Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodbnie będę wymieniał mojego x800xl na 7800GT . I teraz moje pytanie : Czym różni się leadtek 7800GT od leadtek 7800GT EXT ?

...

Leadtek extreme to fabrycznie podkrecony GT na 450/525. W rzeczywistosci to jakas kompletna zenada moj nie chce pracowac na nominalnych taktach i musze zjechac z rdzeniem do 430MHz :? Zdecydowanie odradzam :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat wszystkie 7800GT to to samo więc jeśli nie zależy ci na gierkach to bierz najtańszą, tak jak ja wziełem Galaxy choć miałem troche mieszane uczucia co do tej karty, ale teraz nie żałuje :D za kaske która mi została po oszczędności na karcie kupiłem Zalmana VF700-Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba na to wygląda :( może ja jutro jak będe miał troche czasu to sie z tym pobawie

 

Cholercia, tak patrze na wasze orby i dochodze do wniosku że musze bardziej podkręcić procka bo 2.4Ghz to za mało by GT rozwinoł skrzydła :( Ja mam wyższe zegary albo takie same i mam gorsze wyniki w 05 :/

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że ruch powietrza musi być ale dwie karty są takie same i można zrobic jeden wentylator z tyłu kart np fi 80mm tak jagby tunel powietrza tak ja myślę chyba że te zalmany będą leprze umnie ciszajest bardzo ważna a chłodzenie wodne chyba za duży ryzyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko? Hmm... już trzy swoje komputery chłodziłem wodą, w tym dwa wciąż u mnie w domu sobie pracują (ten z siga oraz drugi z a3200+ i r9800xt). Zero wycieków, zero awarii. WC byłoby zdecydowanie najcichszym i najwydajnieszym rozwiązaniem, ale musisz sam się do niego przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten passive od TT to delikatnie mówiąc shit jakich mało , czytałem kilka testów i nie ma rewelacji...

 

Skoro cisza jest dla Ciebie tak ważna to tylko woda .

 

(ewentualnie dwa zalmany v700Cu na 5v , które według mnie w tym trybie pracy sa ciche ale nie bezgłośne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory tak mam dobry radiatory i dobry wentylator i jest cicho do wody trochę trudno mi się przekonać może jak bym u kogoś to widział na własne oczy to może bym się przekonał

dzięki za porady teraz trochę tu poczytałem to może też przetaktuje co nieco i dam znać jakie mam osiągi ciekawe czy odblokuje te cztery potoki niewiem czy riva działa również w sli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie to bardzo blado (czyt. goraco) widze te zalmany przy tak malym odstepie. nawet na 12V moga miec problemy. w kazdym badz razie na cichy zestaw to imho nie licz.

Też tak myślę. Bez dobrego nawiewu i wyjętych śledzi z obudowy między kartami będzie bardzo gorąco. Po włożeniu drugiej karty robi się tam martwa strefa i górna karta mieli wkóko to samo powietrze, wiem bo mam problem tera z odprowadzeniem ciepła z NB (mam na nim pasywnego zalmana). Jak była jedna karta to radiator rozgrzewał się do 42-43 st, a teraz gdy dołożyłem drugą kartę jest podnad 56 st.

 

Bawię się SLI od paru dni i mam dziwne objawy, a mianowicie w 3dmarku2001SE mam wynik niecałe 24000, w 2003 prawie 26000, a w 2005 nieco ponad 10000, czy to normalne? Jadę na sterach 81.95. No i jeszcze za diabła nie mogę zmusić Quake 4 żeby korzystał on z SLI :cry:, Call of Duty 2 , F.E.A.R chodzi a Quake nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę. Bez dobrego nawiewu i wyjętych śledzi z obudowy między kartami będzie bardzo gorąco.

zalman jest tak skonstruowany, ze musi zaciagac powietrze z gory wentyla, i jezeli go tam nie bedzie, no to wydajnosc jego drastycznie spada. wyjecie sledzia moze troche pomoc, nawiew juz srednio tez troche, ale imho nadal bedzie to za malo.

no nic. poczekamy na testy, bo widze, ze szykuja sie dwa takie ;)

 

Bawię się SLI od paru dni i mam dziwne objawy, a mianowicie w 3dmarku2001SE mam wynik niecałe 24000,

proc.

