Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

To wygląda na to, że trafiłeś na egzemplarz z defektem :(

Najgorsze że teraz przerwa świąteczna i naprawa/wymiana sie odwlecze, chyba że kupiłeś w jakimś normalnym sklepie ;)

 

@R.i.P. mam tak: grafa-> kabelek vivo-> czincz-euro -> TV

czincz podłączam pod kabelek vivo z kierunkiem do grafy.

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że trafiłeś na egzemplarz z defektem :(

Najgorsze że teraz przerwa świąteczna i naprawa/wymiana sie odwlecze, chyba że kupiłeś w jakimś normalnym sklepie ;)

Najwyraźniej, ale naszczęście to druga karta i komp może przyzwoicie hulać bez niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię się SLI od paru dni i mam dziwne objawy, a mianowicie w 3dmarku2001SE mam wynik niecałe 24000, w 2003 prawie 26000, a w 2005 nieco ponad 10000, czy to normalne? Jadę na sterach 81.95. No i jeszcze za diabła nie mogę zmusić Quake 4 żeby korzystał on z SLI :cry:, Call of Duty 2 , F.E.A.R chodzi a Quake nie.

HawkEye,

 

Pls o jakies info na temat COD2, jestem zaje***** fanem tej gry a przynajmniej COD:UO i na moim sprzecie w dx 9.0 na jednej 7800 GT to jest lipa na 19" CRT. Pomalu przygotowuje kompa pod SLI ostatnio zmienilem zasilacz z Tagan 420 W U-01 na 530 U-15 pod katem SLI. Plyte mam Asusa A8N SLI DELUXE wiec problemu z odlegloscia miedzy slotami nie bede mial. Ale jakies info na temat klatek w COD2 z mila checia :)

A tak wogle to jest w szoku ze SLI poszlo Ci na 480 Taganie (z tego co sie orientuje to tam na 12 V jest 28 A) a czytalem ze do serii 7800 minimum trzeba 30 A.

 

Pozdr.,

disaster3

 

Ps. Wlasnie przeczytalem o twojej karcie MSI :( zastanawiam sie czy to nie jest przypadkiem wina zasilki. btw: moj kumpel jest na tyle przezorny ze pojechal z SEASONIC'iem 600W pod SLI, odebral zasilacz, popatrzyl na niego i sie uklonil niziutko, po prostu POTWOR.

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Storm

 

Jakie jest napięcie po hardmodzie w trybie 2D?

 

 

wiec z napieciem jest tak przy potencjometrze 5k na maksymalnej rezystancji napiecie jest automatycznie podwyzszone o 0.1v tzn np. gdy w biosie ma ustawione dla trybu 3d 1.4v to po modzie utomatycznie masz 1.5v dotyczy to oczywiscie potencjometru 5k natomiast zwiekszajac napiecie dla 3d automatycznie podnosi sie napiecie dla 2d np. masz ustawione w biosie 2d - 1,2v 3d - 1,4v (mod 1.5v) podwyzszajac napiecie dla rdzenia na np. 1.6v napiecie 2d wzrasata do 1.3v troche to zagmatwalem jestem po kilku browarkach hyhhy :) ale mysle ze skumasz o co chodzi :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HawkEye,

 

Pls o jakies info na temat COD2, jestem zaje***** fanem tej gry a przynajmniej COD:UO i na moim sprzecie w dx 9.0 na jednej 7800 GT to jest lipa na 19" CRT. Pomalu przygotowuje kompa pod SLI ostatnio zmienilem zasilacz z Tagan 420 W U-01 na 530 U-15 pod katem SLI. Plyte mam Asusa A8N SLI DELUXE wiec problemu z odlegloscia miedzy slotami nie bede mial. Ale jakies info na temat klatek w COD2 z mila checia :)

A tak wogle to jest w szoku ze SLI poszlo Ci na 480 Taganie (z tego co sie orientuje to tam na 12 V jest 28 A) a czytalem ze do serii 7800 minimum trzeba 30 A.

