Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

kurde ale lipa, nie moge nigdzie u mnei w miescie dorwac tej karty jedynie point of viev a chcialbym albo win fasta albo galaxy, nie uwazam zeby bylo cos w tym ze akurat znalazlo sie tu dwoch ktorzy maja win fasta i srednio wyglada na ich kartach o/c, wydaje mi sie ze to bardziej przypadek, skoro karty sa referencyjne. No tak czy tak u mnie kicha a chce kupic na miejscu jest pare sklepow ale wszedzie sa klopoty z tymi kartami na stronach tez widze ze nei za bardzo jest w czym wybiera

 

A tak apropo ma ktos tutaj 7800GT pin of viev ? jesli tak to jak sie sprawuje bo jzu nei chce mi sie wertowac tylu stron :/

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale lipa, nie moge nigdzie u mnei w miescie dorwac tej karty jedynie point of viev a chcialbym albo win fasta albo galaxy, nie uwazam zeby bylo cos w tym ze akurat znalazlo sie tu dwoch ktorzy maja win fasta i srednio wyglada na ich kartach o/c, wydaje mi sie ze to bardziej przypadek, skoro karty sa referencyjne. No tak czy tak u mnie kicha a chce kupic na miejscu jest pare sklepow ale wszedzie sa klopoty z tymi kartami na stronach tez widze ze nei za bardzo jest w czym wybiera

 

A tak apropo ma ktos tutaj 7800GT pin of viev ? jesli tak to jak sie sprawuje bo jzu nei chce mi sie wertowac tylu stron :/

Z tym nowym winfastem nie jest az tak zle :)

Mialem wiecej czasu na testowanie i faktycznie jak sie da troszke szybciej wentyl (i tak jest cicho!) to jest stabilnie 460/1220.

Kilka godzin AOE2 ze wszystkim na max i brak smieci, prawie godzinka w BF2 i tez bylo ok :)

Ja jestem bardzo zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Myślałem, że po przesiadce z nForce2 i gf6800GT agp na to co mam teraz, pozbędę się wkurzających "mini freezów". Dotyczy to zwłaszcza nfs: mw. Czy ktoś wie jak się tego pozbyć?

Frezy w NFS MW spowodowane są słabą optymalizacją silnika gry i nie pozbędziesz się ich nawet gdybyś spiął 2xGTX 512 w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym nowym winfastem nie jest az tak zle :)

Mialem wiecej czasu na testowanie i faktycznie jak sie da troszke szybciej wentyl (i tak jest cicho!) to jest stabilnie 460/1220.

Kilka godzin AOE2 ze wszystkim na max i brak smieci, prawie godzinka w BF2 i tez bylo ok :)

Ja jestem bardzo zadowolony!

no nie sa zle mi by wystarczyla zwlaszcza ze nei jeste powiedziane ze nie trafil bym lepszej np. bo mysle ze gorzej napewno nie w jednym sklepie maja XFX pine, cikawe jak sie sprawuja

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem porządnie swój sprzęt, nie ma art'ów, temperatura grafiki nie więcej niż 60st., procesora 45 i niby wszystko jest OK, ale czy to któregoś pięknego dnia nie rąbnie? Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam vmod'ów, a testy się nie tną. Jedynie nfs:mw :)

 

Zastanawim się, czy ktoś uskarżał się na cięcia na płytach np.: VIA. Mam wrażenie , że dotyczy to tylko nVidii... Kumpel miał athlona 2500+ na VIA i się nie cieło, a u mnie na poprzednim sprzęcie (nForce2) były freezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo ma ktos tutaj 7800GT pin of viev ? jesli tak to jak sie sprawuje bo jzu nei chce mi sie wertowac tylu stron :/

 

No ja mam i kręci się 470/1200 na Silencerze, chyba nienajgorzej.

Jak zobaczyłem 8000 w 3DMarku2005,

to przestałem płakać za furą kasy, kórą musiałem wydać

na tę kartę + Silencer (1050zł - Allegro, "Arche" - 3l gwary).

