Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde caly czas sie zastanawiam czy kupic jakis wentyl pasywny czy inwestowac w wode

inwestuj w wode. większa wydajność oraz Cisza :)

 

<Draco82> Zamówiłem sobie chłodzenie chłodzenie pentagram freezone xc 80 - cu + 8 sztuk radiatorków i co do nich mam pytanko. Czy naklejałes te radiatorki co dostrałeś z tym pentagramem czy naklejałes jakies inne ??

Nakleiłem te radiatorki które otrzymałem z pentagramem, tylko że na nich masz jakiś śmieszna taśme której sie pozbylem i przykleiłem je na kleju termoprzewodzącym. cieniutka warstwa i radiatorki dobrze się trzymają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Draco 82> ja własnie zaniedługo bede montował pentagrama na grafikę TYlko jest taka sprawa ze na tej grafie co ja mam to jest z drugeij strony załozone chlodzenie i zauważyłerm ze z drugeij strony tez jest chłodzony procesor na grafice i jak to rozwiązałes u siebie bo z tego co weidziałem pentagram zakładany jest tylko z jednej strony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Draco 82> ja własnie zaniedługo bede montował pentagrama na grafikę TYlko jest taka sprawa ze na tej grafie co ja mam to jest z drugeij strony załozone chlodzenie i zauważyłerm ze z drugeij strony tez jest chłodzony procesor na grafice i jak to rozwiązałes u siebie bo z tego co weidziałem pentagram zakładany jest tylko z jednej strony ??

Nie rozumie, przecież rdzeń jest tylko z jednej strony laminatu montowany dlatego pentagram jest zakładany na rdzeń procesora graficznego.

popatrz na te linki:

1 link

2 link

3 link

teraz mam ściągnięte orgnalne chłodzenie pamięci i założone chłodzenie pantagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<draco82> a to radiatorki dostane w komplecie pentagrama są znacznie mniejsze niz to co miałem w oryginalnym chłodzeniu ?

to co miałeś źle napisałem sorrki

tu nie chodzi o wielkość tylo o wydajne odprowadzanie ciepła. Po założeniu radiatorów pentagrama lepiej są chłodzone kości pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wywala z markow to zasilka zewnetrzna jest do wymiany. Czy ten zeus jest za slaby to nie wiem ,ale moglbys podac wyniki markow wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec (najlepiej 03 ,05 ,06) :) pozdro

3d mark 03 - 25 400

3d mark 05 - 10.500

3d mark 06 - 6 500

Edytowane przez tfarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy i ja dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem 7800GT tylko teraz żeby cieszyć się pełnią szczęścia musze sobie kupić zasiłke nową :)

Gdybys był zainteresowany to mam 2 zasiłki do sprzedania Chieftec 410W i 420W :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d mark 03 - 25 400

3d mark 05 - 10.500

3d mark 06 - 6 500

Wyniki imo sa w jak najlepszym porzadku :) Jezeli sprzet jest nie krecony to wlasnie takie wyniki uzyskasz :) Jak chcesz podniesc wyniki w markach 05 i 03 ,bo zapewne tutaj widzisz niskie wyniki ,to pogon troche procka i pamieci :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<draco82> masz jakies fotki z nowym chłodzenie pentagrama + radiatorki pentagrama ?? bo chciałbym zobaczy6c jak to zrobiles ?

a czy jak załozyłes to chłodzenie pentagram to czy ci sie oce grafiki poprawiło ?

proszę, specjalnie dla Ciebie fotki. Tego pentagrama kupilem na moją poprzednią kartę 6600GT właśnie do OC, 6600GT sprzedałem a kupiłem 7800GT i tu to chłodzenie o wiele lepiej się sprawdza. Jest cicho, zimno i ogromny potencjał do OC. Niektóre osoby uważają orginalne chłodzenie 7800GT za ciche a ja się z tym nie zgodze. Pozdrawiam.

post-130079-1140649208_thumb.jpg

post-130079-1140649243_thumb.jpg

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sie juz o to pytales :? Jezeli karta wyglada jak zwykla GT ,to moze Leadtek sie pomylil w wgral bios od extreme (nie wiem jak to mozliwe) i w ten sposob masz na standardzie takty nieco wyzsze. Te taktowania prawie odpowiadaja wersji extreme 450/525 ,a Ty masz 441/525. Jezeli ktos ma jakies pomysly niech pisze :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wdmuciach!e i wydmuciach!e, wystarczy popatrzeć jak jest zbudowany i nie trzeba być inżynierem do tego ;)

akurat jestem inżynierem B) i to czy wdmuciach!e czy wydmuciach!e zależy od tego w która stronę się wentyl kręci, a tego akurat na zdjęciach nie widać.

 

a co do twojej odpowiedzi to ...hmm... "wdmuciach!e i wydmuciach!e" - czyli :mur: ? Może jeszcze raz : Czy jeżeli przyłożę rękę do wentyla na karcie to będzie mi dmuchać na łapę, czy mi łapę wessa? :)

 

kurde airducta chce sobie zrobić do tego i nie wiem czy wssysa czy dmucha, ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat jestem inżynierem B) i to czy wdmuciach!e czy wydmuciach!e zależy od tego w która stronę się wentyl kręci, a tego akurat na zdjęciach nie widać.

