Skocz do zawartości
acp___

[recenzja] Hp Compaq Seria Nx8220 Pg801ea

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa procesora: Intel Pentium M 740

Prędkość procesora: 1,73 GHz

Częstotliwość szyny FSB: 533 MHz

Pojemność pamięci podręcznej: 2 MB

Technologia Centrino: Tak

Pojemność dysku: 40 GB

Zainstalowana pamięć: 2x256 MB

Maksymalna wielkość pamięci 2 GB

Przekątna ekranu LCD: 15,4 cali

Typ ekranu: TFT WXGA

Maksymalna rozdzielczość LCD: 1280x800 pikseli

Maksymalna rozdzielczość karty: 1600x1200 pikseli

Typ karty graficznej: ATI MOBILITY RADEON X600 64 MB

Karta dźwiękowa: Sound Blaster Pro compatibile

Napędy wbudowane: DVD-CDRW 24x/8x/24x/24x

Typ gniazd PCMCIA 1 x PC Card Slot type I lub II

Urządzenia wskazujące • Touchpad • Dwukierunkowy scroll

Rodzaj baterii: Li-Ion

Przybliżony czas pracy na bateriach do: 4,5 godz.

Złącza zewn. • VGA • mikrofon • RJ-11 • RJ-45 • Infra-red • Fire Wire (IEEE 1394) • S-Video out • 3 x USB 2.0 • Zlacze do port replikatora • SmartCard interface slot • SD/MMC card slot

Bezprzewodowa karta sieciowa: Tak

Typ bezprzewodowej karty sieciowej: IEEE 802.11b/g

Wyposażenie standardowe • 10/100/1000 Mb/s (Ethernet) • Modem 56K V.92 • głośniki stereo • mikrofon • Bluetooth

Dołączone oprogramowanie • Acrobat Reader • Win DVD • Sonic RecordNow

Zainstalowany system operacyjny: Windows XP Pro PL

Podstawowa gwarancja:12 miesięcy

Dodatkowe informacje o gwarancji: • 12 miesięcy w serwisie

Głębokość 25,9 cm

Wysokość 2,8 cm

Szerokość 35,5 cm

Masa brutto 2,77 kg

 

Więc w końcu, bo dłuuuugich namysłach, wielu pytaniach zadanych na forum ... wybrałem, a czy dobrze ... ekhem ... się okaże

 

PROLOG

Więc trzymam w ręku karton, dość duży jak na laptopa (powiedziałbym z drukarki, a może pomylili się w hurtowni i w środku jest kilka notebooków :D).

Otwieram ...

 

PIERWSZE WRAŻENIE

... o qr*&% on jest naprawdę cienki :D (jeszcze wrażenie to potęgowało ogromne opakowanie - no ale można być pewnym, że podczas podróży nic mu się złego dziać niemogło) ... [2 minuty zachwytu] ... nareszcie mam w ręce ... o qr*&% ale on lekki [3 minuty zachwytu]; qrde a jeszcze nie otwarłem pokrywy :D

Solidny, profesionalny wygląd, wydaje się, że mniejszy (zwłąszcza jeżeli chodzi o grubość - ) niemugł by być - no ale większość laptopów ma takie cechy

pierwszy MINUS przerwy między klawiszami, brak jakiegokolwiek zabezpieczenia przed dostawaniem się kurzu i brudu pod klawisze - mnie to przeszkadza ...

 

EKRAN

Głównie porównuje go z moją 17" IIYama i wypada znacząco gorzej, zwłaszcza jeżeli chodzi o: kontrast, jasność, i kąty:/ (zwłąszcza w poziomie - żeby przeczytać małą czcionkę - musimy siedzieć na równo z ekranem)

Jeszcze jedno, np. w tescie 3D Mark dla CPU - obraz mamy w niskiej rozdzielczośći - wówczas trudnością jest nawet odczytanie napisów podczas testu (a są dość duże) ...

