Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem pecilmod'a i nie byłem z niego zadowolony.

Nie było żadnego marginesu błędu, albo było bez artów albo odrazu wielki krzak na ekranie i totalna zwiecha :!: więc darowałem sobie.

Aha a jak ostrzej podkręciłem to spadły marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to normalka (bez modów i z modami) na 1228MHz pamięci pracuja bez artów, a powyżej zwis, za to przy zbyt mocnym OC rdzenia mam arty (zupełnie odwrotnie niż w moje poprzedniej X800XTPE).

 

PS. Mam prośbę do wszystkich użytkowników 7800GT (różnych firm), napiszcie jakie macie oryginalne timingi pamięci. Moje wyglądają oto tak:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o TimingSet0 to mam identyczne (Galaxy)

 

EDIT: Jakie macie temp. max w stresie :?: Bo u mnie po 2-3h grania w FEAR'a (VF700-Cu puszczony na 5V) dochodzi prawie do 80*C

Aha w budzie cisza jak makiem zasiał :> Ale jednak na wciągu jest 80 i 120 a na wyciągu 120 no i PSU

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w tej chwili 2x512 ramu na płycie msi K8N n-force4 PCI soc.754, proc.ATHLON 3000+, graf.GALAXY 7800GTpcie, zasilacz 400w (płyta , proc i graf są nowe).... i zwracam się do Was z pytaniem..... otóż próbuje zmienić taktowania karty we właściwościach nvidi i przy podkręceniu nawet z 400 do 420 i z 1000 do 1100 (mniej nie próbowałem) komp mi się wiesza na 3dmarku.

żadne z innych podzespołów nie były podkręcane. co mam zrobić aby ta wydajnośc była lepsza ??

gry mi się tną tj TOCA, GUN, ....wiecej narazie nie sprawdzałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam w tej chwili 2x512 ramu na płycie msi K8N n-force4 PCI soc.754, proc.ATHLON 3000+, graf.GALAXY 7800GTpcie, zasilacz 400w (płyta , proc i graf są nowe).... i zwracam się do Was z pytaniem..... otóż próbuje zmienić taktowania karty we właściwościach nvidi i przy podkręceniu nawet z 400 do 420 i z 1000 do 1100 (mniej nie próbowałem) komp mi się wiesza na 3dmarku.

żadne z innych podzespołów nie były podkręcane. co mam zrobić aby ta wydajnośc była lepsza ??

gry mi się tną tj TOCA, GUN, ....wiecej narazie nie sprawdzałem

hm..... wiesz ja mialem cos podobnego z orginalnym biosem karty niechciala mi sie krecic i nawet przy 420/1000 wyskakiwaly mi arty zmienilem bios na starszy i od razu kreconko wzroslo mniej wiecej 500/1230 proponuje ci zmienic bios pozdro :lol2:

 

Jeśli chodzi o TimingSet0 to mam identyczne (Galaxy)

 

EDIT: Jakie macie temp. max w stresie :?: Bo u mnie po 2-3h grania w FEAR'a (VF700-Cu puszczony na 5V) dochodzi prawie do 80*C

Aha w budzie cisza jak makiem zasiał :> Ale jednak na wciągu jest 80 i 120 a na wyciągu 120 no i PSU

u mnie temparatura w spoczynku 38 w stresie 52 po 3 godzinach grania w BF2 Edytowane przez wodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za radę i spróbuję cos znależć......... ale najlepiej bios ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> z GALAXY czy MSI ??

MSI oczywyscie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI oczywyscie :lol2:

mam prosbe do Ciebie Wodi..mozesz dac DOKLADNEGO linka/albo gdzies wrzucic na FTPa bios ktory wg Ciebie jest najlepszy?? bo niby od MSI ale moze sa rozne od MSI (jak sam mowisz starsze czasami lepiej sie kreca)..

i dodatkowo jakbys dokladnie opisal co zrobic aby wgrac go bez problemow (w Nibitorze 2.5?? zmienic Vendor na taka grafe jaka sie ma tak?? tzn mojej tam akurat nie ma tylko moje biosy sa widziane jako NVIDIA..to zmienic na to tak??)

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede musial obnizyc v do 1.4 bo po caly graniu karta chodzi bez artow na 430 i 1230 wiec zwiekszenie v nic mi nie daje, po prostu karty sa za blisko siebie i przez to temp. jest wyzsza, (buda zamknieta) i zaczynaja sie arty robic, na krotka meta nawet na 500 i 1200 jest dobrze ale po 15minutach juz temperatura jest ponad 80C i co jakies 10sek. taki pasek sie robi podluzny na ekranie na ulamek sekundy....wiec mysle dam 1.4 i karty poleca wtedy wyzej bez artow bo napewno nizej na krotka mete,moze wymienie moje dfi na asusa bo tam troszke lepiej jest to pomyslane ,bo jest wiekszy odstep, albo dfi expert tylko troszke drogie to jest;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe do Ciebie Wodi..mozesz dac DOKLADNEGO linka/albo gdzies wrzucic na FTPa bios ktory wg Ciebie jest najlepszy?? bo niby od MSI ale moze sa rozne od MSI (jak sam mowisz starsze czasami lepiej sie kreca)..

i dodatkowo jakbys dokladnie opisal co zrobic aby wgrac go bez problemow (w Nibitorze 2.5?? zmienic Vendor na taka grafe jaka sie ma tak?? tzn mojej tam akurat nie ma tylko moje biosy sa widziane jako NVIDIA..to zmienic na to tak??)

 

thx

jak bedziesz na gg to daj mi znac to ci zmodifikuje bios abs mogl go wgrc do swoeje karty

potrzebny bedzi mi do tego twoj orginalny bios karty pozdro moje gg to 6881836 :lol2:

 

ps nieumiejetne wgrywanie biosu grozi uszkodzenie sprzetu komuterowego <_< robisz to na wlasna odpowiedzialnosc!!!! jezeli nie umiesz nie wgrywaj!!!

Edytowane przez wodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue masz racje jeśli chodzi o płytę producęci nie myślą

a ta temperatura jest zabujcza dla sli myślę o chłodzeniu wodą

ja mysle, zmienic plyte, zeby troche wiecej miejsca bylo pomiedzy kartami :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc!!!!

na konfigu 2x7800gt asusa (led) mobo a8n-sli deluxe

procesor amd 64 3700 (2.2) wyniki w 3d marku 2006 to 3320!!!

wiem ze tyle mozna wyciagnac na jednej karcie.

w zakladce ze sterownikami na pewno mam wlaczony tryb sli!!!

do tego 2gb ramu 400mhz patriot

Edytowane przez Uzdrowiciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie mam wlaczone auto...

mysle ze to wystarczy.

czy mozliwe jest aby wynik byl efektem zainstalowania starych sterownikow?

nie mam zamiaru ze soba polemizowac ale... czy to nie lekka przesada jezeli chodzi o wyniki?

pewno jakis wplyw maja, tylko kurcze nie tak ogromna.

z reszta jestem w trakcie zciagania nowych jak sie co poprawi po zainstalowaniu powiadomie.

gdzie wylaczyc AA iAF w sterownikach?

do tej pory bylem uzytkownikiem wylacznie kart ATI, moze to i banalne pytanie ale nie jestem pewien co do tego gdzie wiec pytam...

;)

Edytowane przez Uzdrowiciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki przepiekne!!!!!!!!

3d mark 2006 5200pkt.

to i tak malo:( :) , powinno byc wiecej,podkrec troche proca, do minimum 2.6 wynik powinien byc kole 6k

grafy tez troche podkrec

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...