Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko do tych co mieli do czynienia z SLI.

Czy muszę podłączać to dodatkowe napięcie do płyty, nawet wtedy gdy będą obie karty zasilane z zasilacza przez wtyczki 6-cio pinowe, czy spokojnie można to sobie odpuścić i nie podłączać tego fodatkowego molexa?

 

Pozdrawiam

HawkEye

ja mam nawet teraz podpiete..bez SLI..wiec podpinaj!! nie zaszkodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ipanowie wczoraj w nocy zrobilrm juz czes hardmoda dokladnie vddrmod pamieci wcesniej lataly tak:

 

- 1200Mhz standard v

- 1250Mhz pencilmod

- 1340Mhz(jak narazie wiecej jeszce nie spradzalem z barku czasu) vddrmod

 

przyrost Mhz jest spory jednak roznice w benchach nie sa az tak znaczne niestety dalsza czesc moda dopiero w nastepnym tygodniu bo niestety nie mma potencjometra 3 badz 5k

 

2k1 - 31530 pkt

2k3 - 18548 pkt

2k5 - 8704 pkt

 

karta pracowala 500/1340Mhz 1,5v/2,3v

 

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ipanowie wczoraj w nocy zrobilrm juz czes hardmoda dokladnie vddrmod pamieci wcesniej lataly tak:

 

- 1200Mhz standard v

- 1250Mhz pencilmod

- 1340Mhz(jak narazie wiecej jeszce nie spradzalem z barku czasu) vddrmod

 

przyrost Mhz jest spory jednak roznice w benchach nie sa az tak znaczne niestety dalsza czesc moda dopiero w nastepnym tygodniu bo niestety nie mma potencjometra 3 badz 5k

 

2k1 - 31530 pkt

2k3 - 18548 pkt

2k5 - 8704 pkt

 

karta pracowala 500/1340Mhz 1,5v/2,3v

pozdrawiam :)

 

odezwij sie domnie na gg 4718994, musze pogadac z Toba, bo tez chce robic moda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte moduje dla zabawy tzn. jak czlowiek ma odczasu do czasu troche wolnego czasu to robi rozne dziwne rzeczy pozatym dopiero po po zalozeniu moda na gpu karta dostaje kopa a apmieci swoja droga ladnie cyferki wygladaja :)P hyhhy jak tylko dostane gdzies potencjometr precyzyjny 3k lib 5k to mysle ze wyniki w granicach 9200-9500 w 2k5 beda do osiagniecia :)

 

pozdr :)

Edytowane przez storm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekta nie! Licze na szczescie :D Ale co mam powiedziec teraz jak moj leadtek extreme nawet nie chce chodzic na domyslnych taktach :-| Absolutne maks stabilnie dla rdzenia to 430MHz :mur: Pamieci lepiej ale raczej nie daja oczekiwanego wzrostu wydajnosci. Oczywiscie mozna walnac bios moda ale ile wtedy pojdzie...+50MHz na rdzeniu? Moze wiecej ale dla mnie gra nie warta swieczki. Jak widac trafilem selekta GT w druga strone i mam nadzieje ze XL pojdzie wyzej chociaz nie spodziewam sie cudow ,a jak nie to po nowym roku bedzie wymiana na cos innego :lol: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie mam teraz dylemat, w tej chwili mam tego zalmana vf700cu , ale na dfi pomiedzy kartami bedzie malo miejsca,zalman wejdzie ale nie bedzie takiego przeplywu powietrza, zastanawiam sie czy silencer nie bedzie w takim razie lepszym rozwiazaniem? co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekta nie! Licze na szczescie :D

hmm . no to faktycznie w takiej sytuacji to nawet xl@550 bedzie lepszy, przynajmniej teoretycznie ;), a moze dolozyc te pare stowek (wiem latow powiedziec) i xt - gtx nie wiele tanszy, a xt po OC i do tego 512MB bedzie zdecydowanie wydajniejszy.

 

Blue - z silencerami tez moze byc problem - chociaz, gdzies widzialem fotke z nimi na dfi, zostaje albo orygnial z dod. nadmuchem, albo woda. gpu z zalmanami bez porzadnego nadmuchu zagotuje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm . no to faktycznie w takiej sytuacji to nawet xl@550 bedzie lepszy, przynajmniej teoretycznie ;), a moze dolozyc te pare stowek (wiem latow powiedziec)...

