Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ludzie mam dwie karty w SLI i powiedzmy że chcę odblokować potoki, wiem że nie darady tego zrobić, ale zauważyłem wzrost wydajności w grze SpellForce 2 po takim triku, tylko robiłem to na jednej karcie.

No i teraz chciałbym to zrobić w SLI, ale RivaTuner robi to tylko na jednej karcie i wtedy wyłącza się SLI.

Wyjmowałem też karty i robiłem to na każdej karcie oddzielnie, ale to też nic nie dało bo po włożeniu dwóch kart jedną system widział jako GTX a drugą GT.

Jak można to zrobić na drugiej karcie, może ktoś ma większą wiedzę?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną tego, że karta wysypuje mi sie przy temperaturze większej niż ~65*C? :blink: Z tego co widziałem ludzie mają nawet 75*C i gry działaja bez problemu, a u mnie takie dziwne objawy :-| Zwis pc lub samej gry - Oblivion, czarny obraz w grze - jednak wystarczy wyjść na chwilę do windy ("zdjąć" grę do paska) by temp spadła, a po ponownym wejściu do gry wszystko jest juz ok :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz chłodzenie założone ?? a jak zakładałeś jakieś inne chłodzenie to możźe być że nie dokreciłeś dobrze i dla tego się grzeje i pokazuje arty

Chłodzenie stockowe, takie jak w nowszej rewizji Leadteka 7800GT (foto). Nie zdejmowałem go, wydaje mi się, że trzyma się dobrze. Może majstrowali przy niej w firmie, która dała mi tego 7800GT w ramach reklamacji za 6800Ultra?

Temp w pokoju 27-28*C, obudowa bardzo dobrze wentylowana (2xFander 120mm 12V i Fander 92mm 12V).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem kupiłem zalmana na moja karte i jak podkręcem to do 475 jest wzrost wydajności lecz puzniej juz go nie ma chodź zegary są wyższe L/ czemu??

A o ile więcej podkręcasz? Karta kręci się w odpowiednich sekwencjach, a nie jak może się wydawać co jeden MHz :? Także daj więcej niż 475MHz np. 500 lub 505MHz i zobacz jak wtedy zareaguje karta :) Na poprzedniej stronie jest coś więcej na ten temat :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na karcie jest generator 27mhz , ta częstotliwość jest powielana aby uzyskać odpowiednią czest. na gpu i mem , więc to jest kwestia tego powielacza (pewnie jest generator VCO - przestrajany napięciem )

Witam.

Dokładnie tak jest:

"Shader/ROP domain are clocked with more primitive PLL comparing to geometric domain allowing per-1MHz clock frequency adjustment, and currently NVIDIA driver is able to adjust clocks of these domains with 27MHz (oscillator frequency) step only. For example, default 430MHz ROP clock is generated as 27MHz * 16, and the next ROP clock the driver is able to set is 459MHz (27MHz * 17). This results in rather interesting effect when overclocking G70: often overclocking will adjust geometric domain clock only, e.g. attempt to set 440MHz instead of default 430MHz will result in generating the same 432MHz for ROP domian clock, but 480MHz (440+40/50) for geometric domain clock. ."

 

To wyjasnienie Alexeya Nickolaychuka(Unwinder).

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 7800 gs pov(256/256) i jaki zasilacz potrzeba(350, 400, 450?)

a drugie pytanie czy karta może być ustawona prostopadle do podłoża( bo właśnie mam tak ustawione, płyta głowna leży na równolegle do powierzchni i karta graf jes tw nią wpięta), czy to nic karcie nie grozi.

 

Dzięki:)(nie zauważyłem, jak admin chce może przenieść ten post)

Edytowane przez M@C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karcie nic nie grozi w pozycji jaką masz u siebie :D

 

Co do zasiłki to firmowa 350/400 powinna wystarczyć zależnie od reszty sprzętu :wink: pozdro

 

BTW. To jest temat o modelu GT, a temat o GS'ie znajduję się tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=180924&st=0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORB'a czyli.......? Screena tak?

 

No kurcze tu kolega ma 17k http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199477&st=60 a rdzeń ma na 470:/ a ja na rdzeniu 500 nie moge przekroczyć 17k... Może to dlatego że pamięci nie ida mi jedynei do 1100 mhz??