 

Pozdr.,

disaster3

 

Wątpię żeby to była wina zasilacza, wcześniej miałem 6800GT, który sam żarł prądu prawie tyle co dwie 7800GT i było ok. Fakt NVidia zaleca żeby było 30A na linii 12V ale dla GTX'a lub 6800Ultra natomiast dla 6800GT 420W–480W, +12V @ 25A, a skoro 6800GT SLI może chodzić na 480-ce to tymbardziej 7800GT. Tu masz linka do pdf'a NVidii 1832949[/snapback]

Ps. Wlasnie przeczytalem o twojej karcie MSI :( zastanawiam sie czy to nie jest przypadkiem wina zasilki. btw: moj kumpel jest na tyle przezorny ze pojechal z SEASONIC'iem 600W pod SLI, odebral zasilacz, popatrzyl na niego i sie uklonil niziutko, po prostu POTWOR.

Więc dlatego uważam że kupownie 600 W zasilacza to przerost formy nad treścią.

 

a byłbym zapomniał POTWORNE to będą rachunki za prąd :lol:

 

Edit:

a tak na poważnie to moja 480-ka ma wyprowadzone dwie wtyczki do zasilania kart PCI-e i jest SLI Ready, no i gdyby chodziło o zasilacz to od razu byłyby problemy a nie po jakiś czasie, a po za tym to sprawdziłem pod obciążeniem napięcie (oczywiście miernikiem) i mieściło się spokojnie w normie ATX i w cale nie było blisko dolnej granicy.

 

Pozdrawiam

HawkEye

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno to nie byla wina zasilacza :wink:

po prostu popsula sie i tyle, tez mialem sli z leadtekiem i msi ale o 6600gt chodzilo i tez padla karta MSI ktora znajdowala sie w dolnym slocie (moze byla za bardzo podkrecona)? ale caly czas na tych ustawieniach pracowala ,w sli bardziej sie nagrzewala, (goracej w budzie bylo) i tez temperatury byly wieksze. Msi umnie mialo taki objaw ze gdy puscilem jakies 3d to zaraz paski sie pojawialy, w windzie okey, (sprawdzalem sli i osobno) a co najdziwniejsze 3dmarka 2k3, 2k5 bez artow przechodzila :blink:

ja mam tagana 480w u22 i powinien sobie spokojnie poradzic:) a ma co ciagnac 4*200gb 2800mhz 2*7800gt wkrotce...

 

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno to nie byla wina zasilacza :wink:

po prostu popsula sie i tyle, tez mialem sli z leadtekiem i msi ale o 6600gt chodzilo i tez padla karta MSI ktora znajdowala sie w dolnym slocie (moze byla za bardzo podkrecona)? ale caly czas na tych ustawieniach pracowala ,w sli bardziej sie nagrzewala, (goracej w budzie bylo) i tez temperatury byly wieksze. Msi umnie mialo taki objaw ze gdy puscilem jakies 3d to zaraz paski sie pojawialy, w windzie okey, (sprawdzalem sli i osobno) a co najdziwniejsze 3dmarka 2k3, 2k5 bez artow przechodzila :blink:

ja mam tagana 480w u22 i powinien sobie spokojnie poradzic:) a ma co ciagnac 4*200gb 2800mhz 2*7800gt wkrotce...

pozdRo

Nie sądzę żeby to była wina podkręcenia, karta chodziła bez problemu na ustawieniach z podpisu, a jak padła to SLI było ustawione na 450/1150, temperatura może choć bardzo w to wątpię, karty po godzinny graniu nie dochodziły nawet do 50st (46-48).

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam dziwny problem na swoim 7800 GT. mianowicie na standardowych ustawieniach (405-1000) 24000 w marku 2001, 14500 w 2003, i okolo 7000 w 2005... Po podniesieniu rdzenia karty na 440 i pamiatek na 1100 wynik to cale... 14877.... :huh: Dołączona grafika

 

zato w aquamarkach, standardowo 61k Dołączona grafika, po przetaktowaniu na 420 core i 1070 mem 71kDołączona grafika

 

 

 

:blink:

 

o co moze chodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeoralem marki 2005, i znowu widze "oszalamiajacy" wzrost wydajnosci <_< cale 7308 Dołączona grafika

 

draak - rozumiem ze a64 3200 dla tej karty to nie jest optimum, ale czemu po podniesieniu zegarow o 10% przyrost jest... smieszny :angry: 300-500 kresek to przeciez moze byc nawet blad pomiaru :cry:

 

czyli zostaje tylko pomeczenie procka?

