Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Patrze na ten zasilacz, już go mam kupić ale jak zwykle jest kilka wątpliwości.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=80908794

 

Obiło się mi to gdzieś że sempron64 2600 jest zasilany z linii 12v i fajno by było mieć 2 takie linie w zasilaczu. czy ma to jakiekolwiek znaczenie w zasadzie? Mam się tym przejmować i zaczekać z kupnem tego zasilacza, czy może <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>? Zaznaczam iż nie chce potem kombinować z wymianą na inny....

 

 

A może nie ryzykować i brać tego? http://allegro.pl/show_item.php?item=80880237

Edytowane przez btn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-=drake=- - faktycznie masz takiego samego? Te które niedawno sprzedawano na allegro (myślałem że tam kupowałeś) miały inne prądy:

FSP350-60MDN

3.3v - 28A,

5V - 30A,

12V - 19,5A.

(takiego mam)

 

Ten od Hadysza będzie jeszcze lepszy:

3.3v - 22A,

5V - 21A,

12V - 25A.

Wprawdzie niższe napięcia 3.3 i 5V ale znacznie mocniejsza linia 12V- rewelka dla proców zasilanych z tej lini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm chyba się zdecyduję na tego Fortrona... Jednak ten chieftec jest zdeko za drogi... Zastanawiam się tylko jak długie kabelki (te od molexów itp) ma ten zasilacz, żeby partyzantki przy montażu w obudowie nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc djsaint nie podniecaj się i nie będe darował sobie takich rad bo wiem co mówie.... ass..

 

Słuchaj koleś.

 

Miałem problemy z 8 zasilaczami Chiefteck GPS 350 na nie aż tak bardzo energożernych konfiguracjach niż te które Fortrony 350 W ciągneły bez żadnego problemu.

 

Komuś tu ma tweaku Fortron 350 W ciągnął Venice 3000+ @ 3.03 GHz i 7800 GTX w SLI.

 

Podłącz takiego kompa do Chieftecka GPS-350. Ja bym nawet GPS-400 nie próbował podłączyć.

 

 

Jeszcze innej osobie Fortron 250 W ciągnął wysoko kręconego Athlona XP i G-F 6800LE mod 16/6 + vmod i ostre OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy modecom 350w gtf pociągnie http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22566 (epox na nf4-4x) sempron 2800+ @2,6gzh (teoretycznie) 1024ramu 2 dyski geforce 6600 nagryware z 4 wentylki? dodam ze plyta jest na 24 piny a zasilacz na 20. Co do mocy mysle ze problemu nie bedzie ale ta wtyczka...

Słyszałem na innym forum że nawet jak wepniesz wtyczke 20 do wejscia 24 to nic się nie stanie, można kupić rozłączkę na 24 pin ale ona nie daje nic poza wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem że da sie tak zrobić lecz komp przy większym o/c nie będzie wstawał lub inne anomalje będą sie działy zależy jaki proc skąd zasilany

Możliwe...być może nie są do końca zasilane co poniektóre części płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nierozumiem niektórych ludzi. Kupują przechodzone zasilacze z Niemiec za grosze na allegro i jeszcze oczekują cudów. Najbardziej bawią mnie pretensjonalne posty w stylu "Zawiodłem się na fortronie."

 

Może ktoś w koncu zrozumie że zakup po tak atrakcyjnej cenie jest obarczony dużym zakupem, bo tak naprawdę z niezłą przebitką kupuje się w ten sposób komputerowy złom sprzedawany na wagę. Więc jako złom te zasilacze mają prawo nie działać jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nierozumiem niektórych ludzi. Kupują przechodzone zasilacze z Niemiec za grosze na allegro i jeszcze oczekują cudów. Najbardziej bawią mnie pretensjonalne posty w stylu "Zawiodłem się na fortronie."

 

Może ktoś w koncu zrozumie że zakup po tak atrakcyjnej cenie jest obarczony dużym zakupem, bo tak naprawdę z niezłą przebitką kupuje się w ten sposób komputerowy złom sprzedawany na wagę. Więc jako złom te zasilacze mają prawo nie działać jak trzeba.

Ten złom trzyma lepiej napięcia na moim kompie niż Chieftec GPS350 EB-101A. A pozatym wśród Fortronów jeden egzemplarz na wiele trafia się bublem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Fortroniki w Wielkiej Brytwannie kosztują dużo więcej ale przyznasz BENITO że to rewelacyjna zasiłka za tą kase :D

Oczywiście że tak. Nawet jak leżą jakiś czas za granicą to spora większość świetnie to znosi i słuzy przez wiele lat na pełnych obrotach. A do Benito'a powiem że tak masz racje to tanie zasilacze ...choć wydajne. Ale jak ktoś się na nim zawiedzie to niech nie ma pretensji....bo w końcu to taniocha. Nie bedzie dźwigal 7800 i A64 ale mysle ze jakiś S754 i 6600GT spokojnie moze nosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie wyboru nowego mocnego zasilacza. Do wydania mam ~400zł, czy TAKI Fortron jest godny uwagi (cena, napięcia, cisza, niby 550W), czy olać eksperymenty i kupić jakiegoś zdrowego i sprawdzonego Tagan-a TG480-U01/TG480-U15/TG480-U22 ?

Co radzicie i co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz zapytam, bo ostatnio kupilem Fortrona 300GTP, ale okazał sie jakis felerny. Otrzymalem zwrot kasy i chce kupic tego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=80726300

Czy pociagnie on taka konfiguracje jak ponizej? Czy nie bedzie problemow z Athlonem XP? Bo na wszystkich aukcjach pisza ze sa one kompatybilne z P4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 1.9 V na procku napiecie 5V sie stabilizuje o dziwo :P za to 12 sie wychyla do 11.8

Z tego wynika że dopiero przy obciązeniu 350W ten zasilacz ma idealne napięcia:P. Na jednym z forów czytałem że dżwigał A643000+@3Ghz +7800GT jedyne napięcie które się zknocilo to 12v bo mialo chyba 11,7V. Ale to i tak pryszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...