Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

nie prawda, ja kupilem fortrona na allegro i zasilacz nie mial zadnych sladow eksploatacji i do tego mam na niego gwarancje na 12m-cy

1708305[/snapback]

Możesz podać link do tej aukcji jeżeli jeszcze się nie zakończyła ?? albo powiedz proszę u jakiego gościa kupowałeś ( nick )

 

 

 

Obecnie zlalazłem dwie aukcje z frotonem MDN :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68707838 - tutaj za 60 zł, ale kolo ma troche neutralnych komentarzy

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67840148 - tutaj jest za 79 zł, wydaje mi się pewniejszy sprzęt z tej aukcji.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcj KLIK było full zasiłek. Możesz spytać sprzedawcy czy coś mu jeszcze zostało.

Też kupiłem na tej aukcji- wprawdzie zasiłka jeszcze do mnie nie dotarła ale sprzedawca zaklina się, że paczkę wysłał. Pewnie znów poczta dała doopy :-( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety aukcja juz dawno sie zakonczyla bo kupowalem go we wakacje. a podac ci nicka nie bardzo mam jak bo zamawial mi kumpel bo nie jestem zarejestrowany na allegro. ale jesli ci bardzo zalezy to moge spytac kumpla i sprawdzi. ten koles prowadzil sprzedaz na allegro z jakiegos sklepu, pozniej sprawdze na gawarancji. ale zasilacz naprawde wygladal jak nowka, to chyba jest nowka. przygladalem mu sie chyba z 10min i nie znalazlem zadnych sladow uzytkowania. wiec dziwia mnie troche komentarze niektorych ze fortrony na allegro sa uzywane i wogole... Naprawde goraco polecam. zasilacz jest swietny jak na ta cene, a dalem chyba z niego lekko ponad 50zl

pozdrawiam

a i do tego jest bardzo cichy :)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli Fortron kosztuje mnie 52 + 9 wysyłka = 61, a nowy Modecom 99 PLN, to 30 płacę za :

* 'świeżość'

* gwarancję - dłuższą i u siebie w mieście

* naklejkę

 

Generalnie - chyba wezme tego Modecoma. Dzęki za info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafilem napewno na uzywke Fortrona:

1. Wentylator byl troche zakurzony

2. Jeden z kondensatorow jest przypuchniety

 

 

Pozatym zasilacz sprawuje sie rewelacyjnie, i jest chlodny nawet w obcazeniu

nie wiem moze wersja RevA jest inna konstrukcyjnie i grzeje sie mocniej, ja

mam starsza wersje bez RevA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli Fortron kosztuje mnie 52 + 9 wysyłka = 61, a nowy Modecom 99 PLN, to 30 płacę za :

* 'świeżość'

* gwarancję - dłuższą i u siebie w mieście

* naklejkę

 

Generalnie - chyba wezme tego Modecoma. Dzęki za info...

1708820[/snapback]

Te modecomy 350W fortrona "big fan" są na nowszym PCB i mają nowsze okablowanie.

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś znaczące różnice pomiedzy Fortronem FSP 350-60PN a FSP 350-60 MDN poza mocniejszą linią +12 v w MDN'ie ??

 

 

 

Tutaj fajny fortronik : http://www.silentpcreview.com/modules.php?...rtid=106&page=1

 

 

Próbował ktoś zmieniać wiatrak w Fortronie MDN ??

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu powinni zakazac sprzedazy tych codegenow i jeszcze jakis innych noname'ow. to tak jakby luzem sprzedawali ladunki wybuchowe w sklepach :D :D koszmar, wspolczuje ludziom nie rozeznanym w temacie i kupujacym to badziewie, a pozniej zonk, kupa dymu z kompa i wydatek nie maly, sam bylem swiadkiem jak kumplowi wyjeb... zasilacz no i oczywiscie pol kompa. 1power on 2kupa iskier 3kupa dymu 4temu kompowi juz podziekujemy. smiac mi sie chcialo jak cholera:D :D :D nie moglem sie powstrzymac

i pomyslec ze ten codegen http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68572119

kosztuje tyle co moj fortron a jakosciwo nie ma porownania.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shark19 nie wiem kto Ci powiedzial ze MDN sie bardziej grzeje?? :) ja mam ta zasilke i praktycznie jest caly czas letnia, zeby nie powiedziec zimna. z wnetrza wydmuciach!e praktycznie chlodne powietrze. napisales ze bardziej sie grzeje niz PN, w takim razie PN chyba utrzymuje minusowa temp:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest z tymi MDN'ami