 

 

(domyslam ze sie dla wiekszosci moje problemy to lamerstwo, niestety jestem przyzwyczajony do Socket A :oops: i 9600 pro.... gdzie po podniesieniu samej pamieci, roznica byla widoczna... :unsure: co dopiero po spedzeniu godziny nad ustawianiami gdzie wyniki roznily sie 15-25% bez konkretnego pocenia)

Edytowane przez okruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dlatego uważam że kupownie 600 W zasilacza to przerost formy nad treścią.

 

a byłbym zapomniał POTWORNE to będą rachunki za prąd :lol:

troche sie nie zgodze z ta opinia. Nie sadze ze 2 GTX-y 520/1450 (bo takie sa u mojego kumpla), procek skrecony na 9x300 i patrioty 600 Mhz sa malo prodozerne i nie potrzebuja , ze sie tak wyraze "przerostu formy nad trescia". Juz raz bylem swiadkiem zjarania podzespolow komputerowych z powodu zasilacza. Wiec on jak i JA skladanie komputera zaczynam od ... ZASILACZ-a. Jak ktos ma inne podejscie.. powodzenia. Mnie jednak zalezy na 5000 PLN (w innych przypadkach moze wiecej) w srodku zeby im sie jednak nic nie stalo.

 

rachunki za prad, litosci a niby ile bierze komputer pradu przy przegladaniu stron WWW - (no napewno nie 600 W).

Z drugiej strony nie chodzi u mnie komputer 24/h, wiec czemu mialbym sie przejmowac rachunkami. To ze zaplace miesiecznie 10 PLN wiecej za energie nie uwazam za jakis znaczacy wzrost kosztow w moim budzecie domowym.

Ja jednak sugerowalbym jednak zastanowic sie nad dobra zasilka. Gdzies na necie czytalem (nie wiem jak GT) ale GTX-y podkrecone to nawet potrafia ok 180 W brac (jeden).

 

Chcialbym jeszcze o jedno zapytac. Z podpisu Twojego wynika ze masz taka sama plyte jak JA. Ile u ciebie wskazuje PC probe/bios na lini 12V? Pytam sie bo dziwi mnie jedna rzecz. Wczesniej tak jak wspominalem mialem tagan 420 teraz mam 530 i na jednym i drugim mialem na 12 V wiazce 11,770 V? Nie wiem co jest grane ale nie sadze ze obie zasilki bylyby na tyle zwalone zeby tak niskie napiecie na 12 V pokazywac. W kompie nie mam az tylu rzeczy co niektorzy z WAS wiec nie sadze zeby tak obciazaly zasilacz.

 

Konfiguracja:

AMD 64 3200+ (9x275 Mhz) 1,475 V cooled by Zalman 7000 CuB

Asus A8N SLI DELUXE

GEIL 2x512 Mhz 400@ 450 2,8 V

Galaxy 7800 GT 470/1220 cooled by Zalman VF700 Cu

Samsung 160 GB SATA

DVD-RW i DVD-ROM

FDD

Noiseblocker 12 cm SX2 x 2

Razer Diamondback 1600 DPI

Chieftec LBX 01B-B-B powered by TAGAN 530 W U-15 series

 

Moze ktos ma pomysl co jest nie tak z tym odczytem?

 

Pozdr.

disaster3

 

ps. Merry Christmas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie chodzi u mnie komputer 24/h

czy masz zasiłke 600W czy 450W czy 800W komp bierze tyle ile potrzeba -moc podawana przez prod. zasilaczy to jego obciązalnosc a nie pobór z gniazdka

 

Ja jednak sugerowalbym jednak zastanowic sie nad dobra zasilka. Gdzies na necie czytalem (nie wiem jak GT) ale GTX-y podkrecone to nawet potrafia ok 180 W brac (jeden).

jak bierze 80W to wszystko

 

 

mialem tagan 420 teraz mam 530 i na jednym i drugim mialem na 12 V wiazce 11,770 V

soft pokazuje co chce - miernikiem zmierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest juz przypadłość Taganów - tez mam 11,77 V w softach i przypuszaczam ze wiekszosć osób tak ma.

