Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Mała recka Pine XFX GeForce 7800GT 256MB .

8000pkt. w 3DMark05 to tylko 1000pkt. więcej niż 6800GS po OC, a kasy trzeba dorzucić ponad 400zł.

Chyba jednak kupię tego GS-a za 765zł. hmm...

1000 pkt w 3dmarku05 to akurat juz sporo poza tym nie tylko pkt sie licza..ale jesli nie zalezy Ci na super pieknej grafie (tj. ustawienia w najnowszych grach medium,troche na high) to bierz 6800gs, a za reszte dorzucić do lepszego procka :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam pytanie czy warto doplacic te 400 zlotych do 7800gt zamiast 6800gs?? 6800 gs po oc osiaga zblizone wyniki do 7800gt. I czy tagan 430w pociagnie ta karte ?? dzieki za odp

No GS ma zbliżone wyniki do GT, jak GS jest po OC a GT jest bez OC :lol:

Boxster napisał że GS bez Vmod'ów robi 6500 w 05, a 7800GT bez Vmod'ów robi 8500, no chyba że trafisz dobry egzemplarz jak dem, to wtedy będziesz miał 9000 :]

A co do PSU to IMO powinien uciągnąć, ale głowy nie dam bo nie wiem jakiego masz kompa.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki epytanie odnośnie Silencera nV5 rev.3

1. Czy pasuje on do kart ge force 7800 gt

2. Czy nie bedzie problemu z pamięciami w karcie ponieważ on chłodzi jedynie rdzeń? Co z pamięciami

3. Oraz gdzie najtaniej go kupić, patrzyłem na allegro ale tam sa stare modele... Macie jakieś linki do sklepów internetowych?

1. po to zostala stworzona rev.3

2. chlodzi tez pamieci, poszukaj fotek

3. http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster napisał że GS bez Vmod'ów robi 6500 w 05, a 7800GT bez Vmod'ów robi 8500, no chyba że trafisz dobry egzemplarz jak dem, to wtedy będziesz miał 9000 :]

Nie widziałem jeszcze 7800GT na def. napieciach ktory wyssał 8,5k marków. Może po prostu mało widziałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic ta karte. czy gainward bedzie dobrym wyborem ?? a moze wziac tego leadteka ex ???? ten gainward by mnie kosztowal 1500 ;/ . nie wiem czemu az tyle , myslalem ze bedzie mnuiej kosztowal . czy chieftec 420 wystarczy do tej karty ???? thx za pomoc !

Edytowane przez rado1450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza proba SLI umnie jeszcze na 2906mhz a64 ,wynik w 2k3 to 29300 (pierwsza proba) wiec mysle spokojnie dobije do 30:) ,karta 500 i 1200, zalmany puszczone na 5v , BEZ ARTOW! , mysle jakby byl wiekszy odsep miedzy grafami byloby wyzej , w nie SLI kazda grafa GPU daje rady 520 wiec nie jest zle :)

2k5 - 12600

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza proba SLI umnie jeszcze na 2906mhz a64 ,wynik w 2k3 to 29300 (pierwsza proba) wiec mysle spokojnie dobije do 30:) ,karta 500 i 1200, zalmany puszczone na 5v , BEZ ARTOW! , mysle jakby byl wiekszy odsep miedzy grafami byloby wyzej , w nie SLI kazda grafa GPU daje rady 520 wiec nie jest zle :)

2k5 - 12600

Prośba, wrzuć jakieś foto tego zestawu. Sam myślę o SLI 6800GS więc układ będzie podobny.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2k6 jakos dziwny wynik wyszedl , wydaje mi sie ze powinien byc troche wiekszy 6300, procek szedl na 2800 1.4v (bude zamknąlem) a na 2900 juz za wysoka temp. i testu nie przechodzil) chcialem zobaczyc jak grafy ,i ile wytrzymia , Grafy ostatecznie chodza na 490 i 1200 bez artow,

Ogolnie to jestem zadowolony.

