Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Oki, mam do was ogromną prośbę, może mi pomożecie zrobić "jakiś schemat" przejściówkę z zalmanka VF700CU aby można było go podpiąc do karty graficznej i obroty regulowałay się automatycznie :) , w zalamnie sa 3 przewody niestety nie jestem elektronikiem i jestem zielona "gniazdko potrafię zamontować :P " jaką przelotkę zastępczą zastosować , wpadłam na pomysł że może tekońcówki co sa przy obudowach do podłączenia do płta mam kilka zbędnych tylko które przewody podłaczyć są 3 a jak wiemy to na karcie są 2 , PLISS HELP MOJE GG W pROFILU, BĘDE BARDZO WDZIĘCZNA, BO PRZEKŁADNAIE 5v NA 12 v JEST WKURZAJĄCE, narazie nawet jeszcze nie zamontowałam tego zalmanka

pOZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie na grafie jest dwu pinowe (normalnie czerwony+ i czarny-) ,a zalman do zasilania ma trojzylowy kabel (czarny ,czerwony i bialy) z tym ze bialy pozostaje bez polaczenia :) Tak wiec mamy prosta sytuacje ,a mianowicie kroisz zasilanie karty i podlaczasz "na krotko" czarny z czarnym i czerwony z czerwonym ,a bialy pozostaje bez polaczenia :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Draco82> właśnie jestme po testach mojego 7800 GT z pentagramem i temperaturka jak naraize była 20 C mniejsza tylko jest taka sprawa przy oryginalnym biosie maksymalnie w windosowskich sterownikach idzie mi rdzeń na 468 mhz a jak zmieniłem napicei na 1,45 to poleciał mi maksymalnie na 497 MHz ale w 3d marku widzialne artefakty ( 3d mark 2003 trest 4) a gdzy wgram bios z napieciem 1,5 to tak smao leci mi na 497 a powinna więcewj polecieic z wyższym napięciem co o tym myślisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie na grafie jest dwu pinowe (normalnie czerwony+ i czarny-) ,a zalman do zasilania ma trojzylowy kabel (czarny ,czerwony i bialy) z tym ze bialy pozostaje bez polaczenia :) Tak wiec mamy prosta sytuacje ,a mianowicie kroisz zasilanie karty i podlaczasz "na krotko" czarny z czarnym i czerwony z czerwonym ,a bialy pozostaje bez polaczenia :) pozdro

THX , pozostaje tylko teraz odszukać taką małą przejściówkę w starych gratach nie bede ruszać na oryginalnym coolerze tego w razie reklamacji :) , ściągał już ktoś chłodzenie z tego nowego Ledteka ;) i ma jakies sugestje :) ocywiście to nie jest problem ale pytam przy okazji :)

a tak przy okazji to ma ktoś to chłodzenie NVIDIA SILENCER 5 rev.3 ?? Jak to się spisuje??

Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz ze nie przylega dokładnie do pamieci ?? bo ja mam model winfasta PX 7800 GT TDH z nowym chlodzeniem ale czy przyle czy nie przylega jak mi tylko przyjdzie pentagram to odrazu zmnieniam pozdrawiam

Dlatego wiem gdyż założyłem sobie pastę termoprzewodzącą a ściągnąłem to, badziewie co standardowo zakładają. Po założeniu i ściągnięciu radiatorka zauważyłem, że na radiatorze w niektórych miejscach nie ma pasty. Wynika z tego, że jednak radiator nie przylega za dobrze do pamięci.

 

<Draco82> właśnie jestme po testach mojego 7800 GT z pentagramem i temperaturka jak naraize była 20 C mniejsza tylko jest taka sprawa przy oryginalnym biosie maksymalnie w windosowskich sterownikach idzie mi rdzeń na 468 mhz a jak zmieniłem napicei na 1,45 to poleciał mi maksymalnie na 497 MHz ale w 3d marku widzialne artefakty ( 3d mark 2003 trest 4) a gdzy wgram bios z napieciem 1,5 to tak smao leci mi na 497 a powinna więcewj polecieic z wyższym napięciem co o tym myślisz ??

Myślę, że już nic więcej nie wyciągniesz ze swojej karty niż te 497MHz. Może masz po prostu słabiej kręcący się rdzeń i to wszystko.