Hmm... a może ją sprzedać i kupić modowalnego GTO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge miec Pine XFX ale malo osob chyba je ma. Strasznie ciezko o te karty :/ Ma ktos moze PINE ? i odrazu pytanie jesli ma to z jakim radiatorem bo wystepuja w dwoch wersjach zwykly refenrncyjny cooler nv i jakis swiecacy gniot. Podoba mi sie szyna usztywniajaca ktora jest w obu wersjach ale ten swiecacy cooler na zielono to porazka, cyrk na maxa - nie lubie takich rzeczy. Mage ja miec ale nie wiem z jakim coolerem dostane, wolal bym zwykly nv, kumpel ze sklepu ma zapytac na hurtowni moze weidza jakie maja. Ogolnie lipa z 7800gt malo maja ich na hurtowniach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W abcdata miała być dostawa 10.02. Z tego co wiem mają tam tylko wersję PV-T70G-UDE7, czyli z molexem, a nie ze standardowym zasilaniem 6-cio pinowym. Czytalem na forach, że ta wersja bywa problematyczna, bo jest podobno zmieniony w stosunku do referencyjnego moduł zasilania. Bonusy są 2: podwyższone taktowania (450/1050) i cooler inny niż referencyjny, podobny do tego z GTX, więc może cichszy (ale jak wolisz zwykły nv...). Tutaj miał ktoś xfx-a, nawet nie wiem czy nie na sprzedaż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ja mam xfx, z molexem. ten radiatorki czy referencyjne czy "swiecace gowno" wyja tak samo a na pamnieci maja podklejone jakies gowno gumopodobne.

Karte krecilem chyba na 470 rdzen dla testow ... w biosie maja ustawione standartowo 1,4 v mysle ze jak bym dal 1,5 poszlo by wiecej. Ale ja nie mam cierpliwosci do krecenia grafy, i puszczania markow bo to nie jest dla mnie miara wydajnosci.Na karcie mam zamontowanego pentaka miedzianego ... i tu nie polecam go ... nie bardzo pasuja na dlugosc srobki .. blechh i radiatory z pamiatek mi poodpadaly

karte mialem sprtzedac ael teraz juz mi sie nie oplaca bo dalem za nia okolo 1 k zl sprowadzona z usa.

Pozgro ed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wracam ze sklepu od znajomego dzwonilismy do jakiejs hurtowni i w tej chwili maja na stanie jedynie wersje swiecaca ale w nastepnym tygodniu maja miec PV-T70G-UDF7, czyli www.xpcgear.com/pvt70gudf.html wiec powinno byc dobrze a to ze troszke wyja to juz inna sprawa :) z czasem mzoe zmieni sie chlodzenie ale nie chcialem wersji swiecocej tez na wzglad zasilania wlasnie.

Edytowane przez fllanker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ja mam xfx, z molexem. ten radiatorki czy referencyjne czy "swiecace gowno" wyja tak samo a na pamnieci maja podklejone jakies gowno gumopodobne.

Karte krecilem chyba na 470 rdzen dla testow ... w biosie maja ustawione standartowo 1,4 v mysle ze jak bym dal 1,5 poszlo by wiecej. Ale ja nie mam cierpliwosci do krecenia grafy, i puszczania markow bo to nie jest dla mnie miara wydajnosci.Na karcie mam zamontowanego pentaka miedzianego ... i tu nie polecam go ... nie bardzo pasuja na dlugosc srobki .. blechh i radiatory z pamiatek mi poodpadaly

karte mialem sprtzedac ael teraz juz mi sie nie oplaca bo dalem za nia okolo 1 k zl sprowadzona z usa.

Pozgro ed

 

Tu bym się zgodził. Kręcenie tylko dla 3dMarków jest bezcelowe. Gry tak bardzo na OC nie reagują jak benchmarki...

Myślę, że to jest duże przeciążenie dla komputera i może się to źle skończyć! (Mam przed tym obawy jak Galowie, że niebo runie im na głowy... :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie kupiłem Actica pierwsze wrażenie cisza :) ale mam dwa spostrzeżenia :

  • Mam wyższe temperatury na GPU czy to spowodowane tym że pasta jeszcze się niewygrzała?
  • Docisk coolera do gpu wydaje mi się za mały.Lekko naciskam i jest luz a nakrętki niechcą się już dokrecać.

Eh blaszke na odwrut założyłem hehe wystarczyło odwrucić i odrazu lepiej temperatura niższa o dobre kilka stopni i docisk lepszy :)

Edytowane przez bubaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam sobie najnowszym rivatunerem prędkość wiatraczka na karcie i NIC. Program sobie, karta sobie! Jak temu zaradzić?

No niestety, bardzo wielu uzytkownikow serii 7800 skarzy sie na to samo, niestety kontrola obrotow w sterach nvidii jest spieprzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszę to w celach informacyjny dla tych którzy mają SLI, a nóż widelec się przyda :).