2k3 - 29350

2k5 - 12600

2k6 - 6300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko i na temat nie wiem czy pamietacie ale mialem problem z moim gainwardem 7800GT GS przy standardowych ustawieniach sypalo mi artefaktami a teraz moje taktowania to 510/1230 udalo mi sie to po zmianie biosu na starszy :lol2: myslalem ze mam uszkodzona karte ale to jest wina tylko biosu informacja dla tych ktorzy mysla ze maja slaba wersje GT proponuje zmienic biosa i powinno byc ok najlepiej na biosa pierwszego jaki wogole wyszedl do tej karty jest najlepszy najlepiej sie na nim kreci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue ile masz luzu pomiedzy zalmanem a drugą płytką z grafy bo u mnie było 3mm luzy i zrezygnowałem z tego chłodzenia bałem się że radiator styknie się z drugą grafą i ją spali

i czy radiatorki też masz ze zalmana? ja miałem tego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81497337 to jest to samo tylko tańsza firma i ma radiatorki na pamieci w zestawie

szczelina pomiędzy moini kartami to 3,5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na obu kartach sa zalmany vf700cu, luzu jest 3mm , bardzo malo, karty by sie pewnie mocniej podkrecily,chodzily by spokojnie na 500 i 1200 albo i 510 i 1200 ale niestety juz nie dawaja rady, poniewaz nie ma gdzie powietrze spierd...... dzis beda foty, to zobaczycie jak to umnie wyglada....

czy wynik w 2k6 jest taki jaki powinien byc? 6.3k ? na obu kartach sa radiatorki

W FEAR na 1280x1024 wszystko na maksa, z Soft Shadows

jest tak: MIN. 39fps aver. 70fps MAX 215fps

bee SS: MIN. 66fps aver. 112fps MAX. 315fps

 

ROZNICA POMIEDZY A64 2906 a 2800 wynosii w 3dmarku2k3 --> 500punktow na sli, wiec widac ze konieczny jest tutaj bardzo dobry procek

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img56.imageshack.us/my.php?image=obraz1408wp.jpg

http://img56.imageshack.us/my.php?image=obraz1457ny.jpg

http://img56.imageshack.us/my.php?image=obraz1480ty.jpg

 

 

sledzie z tylu obudowy, wyciagniete, 2 i 4 od dolu juz sa wyciagniete[; a usb poszlo do gory

obiecane fotki, pozdRo

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue-->

 

ciekawe czy jak by my dali amd64x2 czy by było lepiej czy czekać na jakieś leprze procki?????

u mnie stabilnie procek chodzi 1xht x260mhz a pamieci dzielnik 2/166

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robak57 ile ty masz w 3dmarku2k6?

no ja mysle do 2-3 tygodniu wkladam do srodka opteronka165 :] i napewno bedzie lepiej, warunki pracy beda duzo wyzsze, bo w tej chwili bede mial chwilowo sempa2600mhz wiec gf nie pujda pelna para, widac roznica 2800mhz a 2900mhz w sli to niecale 500punktow a wiec sporo, wydaje mi sie ze jakby mialem z 3000mhz to bym dobil do tych 30k w 2k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam taki maly problem z moja 7800gt ex. Chodzi mi dokladniej o cienie jakie karta generuje. Zeby zobrazowac problem podam linka do zrzutu z 3dmarka(popatrzcie na cien gory w tle). Dołączona grafika

Jak sami widzicie cienie sa dziwnie poszarpane. Oprocz 3 testu w 3dmark05 kwestia ta pojawila sie tez w najnowszym NFS( cienie samochodow)

Instalacja innej wersji sterownikow problemu nie rozwiazuje.W innych grach(Chaos Theory, Prince of Persia : WW czy Battlefield2) wszystko jest ok. Karta chodzi na standardowych ustawienach tj 450@1050. Czy orientujecie sie co moze byc przyczyna tej anomalii?

Edytowane przez aphelion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotarl XFX i rdzen idzie na 470 pamieci 1200 mozna dac na 480 lub 490 i wszystko dziala w grach , tylko w 3dmark2003 jest zwis powyzej 470

Tyle ze mi sie wydaje ze mam zasilacz zwalony na linii 12V daje 11.40 wg, prog. diagnostycznych (miernik w drodze) oprocz tego 14A

mialem ostatnio 2 egzemplarze GTO2 i oba na standard taktach 520/1040 sie wieszaly

takze bede musial raczej wymienic tego szajsteka bo mi slabe o/c daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue kupiłem tak jak ty dwa zalmany i chlera umnie nie pasowało musiałem podoginać radiator każde żeberko z górnek karty a zdolnej musiałem zmienić mocowanie

plusem jest to że mogę trochę więcej przetaktować

a minusem karta górna grzeje się mocniej niż na standartowym chłodzeniu max 70C

chyba będem zmieniał na chłodzenie wodne bo chałas jest nie do zniesienia jak te radiatory chidzą na maxa a na min temperatura wzrasta do 80C

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...