Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego wynika, ze nie oplaca sie kompletnie kupowac tych fortronow z allegro.

Juz lepiej kupic modecoma'a za 110zł.

Zero rys, zero wgniecen, gwara 2 lata i na miejscu.

 

Fortron na dwuletniej gwarze kosztuje 82zł plus 2x8zł(w przypadku uszkodzenia) za wysylke wychodzi 98zł.

Tez mi tani zasilacz.

Robia interes na kompletnym zlomie, a ludzia z niewiadomych mi przyczyn to cos z allegro kupuja :blink:

Przeciez wystarczy choc troche sie zastanowic i dobrze przemyslec wybor...

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli taki MDN® by dzialal to nie dostaniesz podobnego modecoma tak tanio. Do tego niezly jak na te zasilki wentyl. Tylko mowie, zeby przynajmniej dzialaly :wink:

Uwazasz, ze np. taki modecom MC-350W jest gorszy tak??

Po jakim wzgledem??

Nie zmienia to jednak faktu, ze to co przedaja na allegro to zwykly zlog magazynowy czesto zlom nie nadajacy sie do niczegi, ktory jest nabywany za kilka ojro.

Oczywiscie caly czas wyrazam opinie ne temat tylko tych fortronow co maja na allegro.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktory fortron? czym mierzone?

miernikiem mierzyłem, fortron 350w-60MDN rev.A

 

 

no pojawił dzisiaj dziwny problem, co jakis czas dysk twardy przestał pracować (zostawiłem na nocke) i po wlaczeniu monitora pojawił sie bios i widnieje napis" bład odczytu dysku twardu - sproboj restartowac kompa" i nic nie pomogło tylko zmiana molexa pomogła i działa chodzi bez zarzutu, bez bad sectory ale wczesniej jak kupowałem karte grafiki Leadtek Winfast a6800xt, włozyłem do kompa i podłaczyłem i chodzi dobrze az do pozniej kiedy dysk twardy znowu przestał działac i pekł za duzo iloscia bad sectorem, no i miałem oddac na gwarancje dysku twardy zamiast przeleciałem format low i juz nie ma bad sectory, tez sprawdzałem reganeratorem - zero bad sector. i pytanie to wina zasilacza ktory powodował błedy dysku twardy? moze juz czas zmienic zasilacza na top-power?

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dalej nie rozumieją że na allegro kupują złom, który Niemcy sprzedają na wagę, a tu Polaczek podnieca się, że kupił super zasilacz.

 

Sorry, ale wolę dać pare złoty więcej i mieć nowiutkiego modecoma bądź chiefa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczyles sobie kiedys oplacalnosc kupna bublotrona allegrowego??

Przeciez fortron na dwuletniej gwarze kosztuje 80zł plus 2x8zł za przesylke(ryzyko dostania zepsutego jest brdzo duze) i wychodzi 96zł.

Modec kosztuje 110zł, wiec nie gadaj, ze Cie badz kogos innego kto kupuje fortrona nie stac.

Po prostu wiele osob jest chyba zamrocznych fortronem i nie interesuje juz ich gdzie kupuja i, ze za pare zlotych wiecej(doslownie) moga miec tez zasilacz co wyglada, a nie tylko dziala.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko widzisz ja za swojego dalem 20 zl , wiec umiem liczyc ;-)

 

Ej no bo masz wtyki :wink:

To sie nie liczy, bo nie kupiles na allegro

 

A co do umiejetnosci liczenia to nie cytuj moich postow od razu, bo najpierw sa to wersje robocze, wiec ich tresc jeszce kilkakrotnie moze ulec zmianie :wink:

 

A zeby nie bylo OT to praktycznie nie oplaca sie Fortronow z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zeby nie bylo OT to praktycznie nie oplaca sie Fortronow z allegro.

no co fakt to fakt allegro to taki jeden wielki bazar gdzie kazdy proboje Cie orznac jak tylko sie da...

 

ja swojego fortrona kupilem na allegro (w sigu jest) i jestem zadowolony

 

ma juz pol roku, napiecia trzyma bardzo dobrze, nie ma z nim zadnych problemow, komp jest stabilny a dalem za niego 35 zeta...