 

Niektórym grzeją się jak popiepszone, a u innych są zimne

 

 

 

Gadałem z 2 osobami które skarżyły się że te MDN'y im się grzeją, ale one dość mocno podkręcały kompa ( athlon Xp T-bred na 1,95 v hehe ).

 

 

no niestety aukcja juz dawno sie zakonczyla bo kupowalem go we wakacje. a podac ci nicka nie bardzo mam jak bo zamawial mi kumpel bo nie jestem zarejestrowany na allegro. ale jesli ci bardzo zalezy to moge spytac kumpla i sprawdzi. ten koles prowadzil sprzedaz na allegro z jakiegos sklepu,

1708698[/snapback]

 

To może był sklep Aptrim i koleś z nickiem malibu 5 ??

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68707838

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kiedyś fortrony miały pełnowymiarowe kable i nie było problemów z ich długościąi ilością molexów.

 

Obecnie wersje FSP MDN lub MC xxx modecoma mają okablowanie ograniczone do minimum. Nie jest to problem jeśli masz urządzenia pobierające mało mocy, nawet gdy jest ich wiele, bo można stosować rozgałęźniki bez obaw. Gorzej jezeli ktoś usiłuje zasilać jakieś potworne grafiki i kilka innych rzeczy z jednego kabla, bo spadki napięć już sa ewidętne.

 

No niestety zdarzają sięna tym forum ludzie, którzy kupują tani zasilacz do mocnego konfiga.

 

Jezeli już ktoś się upiera to można sobie przylutować do pcb dodatkowe okablowanie, np z codeshita do zasilania pierdółek. Jak mnie pamięć nie myli jest jeszcze kilka wolnych otworów montażowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba nie będę długo zastanawiał i wezmę tego, bo teraz siedzę na bombie z opóźnionym zapłonem ;)

Nic się o tym nie pisze, ale chyba jakiekolwiek OC z tym zasilaczem wchodzi w grę?

Skoro na codegenie mogę grafikę podkręcić, to wypadałoby jeszcze coś zrobić z prockiem, no nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba nie będę długo zastanawiał i wezmę 1711455[/snapback]

 

Pewnie że tak.

 

 

Też bym wziął tego fortrona z tej aukcji, ale coś mi ten koleś nie pasuje.

 

Ma dużo nie pozytywnych komentarzy, pozatym oszukał jednego gościa na pclabie, który kupił u niego kilka tyg temu taki właśnie zasilacz.

 

Zasilacz walił resetami nawet pod niewielkim obciążeniem, więc odesłał na gwarancje do tego malibu, ten przysłał spowrotem ten sam zasilacz tylko z innymi naklejkami żeby było ze inny, ale kupujący nie dał się oszukać i spowrotem odesłał, i na tym kontakt ze sprzedawcą malibu 5 się zakończył. Zero kontaktu, zasilacza nie ma, kasy też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem raczkujacy jeżeli chodzi o praktyke z zasilaczami. Już od dłuzszegoczasu zastanawiam sie nad zmianą zasilacza - posiadam słynnego już na tym forum CODEGENA 300W (o dziwo śmiga już 3 lata bez jakichkolwiek problemów).