 

a co do twojej odpowiedzi to ...hmm... "wdmuciach!e i wydmuciach!e" - czyli :mur: ? Może jeszcze raz : Czy jeżeli przyłożę rękę do wentyla na karcie to będzie mi dmuchać na łapę, czy mi łapę wessa? :)

 

kurde airducta chce sobie zrobić do tego i nie wiem czy wssysa czy dmucha, ehh...

To nie jest taki wentyl jaki jest stosowany w standardowych ukladach chlodzenia. Wentyl ma lopatki prostopadle skierowane do karty i nie ma znaczenia w ktora strone sie kreci! Gdyby lopatki byly po katem do karty to mialo by to znaczenie w ktora strone kreci sie wentyl i oczywiscie czy to powietrze wyrzuca czy zasysa :) Temu wentylowi blizej jest raczej do takiego co zasysa ,bo majac lopatki prostopadle skierowane do PCB obracajac sie wymysza bieg powietrza rownolegla do PCB i powietrze przechodzi przez radiator chlodzac go. Cieple powietrz wychodzi po prawej stronie radiatora w okolicy ukladu zasilajacego :wink: O cholera to sie rozpisalem ,a tak btw jestes inzynierem i nie zwrociles uwagi na konstrukcje tego wentyla :unsure: :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest taki wentyl jaki jest stosowany w standardowych ukladach chlodzenia.[...]

o dzięki! profesjonalne wyjaśnienie :)

 

a tak btw jestes inzynierem i nie zwrociles uwagi na konstrukcje tego wentyla :unsure: :lol2: pozdro

no właśnie nie przyjrzałem się - sądziłem, że to cooler taki jak na procu i kwestią jest czy dmucha czy wsysa. shame on me :oops: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, no to chyba się przekonałam pierwszy raz do NV , miałam kilka karta NV I ZA KAŻDYM RAZEM BYŁO COS NIE TAK :( do dzisiaj dostałm Leadteka 7800GT z nowym chłodzeniem, hmm co tu pisac chłodzonko naprawdę jak na STOCK rewelacyjne"spodziewałam się badzieia" , karrta w końcu nie ma efektu rozmytego ekran :razz: no i jak narazie na szybko testy i na def. ustawieniach 6900pkt. 3dm05 i po podkręceniu ponad 8200 , a to zeby nie być gołosłownym

http://img164.imageshack.us/my.php?image=nowywynik4hp.jpg :-P

to jest bez podnoszenia napięcia na rdzeń to zostawię sobie na sam koniec :) , acha taktowanie procka to 2500mhz :mur: to ścierwo robi max 2600 stabilnie , memki gsklie bh-5 UTT , zasiłka Taganik 480 W i reszta szitu, acha system mam zasmiecony i po sterach ATI tak więc pewnie byłoby jeszcze lepiej mam zalmanka i zapewne niedługo bedzie założony ale nie wszystko na raz :) , PIERWSZY RAZ JESTEM ZADOWOLONA Z NV B) . oby nie chwalić dnia przed zachodem słońca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kassiunia widze ze ratujesz reputacje Leadtek'a ,a sztuka trafila Ci sie calkiem niezla :D Powalcz z biosmodem i pokaz na co stac tego GT :wink:

 

@chemixx a czego chcesz wiecej? 550MHz na rdzeniu jest i tak bardzo dobym wynikiem ,a jak chcesz wiecej to tylko hard mod :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - ten moj bos w odczycie nvidia_bios_modifier wyglada tak:

 

 

Czy z tego wynikaja ustawienia 441/1050 ?

 

_______________________________________

 

 

Ja mam identyczy bios a standartowe ustawienia mam na 400/1000 a jak daje zeby sobie dał optymalne ustaiwenia (zmieniłem napiecie na rdzeniu z 1,4 na 1,45 v) 490 /1180 ale to udało mi sie ustawicv tak bo miałem zimna grafike a normalnie sie ustaiwa 461/1130 :P

 

Nie cytujemy obrazków !!!

//Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patryk1234 to standardowe chlodzenie nie przylegalo idealnie do pamieci.

_________________________________________

 

A skad wiesz ze nie przylega dokładnie do pamieci ?? bo ja mam model winfasta PX 7800 GT TDH z nowym chlodzeniem ale czy przyle czy nie przylega jak mi tylko przyjdzie pentagram to odrazu zmnieniam pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska pomocy!!!!!

 

Własnie dostałem w łapy płytę główną DFI Lanpart SLI-DR i wsadziłem w nią GALAXY GeForce 7800GT. Wszystko podłączyłem, włączam kompa, puszczam płytke instalacyjną WIN XP PRO, wszystko idzie zgodnie z planem. Po restarcie dochodzi do momentu, w którym ma się pojawić napis Windows XP a potem okienka instalacji i zanim to sie staje ekran się wygasza. Nie następuje restart, slychać nawet jakby komp kontynuował proces instalacji bo dysk pracyje, czyta CD ale ekran jest czarny. Czy ktoś spotkał się wcześniej z czymś takim???

 

Co to moze być??

 

Pomocy!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...