 

niby nowy lezak magazynowy, ale kto ich tam wie...

 

w kazdym badz razie widocznie ja mialem szczescie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja kupilem nowke nie narzekam mocowo tak jak twoj toppower tylko polowe mniej dalem kasy...

Mocowo to tylko na papierze...

Jakoscia wykonania, trwaloscia to juz nawet nie na papierze, bo tu juz nie ma co porownywac.

Mialem okazje montowac takiego modecom'a i naprawde trudno sie przyzwyczaic juz do samego wykonania(wszelkie braki kluja negatywnie w oczy, a co dopiero...

 

Zreszta nie ma co porowynowac choc wiem, ze mojego w tej chwili nie wykorzystuje, ale przyda sie na lepsze karty graficzne.

 

Choc moze Benito cos powie na ten temat.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy co uwazaz ze gln maja gorsza jakosc wykonania od p6?

Wlasnie sobie spojrzalem na tego GLN'a

No jesli chodzi o wykonanie to chyba nie ma sie o co sprzeczac-sprawa jest jasna(a najbardziej z zewnatrz raza przewody :-| )

A co ja sie nameczylem z wyciagniem molexa modecoma z mojej DFI to szkoda gadac.

Glupi molex, a jaka roznica, po prostu sa lepiej wyprofilowane, albo mieksze w topowerze.

Wydajnosciowo nie dorowna topowerowi p6 420W(500W ciagnie choc jak dlugo to nie wiem)

) choc tu raczej powinno sie porownywac wyzszej klasy fortron'a, bo przeciez niektore OCZ'y i silvestone'y sa przez nich robione.

No i jeszcze cisza, ktora jest nie do przecenienia.

 

Poza tym pusto w tym fortronie a co za tym idzie glosno??

 

Oczywiscie nie sadze, ze ten fortron jest zly(pewnie nawet jeden z lepszych wyborow w swojej klasie), ale troche zniecheca te 30db.

Ile za niego dales?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze ze TY wolisz co nei zmienia faktu ze nie wszystkich na to stac , a przy wyborze codegen lub fortron wole to drugie

 

problem z tym,zę wiele osób biorących te złomowane fortrony nie ma durona 800 itp tylkow miare sensowne kompy więc stać je na zasiłke za 120ziko lubi więcej ale uważają po co. Z taką ideologią mozna sobie kupic nowąfurkwe i lać tam opałowy bo po co przepłacac...

 

tylko widzisz ja za swojego dalem 20 zl , wiec umiem liczyc ;-)

Tak tylko czy te 50-80złotych więcej na zasiłke nową , na gwarce z wiekszą sprwnościa i lepszym okablowaniem oznaczało by dla ciebie śmierć głodową czy nawet brak piwa przez najblizsze 3-4 miesiące :wink:

 

no ja kupilem nowke nie narzekam mocowo tak jak twoj toppower tylko polowe mniej dalem kasy...

nie wiem jak mocowo, ale jednak tropki mają lepsze okablowanie i ogolniwe nieco solidniejsze "opakowanie" do tego nie wierze ,zę fortron jest porownywalnie cichy do topka. Jedne woli mide modecoma bo starczy, 2 kupi sobie chiefteca bo dla paru bajerów jet w stanei doplacić i tyle. Sam "zmarnowałem" całe 309 zlotych na topka p3 momo,zę maiłem całkiej jeszcze sobie radzącego chiefteca gps 350w. I wiesz co? nie rzałuje- zasialcz jest cichutki, chłodsny, ma bardzo fajne , dobrze ukkladajace sie okablowanie i wydajnosć , ktora starczy mi spokojnie przez najbliższe 3-4 lata.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja kupilem fortrona 350 60mdn rok temu za 50zl (+przesylka) na allegro z roczna gwarancja (i nie bylo to okazyjnie bo na tej aukcji bylo chyba 50 tych fortronow) wiec nie gadajcie glupot ze sie nie oplaca. a jak sobie nie umiecie "wytargowac" sprawdzenia sprzetu przed wyslaniem to juz Wasz problem. Chociaz nie zmienia to faktu ze sprzedawca z wlasnej woli powinnien sprawdzac czy wysyla sprawny sprzet. zasilacz dzialal ze starym kompem (abitnf7s athlon) i swietnie sprawdza sie tez na nowym (po upgradzie) wiec zakup uzaje za bardzo udany ;] a dorobic sobie dodatkowe kable to nie jest zaden problem, dodatkowy molex czy zasilanie sata.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli o mnie chodzi to zaslilki niby byly testowane... rozmawialem w tej sprawie. Sprzedawca ostatecznie stwierdzil ze ona "tak maja" i moga nie dzialac z niektorymi configami. Ciekawe bo testowalem je na 2 roznych (scketA i s939) i na obu nie dzialaly.