 

Kompa nie kręce, lecz mam zamiar za niedługo to uczynić. Narazie mój problem tkwi w doborze odpowiedniego delikwenta. Mam zamiar zrobić małego moda zasilacza, tj chłodzenie, wtyczki ( zrobienie w obudowie dołaczanych wtyczek, jak w nowej serii tagana), wygląd. Polegać to ma na tym, iż dołoże 2 wentylator - najprawdopodobniej Arctic Cooling Fan 3@ 7V i wymiana 2 na jakąś dobrą i cichoą80tkę@ 7V. Dzięki temu chce uzyskać cisze. Obudowe zmodernizuje na wzór:

Dołączona grafika

Zobaczymy co z tego wyjdzie :P - nie wiem jak wyglada środek zasilacza - byłbym wdzieczny jakby ktos zapodał fotki wnętrza - bo miałem zamiar domontować dodatkowe radiatorki, co to by sie nie grzało zabardzo.

 

Mój wybór narazie padł na :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68584239

 

Co sądzicie o moim wyborze ??

 

EDIT: Moj config - Barton 2600+ nie kręcony, Gigabyte Radeon 9550 ( na pewno bedzie kręcony, narazie nie jest ), DVD, Nagrywarka CD, 1 dysk twardy, MOBO: Fic na KT400 pro - nie pamiętam nazwy, SB Live, FDD, 3 wentylatory w obudowie.

Edytowane przez AERON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak - obudowe będe miał zamiar zupełnie przerobić, trzeba bedzie podwyższyć trochę obudowe - u góry zdecydowałem dać się 120x120 wentyl @5 V i wciagający z zewnątrz zimne powietrze 80x80@7. Powinno dać rade chłodzić. Do tego dodam radiatory.

 

We wszystkich wolnych miejscach , ale tak aby było estetycznie dodam kratke tuningowa do aut, wtedy lepiej będzie oddawało ciepło.

 

Czym tą obudowe chcesz przemalować. Podaj środek bo też jestem zainteresowany takim modem.

Będę malował czarnym sprayem, na wcześniej odpowiednio przygotowaną obudowe.

Co do linku to kiedys przewinęła mi ię ta fotka na forum i zainspirowała mnie do dalszych działań :P

 

 

P.S.

Ma ktoś fotkę wnętrza zasilacza, bo chciałbym wiedzieć ile tam jest miejsca??

 

Czy ktos odpowie mi na moje pytanie odnośnie zasilacza o który pytałem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz taki sam za 49 zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68584239

 

Też sie zastanaiwam nad jego kupnem.

 

narazie musimy poczekać na odpowiedź innych. Zrobił ktos kiedys fotki jakiegokoliwek fortrona od środka, bardzo mi na tym zaleźy !!

 

P.S.

 

Co sadzicie o zasilaczach DELTA ?? Przewinęło sie troche dobrych opini na ich temat na forum !!

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68357968

Edytowane przez AERON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro ciekawą oferte http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67840148

Lepiej dopłacić te kilkanaście złociszów i miec gwarancje, i nowy, co nie?

jest jeszcze ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68707838 ale aukcja wydaje mi sie dość podejrzana, a czytałem w tym temacie że malibu oszukał jednego gościa z pclab'a ? co o tym myslicie?

Edytowane przez .Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zdecydowałem na zasiłke na 99 % biorę Deltę tą:

http://www.mix-rtv.pl/sklep/index.php?d=produkt&id=10

 

Kosztuje 40 zł (+ koszty wysyłki) czyli prawie za darmo. Gostek sprzedaje również na allegro ale 5 zł drozej - lepiej zamówic bezposrednio ze sklepu bo taniej.

 

Do tego gwarancja i FV - czego chcieć wiecej, acha i siedziba sklepu w tym samym województwie - jakby co :mad:

 

Myśle, że warto. Jedna osoba juz zakupiła z Tweaka i sobie chwaliła.

 

Pzodrawiam - mysle że w tej cenie nic konkretniejszego sie nie znajdzie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się zdecydowałem na zasiłke na 99 % biorę Deltę tą:

1713823[/snapback]

 

Nie jedna a kilka osób już ma DELTę :) . Spoczko jak dostaniesz używany zasilacz ( sprzedawca ma czasmi dziwne odchyły i wysyła używany sprzęt) to wystarczy napisać do niego i wysłać mu go. Z komentarzy na allegro wynika że wymienia bez problemu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...