Miernikiem mam jak wół 12,01 czyli niemal idealnie!

 

Jak to ekipa Zenfista pisze: " napięcie sie mierzy miernikiem a nie programami"

 

Czy ktoś moze sprawdzał juz na 7800 GT z zegarami ok. 500/1200 Battlefielda 2 jak mu chodzi - tj. czy ma artefakty ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak - rozumiem ze a64 3200 dla tej karty to nie jest optimum, ale czemu po podniesieniu zegarow o 10% przyrost jest... smieszny :angry: 300-500 kresek to przeciez moze byc nawet blad pomiaru :cry:

Jeśli piszesz o przyroście rzędu 500pkt w marku05 jako o błędzie pomiaru to się mylisz (delikatnie pisząc) ;) To duża różnica, wywalczenie każdych 100pkt w tym teście można uważać za sukces.

 

3200+ nie jest dla gt optimum i dlatego po o/c Twoje wyniki nie skaczą gwałtownie w górę. Podkręcając proca do ok. 2.5GHz zmarginalizujesz jego wpływ w tym marku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny_ali - sorka, widze ze sie wyglopilem z tym nazekaniem na wyniki <_< (zapewne przez przywiazanie do 3d 2001) Sory!

Poprostu meczy mnie mark 2003... 300punktow roznicy przed i po zmianach... :angry:

 

Drobne tylko pytanko: jak to sie dzieje ze Aquamarki tak wyraznie odczuwaja zmiany taktowania samej karty? 10k na drobnym podniesieniu mHz?

 

 

Wtracajac sie do tematu zasilek - HawkEye - 600w to za wiele? jak ktos to juz napisal, wydajac 5patykow na

sprzecik, perspektywa zjarania wszystkiego tylko dlatego ze zasilacz byl za slaby niebrzmi zachecajaco... sam skladajac kapa, po wybraniu kaponentow najpierw zamowilem zasilke zeby od niej zaczac. Czytajac opinie niektorych osob, wydaje mi sie ze nadal uwazaja ze zasilacz 400watowy czy 600w tyle pochlania non stop... a nie tyle ile jest potrzebne... i potem sluchamy "pomocy - spalil mi SIE komputer" (sie skubany wziol, i sie spalil :rolleyes: )

Ps. na moim tez pokazuje dziwne napiecia... widac taki urok taganow.

 

 

Metz - mam zamiar sprawdzic co wyciagne ze swojego, wiec zapewne dojade do podobnych wartosci jutro, albo w poniedzialek. wiec zdam relacje.

 

Pozdrowka. i Wesolych Swiat.

Edytowane przez okruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestii zasilaczy i SLI.

Dla 2x7800GT wystarczy w zupełności Tagan 480W, który na linii 12v może dać 360W.

Jakiś czas temu czytałem również posta jednego z userów, króry 2x6800 puścił na zasilaczu 350W (o ile dobrze pamiętam, był to HuntKey HK-350AP), a jak wiadomo seria 7800 pobiera mniej watów niż 6800, więc nie popadajcie w paranoje, twierdząc że do SLI konieczny jest PSU 600W.

Moim zdaniem dobra 500-tka wystarczy w zupełności.

Co innego gdy ktoś ma zamiar bawić się w extreme OC w pełnym tego słowa znaczeniu (bicie kolejnych WR), wtedy faktycznie 600W będzie jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ekipa Zenfista pisze: " napięcie sie mierzy miernikiem a nie programami"

Spoko sprobuje miernikiem, jakis elektroniczny mam w domu. Troche sie na tym nie znam wiec zapytam wprost. Rozumiem ze pomiar moge dokonac na jednym z molexow zasilacza. Przy obciazonym badz nie jedna z koncowek miernika (czerowna) wkladam do otworu 12 V a druga (czarna) do drugiego otworu (w tym samym molexie) z uziemieniem i wtedy odczytam napiecie na 12 V?