 

CZAS DZIAŁANIA NA BATERI

5h to mi pokazuje ale jak nic nierobię :/

3h oglądania filmu na DVD

>3,5h filmów *.avi (co daje dwa filmy do obejrzenia :D)

>4h na GG ;)

ok. 3h pracy na programie I-Deas 11 (program CAD do modelowania 3D + w tle winamp 5.1 :D)

ok. 2h20min gry DOD v3.1 (mod HL)

 

WYDAJNOŚĆ

Test na standardowych sterownikach HP (już zainstalowanych), pierwszy na bateri drugi na kablu.

3D Mark 01: 3820 / 12357

3D Mark 03: 902 / 3229

3D Mark 05: 186 / 942

Jak narazie odpalałem tylko NFS U2 :D :D :D

Śmiga na maksymalnych ustawieniach lepiej niż mój PC'et :D (rozdzielczość 1024x768 - nieda się innej wyższej dać :/)

Trochę cieplejszy się stał ;) ale umiarkowanie

 

Dostępne Wej/Wyj

Trudno mi narazie narzekać na ich rozłożenie.

Plus taki - że np. USB jest i po lewej i po prawej stronie

 

Dodatkowe info

- przy zakupie promocja - plecak HP DG102A za 1zł (normalnie 169zł), plecak polecam - masa schowków, naprawdę pojemny;

- dostaje się płytkę z Windowsem XP Profesional SP2 OEM (wymaga aktywacji);

- płytkę Application and Driver Recover DVD;

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Temat/post będę z czasem edytował, spróbuje z czasem dożucić fotki :D

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie odpalałem tylko NFS U2 :D :D :D

Śmiga na maksymalnych ustawieniach lepiej niż mój PC'et :D (rozdzielczość 1024x768 - nieda się innej wyższej dać :/)

ja wiem czy taka słaba, chodź w testach faktycznie nieciekawie ... ale jak na te gry co są teraz wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak narazie odpalałem tylko NFS U2 icon_biggrin3.gif icon_biggrin3.gif icon_biggrin3.gif

Śmiga na maksymalnych ustawieniach lepiej niż mój PC'et icon_biggrin3.gif (rozdzielczość 1024x768 - nieda się innej wyższej dać :/)

Jak się 1024*768 ma do szerokokątnego monitora?

zniekształca, czy daje czarne paski po bokach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zakupilem HP nx8220 [PY538ES]

 

Konfiguracja:

Hewlett-Packard HP Compaq nx8220 (PY538ES#AKD)

Procesor: Centrino (Sonoma) - 1,73

Dysk: FUJITSU MHV2060AH (60 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100, 8MB)

DVD: MATSHITA DVD-RAM UJ-832S

 

Narazie zaywazylem 2 wady:

- uginanie sie obudowy w miejscu trzymania prawej dloni przy pracy z touchpadem (spowodowane jest to zapewne tym ze laptop ten jest bardzo cienki, wiec uzyto cienkich - ale dobrych materialow. Wiadomo ze cienki material musi sie uginac

- dosc glosna praca dysku twardego. Nie chodzi tu o to ze jak muli glosno pracuje, ale samo "wirowanie" daje podobny dzwiek do pracy wiatraczka. Troche przeszkadza

 

Pisano ze matryca slaba. Wiem jedynie tylko tyle ze lepsza niz w Acer 2413WLMI (mniejsze smuzenie)

Baterii jeszcze nie przetestowalem. Ale przy takiej nieobciazajacej za bardzo pracy wytrzyma 3,5h spokojnie.

 

Jako ze moge porownywac go tylko do Acera 2413 bo tylko na tym laptopie wiecej pracowalem, wada jest na pewno brak jakiegos takiego softu jak w Acerze do zarzadzania profilami pracy. Musze sobie radzic tym co Windows ma wbudowane i Notebook Hardware Control. Moze inni uzytkownicy nx8220 cos mi poleca?

