Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

R.i.P. ja mam 7800GT od Gigabyte`a i karta smiga pięknie, jedynie zastanawia mnie wartość jaką wykrył RivaTuner w trybie 3D, czyli 445/1000. to chyba jest standard na karcie :)

 

ps. podpiołem oba napięci do karty i nic sie nie dzieje, wszystko gra, żadnych zwisów, więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś obawy, to nie ma się czego bać i podłanczajcie drugi kabelekm nic się nie stanie :]]

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego początku mam podpięte oba molexy i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego.

Pobaw się z tą kartą i napisz na ile się kręci. Mialem stycznośc z jednym Gigabytem, ale jego OC nie było imponujące (445/1150), dlatego z ciekawościa czekam na wiesci o tym, jak twoja sztuka pójdzie.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam standardowe chlodzenie na grafice

stery Xtreme-G 81.95

patrzyłem RivaTuner i osiągnołem coś ponad 490 na rdzeniu i 1200 na pamięciach, ale jak grałem w NFS Most Wanted na 445/1000 to mi grafika się zawiesiła na kilka sekund :///, nie wiem czemu, sprawdzałem i temperatura wynosiła 61 stopni

 

RivaTuner podaje mi 3 różne częstotliwości dla rdzenia:

 

Core clock \ geometric domain, Mhz - i wynosi jak narazie max przy default 459 ->> ????

Core clock \ shader domain, Mhz - 405

Core clock \ ROP domain, Mhz - 405

 

teraz zauwazyłem, że gra mi się przywiesiła przy rdzeniu na 405, jeśli to oczywiście tego wina, no chyba, że czipset sieprzegrzał bo wiatraczek chodził na 50%, bo za bardzo szumi <_< , nie wiem tylko czym jest ta pierwsza częstotliwość

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P --> dokladnie wszystkie karty sa referencyjne nvidii nie trudno zmienic takty w biosie :)

 

PaVLo --> ta pierwsza czestotliwosc jest czestotliwoscia rdzenia w 3d jak wiesz G70 zmienia taktowania samo 405mhz + 40mhz Delta daje rzeczywiste taktowanie 445mhz w zaleznosci jak producenci zmodyfikowali bios i ustawili wartosc delta dla trybu 3d tak wiec wszyscy ktorzy maja 500 na rdzeniach rzeczywiscie taktowanie wynosi 540mhz w 3d :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do szanownych obecnych tu :rolleyes:

 

Coolerki na :

 

Gigabyte GV-NX78T256V-B Dołączona grafika

i ASUS EN7800GT Dołączona grafika

 

 

wyją równie głośno, czy jest między nimi jakaś różnica ?

 

Może ktoś miał okazję usłyszeć obie :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm nie wiem jak w 3Dmark05 karta się spisuje bo jeszcze nie sprawdzałem, ale RivaTuner wykryła mi stabilnie 490/1200, znaczy nie pluła sie o nic jak jej zafundowałem takie wartości i to na standardowych chlodzonku, próbowałem 500 na rdzeniu, ale już się nie dało :)

 

Spike to chłodzonko jest jeszcze biedniejsze niż na moim gigabyte, to i pewnie równie głósne jest w 3D jak moja suszarka, ale niedługo zmiana na Silencera NV5 rev3, bo raczje rev2 nie pasi, ja lubie cisze a nie tornado :]]]

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Spike to chłodzonko jest jeszcze biedniejsze niż na moim gigabyte, to i pewnie równie głósne jest w 3D jak moja suszarka, ale niedługo zmiana na Silencera NV5 rev3, bo raczje rev2 nie pasi, ja lubie cisze a nie tornado :]]]

 

co do chłodzenia to jeśli mogę polecić, proponuję Zalmana ZM-VF700Cu. Cichą pracą i jednocześnie skutecznością chłodzenia chyba nic mu nie dorównuje. Sprawdził się już na moim Gainwardzie 6800, teraz używam na Winfast 7800GT (na razię nie kręcony). Temperatury jakie mam: 35 stC idle, 51 stC stress. Wiatrak mam podłączony przez regulator obrotów do karty, więc delikatnie obniżone napięcie zasilania powoduje, że w trybie 2D jest zupełnie bezgłośny, nie słychac nawet szelestu, natomiast w 3D słychać delikatny szum, ale żadnego wycia, a i tak nie zwarcam na to uwagi kiedy gram ;)

Zalman ma jeszcze tą zaletę, że pierzasta konstrukcja radiatora oraz sporych rozmiarów wiatrak, pozwala na "owiewanie" również całej płytki PCB, nic nie przykrywa się poduszką ciepłego powietrza, jak w przypadku np. Silencerów. Ktoś tu kiedyś pisał (na forum Tweak'a), że w przypadku niektórych kart Ati, było podejrzenie o ich uszkadzanie, z uwagi na przegrzewanie się elektorniki bezpośrednio pod obudową wiatraka w Silencerze... Ale to tylko hipoteza ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym ASUSIE 7800GT jest podobne chlodzenie co na moim (tzn juz raktycznie nie moim ;p ) ASUSIE 6800LE... w 2d mozna wy3mac jeszcze, ale w 3d to juz prawdziwa suszara! ja po 2 dniach bycia na tym chlodzeniu wymienilem na nv5 rev.2 i w tym samym miejscu (przy 7800gt) zakupie nv5 ale juz rev.3 ;] dajcie no jakies fajnie wyniki z 3dmarkow ;p

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Przymierzam sie do zakupu PoV GeForce 7800GT i:

- Jak tos ei kreci?

