Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

co z tego że karta chodzi powyżej 500 i 600 i w 3 dmark 2005 i ma sie powyżej 8000 i tak jak gra się np Battlefield 2 na full detalach to i tak przytnie

te prze taktowanie to i tak praktycznie pic na wode to tylko dla 3 dmark dla punktów :lol:

zamartwiałem się że wydałem nie potrzebnie kasę na dwie karty bo niektórzy mają tylko o 3000 a na początku tylko 1000 pkt mniej w 3 dmark 2005 na jednej karcie ale sli o wiele lepiej działa :D

szkoda zachodu dla mnie najważniejsza jest cisza :razz:

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a ja mam "problem"..Serius Sam 2

 

pierwszy screen - wsio na max (czyli BLOOM tez) + HDR

 

HDR ON

 

drugi screen - wsio na max (czyli BLOOM tez) bez HDR

 

HDR OFF

 

czy to nie powinno byc na odwrót?? :blink: :blink: przeciez ten drugi obrazek sie swieci jak psu jajca a HDR wyłaczony..niby bloom tak daje, ale to bez sensu imho..oczywiscie w pierwszym widac lepsze swiatła na broni (czyli HDR) ale jakby juz Blooma nie było?? :?

 

wezcie sprobujcie u siebie jakie beda efekty ok??

Edytowane przez lukk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm chyba sie bloom wylacza podczas gdy hdr jest wlaczony ;)

no własnie tak jakby :? i do tego jak wiadomo AA tez sie wyłącza..doszedłem do wniosku ze wale HDR i gram bez niego a za to z bloomem i AA..grafa imho ładniejsza (nie posztrzepiona) i chodzi lepiej niz z tym HDRem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od wczoraj mam PoV GF7800GT . Przeszedłem z X800XL z sygnaturki . Przełozyłem tylko sobie od razu chłodzenie - Revolteca .

Tempertature w idle mam 42 C .

Ale mam problem. Karta podkręca się bez problmeu ale na 480/1200 w 3DMARK05 mam tylko 6526 pkt !!!

To chyba za mało ? Stery 81.98. Przed wyjęciem Radeona wyczyściłem sterowniki cat-unistalerem . Potem wyczyściłem

rejestr i system Registry Mechanic.

Włozyłem nowa karte i zainstalowałem stery 81.98 . Sądziłem że to wsytarczy .

I mam pytanko - jakim programem mierzyc temp na bierząco w grach itp. Bo przy Radku miałem ATI Tray Tools i wszystko

mi pokazywał a nie mogę znależć nic podobnego dla NVidii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoj procesor nie jest podkręcony, to wynik masz jak najbardziej odpowiedni.

Czyli uważasz że warto zmienić procka na szybszy / podkrecić go przy tej karcie ?

 

Bo na starym X800XL miałem 5050 pkt w 3D05 . Też bez podkręcania.

A jak dorzucę jeszcze 1 GB Ramu to to coś da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie tak jakby :? i do tego jak wiadomo AA tez sie wyłącza..doszedłem do wniosku ze wale HDR i gram bez niego a za to z bloomem i AA..grafa imho ładniejsza (nie posztrzepiona) i chodzi lepiej niz z tym HDRem :)

lukk_ mam pytanie do Ciebie czym chlodzisz swojego GF 7800gt? :) wlasnie nabylem karte tej samej firmy i niewiem czy zmieniac chlodzenie czy nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,2mm na laminacie

 

czy wgrywając biosa do karty w gra mi się odrazu do dwóch

i czy w razie spalenia kart w reklamacji sprawdzą ze jest zmodyfikowany bios

Edytowane przez robak57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam drobny problem z moim nowo zakupionym GF7800GT (Point of View).

Mianowicie po bardzo krotkiej zabawie z OC wyciagnalem narazie 470/1211 (ma duzy zapas jeszcze, mam taka nadzieje :P ), Ale niestety jest pewien problem, 3D Mark 05 daje mi marne 6800+pkt, a to chyba znacznie za malo jak na ta karte z tymi taktowaniami,. sprawdzalem w Rivie, i podczas testu uzywa tych taktowan co wyzes podalem, wszystko w sterach wylaczone (anty,anizo,. itp), stery odinstalowane po starej karcie oraz wywalony caly Nforce do Mobo i zainstalowane wszystko od nowa. I w sumie nie mam pojecia co jest nie tak.

Stery 81.95 (omegi) i nie wiem czemu ale w opcjach karty pisze PCI Express x2 ,.??

Kilka pytan z mojej strony.

