Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

...Ale rozumiem o co chodzi bo zapodałem sobie własnie w 1280x1024 (przy beznadziejnym odświezaniu - 60 Hz) z AA 8x i AS 16x Nfsa MW :]

...

Akurat nowy nfs chodzi w miare dobrze tzn. 1280x1024 i 4xAA i da sie grac :-| Ale ja mowilem o strzelankach gdzie np. w FEAR w 1024x768 z SS framerate momentami tak spada ze nie ma przyjemnosci z grania :mur: A COD2 chodzi dobrze w 1024x768 bez AA ,bo po zapodaniu AA klatki bardzo spadaja i tez jest nieprzyjemnie... Reasumujac zenada <_< pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem bios na 1.52V..nic nie dało to..jednak 1.5V + takty z podpisu to jest max..i tak nieźle

 

chociaz dzis wlasnie czytalem o tych taktowaniach i w koncu nie za bardzo rozumiem..ponoc Geometric Data Clock to czest jednostek ROP..a jakby to zmniejszyc w Nibitorze(mozna) i jechac wszystko równo?? a nie ze ROPy mają 40MHz wiecej..i w sumie nie wiem na ile moj 7800 chodzi..czy na 470MHz czy na 510?? (taktowanie ROPów)

 

takie pytanka do Was..dlaczego w pierwszym rescie 3dmarka 2005 są białe kropeczki na łączeniu niektórych obiektów (skrzynie itp)..tak samo bylo na 6800..tez zapewne tak macie ale dlaczego tylko ten jeden test jest taki dziwny

 

a druga sprawa nie wiem dlaczego, ale w ORBie jak biore Search And Compare nie ma moich wyników w 2003 i 2005 :? sa opublikowane, aktywne, mam tylko opublikowany aktywny po jednym z kazdego 3dmarka, ale ich nie ma..w 2003 to moze byc sprawa driverów (mam ze niby nie są WHQL)..ale 2005 juz takliego komunikatu nie wyswietla..a po drugie staszy 2001 "śmiga" (czyt. jestem w search and compare)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz dzis wlasnie czytalem o tych taktowaniach i w koncu nie za bardzo rozumiem..ponoc Geometric Data Clock to czest jednostek ROP..a jakby to zmniejszyc w Nibitorze(mozna) i jechac wszystko równo?? a nie ze ROPy mają 40MHz wiecej..i w sumie nie wiem na ile moj 7800 chodzi..czy na 470MHz czy na 510?? (taktowanie ROPów)

RT ladnie pokazuje taktowania posczegolnych blokow GPU - wyzej taktowany jest Geometric, nizsze takty ma Shader i ROP. 3dmark podaje taktowanie wyzsze, czyli Geometric. mozna oczywiscie zjechac z wyzszym taktowaniem (delta) , pytanie tylko w jakim celu? podczas przetaktowania wszyskie bloki musza podolac temu samemu OC, a jezeli ktorys nie daje rady to potem sa wlasnie takie efektuy - punkciki, kwadraciki, trojkaciki. najlepiej ustalic max mozliwe OC dla wszystkich blokow przy delcie=0, a nastepnie ustawic maksymalnie mozliwa delte. wtedy masz pewnosc, ze wyciskasz wszystko co mozliwe z GPU ;)

btw: "przekrecony" Geometric clock ladnie widac w aoe3, na drzewach - ladnie sie "rozciagaja" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, chciałbym się waz zapytać którego producenta karte lepie ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Gainward czy leadtek?

Jakbyś troszkę poczytał ten wątek to byś wiedział że to są karty referencyjne nVidii, więc tak naprawde nie ma znaczenia którego producenta wybierzesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, ale każdy producent na swój sposub ulepsza karte:)

Jeżeli referencyjna to nie ulepszona, te karty w zależności od producenta różnią się ceną lub/i dodanym oprogramowamiem i niczym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po wała nas sie pytasz?! <_<

Poza tym to jest temat o 7800 GT a nie GTX !

Skoro juz sobie zadałeś tyle trudu by w topicu o GT zapytać którą GTX wziać to polecam kupić jednak GT a reszte pieniędzy przeznaczyć na słowniki ortograficzne. Na dobre ci to wyjdzie..