post-122575-1134770216_thumb.jpg

post-122575-1134770229_thumb.jpg

post-122575-1134770277_thumb.jpg

Edytowane przez Macieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam może troche nietypowe pytanie ale je zadam :) Czy mógłbyś przesłać na maila jakieś fotki tego plecaka HP? Ostatnio stałem się szcześliwym posiadaczem nx6110 i szukam fajnego plecaka na niego. Zależy mi na dużej ilości schowków i bardzo dobrym miejscu na laptopa - bezpiecznym. Z góy dziękuje za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam najnowszy bios i wiatrak znacznie rzadziej sie wlacza

sam wiatrak nie jest glosny ;) jak sie wylaczy to slychac jak wiruje dysk

ale po dwoch dniach jest baaardzo z niego zadowolony -- dzisiaj kupilem WiFi do blaszaka i juz moge sie cieszyc z braku kabli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. mam nx8220 z xp home, i kiedy zamkne go przy pracy - wlacza sie "stan gotowosci" - ale po otwarciu i wcisnieciu power z niego nie wychodzi. [czas zdaza sie ze wyjdzie] [ekran sie nie wlacza, wiatrak szumi, laptopa jedynie mozna wylaczyc poprzez wyjecie baterii]

 

jak to naprawic? bo sadze ze to wina windowsa

 

nie chodzi mi tu o wylaczeniu stanu gotowosci przy zamknieciu. chce to naprawic :P

pozdrawiam

Edytowane przez Macieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam może troche nietypowe pytanie ale je zadam :) Czy mógłbyś przesłać na maila jakieś fotki tego plecaka HP? Ostatnio stałem się szcześliwym posiadaczem nx6110 i szukam fajnego plecaka na niego. Zależy mi na dużej ilości schowków i bardzo dobrym miejscu na laptopa - bezpiecznym. Z góy dziękuje za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

wysłałbym Ci fotki ale nimam jak zrobić

ale plecak naprawdę warto kupić, masa schowków - aż zadużo, można się potracić gdzie się ma swoje rzeczy (nieprzesadzam, sam czasem szukam czegoś po nim)

plecak czasem można dostać okazyjnie na allegro

opłaca się kupić mnie udało się przy zakupie dostać za 1zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Macieq: a kiedy przytrzymasz przez kilka sekund przycisk zasilania, to wylacza notebooka? moze zaloz osobny watek, zeby nie zasmiecac tego.

pozdrawiam.

tak,wylacza, to cos wina zapewne oprogramowania, nie chce mi sie z tym walczyc

pozdrawiam.

 

ps. tez ci tak plastik po prawej stronie od touchpada trzeszczy? tak mnie to irytuje ale chyba nic na to sie nie poradzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jako ze moge porownywac go tylko do Acera 2413 bo tylko na tym laptopie wiecej pracowalem, wada jest na pewno brak jakiegos takiego softu jak w Acerze do zarzadzania profilami pracy. Musze sobie radzic tym co Windows ma wbudowane i Notebook Hardware Control. Moze inni uzytkownicy nx8220 cos mi poleca?"

 

ZE CO??? HP nie oferuje oprogramowania do zarzadzania poborem mocy? ale zenada o tego to nie wiedzialem i musze przyznac ze mi sie wierzyc nie chce.

Przepraszam ze napisze cos dobrego o Acerze ale tam soft "ePower Managment" jest rewelacyjny i mialem z niego tyle radochy co z samego laptopa. Dlatego ciezko mi uwierzyc ze mozna takiego oprogramowania WOGOLE nie dolaczyc do lapa.

 

acp___ sprawdzales na stronie HP czy czegos nie ma? Musi byc.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki, że z tak ogromnym opóźnieniem ale obiecałem fotki - starałem sie pokazać na nich jak najwięcej

może się jeszcze komuś sprzydadzą

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

oraz fotka plecaka, niestety nieda się zrobić fotek wnętrze - nic niewidac na takich fotkach

Dołączona grafika

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam odebrać HP nx8220, wersje z Pentium M - 740.

Mimo że przedmówcy dużo już się o nim rozpisali, postaram się dorzucić swoje 3 grosze :)

 

ps. Postaram sie porównać go z Asus'em A6VM, którego miałbym, gdyby nie to że miał sub pixela i czekając na dostawę nowego egzempaża zmieniłem nieco zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj stałem sie szczesliwym posiadaczem najprostrzej wesji tytulowej maszyny. Jedno co mnie martwi to aktualizacja biosu. Czy ktos z was wykonywał ja z poziomu Windowsa? prosze o porady i instrukcje, umozliwiajace wykonac ta czynnosc bezpiecznie. POZDRAWIAM:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja!