 

w 2003 prawie 26000, a w 2005 nieco ponad 10000, czy to normalne?

bez krecenia i kombinowania - tak :)

 

Jadę na sterach 81.95. No i jeszcze za diabła nie mogę zmusić Quake 4 żeby korzystał on z SLI

jezeli cos nie dziala lub dziala srednio w sli, pierwsze co robie to zmieniam nazwe pliku, tak aby "ominac" profil jezeli taki istnieje, nastepnie wymuszam recznie tryb sli, sprawdzam i jezeli efekt jset zadolowalajacy wprowadzam zmiany w profilu i zmieniam nazwe pliku na oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że w kartach MSI można potoki odblokować? Coś mi się wydaje że ludzie piszący te komentarze za bardzo nie wiedzieli co piszą.

 

Karta WYMIATA!!!!! mam ją miesiąc, chodzi mi na taktowaniu 470/1200mhz z odblokowanymi potokami!!!!!! dzis sproboje 500/1300 i dam znac.... w kazdym razie brac w ciemno!!!!!!!

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o takim wentylatorze http://www.allegro.pl/show_item.php?item=76147866

właśnie ja tak sobie to wyobrażałem z tymi radiatorami i taki wentylator

To jest wentylator który wyciąga ciepłe powietrze z obudowy i wywala je na zewnątrz, w dodatku zajmuje 2 śledzie i jest niemiłosiernie głośny :> Nie rozumiem do konca co chcesz z tym zrobić, masz SLI to gdzie ty to chcesz wsadzic ? :) :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i pytanie jeszcze jedno mam: czy normalne jest by po zainstalowaniu driverow 81.95 w rivatuner tam gdzie pokazuja sie driver settings i jest lista plikow, przy pilkach "nview.dll, nvshell.dll, nvwdmcpl.dll" pisalo NOT FOUND? natomiast pliki te sa normalnie w /system32 :(

ktos wie ocb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli cos nie dziala lub dziala srednio w sli, pierwsze co robie to zmieniam nazwe pliku, tak aby "ominac" profil jezeli taki istnieje, nastepnie wymuszam recznie tryb sli, sprawdzam i jezeli efekt jset zadolowalajacy wprowadzam zmiany w profilu i zmieniam nazwe pliku na oryginalna.

znalazłem powód czemu quake nie chciał chodzić (zmiana nazwy pliku bardzo pomogła :)), miałem ustawione "kszłtowanie obrazu metodą ramek przemiennych", a powinno być "kszłtowanie obrazu metodą ramek podzielonych" i teraz mam do Ciebie pytanie jak zmieniasz ustawienia w profilu

dotyczące SLI, bo umnie jest to opcja tylko do odczytu :(.

a dzięki za rozwianie moich wątpliwości odnośnie marków :)

 

Pozdrawiam

HawkEye

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak gry dzialaja teraz u Ciebie w przeciwienstwie do jednej karty i jakie masz dokladne wyniki w 3dmarkach 2k3 i 2k5?

chodzi mi o gry te najbardziej wymagajace czy jest duza poprawa i w ogole jak jest, czy warto bylo ,no i w ogole czy jestes zadowolony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem powód czemu quake nie chciał chodzić (zmiana nazwy pliku bardzo pomogła :))

dotyczące SLI, bo umnie jest to opcja tylko do odczytu :(.

polecam nvtray przyjemny tool dajacy dostep m.in do profili umieszczoncyh w pliku nvapps.xml (C:\WINDOWS\system32)

 

a dzięki za rozwianie moich wątpliwości odnośnie marków :)

a prosze. nic co obce nie jest mi obce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...