Skocz do zawartości
poca

Geforce 7800 Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej dolozyc do gtx?

Moj GT w CoD 2 juz nie daje rady. Cos ciemno ta inflacje, karta z 1,5tys i to tylko do 1024x768 :angry:

no raczej nie..nie bede dawal 400 zeta wiecej dla 4 fpsów...bo taki gtx to juz co najmniej 1850zł..a za to mam wymienione Ramki + plyte gl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dolozyc do gtx?

Moj GT w CoD 2 juz nie daje rady. Cos ciemno ta inflacje, karta z 1,5tys i to tylko do 1024x768 :angry:

hmm,

 

1600x1200 wszystko na max FSAA x4 i klatek mam ze sporym nadmiarem.......gra wprost lata :-)....konczylem ostatnio Starship Troopers i FEAR'a

...te tytuly potrafia przysmolic ...ale CoD2 ..lata....pociesze cie , ze na GTX'e takze beda smolic

 

Bardzo jestem ciekaw jak sobie ten silencer poradzi z 7800 GT...czekam cierpliwie na relacje :wink:

Zastanawiam się właśnie nad tym AC silencerem lub Zalmanem vf700cu/Pentagramem xc-80 cu wiec wyniki w OC i temp. sie bardzo przydadzą :]

 

Zamontowalem Silencera na swoja karte. Niestety z malymi problemami. Po zdjeciu oryginalnego chlodzenia mozna sie zalamac z powodu jego slabej jakosci a zwlaszcza wygladem tej silikonowej siateczki na pamieciach karty. Natomiast jak sie okazalo po montazu, Silencer nie przylegal silikonowymi stopkami do wszystkich kosci pamieci :-(

Dodatkowo w pudelku nie ma pasty termoprzewodzacej tylko jest ona nalozona fabrycznie na podstawke radiatora. Wiec jesli ktos napotka problem ze szczelinami miedzy stopkami a pamieciami i zdejmie chlodzenie zeby ten feler poprawic to zostaje ze zmarnowana pasta na radiatorze...tej pasty nie daje sie ponownie rozsmarowac...zreszta gdyby nawet to pewnie i tak zawieralaby pecherzyki powietrza co zmniejsza skutecznosc pasty. Trzeba miec jakas zapasowa paste. Problem rozwiazalem nakladajac warstwe pasty (dla swietego spokoju) na wszystkie kosci pamieci.

Po uruchomieniu kompa karta ma temperature 37 stopni dla taktowania 500/1250. Po dziesieciu przebiagach 3dmarka2k3 w 1600x1200 fsaa x4 anizo x8 mialem 48 stopni. Wczesniej na 500 wywalalo mi w demku "nature" arty. Obecnie przechodzi to demko bez artow na 505 mhz. Karta pracuje takze na 520 ale niestety generuje w scenie ze strumykiem w "nature" mocne artefakty. Pamieci nie krecilem bo jestem szczesliwy, ze mimo problemow ze szczelinami utrzymalem ich wysokie dotychczasowe oc.

Wiatrak jest bardzo wydajny, wydmuciach!e gorace powietrze z bardzo duza sila. Ustawilem go na 100% dla trybu 3d i mimo wysokich obrotow jest cichy.

Proponuje uwazac przy odpinaniu wtyczki zasilania fabrycznego chlodzenia. Ma ona bardzo glupi profilowy zatrzask i latwo ulamac fragment gniazda tej wtyczki.

Nowe chlodzenie oceniam wysoko za jakosc i walory uzytkowe.