Na dzien dzisiejszy do XT musialbym dolozyc cos kolo 1k! Niestety taki smieszny sklep ,ale po nowym roku ceny moga sie zmienic a do tego czasu pobawie sie XL :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieścisz dwóch kart w SLi z Silencerem. Nie ma szans.

Sorry za kiepska jakość zdjęcia, ale robiłem je kamera + noktowizor ;]

Ale i tak dobrze widać, a raczej ledwo co widać drugi slot PCIE.

DSC00019.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko. btw: dobrze, ze nie masz dfi ;)

Mógłbyś rozwinąć swoją myśl? Piszesz o tych 2 przypadkach padnięcia dfi z x1800 z tego forum? Czy też może natknałeś się na taki problem także na zagranicznych forach? Wkrótce chcę kupić x1800xt i coś na nf4 (wiadomo, 1sza myśl, dfi) ale nie chciałbym po miesiącu rozkręcać wc, by z dziadowską mobo lecieć do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o tych 2 przypadkach padnięcia dfi z x1800 z tego forum?

tak. osobiscie mam nadzieje, ze jest to problem tylko i wylacznie jednostkowy. szkoda tylko, ze w tak dziwnych "okolicznoscich przyrody". sam jestem ciekaw jak to sie rozwinie. oczywiscie daleki jestem od stwierdzen typu "nie kupowac ati tym bardziej jak ma sie dfi". powtarzam - problem wyglada na jednostkowy, a nie ogolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale naturalnie humoru mi to nie poprawia...

 

Chcę po prostu wydać kasę i nabyć dobry produkt- nie babrać się w rozwiązywaniu problemu z shimmeringiem tekstur na gtx, nie bać się o dfi i x1800xt. Widocznie, wymagam zbyt wiele.

 

PS. Sarkazm zamierzony. Mam powoli dość szukania następcy obecnej, bezproblemowej vga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadmuch jest:) 2 arctici 80mm na grafe dmucha wiec o to sie nie boje.

w takim razie zostane przy zalmanie, po on wejdzie napewno. pod dolnym pcx jest jest xfi :) wiec obie karty wejda na milimetry....

wiec jakis nadmuch na obie grafy sie porzadny przyda :-P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam 2 Karty Graficzne 7800GT w SLI. Mam pytanko: Jakie kupić radiatory tak aby, wyciszyć karty i tak aby, wszystko się zmieściło w Płytcie Głównej?

 

Moja płyta to: Gigabyte GA-K8N Pro-SLI nVidia nForce4-SLI

post-127870-1134907099_thumb.jpg

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam moje pytanie: czy ktos (i dokladnie w jaki sposob) uruchomil poprawnie vivo? tak zeby moznabylo nagrywac z tv? (ja mam tv (euro) -> rozgaleznik gigabyte (svideo in)....

aha i pytanie jeszcze jedno mam: czy normalne jest by po zainstalowaniu driverow 81.95 w rivatuner tam gdzie pokazuja sie driver settings i jest lista plikow, przy pilkach "nview.dll, nvshell.dll, nvwdmcpl.dll" pisalo NOT FOUND? natomiast pliki te sa normalnie w /system32 :(

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam 2 Karty Graficzne 7800GT w SLI. Mam pytanko: Jakie kupić radiatory tak aby, wyciszyć karty i tak aby, wszystko się zmieściło w Płytcie Głównej?

 

Moja płyta to: Gigabyte GA-K8N Pro-SLI nVidia nForce4-SLI

Zalman. Nic innego przy takim rozstawie slotów PCI-E się nie sprawdzi. Chyba, że zainwestujesz w WC. Wtedy polecam takie dwa bloczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie będę wymieniał mojego x800xl na 7800GT . I teraz moje pytanie : Czym różni się leadtek 7800GT od leadtek 7800GT EXT ?

 

Czy tak jak w serii 68xx leadtek dalej należy do czołówki najlepiej podkręcalnych graf , czy może lepiej kupić 7800GT innego producenta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...