Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

ponawiam pytanie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury frtron jest najcichszy?

Czy do mojego kofigu wybrać któregoś 350W(tak na wszelki wypadek)?

Czy może lepiej 250-300W?

Czy po podłączeniu do rego samego konfiga zasilacze 250 i 350W pobierają tyle samo z sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury frtron jest najcichszy?

Czy do mojego kofigu wybrać któregoś 350W(tak na wszelki wypadek)?

Czy może lepiej 250-300W?

Czy po podłączeniu do rego samego konfiga zasilacze 250 i 350W pobierają tyle samo z sieci?

Bierz któregoś Fortrona 350, zapas mocy napewno się przyda. Zasilacze 250 i 350 pobierają tyle samo prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dijkstra tam napisalem, tylko 1 pomiar byl robiony na sucho czyli spiety zielony z czarnym i podlaczony stary cd-rom

 

@tomii, przeczytaj moj post nr. 509, dotyczy zasilacza z tej aukcji

 

Tamte pomiary byly oczywiscie robione na konfigu BEZ O/C.

Po O/C jednak napiecia sie zbytnio mi zmienily.

 

w Stresie Przy MAX O/C:

- 12V: 12,30-12,38 V

- 5V: 4,99-5,00 V

 

Linia 5V trzyma jak skala. 12V jest mniej wazna dla mnie, ale nie ma co narzekac :P

Zasilek nawet nie jest cieply po testach i graniu :]

Edytowane przez WooDzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oki tak podotykalem tego fortrona ''pomacalem'' i przy wylocie jest chlodniutki... dosyc goracy jest jedynie po przeciwnej stronie tej skierowanej do przodu obudowy... czy to normalne i nie ma sie oco bac ?:]...

 

z tego co tutaj wszyscy pisza to te FSP350-60MDN to naprawde mocne zasilki... pozdrawiam

Edytowane przez ki3x3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oki tak podotykalem tego fortrona ''pomacalem'' i przy wylocie jest chlodniutki... dosyc goracy jest jedynie po przeciwnej stronie tej skierowanej do przodu obudowy... czy to normalne i nie ma sie oco bac ?:]...

 

z tego co tutaj wszyscy pisza to te FSP350-60MDN to naprawde mocne zasilki... pozdrawiam

dokładnie jak u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo mam starą obudową w której zaliacz jest jeszcze pionowo i martwie się czy moge zamątować tego fortrona z 12cm wiatrakiem- będzie on dad prockiem i bedzie "zabierał" powietrze z nad chłodzenia procka,

czy nie lepiej kupić czegoś z jednym wiatrakiem 8cm? I jak jest z ciszą tych zasilaczy z 8cm wiatrakiem?

Np http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81193455? Jak zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzejq bo sa to lezaki magazynowe w niemczech wysprzedaja je po cenie zlomu (nowa partja wchodzi) a zakupiony towar musza szybko sprzedac by jak najmniej stracic a ze zasilacz niemoze lezec ponad 2 lata bezczynnie >>mamy fajne ceny d::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oki tak podotykalem tego fortrona ''pomacalem'' i przy wylocie jest chlodniutki... dosyc goracy jest jedynie po przeciwnej stronie tej skierowanej do przodu obudowy... czy to normalne i nie ma sie oco bac ?:]...

 

z tego co tutaj wszyscy pisza to te FSP350-60MDN to naprawde mocne zasilki... pozdrawiam

jeśli chodzi o to nie masz się co bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

Kupilem sobie takiego fortronika i mialem nadzieje ze bedzie cichszy:p a to wrecz wyje... no nic trzeba bedzie kupic inny wiatrak albo wywalic noise-killera:> troszke dziwnie za wysoko tez napiecia daje... moj iso450p dawal ladniejsze:( ale jak za ta cene zasilka solidnie wykonana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z serii "czy taki zasilacz wystarczy" :)

Otóż mam Fortrona 250w (obciążalność odpowiednio 20/30/13A) i Celka-D jak w podpisie. Nowa płyta już do mnie idzie i obawiam się trochę, czy linia +12v podoła Celkowi @ 3.4 (jeśli dojdę do fsb=200) czy raczej być przygotowanym na zakup 350-MDN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby podajże Mechl!kowi szedł na tym fortronie AMD wykręcony na 1,85 V lecz ja bym się przymierzał na zakup nowej zasiłki

 

@Overclocked- Podaj te napięcia z miernika. Może zasiłka musi się "rozruszać" bo u mnie z np. epoxem tak było

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

@Overclocked- Podaj te napięcia z miernika. Może zasiłka musi się "rozruszać" bo u mnie z np. epoxem tak było

+5v

Miernik ~ 5.14 Idle

Program ~ 5.12 Idle

 

Miernik ~ 5.16 Stress (Prime95 test-2)

Program ~ 5.12 Stress (Prime95 test-2)

 

+12v

Miernik ~ 12.19 Idle

Program ~ 12.05 Idle

 

Miernik ~ 12.12 Stress (Prime95 test-2)

Program ~ 11.96 Stress (Prime95 test-2)

 

--------------------------

 

Epox 8NPA7I

Corsair XMS 2x256/400 BH6 2.9v

S64 2600+ stock

Matrox Mystique PCI

Barracuda 120GB ATA

CDRW

DVD

FDD

+ wtyka "P4"

+ podlaczona na 20pin

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak średnie, przecież spełniają normę ATX z dużym zapasem.

Ale z takim obciążeniem to sobie radzi tak Codegen 300 :lol: Na obciążeniu 370W z napięciami sprłniającymi norme atx to jest coś. Choć ten zasilacz daje rade z 400W, jednak nie należy przekraczać 380W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z takim obciążeniem to sobie radzi tak Codegen 300 :lol: Na obciążeniu 370W z napięciami sprłniającymi norme atx to jest coś. Choć ten zasilacz daje rade z 400W, jednak nie należy przekraczać 380W.

Ale co ma piernik do wiatraka? Chcesz mi powiedzieć, że dobry zasilacz poznajemy po tym, że przy niewielkim obciążeniu podaje napięcia nie spełniające normy ATX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma piernik do wiatraka? Chcesz mi powiedzieć, że dobry zasilacz poznajemy po tym, że przy niewielkim obciążeniu podaje napięcia nie spełniające normy ATX?

Chcę powiedzieć że zasilacz poznajemy po tym że przy obciążeniu z naklejki a nawet większym utrzymuje napięcia z normy atx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego praktycznie każdy dobry zasilacz ma przy małym obciążeniu napięcia powyżej nominalnych, żeby przy obiążeniu mogły trochę spaść poniżej dalej pozostając w normie.

No właśnie o tym mówimy, każdy nawet 200W będzie miał takie same napięcia jak 350W jeśli obciązenie nie przekroczy 150W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego praktycznie każdy dobry zasilacz ma przy małym obciążeniu napięcia powyżej nominalnych, żeby przy obiążeniu mogły trochę spaść poniżej dalej pozostając w normie.

a co oznacza, gdy volty wzrastaja wraz ze zwiekszaniem obiciazenia :D ??

 

powaznei pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co oznacza, gdy volty wzrastaja wraz ze zwiekszaniem obiciazenia :D ??

 

powaznei pytam :)

Maleją np jam na łącznym obciążeniu 320W na Fortronie 350 miałem napięcia 3,39, 5,15, 12,20 im bardziej podkręcałem procka tym napięcia sięzmniejszały czyniąc je tym samym bardziej zbliżone do ideału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...