Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

a ile ci się kręciła przed zminą biosu ?? bo mi na standartowym biosie maxymalnie leci na 471 / 1160 i sterowniki windosowskjie wiecej nie podkręcą grafiki bo jakis tam komunikta wyskakuje ?

Tak jak pisałem, bez modu biosu kręciła się 490/1220.

 

i jeszcze jedno a ile dałes za twoje g skile 2 x 1 ??

coś w granicach 850zł, zakupiłem na allegro bo nie miałem możliwości ściągnięcia ze stanów.

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Tu bym się zgodził. Kręcenie tylko dla 3dMarków jest bezcelowe. Gry tak bardzo na OC nie reagują jak benchmarki...

Myślę, że to jest duże przeciążenie dla komputera i może się to źle skończyć! (Mam przed tym obawy jak Galowie, że niebo runie im na głowy... :) )

 

Mylisz się i to bardzo

 

nie wiem jak 3dmark06, ale marki 2003 i 2005 nie pokazują faktycznej stabilności karty graficznej

 

stabilność można sprawdzić tylko grając w najnowsze gry i to w jak najlepszych efektach graficznych B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilność można sprawdzić tylko grając w najnowsze gry i to w jak najlepszych efektach graficznych B)

Zgadzam się w 100%, testowałem grafike w 3dMark05 i 3dMark06 kilk godzin i nie mialem problemów ze stabilnym działaniem gdy włączyłem grę Need For Speed Most Wanted na full ustawieniach to po około 20minutach gry wysypała mi się grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się i to bardzo

 

nie wiem jak 3dmark06, ale marki 2003 i 2005 nie pokazują faktycznej stabilności karty graficznej

 

stabilność można sprawdzić tylko grając w najnowsze gry i to w jak najlepszych efektach graficznych B)

 

WIEM ! Nie chodziło mi o STABILNOŚĆ tylko o PRĘDKOŚĆ działania po OC. Benchamrki wskazują o wiele wyższy przyrost mocy niż gry. I tyle... :)

Edytowane przez BB King

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnosnie zmiany chlodzenia rozumiem ze jak zdejme org chlodzenie i zaloze np silencera to nie strace gwarancji ?

W przypadku gdyby karta (stfu stfu :P) padla to zaloze oryginalne chlodzonko i wysle do servisu ..

Wiem wiem moze i banalne pytanie ale chcialem sie upewnic ;)

Pzdr

===

8k padlo B)

Edytowane przez RogerWhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnosnie zmiany chlodzenia rozumiem ze jak zdejme org chlodzenie i zaloze np silencera to nie strace gwarancji ?

W przypadku gdyby karta (stfu stfu :P) padla to zaloze oryginalne chlodzonko i wysle do servisu ..

Wiem wiem moze i banalne pytanie ale chcialem sie upewnic ;)

Pzdr

Zasadniczo, jeśli zachowasz oryginalne chłodzenie, to tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy podlaczam asusa 7800 gt duala zasilanie zewnetrzne to wywala mnie z gierek w polowie albo z ze smarkow. z tego zasilacza dodanego do karty wydobywaja sie jakies ciche " skwierczenia" niewiem ocb. jak podlacze do zasilki w kompie to dziala stabilnie ale wyniki w benchmarkach sa o 1000 nizsze niz powinny . czy zasilacz zewnetrzny moze byc uszkodzony ???? czy ktos mial do czynienia z ta grafa i mial podobne problemy i je jakas rozwiazal ??? prosze o porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%, testowałem grafike w 3dMark05 i 3dMark06 kilk godzin i nie mialem problemów ze stabilnym działaniem gdy włączyłem grę Need For Speed Most Wanted na full ustawieniach to po około 20minutach gry wysypała mi się grafika.

_______________________________________________________________

 

 

 

ja posaidam winfasta px 7800 GT i mi sie kręci bez błędów 451 / 1150 przy napieciu 1,4 . a jak zmienie napieci na 1,5 to leci mi wtedy na 470 / 1150, a gdy zmienie na napiecie 1,6 bądz 1,65 to juz mi nie poleci bez błędów więcej niz 470 :(:( a zauważyłem ze na grafice grzeją mi sie cewki i dzisja zamierzam załozyc jakies radiatorki i mam nadzieje że to pomoze

 

Zgadzam się w 100%, testowałem grafike w 3dMark05 i 3dMark06 kilk godzin i nie mialem problemów ze stabilnym działaniem gdy włączyłem grę Need For Speed Most Wanted na full ustawieniach to po około 20minutach gry wysypała mi się grafika.