 

Pozdro

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm,

 

1600x1200 wszystko na max FSAA x4 i klatek mam ze sporym nadmiarem.......gra wprost lata :-)....konczylem ostatnio Starship Troopers i FEAR'a

...te tytuly potrafia przysmolic ...ale CoD2 ..lata....pociesze cie , ze na GTX'e takze beda smolic

Chce zobaczyc jak Ci lata COD2 w 1600x1200 z AAx4 :blink: Ze sporym nadmiarem lol. Daj spokoj bajki opowiadasz ,no chyba ze latanie to dla Ciebie 20fps :D Albo mamy inna gre B) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce zobaczyc jak Ci lata COD2 w 1600x1200 z AAx4 :blink: Ze sporym nadmiarem lol. Daj spokoj bajki opowiadasz ,no chyba ze latanie to dla Ciebie 20fps :D Albo mamy inna gre B) pozdrawiam

Mowie ci, ze chodzi bardzo plynnie ze sporym zapasem...czyli jak dochodzi wiecej obiektow, efektow to gierka nie zwalnia w sposob zauwazalny "transparent fsaa wylaczony"

20 klatek to ma Fear i Starship momentami....przeszedlem 4 misje w CoD2 i gierka lata.

 

Kolega ma identycznego kompa jak ja i dokladnie takie same wrazenia. Plynnosc podczas gry jest bardzo wazna choc jakosc obrazu takze wiec nie pisz, ze moje upodobania oscyluja w granicach 20 klatek :-)

Oczywiscie moze byc tak, ze w kolejnych misjach bedzie kupa ..tak bylo w Starship gdzie pierwsze misje pieknie lataly a kolejne coraz gorzej.

Sterowniki 81.94 sa optymalizowane pod Cod2.

 

Pozdro

Edytowane przez Patrick Bateman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

81.94 w mniemaniu firmy nvidia sa zoptzmaliyowane pod CoD2.

W moim w stosunku do 78.05 nie zmienilo sie nic

:angry: Fps to mniej niz 40 :mur:

Sporo ludzi ma z tym problem na single 7800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

81.94 w mniemaniu firmy nvidia sa zoptzmaliyowane pod CoD2.

W moim w stosunku do 78.05 nie zmienilo sie nic

:angry: Fps to mniej niz 40 :mur:

Sporo ludzi ma z tym problem na single 7800

 

Sporo nowych gierek chodzi kiepsko w najwyzszych trybach nawet na takich wypasnych kompach jak nasze...momentami jest to zenujace.

W Fear najwiecej klate mialem na 81.85 WQHL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowie ci, ze chodzi bardzo plynnie ze sporym zapasem...czyli jak dochodzi wiecej obiektow, efektow to gierka nie zwalnia w sposob zauwazalny "transparent fsaa wylaczony"

20 klatek to ma Fear i Starship momentami....przeszedlem 4 misje w CoD2 i gierka lata.

...

Mozesz zrobic test w misji z dema? W pelnej wersji jest wiecej fps tylko nie wiem czy juz tam doszedles :?

Misja jest misja czwarta w misjach angielskich nazywa sie "The end of the beginnig". Jezeli mozesz to zrob test w ten sposob ze zalaczasz frapsa jak zaczynasz jechac ciezarowka i mierzysz ilosc klatek az do przejechania przez bramy miasta acha jak jedziesz to sie nie rozgladaj (zostaw mysz w spokoju :D ). Jezeli moge Cie prosic o taki test jesli nie to podaj jakas inna procedure :wink:

Wyniki jakie uzyskalem nijak sie maja do tego co napisales :-| Maksymalna rozdzialka jaka moge zepodac to 1280x1024 ale to chyba nie jest dla Ciebie problem :roll:

Ustawienia karty 460/600 test robiony po drugim przebiegu (tzn. mierzony za drugim razem)

2005-11-22 14:46:07 - cod2sp_s

Frames: 1876 - Time: 55339ms - Avg: 33.900 - Min: 24 - Max: 40

Testy robilem tak ze w sterach AA i AF ustawialem na auto a w grze zalaczalem wszystkie mozliwe opcje na maks wlacznie z 4xAA ,ustawilem rowniez optymalizacje sli.

Jesli bedziesz mial chwilke to zrob taki tescik bede zobowiazany :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

O paru dni mam 7800gt, wszystko pieknie dziala tylko w zaden sposob niemoge uruchomic Vivo :mur:

 

Moze cos robie zle, czy ktos moglby pomoc?