Chodzi o to czy podłączyć zasilenie do molexa na MB, czy nie podłączyć.

Moim zdaniem jak najbardziej tak !!!!!

Kiedy kupiłem śp. :) MSI miałem tego molexa podłączonego system chodził stabilnie i nie było żadnych problemów (oczywiście dopóki MSI nie zakończył żywota :), ale to inna bajka. Teraz mam POV i uaważem że jest bardziej podatny na o/c niż MSI). Za radami kolegów z tego wątku, kiedy dostałem POV nie podłączyłem tego molexa. Wszystko było ok dopóki karty nie dostały porządnie w d........., jak widać z mojej sygnaturki karty nie są moco podkręcone, a objawy są następujące: godzina czasem półtorej gry w CoD2 i blue screen z tekstem nv_disp4 wykonał nieprawidłową operację. Podłaczenie molexa rozwiązało ten problem. No i oczywiście do obu kart podłączone jest zasilanie pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu bym się zgodził. Kręcenie tylko dla 3dMarków jest bezcelowe. Gry tak bardzo na OC nie reagują jak benchmarki...

zalezy od poziomu OC - jezeli jest to w granicach 10% to tak, ale jezeli mowimy juz o ponad 25% OC no to efekty sa widoczne

 

Myślę, że to jest duże przeciążenie dla komputera i może się to źle skończyć! (Mam przed tym obawy jak Galowie, że niebo runie im na głowy... :) )

a jak to sie ma do "oryginalnie" podkreconych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest ten molex?????

he he he myślałem że wszycy wiedzą co to molex :lol2: , ale jak kolega nie wie to już wyjaśniam: wtyczki które wychodzą z zasilacza to wtyczki typu molex, a gniazdo, o którym pisałem , znajdujące się powyżej slotu pci-e to gniazdo typu molex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Karte graficzną Asusa 7800GT. Byłem mile zaskoczony po modzie biosu tej karty. Podniosłem napięcie z 1,4 @ 1,5 V przy chłodzeniu pentagramem i wyniki są zaskakujące. Karta ze standardowych zegarów dla Extreme 432/1060 przetaktowała się na 528/1220. Kości pamięci Infineon nie są zbytnio podatne na OC 1220to dla nich górna granica której nie da się przekroczyć. 3dMark05 ukończyłem z wynikiem 8613pkt. Być może dało by się wycisnąć coś jeszcze z rdzenia tylko troszke boje się o kartę ;). Dodam jeszcze że bez modowania biosu kręciła się 490/1220

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Karte graficzną Asusa 7800GT. Byłem mile zaskoczony po modzie biosu tej karty. Podniosłem napięcie z 1,4 @ 1,5 V przy chłodzeniu pentagramem i wyniki są zaskakujące. Karta ze standardowych zegarów dla Extreme 432/1060 przetaktowała się na 528/1220. Kości pamięci Infineon nie są zbytnio podatne na OC 1220to dla nich górna granica której nie da się przekroczyć. 3dMark05 ukończyłem z wynikiem 8613pkt. Być może dało by się wycisnąć coś jeszcze z rdzenia tylko troszke boje się o kartę ;). Dodam jeszcze że bez modowania biosu kręciła się 490/1220

Pozdrawiam.

__________________________________

 

a ile ci się kręciła przed zminą biosu ?? bo mi na standartowym biosie maxymalnie leci na 471 / 1160 i sterowniki windosowskjie wiecej nie podkręcą grafiki bo jakis tam komunikta wyskakuje ?

 

Ja osobiście polecam Karte graficzną Asusa 7800GT. Byłem mile zaskoczony po modzie biosu tej karty. Podniosłem napięcie z 1,4 @ 1,5 V przy chłodzeniu pentagramem i wyniki są zaskakujące. Karta ze standardowych zegarów dla Extreme 432/1060 przetaktowała się na 528/1220. Kości pamięci Infineon nie są zbytnio podatne na OC 1220to dla nich górna granica której nie da się przekroczyć. 3dMark05 ukończyłem z wynikiem 8613pkt. Być może dało by się wycisnąć coś jeszcze z rdzenia tylko troszke boje się o kartę ;). Dodam jeszcze że bez modowania biosu kręciła się 490/1220

Pozdrawiam.

__________________________________________________

 

 

i jeszcze jedno a ile dałes za twoje g skile 2 x 1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...