 

_____________________________________

 

a przy ustawieniu napiecia 1,5 i taktowANIU 470/1150 nie miałem ja narazie wiecej niz 63 stopnie w stresie przy standartowym taktowaniu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posaidam winfasta px 7800 GT i mi sie kręci bez błędów 451 / 1150 przy napieciu 1,4 . a jak zmienie napieci na 1,5 to leci mi wtedy na 470 / 1150, a gdy zmienie na napiecie 1,6 bądz 1,65 to juz mi nie poleci bez błędów więcej niz 470 :(:( a zauważyłem ze na grafice grzeją mi sie cewki i dzisja zamierzam załozyc jakies radiatorki i mam nadzieje że to pomoze

Napisz jaką masz konfiguracje komputera i jaki zasilacz (jakiej mocy).

 

Ja posiadałem zasilacz Chieftec 410W który nie miał mocnej lini 12V co jest niezbędne w najnowszych komputerach. Miałem również problemy z podkręcaniem procesora, pamięci. Po wymianie zasilacza procesor przekroczył 3000MHz i pamięci powędrowały do 265MHz grafika też się lepiej kręci. I wszystko jest stabilne ( w tej chwili mam ustawione 2800MHz dla procesora oraz 255Mhz dla pamieci bo nie chce niepotrzebnie przemęczać sprzęt, grafike również podkręcam tylko do najbardziej wymagających gier).Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką masz konfiguracje komputera i jaki zasilacz (jakiej mocy).

 

Ja posiadałem zasilacz Chieftec 410W który nie miał mocnej lini 12V co jest niezbędne w najnowszych komputerach. Miałem również problemy z podkręcaniem procesora, pamięci. Po wymianie zasilacza procesor przekroczył 3000MHz i pamięci powędrowały do 265MHz grafika też się lepiej kręci. I wszystko jest stabilne ( w tej chwili mam ustawione 2800MHz dla procesora oraz 255Mhz dla pamieci bo nie chce niepotrzebnie przemęczać sprzęt, grafike również podkręcam tylko do najbardziej wymagających gier).Pozdr.

 

____________________________________________________________________

 

 

Ja posiadam Tagana U15 / 530 WAt u mnie venice (3000) kreci sie maksymalnie do 2645 przy 1,65 bo juz powyzej sie wiesza i wyskakuja niebieskie ekrany a dawanbie większego napiecia na procka nic nie pomaga pamieci mi chodzą 4 x 512 geile ultra x obecnie na 237,5 mhz przy taimingach 2,5-4-4-10 i napieciu 3,3 a grafika chodzi tak jak ci juz pisałem ale dzisaj jade po wiatrak i radiatorki i porzykleje je do grzejących sie kostek na grafice (sa 2 takie małe kostki koło napiecia które sa gorące jak w cos gram i moze radiatorki i wiatraczek cos pomogą:P)

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz w koncu mozna cos napisac :D

 

Imo dodatkowy zasilacz jest uszkodzony ,jezeli oczywiscie reszta sprzetu (ktorej nie podales) jest ok :wink: pozdro

reszta sprzetuu powinna byc ok: mobo asus a8n sli deluxe , AMD X2 4200, zasilka Zeus SilverStone 580, 2GB Geil dual tyle z tych najwazniejszych

Dlaczego w 3dmarkach mam o 1000 pkt mniejsze wyniki niz powinny byc. stery mam 81.98 winda zainstalowana na nowo nie wiem juz zglupialem prosze pomozcie :)

 

Desperat

Edytowane przez tfarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką masz konfiguracje komputera i jaki zasilacz (jakiej mocy).

 

Ja posiadałem zasilacz Chieftec 410W który nie miał mocnej lini 12V co jest niezbędne w najnowszych komputerach. Miałem również problemy z podkręcaniem procesora, pamięci. Po wymianie zasilacza procesor przekroczył 3000MHz i pamięci powędrowały do 265MHz grafika też się lepiej kręci. I wszystko jest stabilne ( w tej chwili mam ustawione 2800MHz dla procesora oraz 255Mhz dla pamieci bo nie chce niepotrzebnie przemęczać sprzęt, grafike również podkręcam tylko do najbardziej wymagających gier).Pozdr.