Edytowane przez tony_tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ORB'a czyli.......? Screena tak?

 

No kurcze tu kolega ma 17k http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=199477&st=60 a rdzeń ma na 470:/ a ja na rdzeniu 500 nie moge przekroczyć 17k... Może to dlatego że pamięci nie ida mi jedynei do 1100 mhz??

Pamięci nie dają dużego wzrostu wydajności :wink: Zrób takiego screen'a jak ja, czyli informacje o karcie jak i procesorze. Dodaqtkowo zadbaj aby pokazać wyniki cząstkowe.

 

Ten wynik był robiony tylko i wyłącznie do testów (czyli wszystkie możliwe "przyspieszenia" hyhy ;]) :D

 

Zrób test jakimś nowszym markiem, bo ten można powiedzieć jest do "[gluteus maximus]" :lol: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-18679-1154948656_thumb.jpg Prosze bardzo tu fotka, zauważyłem dziwne rżnice niż na linku kolegi np zwróćcie uwage na everesta. Liczba użadzeń cieniowania pikseli jest inna i wogole.... te taktowania.....

 

Edit No a przy tej konfiguracji w marku 05 mam jedynie 7800 3dmarków :/ O co tu chodzi?

Edytowane przez tony_tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to konfig jest troszkę słabszy tzn. procek 100MHz wolniejszy, pamiątki lipa (zaledwie 200MHz i do tego brak dual'a). Dodatkowo ja stosowałem "cheat'y", a Ty pewnie nie :lol: Wyniki masz mniej więcej w normie biorąc pod uwagę konfig i prawdopodobny brak "optymalizacji" :wink: pozdro

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheaty??? :lol:

 

Ja to nazywam chetowaniem, bo głównie chodzi o regulowanie poziomu mipmap RivaTuner, ale jak powiedziałem kiedyś głośno, że to cheaty to "forumowa starszyzna" się oburzyła :lol2: :D Reszta "optymalizacji" to ciśnięcie maks z karty nawet z artami, następnie maks performance w sterach, podniesienie czętotliwości magistrali PCIE i takie tam... :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania. Ale można zrobić jakieś optymalizacje by była różnica w grach tzn teraz mam cały zcas rdzeń na 490, ale można cos jeszcze zmienić?

 

 

Mówisz ciśniecie maks z karty, jak u mnie miedzy 490 a 510 rdzenia jest różnica na poziomie 200 pkt w marku 03 :/

Edytowane przez tony_tr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mówisz ciśniecie maks z karty, jak u mnie miedzy 490 a 510 rdzenia jest różnica na poziomie 200 pkt w marku 03 :/

No cóż, mówi się trudno :lol: Powinieneś się cieszyć, że jest chociaż te 200pkt :D Nie ma co płakać, masz konfig niekoniecznie nadający się do bicia rekordów :wink:

 

Co do różnicy w grach to pozostaje tylko wycisnięcie maks zegarów bez artów (no chyba, że lubisz grać z nimi :lol2: ), bo wszystkie inne optymalizacje sprawiają, że strata na jakości jest masakryczna.

 

Co do pytanie ILE daje zwiększenie magistrali PCIE? Nie wiem :lol2: U siebie dałem na test 115MHz i tyle :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Proiorytet czasu rzeczywistego dla danego marka.

2. Wszystkie niepotrzebne programy wyłączone.

3. Wszystkie niepotrzebne procesy wyłączone.

4. Efekty wizualne w windows, ustawić na max wydajność.

5. Odświeżanie 60Hz (podobno troszkę pomaga).

 

Reszta optymalizacji była już podana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Panowie trochę nudno sie tu robi, ale mniejsza oto.

Prosze o podrzucenie linków do Vmod na GPU i MEM , ponieważ z pierwszej strony link nie działa w pełni a mianowicie v-zone nie wyświetlają mi się zdjęcia poglądowe. Przyszedł czas na wyciśnięcie z mojej karty troszeczkę więcej FPS (nuda w domu).

Jeżeli ktoś jeszcze ma u siebie te zdjęcia to niech je wrzuci tutaj.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...