Edytowane przez Metz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po wała nas sie pytasz?! <_<

Poza tym to jest temat o 7800 GT a nie GTX !

Skoro juz sobie zadałeś tyle trudu by w topicu o GT zapytać którą GTX wziać to polecam kupić jednak GT a reszte pieniędzy przeznaczyć na słowniki ortograficzne. Na dobre ci to wyjdzie..

Święta racja

nie zadał sobie nawet tyle trudu żeby zobaczyć że obie karty o które pyta mają te same częstotliwości taktowania :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś troszkę poczytał ten wątek to byś wiedział że to są karty referencyjne nVidii, więc tak naprawde nie ma znaczenia którego producenta wybierzesz.

:!:

 

1) W ogole czytasz co to ludzie tu piszą czy od razu włazisz i sie pytasz bez sensu?

2) Edytuj posty ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

1) W ogole czytasz co to ludzie tu piszą czy od razu włazisz i sie pytasz bez sensu?

Przepraszam ale o co Ci chodzi, przecież kilka postów wyżej sam się zauważyłeś(a ja post niżej się z Tobą zgodziłem), że gość się bez sensu pyta o karty które są kartami referyncyjnymi nVidii i różnią się tylko naklejką na wiatraku.

Może mi to wyjaśnisz.

 

2) Edytuj posty ?!

Czy zauważyłeś jakieś moje posty jeden pod drugim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HawkEye wyniknelo male nie porozumienie ,bo Metz nie pisal do Ciebie tylko posluzyl sie twoim postem o czym swiadczy chyba ten wykrzyknik :D Wypowiedz skierowana byla do gebel'a :wink: pozdrawiam

Ups :). Tak sobie później pomyślałem, ale nie byłem pewny :lol:

 

@Metz sorry, ale nie zajarzyłem o co Ci chodziło.

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups :). Tak sobie później pomyślałem, ale nie byłem pewny :lol:

 

@Metz sorry, ale nie zajarzyłem o co Ci chodziło.

hehe,spoko nie szkodzi, ale dokładnie tak jak pisze chemiczny_ali. Posłużyłem sie Twoim postem skierowanym juz wcześniej przez Ciebie do gebla.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z userami...pyta sie o rade a potem i tak robi po swojemu :D Nikomu nic nie bronie ale jak jestes pewny to po co pytasz :unsure: BTW. Za ta kase zdradzilbym nVidie dla Ati :twisted2: pozdrawiam

Też bym zdradził. Nawet teraz. Ale chciałbym w nowym roku stworzyć SLi, a niestety takiego zabiegu nie będe mógł zrobić z ATi na DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(chemiczny_ali @ 7 Gru 2005, 13:37)

Za ta kase zdradzilbym nVidie dla Ati pozdrawiam

 

Też bym zdradził. Nawet teraz.

orzesz Ty orzeszku jeden z drugim! zdrada ! ;P

 

Ale chciałbym w nowym roku stworzyć SLi, a niestety takiego zabiegu nie będe mógł zrobić z ATi na DFI.

o a tutaj dobrze gadasz. ;) ale osobiscie planuje cos lepszego - r580 i nv71 na jedenj plycie i w dni parzyste nv, w nieparzyste ati ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż w mojej głowiej ciągnie się za ATi zła opinia. Te wszystkie problemy z teksturami. Wiem co mówie, miałem r9800. Oczywiście wiem też że nowe karty takich problemów nie mają, prawda?

 

Jednak kocham NV ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych, którzy maja Silencera zamontowanego. Jakie macie temperatury w spoczynku i w stresie (i odpowiednio jakie obroty na wentylatorze w %)?

 

wiatrak na 100% dla trybu 3d, na 35% dla trybu 2d

 

37 stopni podczas pracy z windowsami..sciaganie p2p, www, inne

po kilku godzinach grania 48 stopni....nie zlapalem karty na wiekszej temperaturze

 

z dolu obudowy nawiewam chlodne powietrze do zaciagniecia przez silencera

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...