 

@Greg_1

 

Robiles moze jakis mod na swojej Galaxy ze tak ladnie Ci sie rdzen kreci? Ja na swojej juz przy 475 MHz w Nature mam arty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM! mam pytanie odnosnie karty 7800gt z gigabyta a mianowicie w dolaczonym softcie wejde na @VGA to mi wywala taki komunikat GIGABYTE VGA BIOS NOT FOUND -o co chodzi w tym?

hmm gdzies ktos juz mial takowy problem, no a wyskakuje Ci to jak dasz Backup VGA BIOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie nie zgodze z ta opinia. Nie sadze ze 2 GTX-y 520/1450 (bo takie sa u mojego kumpla), procek skrecony na 9x300 i patrioty 600 Mhz sa malo prodozerne i nie potrzebuja , ze sie tak wyraze "przerostu formy nad trescia". Juz raz bylem swiadkiem zjarania podzespolow komputerowych z powodu zasilacza. Wiec on jak i JA skladanie komputera zaczynam od ... ZASILACZ-a. Jak ktos ma inne podejscie.. powodzenia. Mnie jednak zalezy na 5000 PLN (w innych przypadkach moze wiecej) w srodku zeby im sie jednak nic nie stalo.

 

rachunki za prad, litosci a niby ile bierze komputer pradu przy przegladaniu stron WWW - (no napewno nie 600 W).

Z drugiej strony nie chodzi u mnie komputer 24/h, wiec czemu mialbym sie przejmowac rachunkami. To ze zaplace miesiecznie 10 PLN wiecej za energie nie uwazam za jakis znaczacy wzrost kosztow w moim budzecie domowym.

Ja jednak sugerowalbym jednak zastanowic sie nad dobra zasilka. Gdzies na necie czytalem (nie wiem jak GT) ale GTX-y podkrecone to nawet potrafia ok 180 W brac (jeden).

 

Chcialbym jeszcze o jedno zapytac. Z podpisu Twojego wynika ze masz taka sama plyte jak JA. Ile u ciebie wskazuje PC probe/bios na lini 12V? Pytam sie bo dziwi mnie jedna rzecz. Wczesniej tak jak wspominalem mialem tagan 420 teraz mam 530 i na jednym i drugim mialem na 12 V wiazce 11,770 V? Nie wiem co jest grane ale nie sadze ze obie zasilki bylyby na tyle zwalone zeby tak niskie napiecie na 12 V pokazywac. W kompie nie mam az tylu rzeczy co niektorzy z WAS wiec nie sadze zeby tak obciazaly zasilacz.

 

Konfiguracja:

AMD 64 3200+ (9x275 Mhz) 1,475 V cooled by Zalman 7000 CuB

Asus A8N SLI DELUXE

GEIL 2x512 Mhz 400@ 450 2,8 V

Galaxy 7800 GT 470/1220 cooled by Zalman VF700 Cu

Samsung 160 GB SATA

DVD-RW i DVD-ROM

FDD

Noiseblocker 12 cm SX2 x 2

Razer Diamondback 1600 DPI

Chieftec LBX 01B-B-B powered by TAGAN 530 W U-15 series

 

Moze ktos ma pomysl co jest nie tak z tym odczytem?

 

Pozdr.

disaster3

 

ps. Merry Christmas

Co do napięcia to nie używaj programów tylko miernika, u mnie speedfan pokazuje 11,7 a miernik od 12,03 do 11,97 pod obciążeniem 100% procka i 3dmarkiem 2005.

Powiem ci jedno ja też uważam że porządny zasilacz to podstawa, ale 600W to wybacz, powiem jeszcze raz, jest przesadą. Widziałeś mój podpis ? W tej konfiguracji (+switch8 +router telesyna ar140 bez monitora) amperomierz pokazuje około 0,8 A bez obciążenia, a z obciążeniem ok 1,7A czyli 223V (takie było napięcie w sieci podczas pomiaru) * 1,7A = 380W. Jak widzisz mam ponad 100W jeszcze zapasu.

A co do rachunków, to jakbyś nie zauważył to był żart :lol2:

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...