Cze standardowe 2D taktowania GPU to 275Mhz? (tak mi wykrywa) i windzie uzywa tych taktowan,.

Mam monitor 17 ale 3D Mark idzie w 1024 rozdzialce czy to moze miec wplyw na taki wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz płytę DFI, to bankowo masz kartę w dolnym slocie i zapomniałeś przełozyć zworki w pozycję SLI. Dlatego pokazuje Ci "PCI Express x2". Zmień zworki w położenie SLI, to wszystko wróci do normy (będzie wykrywało PCIE x8 - i tak ma być).

Pozdr.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się którą kartę mam wziąć... PoV, Galaxy, MSI albo GAINWARD jeżeli uda mi się wygrać aukcję ;) Pozatym Galaxy ma podniesione zegary do 430/1200, nie wiem do końca na co mam patrzyć

 

galaxy ma zegary 400 i 1000 czyli jak wszystkie 7800gt, ja mam galaxy i jestem zadowolony

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ok zworki przestawione wszystko mniej lub wiecej ok. Tyko ja chce wiecej krecenia przy dokladniejszych testach, karta sie krztusi juz przy 463/1240 :/. Miernota jedna no,. a myslalem ze na lepszy egzemplarz trafie :/.

Chcialbym sobie zwiekszyc napiecie z na rdzeniu (chwilowo standardowe chlodzenie). Chcialbym zrobic to bez modowania totez uzylem guida od STorma ale jest problem,. ja nie mam stacji dyskietek :D. Bios wyedytowany przez Nibitora ale nie wiem jak zflashowac z poziomu windy. Znacie moze takie programy co by z windy flashowaly biosa??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, ok zworki przestawione wszystko mniej lub wiecej ok. Tyko ja chce wiecej krecenia przy dokladniejszych testach, karta sie krztusi juz przy 463/1240 :/. Miernota jedna no,. a myslalem ze na lepszy egzemplarz trafie :/.

Chcialbym sobie zwiekszyc napiecie z na rdzeniu (chwilowo standardowe chlodzenie). Chcialbym zrobic to bez modowania totez uzylem guida od STorma ale jest problem,. ja nie mam stacji dyskietek :D. Bios wyedytowany przez Nibitora ale nie wiem jak zflashowac z poziomu windy. Znacie moze takie programy co by z windy flashowaly biosa??

Pozdrawiam

przekreciles grafe, sprobuj nizszych taktowan np przy ramie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam drobny problem z moim nowo zakupionym GF7800GT (Point of View).

Mianowicie po bardzo krotkiej zabawie z OC wyciagnalem narazie 470/1211 (ma duzy zapas jeszcze, mam taka nadzieje :P ), Ale niestety jest pewien problem, 3D Mark 05 daje mi marne 6800+pkt, a to chyba znacznie za malo jak na ta karte z tymi taktowaniami,. sprawdzalem w Rivie, i podczas testu uzywa tych taktowan co wyzes podalem, wszystko w sterach wylaczone (anty,anizo,. itp), stery odinstalowane po starej karcie oraz wywalony caly Nforce do Mobo i zainstalowane wszystko od nowa. I w sumie nie mam pojecia co jest nie tak.

Stery 81.95 (omegi) i nie wiem czemu ale w opcjach karty pisze PCI Express x2 ,.??

Kilka pytan z mojej strony.

Cze standardowe 2D taktowania GPU to 275Mhz? (tak mi wykrywa) i windzie uzywa tych taktowan,.

Mam monitor 17 ale 3D Mark idzie w 1024 rozdzialce czy to moze miec wplyw na taki wynik?

Czytałes co ja napisałem troszkę wyżej? Mam tą samą karte i podobne wyniki w 3Dmark05.

Ja nie kręce pamięci więcej niż 1200 ale mogę kręcić mocniej rdzeń. Wczoraj podkręcałem tez procka

trochę ale i tak mam podobne wyniki w okolicy 6600 pkt. Pozatym założyłem chłodzenie Revolteca z radiatorami na pamięciach . Aha poprzednio miałem Radeona . Czyściłem wszystkie stery itd ale może trzeba instalować cały system od nowa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nawet oprócz wyczyszczenia partycji sytemowej zrobić to samo z podłogą w domu/mieszkaniu, pomóc sąsiadce w wyprawie po zakupy i zaklaskać uszami, a i tak z takim cpu, jaki widnieje w twojej sygnaturce nie będziesz mieć przynajmniej dobrych na gt (czyli ok 7.5k) wyników w marku05. Ta pentiawka to zdecydowanie za wolny kalulatorek dla gt, szczególnie podkręconego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...