 

sprawdzcie ludzie jakiego producenta macie matryce ? ,interesuje mnie ,czy na polskim rynku sa juz te nowe (samsunga) ?

ze starymi matrycami byl problem: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechS...ectID=c00575828

 

-nie macie piskow(dzwiekow) z plyty glownej ?-ten problem wyglada powaznie: http://forum.notebookreview.com/showthread...ht=nx8220+noise

 

-te trzaski sa spowodowane obluzowanym kabelkiem--juz bylo o tym w innym temacie

"

tam jest dysk i kabelek do podlaczenia drugiego dysku schowany w środku.

u mnie ten kabelek nie szedl w przeznaczoneych dla niego korytkach i dlatego trzeszczalo.

rozkrecilem, ulozylem go poprawnie i wszystko jest ok.

sprobuj odkrecic klapke od dysku i pociągnąć za ten wolny kabelek moze to wystarczy zeby sie lepiej ulozyl."

"właśnie już przy prawej stronie laptopa (tam gdzie ten kabelek się zaginał i jest wtyczka) był skręcona ta taśma i powodowała że troszkę wystawało z tego miejsca gdzie powinna być - i to powodowało trzeszczenie obudowy"

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...hl=nx8220&st=90

 

Zreszta to nie jedyne niedociagniecia w tym modelu...

np:

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...enhancement.htm

aaa i uwazajcie na matryce--obudowa moze ja porysowac!! tak jak to tu jest pokazane:

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...2fhp_nx8220.htm

 

 

tu jest sposob na wyciszenie tego lapa : http://avkrok.net/nw8240/windows.html

 

 

a mnie intersuje :

 

czy jezeli kupie model z celeronem M i zmienie sobie procek na pentium M 1,73 to czy pamiec ddrII bedzie pracowac w trybie 533?,czy zostanie na 400mhz??

 

-pytam bo w acerze( z pentium M 1,73-533) z ddr333 pamieci ddr400 chodza na 333mhz tylko :( jezeli szyna na tym HP (z celeron M) jest tylko 400Mhz to kiepsko!

 

--czy ktos sprawdzal,czy w modelach z celeronem po zmianie procka na PM pamieci ida na 533??

 

 

ps. chcialbym sie tez upewnic,ze wszyscy macie baterie 8 ogniw i ,ze nie mozna trafic na model z 6 ogniwami.

 

Pozdr.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj stałem sie szczesliwym posiadaczem najprostrzej wesji tytulowej maszyny. Jedno co mnie martwi to aktualizacja biosu. Czy ktos z was wykonywał ja z poziomu Windowsa? prosze o porady i instrukcje, umozliwiajace wykonac ta czynnosc bezpiecznie. POZDRAWIAM:)

Moze sie to zle skonczyc - sciagnij lepiej wersje ISO pod DOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gumki pod klawiaturą rzeczywiscie nie są chyba najszczęśliwszym wyborem... :)

 

A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Na WinXp Home którego dostałem. odpaliłem 3D Marka (bez instalowania żadnych sterowników, tak jak dostałem) i dało niecałe 3500pkt. na A6VM jest ~3700pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby przeczytać małą czcionkę - musimy siedzieć na równo z ekranem)

Jeszcze jedno, np. w tescie 3D Mark dla CPU - obraz mamy w niskiej rozdzielczośći - wówczas trudnością jest nawet odczytanie napisów podczas testu (a są dość duże) ...

 

Jak mam to rozumiec?,ze jakis kolor uniemozliwia przeczytanie textu?,jest bialy,czarny,czy rozmyty?-pewnie masz jeszcze ten stary typ matrycy(nie samsunga),gdzie kolor bialy jest żółty --moze zdjecia by pomogly bo nie moge sobie wyobrazic problemow z przeczytaniem textu ... jako posiadacz crystal bright.

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...