Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam karte GF 7800GT od Leadtek'a i mam z nia problem bo jego temp w stresie to 66 stopni, wczesniej nawet nie dochodzila do 60. Jakos kilka dni temu mialem ten sam problem, ale jak zainstalowalem jakies inne stery to problem z temp znikl. A teraz po przeinstalowaniu systemu jest to samo. O co moze chodzic ?? Bardzo prosze o pomoc, bo moim zdaniem 66 stopni to bardzo duzo. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....na mojej grafie 1.52 500mhz i po 2 h latania w Starship Troopers znowy zwis......:-)

Jak dlugo testowales na 1,53 ?

w tej chwili mam ustawione 500 i 1200 napiecie 1.5v i zadnych artow nigdzie niemam, arty robily sie z tego powodu ze pamieci byly za mocno podkecone;)

powyzej 1.5v umnie juz to nic nie daje....

Proponuje ustawic 1.5v i puscic 500 i 1200 i powinno chulac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 28% w 2D i 43% w 3D - oryginalnie w biosie.

 

7800GT + AC Silencer 5 rev.3

 

fot. 1

fot. 2

fot. 3

fot. 4

 

Dziwią mnie tylko te przekładki między pamięciami, a chłodzeniem, nie lepiej było by bez nich? Możliwe, że pełnią one funkcję ochronną (amortyzującą), inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć.

 

W polsce mają być dostępne w grudniu.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dem

W rev.1 do 6800 były miedziane wypustki, ale już w rev.2 wprowadzili te gumowe taśmy - zdecydowanie obinają OC pamięci /miałem oba modele do 6800/. Z góry zalecam, zdjęcie tej "plasteliny" i wrzucenie w to miejsce odp. dociętych płytek Cu przesmarowanych dobrą pastą termoprzewodzącą.

 

@BlackDragonDDR

Ja najtaniej znalazłem za 1428zł - http://www.isklep.net/index.php?main_page=...roducts_id=6076

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się (choć na 100% pewnien nie jestem), że oryginalne chłodzenie w 7800GT też ma takie przekładki. Domyślam się, że OC pamięci przez te przekładki spada i to pewnie nie mało, ale puki co nie będę tego zmieniał. Puki co... bo pewnie nadejdzie w końcu taka chwila, że zapragnę wydusić z karty więcej niż dotąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam ustawione 500 i 1200 napiecie 1.5v i zadnych artow nigdzie niemam, arty robily sie z tego powodu ze pamieci byly za mocno podkecone;)

powyzej 1.5v umnie juz to nic nie daje....

Proponuje ustawic 1.5v i puscic 500 i 1200 i powinno chulac :)

 

Zrobie test ...ale ten pasek na ekranie w demie nature to nie wina pamieci. To wina przetaktowania GPU. Od 3 miesiecy ramki chodza mi na 1250 i nie bylo nigdy problemow.

495 i 1250 plus 10 h grania w Starship (gierka skonczona) i zadnych problemow z obrazem(w nature takze) ale napiecie 1.52.

Jak puszczalem marka w petli z ustawieniami 1600x1200 FSAAx4 Anizo x8 to ponizej 1,52 wieszal sie po jakims czasie. 1.52 i noc zaliczyl bez zwiechy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo czy można odblokowac 8my vertex i pozostałe 4 potoki? Bo nie moge sie doczytać. Zablokowane są sprzętowo czy programowo?

 

 

hmmmm to nurtuje chyba wszystkich ogolnie nie wyczytalem nigdzie czy sa zablokowane sprzetofo czy soft narazie pozostaje nam czekac az ukaze sie nowy rivatuner :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa lata mi na 480/1200 wiecej nie sprawdzalem. Niestety venice 3000@2,7 i nie wchodzi do 3d nawet w windowsowym wygaszaczu. Na niepodkreconym Cpu 3dmark idzie calanoc. Czyzby magistrala pci express nie dzialala na 100 jak pokazuje bios? Mobo dfi lanparty ultra-d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wpialem dodatkowe wtyki molex i fdd. Teraz idzie na kreconym cpu 480/1200. widac na takich zegarach karta dopiero sie rozpedza. Takie taktowania sa bezpieczne? fajnie byloby je zostawic. W 3d marku 05 na razie robi 8100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie które mnie nurtuje...

Prosze o odpowiedź jeśli ktoś jest pewnien najlepiej jak by ktoś jakis test znalazł.

Czy do gry FEAR lepsze będzie 7800GT czy 2x 6800

Może być wźęte pod uwage OC i wogule.

Poprostu która opcja da więcej kaltek.

Co do 6800 to były by 12/5 lub 16/6 jeśli dało by to znaczącą różnice w ilości klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Może być wźęte pod uwage OC i wogule.

do tego słownik gratis pewnie będzie :D

mam pytanko, wiecie może coś na temat zwykłych 7800/7800le lub 7600?, tzn czy wyjda, ilość potoków, orientacyjna cena, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 28% w 2D i 43% w 3D - oryginalnie w biosie.

 

7800GT + AC Silencer 5 rev.3

 

 

Dziwią mnie tylko te przekładki między pamięciami, a chłodzeniem, nie lepiej było by bez nich? Możliwe, że pełnią one funkcję ochronną (amortyzującą), inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć.

 

W polsce mają być dostępne w grudniu.

 

Te Silencery juz mozna kupic.

Jeden czeka odlozony dla mnie w sklepie :-) Wyskocze z roboty i zakupie a wieczorem bede testowal i zobaczymy .....:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Silencery juz mozna kupic.

Jeden czeka odlozony dla mnie w sklepie :-) Wyskocze z roboty i zakupie a wieczorem bede testowal i zobaczymy .....:-)

Bardzo jestem ciekaw jak sobie ten silencer poradzi z 7800 GT...czekam cierpliwie na relacje :wink:

Zastanawiam się właśnie nad tym AC silencerem lub Zalmanem vf700cu/Pentagramem xc-80 cu wiec wyniki w OC i temp. sie bardzo przydadzą :]

Edytowane przez Metz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dolozyc do gtx?

Moj GT w CoD 2 juz nie daje rady. Cos ciemno ta inflacje, karta z 1,5tys i to tylko do 1024x768 :angry:

Coś masz chyba ostro pokaszanione w systemie, ja mam to co w podpisie i FPS na poziomie 25-35 klatek w 1024x768 nonstop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...