 

_____________________________________________________

 

 

<Draco82> czy ten pentagram co masz założy na grafike lepiej się spisuje niż standartowe chłodzenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:oooo. Gdzie i jaki model (znaczy producent) ? Też chce sobie kupić 7800gt ale nie mam jeszcze full kasy i widuje tylko za 1300 zł :/. Napisałbyś gdzie można kupić 7800gt za tyle kasy ?

kupiłem od takiego kolesia, producent PoV, poszukaj na skapiec.pl tam masz wyszukiwarke najtańszych ofert

jutro przychodzi moja karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reszta sprzetuu powinna byc ok: mobo asus a8n sli deluxe , AMD X2 4200, zasilka Zeus SilverStone 580, 2GB Geil dual tyle z tych najwazniejszych

Dlaczego w 3dmarkach mam o 1000 pkt mniejsze wyniki niz powinny byc. stery mam 81.98 winda zainstalowana na nowo nie wiem juz zglupialem prosze pomozcie :)

 

Desperat

Z tego co piszesz nie krecisz sprzetu... Acha i jeszcze jedno pytanko ,jak podepniesz grafe pod tego zeusa to masz o 1k nizsze wyniki niz na grafie na tym zewnetrznym zasilaczu tak??? Jesli tak to imo grafa sama zwalnia bo nie dostaje wystarczajacej ilosci papu z zasilki w kompie i jedyne wyjscie to raklamowac zewnetrzny zasilacz :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten pentagram co masz założy na grafike lepiej się spisuje niż standartowe chłodzenie ??

Tak, ten pentagram jest bardziej wydajnym chłodzeniem niż orginalny zestaw. Poza tym mam go podpiętego do karty która sama (oprogramowanie asus) steruje sobie obrotami. Podczas serfowania w necie grafiki nie słychać, natomiast gdy ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m aplikacje 3d wiatraczek wskakuje praktycznie na pelne obroty, wtedy jest słyszalny ale bardzo wydajny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tweak.pl/archiwum_2006-m02.php#standard-9998

http://www.theinquirer.net/?article=29799

 

W związku z tym, odwieczne pytanie - czekać, nie czekać... ? Kusi mnie 7800GT, ale jak jest opcja na 24 potoki za (być może) podobną cenę... a cena 7800 już raczej nie spadnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam dylemat bo nie wiem jak chłodzenie kupić na Kartę graficzną?

Zastanawiam się pomiędzy Pentagram Freezone XC-80 Cu + radiatory na pamięci BGA 8szt. a ARCTIC COOLING - NV Silencer 5 rev. 3.0 GF 6800-7800 Proszę o jak najszybesze komentarze oraz propozycje:)pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vraven, ja też niedługo będe zmianiał chłodzenie i wybiore Silencera, wole aby gorace powietrze wypychane było na zewnątrz, co oczywiście wpłynie na mniejszą temperatura na procku i mostku nF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz nie krecisz sprzetu... Acha i jeszcze jedno pytanko ,jak podepniesz grafe pod tego zeusa to masz o 1k nizsze wyniki niz na grafie na tym zewnetrznym zasilaczu tak??? Jesli tak to imo grafa sama zwalnia bo nie dostaje wystarczajacej ilosci papu z zasilki w kompie i jedyne wyjscie to raklamowac zewnetrzny zasilacz :) pozdro

niewiem czy jak podlacze zewnetrzny zasilacz czy spada o 1000 bo wywala mnie ze smarkow wiec wyniku niema :)

a myslisz ze ten zasilacz wewnetrzny moze byc za slaby ???????? kurcze toi jest kozacki zasilacz nie wiem

Edytowane przez tfarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam dylemat bo nie wiem jak chłodzenie kupić na Kartę graficzną?

Zastanawiam się pomiędzy Pentagram Freezone XC-80 Cu + radiatory na pamięci BGA 8szt. a ARCTIC COOLING - NV Silencer 5 rev. 3.0 GF 6800-7800 Proszę o jak najszybesze komentarze oraz propozycje:)pozdrawiam

 

Test porównawczy 9 zestawów chłodzących dla kart graficznych

Edytowane przez chemixx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

___________________________________________

 

 

<Draco82> Zamówiłem sobie chłodzenie chłodzenie pentagram freezone xc 80 - cu + 8 sztuk radiatorków i co do nich mam pytanko. Czy naklejałes te radiatorki co dostrałeś z tym pentagramem czy naklejałes jakies inne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy jak podlacze zewnetrzny zasilacz czy spada o 1000 bo wywala mnie ze smarkow wiec wyniku niema :)

a myslisz ze ten zasilacz wewnetrzny moze byc za slaby ???????? kurcze toi jest kozacki zasilacz nie wiem

Jak wywala z markow to zasilka zewnetrzna jest do wymiany. Czy ten zeus jest za slaby to nie wiem ,ale moglbys podac wyniki markow wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec (najlepiej 03 ,05 ,06) :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...