 

(przed kupnem tej karty kozystalem "przejsciowo" z radeon x600 pro "szafira" tez z vivo, i wszystko pieknie chodzilo :blink: )

 

konfig taki jak widac nizej....

 

 

(ktos juz nawet przeslal mi meila, ze to napewno przez temperature :huh: Dla jego wiadomosci cpu 47 (przy max stresie) gpu max 62 (pare godzin far cry, lub fear)

Edytowane przez okruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac po wynikach zaprezentowanych przez Sulaco komfortowa gra nawet na tak wykreconym GTX'e nie jest mozliwa :? W tescie min. 32fps to juz jest granica plynnosci ,a w grze jest pelno bardziej wymagajacych lokacji (nie wspominajac o misjach amerykanskich :D )pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do sulaco single czy sli?

Widac ze producent wypial sie na userow lubujacych sie w duzych rozdzialkach w pelnych detalach i dodal bonusowo support dla kart graficznych ktorych jeszcze nie ma :)

Bedzie mozna je potem fajnie przetestowac i pokazac jak dobrze sobie radza w CoD 2. Czekam na xboxa 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz mam we łbie mętlik...mam do wyboru u mnie w bydzi:

 

Leadteka 7800GT za 1450zł (w "nienormalnym" sklepie - czyt. SFERIS)

 

Palit 7800GT za 1460zł (w "normalnym" sklepie)

 

 

cena praktycznie taka sama..i teraz co radzicie?? Leadtek wiadomo firma lepsza..ale mnie martwi ze w SFERISIE :? aby potem nie bylo jaj z gwara itp..kupuje ktos tam z Was??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem zakupy w Sferisie :D Sklep jak dla mnie smieszny typy nic nie kumaja i do tego daja 3 miechy na zmiane konfiguracji zestawu :lol: Z gwara raczej nie ma problemow ,jak mi oszalala jedna kosc ramu to od reki dali mi inna :wink: Od siebie dodam ze zaplacilem za kompa pare stow mniej bo nie mieli czesci ktorych chcialem i dali lepsze=drozsze :D A typ potem mial problem z wystawieniem faktory :lol: Jak dla mnie to sklep troche nieprofesjonalny ale krzywdy Ci nie zrobia :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robilem zakupy w Sferisie :D Sklep jak dla mnie smieszny typy nic nie kumaja i do tego daja 3 miechy na zmiane konfiguracji zestawu :lol: Z gwara raczej nie ma problemow ,jak mi oszalala jedna kosc ramu to od reki dali mi inna :wink: Od siebie dodam ze zaplacilem za kompa pare stow mniej bo nie mieli czesci ktorych chcialem i dali lepsze=drozsze :D A typ potem mial problem z wystawieniem faktory :lol: Jak dla mnie to sklep troche nieprofesjonalny ale krzywdy Ci nie zrobia :wink: pozdrawiam

nie no ja wiem ze tam pracują w 99% ludzie nie majacy pojecia jak wlaczyc kompa (choć są chlubne wyjatki: np. "nasz" kucyk który tam pracował oraz moze jesczze jedna osoba która byc moze czyta ten temat - aby nie bylo potem obrazy na mnie :P )

 

kupilem u nich nagrywarke kiedys, RAMy ale to wiesz nie są przedmioty po pierwsze tak drogie, a po drugie tak bardzo narazone na spalenie (heheheehehehe ;) )..dlatego pytam czy jakby gwara czy będą robic problemy

 

wogólne to nie dość ze są nieprofesjonalni to do tego mają strasznie wysokie ceny..wlasnie teraz wyjątkiem jest ten 7800GT..az się zdziwiłem..bo cena super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

wogólne to nie dość ze są nieprofesjonalni to do tego mają strasznie wysokie ceny..wlasnie teraz wyjątkiem jest ten 7800GT..az się zdziwiłem..bo cena super

A czy potwierdzales w sklepie ta cene ,bo w cenniku u nich widnieje chyba od 3miechow GTX za 1,6k :blink:

Co do robienia problemow to raczej spoko ,gdy spytalem sie goscia czy moge wymienic wentyl na procu na cos wydajniejszego bo chcialbym cos w biosie przestawic to koles skumal o co biega i powiedzial ze jak juz spale caly komputer to zebym dolaczyl oryginalny wiatrak jak go przyniose na gware :D Ale ok koniec OT jak bedziesz mial pytania to wal na pm :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy potwierdzales w sklepie ta cene ,bo w cenniku u nich widnieje chyba od 3miechow GTX za 1,6k :blink:

Co do robienia problemow to raczej spoko ,gdy spytalem sie goscia czy moge wymienic wentyl na procu na cos wydajniejszego bo chcialbym cos w biosie przestawic to koles skumal o co biega i powiedzial ze jak juz spale caly komputer to zebym dolaczyl oryginalny wiatrak jak go przyniose na gware :D Ale ok koniec OT jak bedziesz mial pytania to wal na pm :wink: pozdrawiam

cene wiem na 100% bo mam tam hmmm no powiedzmy że kumpla, który tam pracuje..i wiem to z jego ust..wiec jednak wezme pewnie tego Leadteka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuilem Palita bo Leadtek byl u mnie 100zl drozszy, kreci sie na 480/1220 oczywiscie przy taki taktowaniu wystepuja znne ci doskonale freezy( nie za czeste ale jednak) wiec na co dzien mam 440/1150. Stad tez radzilem ci gtx, niejako z wlasnej autopsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz mam we łbie mętlik...mam do wyboru u mnie w bydzi:

 

Leadteka 7800GT za 1450zł (w "nienormalnym" sklepie - czyt. SFERIS)

 

Palit 7800GT za 1460zł (w "normalnym" sklepie)

cena praktycznie taka sama..i teraz co radzicie?? Leadtek wiadomo firma lepsza..ale mnie martwi ze w SFERISIE :? aby potem nie bylo jaj z gwara itp..kupuje ktos tam z Was??

 

Wiele czesci kupilem w Sferisie, kilka mi sie popsulo jedna zwrocilem.

Obecnie oddalem do serwisu nagrywarke ....czekam na opinie serwisowa a nastepnie zapewne dostane nowa.

Wczesnie oddalem X800 i dostalem nowa karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem silencera 5 rev3 i wyje@#ło mnie w kosmos

niesamowita cisza, w 2d niesłyszalny, w 3d pracuje tak jak referencyjny w 2d :)

do tego temp w 3d wynosi tyle co w 2d na referencyjnym

wszystko ładnie dociska i pasuje, do ramków itp

polecam, w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś równie fajnego B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem silencera 5 rev3 i wyje@#ło mnie w kosmos

niesamowita cisza, w 2d niesłyszalny, w 3d pracuje tak jak referencyjny w 2d :)

do tego temp w 3d wynosi tyle co w 2d na referencyjnym

wszystko ładnie dociska i pasuje, do ramków itp

polecam, w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś równie fajnego B)

A jakie masz temperatury z tym silencerem?

 

czy ktoś posiada na 7800 GT zalmana VF-700 CU i moze sie wypowiedzieć co do tempetetur? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zalmana v700cu , dobry przepływ w budzie, karta podkrecona 500 i 1230 , w idle 42C , w stresie maks. 55C co zauwazylem zaraz po wyjsciu z 3dmarka

rivatuner i monitor temp. w tle, pograj w cos np. n4smw lub rthdribl, bo jakos bardzo watpie w te 55st max ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem Silencera na swoja karte. (...)Po uruchomieniu kompa karta ma temperature 37 stopni dla taktowania 500/1250. Po dziesieciu przebiagach 3dmarka2k3 w 1600x1200 fsaa x4 anizo x8 mialem 48 stopni (...)

Czyli z tego by wynikało ze Silencer jest bardziej wydajny niz VF700 Cu nawet na wyzszych taktowaniach (?) :?

 

Juz sam nie wiem co brac.. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...