Kupilem MDN®y dlatego glownie ze mialem zaufanie do polecanych fortronow, bo sam mialem 300-60GTP kupionego w czasach jak byl za ~100zl a jego konkurencja byly glownie chiefteki dualfan 360W :wink: i swietnie dzialal przez rok, do tego bardzo cichy. Spodziewalem sie podobnych doswiadczen z nowa zasilką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapodaj ten tajemniczy sklep :D Bo Fortona green power widzialem tylko cos kolo 200 zeta w necie w pixmanii.

 

200zł za to cos?? :blink:

Znalazlem nawet za grubo ponad 200zł

Nigdy w zyciu bym tyle nie dal, bo za ponad 200zł to juz oczekuje cichego zasilacza, ktorym ten fortron nie jest napewno-pewnie w porownaniu do p6 to wichura.

Do tego tandetne przewody, zwykla blacha, malo wtyczek molex/sata i za co te 200zł??

140zł to rozumiem(chyba jeden z lepszych wyborow), ale ponad 200zł... :blink:

 

Rowniez nie wymienilbym swojej zasilki na cos o nizszym standardzie wykonania.

Przyzwyczajenie do wygladu, wygody, jakosc no i ultra ciszy jest zbyt silne :D .

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GLNY sa niezle, bardzo wysoka sprawnosc. Idealne zasilacze do modowania :wink:

Imo te radiatory w nich i tak daja rade (sprawnosc) i na wiekszosci configow mozna sie pokusic o zmiane wentyla.

Bo praktycznie zaden zasilacz 120mm na rynku dostepny w Polsce nie bedzie NAPRAWDE cichy. Musialoby to cos miec sligowego markowego wentyla ktory lata @ 700rpm przy obciazeniach do 200W, a takich zasilek nie ma u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GLNY sa niezle, bardzo wysoka sprawnosc. Idealne zasilacze do modowania :wink:

No wlasnie, bo nie bedzie szkoda grzebac w nim. To tak jak np. z z budami szefa itp.

Imho cena i tak wg mnie jest za wysoka, no bo kurcze za tyle kasy i takie przewody, do tego w takiej ilosci;/

 

Bo praktycznie zaden zasilacz 120mm na rynku dostepny w Polsce nie bedzie NAPRAWDE cichy. Musialoby to cos miec sligowego markowego wentyla ktory lata @ 700rpm przy obciazeniach do 200W, a takich zasilek nie ma u nas.

A coraz wiecej jest zasilek chlodzonych 120mm wentylem.

Dobrze, ze mi sie jeszcze udalo kupic z dwiema osiemdziesiatkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl ja mialem wersje oem dlatego z kablami minimum ....

Teraz ci pasuje to co ci pasuje fortron ktory sie blyszy jak psu [gluteus maximus] :D

http://www.dbfolder.com/products/imageView...Name=872_27.jpg

http://www.dbfolder.com/products/imageView...Name=872_28.jpg

http://www.dbfolder.com/products/imageView...Name=872_29.jpg

http://www.dbfolder.com/products/imageView...Name=872_30.jpg

a co do twoj top vs fortron jesli chodzi o stabilnosc napiec wydaje mi sie ze raczej fortron z tego starcia wyszedl by obrronna reka .

a skoro wypowiadasz sie na temat zasilaczy wykonania i jakosci to pewnie masz pijecie co jaki elemnt do czego sluzy w zasilaczu zsluzy nie? bo widze ze dla ciebie zasilacz z jak najfajniejszy na zewnatrz jestem za tym zebys przedstawil roznice technologiczne pomiedzy tymi zasilkami na plus i na minus.