 

Oki, mam do was ogromną prośbę, może mi pomożecie zrobić "jakiś schemat" przejściówkę z zalmanka VF700CU aby można było go podpiąc do karty graficznej i obroty regulowałay się automatycznie :) , w zalamnie sa 3 przewody niestety nie jestem elektronikiem i jestem zielona "gniazdko potrafię zamontować :P " jaką przelotkę zastępczą zastosować , wpadłam na pomysł że może tekońcówki co sa przy obudowach do podłączenia do płta mam kilka zbędnych tylko które przewody podłaczyć są 3 a jak wiemy to na karcie są 2 , PLISS HELP MOJE GG W pROFILU, BĘDE BARDZO WDZIĘCZNA, BO PRZEKŁADNAIE 5v NA 12 v JEST WKURZAJĄCE, narazie nawet jeszcze nie zamontowałam tego zalmanka

pOZDRAWIAM

Ja mam inną propozycję. Przy oryginalnym chłodzeniu złącze ma 2 kabelki a zalman czy pentagram 3 . Wystarczy zdjąć tylko „gniazdo” z karty graficznej pozostawiając tylko 2 wystające druciki i na to nasunąć wtyczkę od zalmana, pamiętając gdzie jest „+” a gdzie „-„ bez ucinania kabli. W razie jakiś problemów można szybko nasunąć „gniazdo” i oddać na gwarancje. Nie niszczymy też kabli od zalmana. Pozdrawiam.

Będą jakieś problemy, służę pomocą na gg.

 

 

Ludziska pomocy!!!!!

 

Własnie dostałem w łapy płytę główną DFI Lanpart SLI-DR i wsadziłem w nią GALAXY GeForce 7800GT. Wszystko podłączyłem, włączam kompa, puszczam płytke instalacyjną WIN XP PRO, wszystko idzie zgodnie z planem. Po restarcie dochodzi do momentu, w którym ma się pojawić napis Windows XP a potem okienka instalacji i zanim to sie staje ekran się wygasza. Nie następuje restart, slychać nawet jakby komp kontynuował proces instalacji bo dysk pracyje, czyta CD ale ekran jest czarny. Czy ktoś spotkał się wcześniej z czymś takim???

 

Co to moze być??

 

Pomocy!!

Dziwna sytuacja i jeszcze nie spotkałem się z czymś takim. Sam miałem wielokrotnie problemy. Często bywa tak iż nowe wcale nie oznacza że jest sprawne. Napisz jaką masz konfiguracje sprzętu i czy dyski masz SATA w Raidzie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX , pozostaje tylko teraz odszukać taką małą przejściówkę w starych gratach nie bede ruszać na oryginalnym coolerze tego w razie reklamacji :) , ściągał już ktoś chłodzenie z tego nowego Ledteka ;) i ma jakies sugestje :) ocywiście to nie jest problem ale pytam przy okazji :)

a tak przy okazji to ma ktoś to chłodzenie NVIDIA SILENCER 5 rev.3 ?? Jak to się spisuje??

Ja mam SILENCERA już pisałem bardzo cicho, karta podkreca się identycznie temperaturki niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<draco82> bo w programie nVidia_BIOS_Modifier jak sobie oglądałem to w ostatniej zakładce a dokładnie (thermosensor & timing) jest 8 timingów może na któryms innym timingu by podkręciła sie lepiej ?? jak narazie w spoczynku mam 35 C a w stresie miłame najwiecej 50 C :P to jednak chłodzenie pentagramem coś pomogło a dzisja sobie zamówiłem Scythe Ninja i tez sie bede bwaił co nie co z prockiem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na 1 moleksie system przy sie wyklada (czarny obraz - pomaga tylko wylacznie kompa)

Podlaczylem 2 i teraz problem zniknal :)

Karta domyslnie w 3D ustawia sie na 441 dla core i 1050 pamieci - fajnie :)

Wynik przy Athlonie 64 1,8@2,23 GHz w marku 03 to 14757 pkt.

Chyba nie jest zle :)

Teraz troche pokrece - moze jeszcze cos da sie wyciagnac.

Co mnie totalnie zadziwilo to chlodzenie - jest BARDZO ciche - w 3D bardzo niewiele glosniejsze!

Duzo sie naczytalem o wyjacych wiatrakach a tu taka niespodzianka :)

 

a to ile ci sie kręci maksymalnie ?

 

a ma ktos winfasta extreme 7800 GT bo pasuje mi bios z tej grafiki :P??

 

 

Naucz sie cytowac!

Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patryk1234 ja modyfikowałem bios tym programem Nibitor 2.5 i w timingach nic nie ruszałem.

