Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

tzn ze takty zmieniaja sie tylko o te 27mhz ?

 

w takim razie cos tu nie gra

bo np na 490 chodzi spokojnie a na 510 juz nie , a tu i tu powinien byc taki sam zegar real ? wiec ocb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale sprawdziles w monitoringu jaki masz realny zegar na 490 i 510?

No ja sprawdzałem i muszę powiedzieć, że nie wiem o co biega :? U mnie jest tak, ustawiam w sterach 430MHz i monitoring w RT pokazuje 430MHz jak jestem w trybie 3D. Oczywiście geometric domain jest taktowana o 50MHz wyżej :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ali a sprawdz na innych zegarach

przykladowo u mnie ustawie 430 i jest 432, ustawie 445 i jest 432, ustawie 450 i jest 459 itd

 

edit:mimo ze nie ma skoku w shader/rop czyli zalozmy ze u mnie przy 475 taktowanie ustawia sie na 486 a geometric na 516 to po ustawieniu 490 shader/rop ma ciagle 486 ale geometric juz 530MHz... A idac dalej przy 499 dalej jest 486 ale juz 540 dla geomtric, powyzej przeskakuje z 486 na 513 :mur:

 

No nie gadajcie ze odkrylem ameryke, nie poruszaliscie tu tego tematu?

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisałem, że nie da się przetaktować o x MHz, tylko o tym , że taktowanie "kwarca" ma 27*MHz.

Chodzi o to, że stabilne np. 513 daje więcej niż np 530.

Przykład:

513MHz=100%

530MHz=102%

540MHz=110%

550MHz=111%

567MHz=120%

...itd.

 

Oczywiście w przybliżeniu.

 

Bios nie ma tu nic do rzeczy - to moje zdanie, bo przewaliłem ich sporo i zawsze jest podobnie, tzn. zasada 27* sprawdza się za każdym razem.

 

P.S.

 

W RT jest opcja "FakeDDRAround" albo jakoś tak i tam można to ustawić, żeby skok był dowolny.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ali a sprawdz na innych zegarach

przykladowo u mnie ustawie 430 i jest 432, ustawie 445 i jest 432, ustawie 450 i jest 459 itd

...

Hmm. muszę przyznać, że u mnie występuje to samo :? U siebie jade na 430MHz rdzeń i tak jest wykrywane :) Ale jak potestowałem te ustawienia co Ty to faktycznie ustawia jak chce, myślę, że jest jak piszę suchyjastrzab :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na karcie jest generator 27mhz , ta częstotliwość jest powielana aby uzyskać odpowiednią czest. na gpu i mem , więc to jest kwestia tego powielacza (pewnie jest generator VCO - przestrajany napięciem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe ten skok co 27MHz, ale jak zatem wytłumaczyć fakt, iż kiedy podnosiłem zegar GPU o 5 MHz, za każdym razem miałem więcej punktów w marku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanko odebrałem drugą kartę z naprawy i gdy włożyłem ją to odrazu nie dało się podnieś napięcia na CPU z poziomu biosu w widowsie da się jak mam tylko jedną grafę to jest ok czyżby za słaby zasilacz ??????????????

mam Tangan u 22 480W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tutaj taki maly ruch, nikt juz nie ma 7800? ;)

 

 

Moglibyscie napisac jakie macie temperatury w te upaly?

U mnie na Accelero 495/1165 1.5V w idle jest zwykle 46 a w stress max 70 stopni przy czym Accelero wiadomo jest nieslyszalne :P

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

uzywa ktos obecnie zalmana vf700cu na 7800gt z biosem 1.5v , jakie macie tem na rdzeniu po oc ? bo ja zmienilem z stockowego (dalem na 100% wiatrak w 3d a to juz byla wichura ) na zalmana i w sumie temperatury w stresie podobne -troche mniej niz 70 stopni w atitool arifact na 480mhz na rdzeniu , dopiero jak dam dodatkowy nawiew kolo grafy to maleje o te kilka stopni ..oczywiscie wiatrak na 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywa ktos obecnie zalmana vf700cu na 7800gt z biosem 1.5v , jakie macie tem na rdzeniu po oc ? bo ja zmienilem z stockowego (dalem na 100% wiatrak w 3d a to juz byla wichura ) na zalmana i w sumie temperatury w stresie podobne -troche mniej niz 70 stopni w atitool arifact na 480mhz na rdzeniu , dopiero jak dam dodatkowy nawiew kolo grafy to maleje o te kilka stopni ..oczywiscie wiatrak na 12v

Hmmm u mnie przy 1.5v 505mhz na rdzeniu max zobaczyłem 69*C. Mam leadteka z troche nowszym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywa ktos obecnie zalmana vf700cu na 7800gt z biosem 1.5v , jakie macie tem na rdzeniu po oc ? bo ja zmienilem z stockowego (dalem na 100% wiatrak w 3d a to juz byla wichura ) na zalmana i w sumie temperatury w stresie podobne -troche mniej niz 70 stopni w atitool arifact na 480mhz na rdzeniu , dopiero jak dam dodatkowy nawiew kolo grafy to maleje o te kilka stopni ..oczywiscie wiatrak na 12v

Ja mam to chłodzenie i bez bios-moda mam w gorące dni nawet 85* (a może więcej?) przy zalmanie na 5V :D Buda średnio wentylowana, bo zasiłke wspomaga tylko osiemdziesiątka na 5V :wink:

Reasumując stock'owe chłodzenie jest wydajne lecz dla uszu bardzo szkodliwe :) Najlepsze rozwiązanie AC dla tej karty to Silencer :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...