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl ja mialem wersje oem dlatego z kablami minimum ....

Teraz ci pasuje to co ci pasuje fortron ktory sie blyszy jak psu [gluteus maximus] :D

wciaga

Przykro mi, wrozka nie jestem poza tym pisalem o wersji box...

Poza tym ja sie wypowiadam o twoim modelu, a nie np. o OCZ, ktory tez jest czesto robiony przez fortron'a, wiec zapodawaj normlane fotki.

A swojego zdania nie zmienie co do ceny Twojego GLN'a.

Gdzies napisalem cos o blyszczacej obudowie??

 

Pozdro

 

 

a skoro wypowiadasz sie na temat zasilaczy wykonania i jakosci to pewnie masz pijecie co jaki elemnt do czego sluzy w zasilaczu zsluzy nie? bo widze ze dla ciebie zasilacz z jak najfajniejszy na zewnatrz jestem za tym zebys przedstawil roznice technologiczne pomiedzy tymi zasilkami na plus i na minus.

Tez mnie to interesuje.

 

Tak oczekuje od zasilacza za ponad 200zł, zeby cos reprezentowal, a nie jeden kabelek sata, i rozlazace sie przewody toz to to samo co tanszy MC.

O technikaliach niech sie wypowiadaja osoby, ktore znaja sie na tym bardzo dobrze, ale o wynik konfrontacji bym sie nie martwil rowniez.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ste3an

 

Ale za fortrona w wersji full wypas na pewno nie dałbyś takich groszy jak za swojego.

 

Nie ma bata.

 

O jakości wykonania nie dyskutujmy bo jeśli chodzi o bebechy to raczej topower powinien się czasami uczyć od FSP.

 

Niestety w handlu podstawa sukcesu to opakowanie i akcesoria. I zasilacz z mnóstwem dodatków może być nawet 2xdroższy niżwersja OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ste3an

 

Ale za fortrona w wersji full wypas na pewno nie dałbyś takich groszy jak za swojego.

 

Nie ma bata.

 

O jakości wykonania nie dyskutujmy bo jeśli chodzi o bebechy to raczej topower powinien się czasami uczyć od FSP.

 

Niestety w handlu podstawa sukcesu to opakowanie i akcesoria. I zasilacz z mnóstwem dodatków może być nawet 2xdroższy niżwersja OEM.

ja wiem ze ja nam najprostrza wersje oem bez dodatkow:) tylko luki2 pisal ze jakosc wykonania jego toppowerka jest nieporownywalna to ja porownalem wersje box z jego boxowym topowerkiem i kolega argumentow juz zadnych nie mial ;P Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem ze ja nam najprostrza wersje oem bez dodatkow:) tylko luki2 pisal ze jakosc wykonania jego

Ja tez porownywalem kolego boxa, ale Twojego GLN'a green power.

Dla Ciebie box to fortron, ale juz pod nazwa np. OCZ tak??

Hmm, dziwne masz poglady.

Pokaz mi dokladnie Twoj zasilacz w najbogatszej wersji, a nie 650W z czteroma liniami zasilajcymi ok??

 

 

 

toppowerka jest nieporownywalna to ja porownalem wersje box z jego boxowym topowerkiem i kolega argumentow juz zadnych nie mial ;P

No calkiem inny zasilacz, z zewnatrz wygladajcy na topek :lol:

 

 

 

no offence

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co porownywales jakosc wykonania tak w czym jest lepiej wykonany?

kable to jest argument ?

pokazalem lepsza wersje znaczy wersje blink :) wiec o co ci chodzi?

amacrox to firma corka fortrona :)kolego nie wypowiadaj sie o jakosci wyknania skoro nie masz elementarnej wiedzy na temat zasady dzialania zasilacza?

prosze tak wygladaja kable w wersji green takiej jak moja i co gorszej jakosci sa niz w toppowerze?

Dołączona grafika

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie jak te fortrony z allegro takie nieciekawe, to co poleciacie obecnie tak koło 150zł do mojego configu? Priorytet cisza :wink:

 

BTW, co masz na myśli?

 

No wlasnie, bo nie bedzie szkoda grzebac w nim. To tak jak np. z z budami szefa itp.

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...