnąć wtyczkę (i tu wskazana jest pomoc drugiej osoby).

 

Dołączona grafika

 

Sorry za jakość fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłeś :*

 

Wiem że trzeba je odgiąć. Paznokcie akurat obciąłem rano, a za zdjęcie coolera zabrałem się jakieś 2h potem więc byłem na świeżo ;]

 

Użyłem do tego malutkiego śrubokręta płaskiego który niestety okazał się zbyt "mocny" i poszło w pizdu jeden "dzydzel".

 

Dzisiaj otworzyłem bude i poza małym clinigiem kabli i węży chciałem nałożyć nową paste na GF + mały wspomagasz w formie dwóch coolerów.

 

Wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

 

:lol: :lol:

 

Zielone - cooler zalmana puszczone na dość ciche obroty

 

temp. w XP - 39'c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 38-39 w XP. Najlepszy numer, bo po zainstalowaniu Silencera i włożeniu karty do kompa zupełnie zapomniałem o wyjęciu śledzia z tyłu obudowy i dziwiłem się bardzo, gdyż temperatury miałem takie same jak na standardowym chłodzeniu. Dopiero dziś przeglądając fotki dostrzegłem tego chochlika. Po wyciągnięciu śledzia 4 stopnie w dół w XP.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uehehe ;]

 

Mam troszke mieszane uczucia co do tego Silencera. Dzisiaj pobawie się zmianą napięcie przez bios uwaga uwaga, flasha i bios nagram na cd-rw ;]

 

Nie mam stacji dyskietek. Chyba jest taka możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem na dvd-rw następujące pliki

 

cwsdpmi.exe , nvFlash.exe i bios.rom

 

Odpaliłem PC z płyty. Niby się coś tam zabootowało, ale staneło na komuniakacie

 

Address in line A20 already enable

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewnien problem, zauważyłem że jak gram w NFS:MW to często gra mi się zawiesi bądź wróci do systemu od tak sobie. Dodatkowo odpaliłem 3DMark 03 i jego też mi wywaliło do systemu... Nie jest to przeczyną zbyt podkręconch pamięci ani procesora więc chyba coś z grafiką.... Miałem juz tak wcześniej ale wczoraj zrobiłem format i myślałem że będzie już ok,ale nie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki dzisiejszej zabawy:

 

3dm01: 30609

3dm03: 18496

3dm05: 8699

Aquamark3: 95650

 

Linki w sigu.

Karta podkręcona do wartości 520 MHz rdzeń i 1220 MHz pamięci (wartości ze sterowników, przez nie właśnie podkręcam) - wyżej nie próbowałem (na razie) ;)

Oczywiście zero artefaktów.

 

 

...ale w pokoju było zimno :twisted:

 

PS. W 3dm01 zegary były ustawione na 510/1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...