- czy przy łaczeniu w SLI (w przyszłosci) wystarczy taki zasilacz:

http://www.thermaltake.com/purepower/w0057...05758twv500.htm

- czy wiadomi juz cos w kwestii odblokowania potoków? Czy próbował ktos wgrywac BIOS od 7800GTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Przymierzam sie do zakupu PoV GeForce 7800GT i:

- Jak tos ei kreci?

- czy przy łaczeniu w SLI (w przyszłosci) wystarczy taki zasilacz:

http://www.thermaltake.com/purepower/w0057...05758twv500.htm

- czy wiadomi juz cos w kwestii odblokowania potoków? Czy próbował ktos wgrywac BIOS od 7800GTX?

ja sie kręci masz u mnie w podpisie..na standartowym biosie poleciała 440/1200..bios + 0.1V (czyli 1,5V) i karta leci 470/1200 (pamieci pójdą jeszcze wyzej musze dzis porobic testy)...są to imho dobre wyniki..moze nie cudowne ale bardzo dobre

 

pytanko do wszytskich..czy WYMIANA chłodzenia dała Wam cos wiecej @?? czy tylko cisze??

 

PaVLo --> ta pierwsza czestotliwosc jest czestotliwoscia rdzenia w 3d jak wiesz G70 zmienia taktowania samo 405mhz + 40mhz Delta daje rzeczywiste taktowanie 445mhz w zaleznosci jak producenci zmodyfikowali bios i ustawili wartosc delta dla trybu 3d tak wiec wszyscy ktorzy maja 500 na rdzeniach rzeczywiscie taktowanie wynosi 540mhz w 3d

a skąd masz takie informacje??? jakiegos linka gdzie o tym piszą please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal everesta np i tam masz zawsze +40mhz więcej. w innych softach też zawsze jest +40mhz ;]

nie no wiem ale wg mnie te softy się mylą..no bo oficjalnie 7800GT ma 400MHz na GPU nie?? to skąd by nagle bylo 440?? jest to imho jakas inna wartosc ale nie odnosi sie do PRAWDZIWEGO GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 7800GT Winfasta i chcę dokupić drugiego do SLI, więc chciałem zapytać, skoro wszystkie karty są referencyjne, czy muszę kupować drugiego Winfasta czy mogę kupić innego producenta ?

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wyszly stery ktore umożliwiły/jaja nadal.. łaczenie 2 kart o tym samym czipie [; w SLI nie koniecznie tych samych producentow :)

Wiec mysle ze tak ...

Edytowane przez RogerWhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nawet to jakim problemem jest wgrac biosik od ladteka ??? :D pozatym chyba wszystkie karty sa wykrywan ejako NVIDIA 7800GT co swiadczy o tym zemaja te same biosy programikiem nibitor mozesz rowniez zmieniac nazwy producentow jezeli wykrywa ci karte jako Ladtek 7800gt :)

 

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nawet to jakim problemem jest wgrac biosik od ladteka ??? :D pozatym chyba wszystkie karty sa wykrywan ejako NVIDIA 7800GT co swiadczy o tym zemaja te same biosy programikiem nibitor mozesz rowniez zmieniac nazwy producentow jezeli wykrywa ci karte jako Ladtek 7800gt :)

pozdr :)

Dzięki.

Mam do Ciebie pytanko z innej beczki :), w podpisie zauważyłem że masz blok na chipset od Misia15go (sam szukam bloku na chipset). Jak on Ci się sprawuje, czy nie bedzie problemu gdy bedą obsadzone dwa sloty PCIex16?

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Mam do Ciebie pytanko z innej beczki :), w podpisie zauważyłem że masz blok na chipset od Misia15go (sam szukam bloku na chipset). Jak on Ci się sprawuje, czy nie bedzie problemu gdy bedą obsadzone dwa sloty PCIex16?

