Skocz do zawartości
Architekt

Konfiguracja Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

mam po 1 karcie sieciowej w laptopie i w PC, zakupilem odpowiedni kabel (krosowany do bezposredniego podlaczania dwoch komputerow), na obu jest windows XP, ale niestety nie wiem jak to teraz skonfigurowac zeby sie dalo miedzy tymi dwoma kompami przesylac pliki albo grać ... pomozcie mi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jest przyklejony temat o rodzielaniu łącza.

2. Wystarczy użyć google, lub naszej szukajki.

 

OPIS:

Ustawiasz na komputerach:

#1

IP: 192.168.0.1

Netmask: 255.255.255.0

#2:

IP: 192.168.0.2

Netmask: 255.255.255.0

 

I działa. Jeśli nie chcesz udostępniać połączenia - to wszstko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak zmienic te adresy ? bylbym wdzieczny jesli powiedzialbys mi co mam po kolei robic od kupienia kabla i podlaczenia go. Nie wszyscy sie na tym znaja, a mam serdecznie dosc szukania tego po googlach (juz probowalem wiele razy).

 

 

Opisuje cala sytuacje dla tych ktorzy beda pisac "napisz wiecej bo nic nie wiemy": Mam dwa komputery (PC i laptop, oba z kartami siecowymi i windowsem XP), mam kabel krosowany do podlaczania dwoch komputerow. Na PC mam internet z sieci osiedlowej ktorego operatorem jest koles dwa bloki dalej. Chce czasami moc odlaczyc kabel od LANa i podlaczyc sie innym kablem do laptopa zeby przeslac pliki. Mozecie mi wytlumaczyc jak ustawic te wszystkie IP i jak udostepniac liki itp itd... i czy nie bedzie problemu z adresami mojej sieci osiedlowej i mojej malej "sieci domowej ???

 

PS: Bede naprawde wdzieczny za pomoc, pisalem to juz na innym forum ale nie jest ono poswiecone komputerom wiec niewiele osob moglo mi pomoc. napisalem tutaj bo macie bardzo dobra opinie. Mam nadzieje ze jedynymi odpowiedziami jakie uzyskam nie beda "poszukaj sobie w naszej szukajce" albo "poszukaj sobie w google" albo "nikt tu nic nie wie" albo "zmien sobie IP i dziala". Ja sie na tym naprawde nie znam ... :/

 

EDIT: a pozatym, ja CHCE udostepniac polaczenie :) o to mi caly czas chodzi :/

Edytowane przez Architekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - musisz się zorientować - najlepiej zapytaj Admina - czy możesz podpiąć drugi komputer. BO jak zrobisz to za jego plecami to możecie się pogniewać.

 

Po drugie - jak już ON się zgodzi ewentualnie z nim to ustalisz - to sądze, że będziesz mógł drugi komp spokojnie wpiąć w tą samą sieć i problem zniknie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - musisz się zorientować - najlepiej zapytaj Admina - czy możesz podpiąć drugi komputer. BO jak zrobisz to za jego plecami to możecie się pogniewać.

 

Po drugie - jak już ON się zgodzi ewentualnie z nim to ustalisz - to sądze, że będziesz mógł drugi komp spokojnie wpiąć w tą samą sieć i problem zniknie ;]

Nie chce podpiac drugiego komputera w ta sama siec :/ Chce czasami odlaczyc kompa od internetu i podpiac laptopa... Jesli nie chcialo ci sie czytac tego co pisze to nawet nie odpowiadaj :/ Napisalem ze mam 1 karte sieciowa w PC wiec nie moge miec naraz neta i laptopa podlaczonego.

 

  Windows Xp ma sam w sobie przecież funkcje tworzenia domowej sieci wiec wystarczy z niej skorzystać. Nakierowując Cię - znajduje się ona w „Moje miejsca sieciowe” icon_wink.gif

Heh, wiedzialem ze nie ma sensu sie was o cokolwiek pytac... Zwykle takie sie dostaje odpowiedzi na forach gdzie ludzie sie maja za fachowcow :/

 

To co mi powiedziales wiem od poczatku, ale mam z tym problemy.

Edytowane przez Architekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary - wyluzuj sie. Podaj jakie IP'ki masz na komputerze podłączonym do Internetu i jaka jest tam grupa robocza.

 

Jeśli np.: 192.168.0.34 i grupa DOM, to wtedy jak na laptopie ustawisz: 192.168.0.35 i grupe roboczą DOM to jak odepniesz kabel od PC i zepniesz razem z Laptopem - to powinny się dzidzieć i powinno działać to, o co Ci chodzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem grupe robocza MSHOME (taka jak domyslna), ip PC dalem 192.168.0.1, IP laptopa ustawilem 192.168.0.2, w laptopie i w PC udostepnilem caly dysk C dla sieci (jesli to ma cos do rzeczy), ale niestety na PC w miejscach sieciowych widze tylko PC, a w laptopie laptopa...

 

Kiedy podlaczam PC do internetu to na IP 192.168.0.1 nie dziala mi internet, dlatego ustawiam zeby mi IP przypisalo automatycznie. Po przypisaniu IP mam takie: 192.168.3.82 maska standardowo, bramka domyslna 192.168.3.1

 

co jest nie tak ? :/

Edytowane przez Architekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...