Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

@greg_1

a powiedz mi jakie masz nominalne taktowanie twojej 7900 GT ??

O ile mnie wzrok i pamiec nie myli jest to temat o 7800 GT.

Wiec daruje sobie kolejne pytania na temat 7900...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. z jakimi parametrami flasha biosu zrobic w 7800gt...

 

nvflash -r

nvflash -4 -5 -6 -A -y a:\newbios.rom

 

czy to bedzie to?

ogólnie to styknie tak jak koledzy wcześniej pisali w temacie:

 

nvflash -4 -5 -6 nazwa.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw napisze tutaj, potem do ogolnego dzialu z grafikami.

 

W czasie gry czasami mam spadki fps. Dziwne jest to ze np. ze 140 spadaj do 40 (jakby sie frame limiter odpalil). Zauwazylem ze przy tym paru sekundowym stanie towarzyszy pisk ... zapomnialem czego :P Jest takie miejsce na plytce ktore piszy :>

 

Jakies pomysly? ;]

 

 

//

update

 

chodzilo mi o cewki =]

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@McZz

 

nvflash -r

nvflash -4 -5 -6 -A -y a:\newbios.rom

 

o co chodzi z tymi numerami ?? ja bios modyfikowałem programem "nvidia_bios_modifier" i w tym programie oryginalnego biosa przerabiałem i i z backup.rom zmieniałem na moded.rom a wy w jaki sposób zmieniacie obios na graficie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@McZz

 

nvflash -r

nvflash -4 -5 -6 -A -y a:\newbios.rom

 

o co chodzi z tymi numerami ?? ja bios modyfikowałem programem "nvidia_bios_modifier" i w tym programie oryginalnego biosa przerabiałem i i z backup.rom zmieniałem na moded.rom a wy w jaki sposób zmieniacie obios na graficie ??

nibitor ?

 

a co do numerków to poczytaj plik tekstowy dołaczony do nvflash :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam u Was chłopaki ;), mimo, że mam gtx'a (i to go ;)) ale w temaci o gtx jakoś tak cicho.

 

Które sterowniki mi polecacie? Najnowsze z www nV z whql? O/C jest w nich z poziomu sterownika, nie potrzeba już jakiś rivatuner'ów etc.? Pewnie to banalne pytania, ale jestem zielony w temacie zielonych ;) Roczna przerwa w użytkowaniu tych kart wybila mnie z obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem (szerzej opisałem go TU).

 

Leadtek 7800GT, nowy - dostałem go w ramach wymiany gwarancyjnej szaleje.

 

Na świeżym systemie, na nowym dysku zainstalowałem sterowniki załączone do karty i włączyłem Obliviona. Długo sobie nie pograłem bo zrobiły się ogromne artefakty (chociaż nie wiem czy można nazwac tak błędy typu: całkowite wieszanie się obrazu często dodatkwo z naprzemiennym wyświetlaniem i gaszeniem sie obrazu, całkowite zaczernienie pola wyświetlanej grafiki 3D, reset pc, występują również klasyczne arteakty). Nie kręciłem wcale karty, bo nie mam nawet zamiaru gdy od samego początku są z nią problemy. Jej temperatura to 40-46*C, mam bardzo dobrą wentylację w obudowie. Pomyślałem sobie, że to może jest wina zdyt starych sterowników dla tak nowej gry jaką jest TES Oblivion więc właczyłem COD United Offensive, rezultat podobny aczkolwiek w odrobinę mniejszym stopniu. Następnie uruchomiłem 3D Marka 2003 no i już w 2 grze zaczęło się to samo co w Oblivionie, na najnowszych sterownikach nVidii to samo.

 

Z mych pierwszych obserwacji że to coś jest związane z dynamicznym oświetleniem i cieniowaniem bo właśnie w takich animacjach jest masa artefaktów, freezów, zwisów itp… W 3D Marku 2003 i TES Oblivion jest dużo takich efektów dla tego błędy są tu bardziej intensywne niż w dość starej grze jaką jest COD United Offensive.

 

Kolejna obserwacja jednak daje do myślenia. Zarówno w Oblivionie jak i w 3D Marku 2001 nie ma bujnej, poruszającej się trawy dodatkowo drzewa w marku 2001 są dosłownie łyse! Powinny na nich być danamiczne liście, a są puste gałęzie. Dodatkowo w marku 2001 nie było strumyka, tylko pusty rów, w którym powinien on płynąć. Takie animacje (pełne dodatkowych artefaktów) trwają kilka/kilkanaście sekund po czym następuje zwis albo zwis, blue screen i reset.

 

Jakie mogą być przyczyny takich anomali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...dziwna sprawa ,mozesz przetestowac grafe na innym kompie? Sprzawdzales napiecia miernikiem na zasilce? Sprawdzic nie zaszkodzi ,ale imo to nie zasilka :? Jezeli sprawdzisz te opcje i nic nie wyniknie to grafa najprawdopodobniej uszkodzona :-| pozdro

Nie mam miernika, a z testem na innym kompie znowu był by kłopot bo żaden z mych kumpli nie ma PCI-E :-|

Jednak napięcia nie powinny być złe, przez pewien okres siedziałem na zamienniku R X300 128mb/128bit i nie było z nim żadnych problemów. Napięcia jakie pokazują mi programy też nie są tragiczne?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz taki 7800GT pobiera "troche" wiecej energii niz x300 :D

Fakt, podzwonie jutro po serwisach w gda może znajdzie się taki w którym nie będą chcieli 40zł za podłączenie karty i odpalenie na niej 3D Marka <_<

To byly moje pomysly wiecej nie mam ,no chyba ze uznasz ze grafa uwalona to wtedy walcz z komsadem :? pozdro

Wolał bym załatwić to polubownie, w sumie mogli nie wiedzieć że ta grafika jest trefna, byle by nie wymigiwali się gdy już będzie 100% pewność że przysłali mi wadliwy egzemplarz...

 

Dzięki za rady chemiczny_ali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest potrzebny zasilacz do 2 x 7800 GT (podkręcone) athlona 64 (podkręcony) do pamieci 2 x 1 (podkręcone)?? a posiadama zasilacz tagan u-15 530 wat??

Było już to kilkukrotnie w tym temacie poruszane, no ale... ;) Tak, ten zasilacz da radę, choć te serie tagana zbierają takie sobie recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje na moją Galaxy dać na dniach WC. wiec ram bedzie goły. kupie na to jakies tanie (do20zl) radiatorki + nawiew z boku 1x92mm Fander. Grafa na 1.5v, 518mhz,

 

jakis mały nawiew od spodu dawac czy to juz styknie? mosfety? czy ta 92-ka styknie ?

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...