 

___________________________________________

 

 

<Draco82> a czy to chłodzenie co masz na procku pomogło w oc ?? bo ja mam nadzieje że jak zminie boxowe chłodzenie na scythe ninja to mam nadzieje że oc proca sie poprawi a co do grafy zostaje mi sie doweidzieć jaki taiming byłby najlepszy żeby coś wiecxej z mojej grafiki wydusić bo dawanie coraz większego napiecia nic nie daje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego códeńka: ASUS EXTREME EN7800GT ma ona fajne chłodzonko od ASUSA. Jest tylko jeden mały problem, REGULATOR OBROTÓW NIE DZIAŁA!! Ani ten dany od ASUSA ( SamrtDoctor) ani ten w RivaTunerze. Gdy gram to mi to nieprzeszkadza, ale przy np. przeglądaniu stron www jest męczące... Ostatnio sporo było mowy o cięciu i dopasowywaniu kabelków więc mam nadzieję, że i mi pomożecie. Chciałbym zamątować regulator obrotów od Pentagrama i podczepić to do płyty głównej. Czy to jest wogóle możliwe ?? I poza tym ten kabelek od karty jest dwu żyłowy i ma mniejszą wtyczkę niż standardowe wiatraczki. Poradzicie mi co z tym zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego códeńka: ASUS EXTREME EN7800GT ma ona fajne chłodzonko od ASUSA. Jest tylko jeden mały problem, REGULATOR OBROTÓW NIE DZIAŁA!! Ani ten dany od ASUSA ( SamrtDoctor) ani ten w RivaTunerze. Gdy gram to mi to nieprzeszkadza, ale przy np. przeglądaniu stron www jest męczące... Ostatnio sporo było mowy o cięciu i dopasowywaniu kabelków więc mam nadzieję, że i mi pomożecie. Chciałbym zamątować regulator obrotów od Pentagrama i podczepić to do płyty głównej. Czy to jest wogóle możliwe ?? I poza tym ten kabelek od karty jest dwu żyłowy i ma mniejszą wtyczkę niż standardowe wiatraczki. Poradzicie mi co z tym zrobić ??

Miałem podobny problem, wystarczy ściągnąć ze strony producenta najnowszą wersje SmartDoctor i problem rozwiązany. Ja posiadam taką karte jak Ty i mam zalozone chlodzenie od pentagrama (kilka postów wyzej są fotki). Regulator obrotow pentagrama nie uzywam, wole automatyczna regulacje SmartDoctor, sam sobie ustawiam intensywnosc nawiewu w programie(to rozwiazanie jest o tyle dobre, ze nie musze ciagle cos przestawiac recznie, zapuszczam gre automatycznie obroty wskakuja na wieksze, temperatura grafiki rosnie, zwiekszaja sie rowniez obroty wentyla. Wychodze z gry obroty spadaja i grafiki nie slychac).

 

 

<Draco82> a czy to chłodzenie co masz na procku pomogło w oc ?? bo ja mam nadzieje że jak zminie boxowe chłodzenie na scythe ninja to mam nadzieje że oc proca sie poprawi a co do grafy zostaje mi sie doweidzieć jaki taiming byłby najlepszy żeby coś wiecxej z mojej grafiki wydusić bo dawanie coraz większego napiecia nic nie daje pozdrawiam

Nie mam pojęcia co masz za procesor i jak bardzo podatny jes na OC ale napewno temperatura procesora spadnie bo jest to praktycznie najwydajniejsze chlodzenie dostepne na rynku. Co do twimingów to nie wiem czy jest to prawda ale 7800GT dobiera sobie sam odpowiednie twimingi, kiedyś gdzieś to czytalem ale nie jestem pewny czy to prawda, ja sie nie bawilem przestawianiem Twimingow. Pozdrawiam

Edytowane przez Draco82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Draco82 serdeczne dzięki za pomoc! Zainstalowałem najnowszego SmartDoctora ale niestety, ten wiatrak nawet nie zmienia prędkości obrotów i cały czas wyje na 100%... Będę się chyba musiał "szarpnąć" się na takiego pentagrama bo już chyba nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Sprawdzaj co jakiś czas allegro i www.skapiec.pl Najlepiej jeśli możesz kupić ją na firme, wtedy bierzesz najtańszą ze skąpca na fakturę vat, w takim wypadku uda ci się kupić karte w granicy 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić nówke. Koleś z tego forum "złapał 7800gt za ok 950 zł ale nie chce powiedzieć jak :/. A co do Twojego pytania Greg_1; a co chcesz swojego sprzadać ? ;)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegladajac strony natknalem sie na 7800GT z 512MB vram :?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26509 ktos chetny? :D

 

A tutaj maly test tego stwora http://www.theinquirer.net/?article=29252 wydaje sie byc ciekawa propozycja ,ale czy jest warto doplacac 300zl... :rolleyes: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...