 

Pozdrawiam

HawkEye

 

bloczek sprawuje sie swietnie temperaturki 30-38 stopni uklad z trzema blokami :P a dwie karty ci wejda pod warunkiem ze nie bedzie na nich silencerow (bo z sailencerem wogole nie wejdzie karta w przypadku gdy masz bloczek ) oraz zastosujesz waz 10/13 bez dodatkowych obejm do tego weza nie potrzeba stosowac dodatkowego zabezpieczenie krucce naturalnie NK12 i nie bedzie problemu :)

 

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych:

Mam 7800 GT Galaxy

 

Nie moglem nigdzie tego znalezc. Zastanawia mnie fakt jaki zasilacz moze pociagnac 2 takie karty w SLI. Tylko chodzi mi o faktyczne minimum, bo oczywiscie zawsze mozna kupic ZEUS-a 650 SLI to wiem ale mam TAGAN-a 420 WATT i zastanawiam sie czy ten zasilacz dalby rade 2-om GT-ekom.

Moja konfiguracja sprzetowa:

 

A64 3200+@ (9x275 mhz) cooled by Zalman 7000CuB

ASUS A8N SLI DELUXE

1xhdd Samsung 160 GB SATA I

2x400 MHZ GEIL STANDARD @ (2x450 mhz)

Creative Audigy 2 ZS

7800 GT Galaxy 470/1220 cooled by Zalman VF-700Cu

Noiseblocker 12 cm x 1

Arctic Cooling fan pro tc 8 cm x 1

Tagan TG420-UO1 (420 WATT)

Razer Diamondback-1600 dpi

Plextor PX740A

Asus DVD

 

Natezenie na 12V wiazce to 22 A.

Czy tak podkrecony sprzet przy dolozeniu 2-iej takiej samej karty nie....wybuchnie.

Jesli zasilacz jest za slaby to kumpel sprzedaje TOPOWER-a TOP-526 P6 420W (12V - 30A) i moze go od niego wezme.

Pls o jakies info w tym temacie,

 

Dzieki

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie pamięci na swoich kartach? Ja dziś zmieniałem chłodzenie i okazało się że moje memorki to Infineony 2 ns. Wrzuce niebawem kilka fotek z wymiany, tylko muszę porzyczyć jakiś kabel, którym zrzucę foty z cyfraka do kompa.

PS. Czy Wasze oryginalne coolerki też miały miedzianą wstawkę (tuż nad GPU)?

 

@disaster3

Myślę, że Tagan 480W sobie poradzi z 2x7800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie pamięci na swoich kartach? Ja dziś zmieniałem chłodzenie i okazało się że moje memorki to Infineony 2 ns. Wrzuce niebawem kilka fotek z wymiany, tylko muszę porzyczyć jakiś kabel, którym zrzucę foty z cyfraka do kompa.

PS. Czy Wasze oryginalne coolerki też miały miedzianą wstawkę (tuż nad GPU)?

 

@disaster3

Myślę, że Tagan 480W sobie poradzi z 2x7800GT.

@dem

 

pamieci (nie sprawdzilem jakiej firmy) ale 2 ns, podstawke tez mialem miedziana. Tak wlasnie myslalem 480-U01, albo sie przesiade na zasilki z 2 liniami 12 V przynajmniej 14 A na kazda taniej wyjdzie np (Tagan 430W - U22 2Force Series - po 20 A na kazda z lini 12 V).

 

W kazdym badz razie dzieki za info,

 

Pozdrawiam

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy 7800GT ma 2,0 ns na pamieciach nawet Golden Sample Gainwarda, no i podstawke miedzianą na coolerze rowniez kazdy posiada.

 

Tak sie zastanawiam, po wam dwie 7800GT? :lol: Kazda gra działa na full detalach jak na razie na jednej, a tak wydacie niepotrzebnie kase, przynajmniej narazie. No chyba ze nie macie na co innego wydawać to ok :-P Imho lepiej poczekac az troche stanieja (4-5 miesiacy) i wtedy sobie drugą nabyć. Lepiej zamiast w karte zainwestować w wiecej pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że każda 7800GT ma memki 2ns, to wiem. Chodziło mi raczej i producenta pamięci (niedokładnie postawiłem pytanie).

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Tak sie zastanawiam, po wam dwie 7800GT? :lol: Kazda gra działa na full detalach jak na razie na jednej...

No nie wiem w jakie gry grales na full :? Zapodaj COD2 w 1280x1024 to sie przekonasz ,bo o FEAR w 1280x1024 z soft shadows nie wspomne...porob testy to sie przekonasz :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem w jakie gry grales na full :? Zapodaj COD2 w 1280x1024 to sie przekonasz ,bo o FEAR w 1280x1024 z soft shadows nie wspomne...porob testy to sie przekonasz :D pozdrawiam

to samo mialem napisac B)

pozdRo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze ktoś nie gra w 1280x1024 bo nie ma Lcdeka jeszcze, ani crt 19'' ;) Ale rozumiem o co chodzi bo zapodałem sobie własnie w 1280x1024 (przy beznadziejnym odświezaniu - 60 Hz) z AA 8x i AS 16x Nfsa MW :]

 

-> Na Gainwardzie GS są Samsungi 2,0 ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...