Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

ja podziwiam fortrony, jakies 3 miesiące temu złożyłem znajomemu komputer (gigabyte na kt400, axp 2200+, ddr 256 mb) i do tego założyłem jakiegos fortrona 250 W z allegro (250 GIW), kilka dni temu podczas burzy piorun uderzył blisko osiedla znajomego i poszły komputery i inne sprzety rtv w całej okolicy, wziałem komputer znajomego i okazało się że cały komputer poszedł fo grobu (płyta i procek) a zasilacz ocalał i jest jak najbardziej cały (rozkręcałem go i w środku jest idealny, zero napuchniętych kondziołów i innych uszkodzeń), zasilacz przetrwał mimo takich uszkodzeń w komputerze, co prawda nie zapobiegł uszkodzeniu komputera ale i tak dalej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie mało pytanko mam fortrona 350tha-p i pytanko czy można bez obaw póścić takiego konfiga na nim:

Intel core2 duo 1,8 @ 2,8ghz

2 x 1gb ddrII 800mhz Elixir

6800gt (lekkie OC)

sound blaster audigy 4

2 dyski 2 napedy pare wiatrakow neony itd

Czy taki konfig może śmiało pracować na tym fortroniku? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem Fortrona FSP 400 HLN z allegro, daja 2 letnia gwarancje, mam nadzieje ze wybor bedzie dobry, bo dlugo wahalem sie czy nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Modecoma MC 350, ale ta moc 400 W, mocniejsza linia 12V -29 A na fortronie przy 25 ma Modecomie zdecydowaly o wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca daje 2 letnia gwarancje na sprzet, wiec jakby byly problemy z daialaniem to zawsze mozna oddac odzyskac kase i kupic Modecoma, proste

o ile ci polowy kompa nie zabierze, to rozumowaniej ak najbardziej sluszne:)

ofkoz zartuje, nie powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem już jakiś czas temu ten zasilacz

 

http://allegro.pl/item138543630_wydajny_fo...ier_okazja.html

Przeczytałem troszkę ten temat i widzę że popełniłem błąd... :| Zawsze sądziłem że Fortrony są dobre. Przynajmniej większość modeli. Na razie nie wchodzi w grę żadna wymiana na lepsze. Mam obecnie Athlona 64 3000+ do tego dojdzie Radeon x1950 PRO albo GF 7900GS Zalman. (jutro będę miał Asusa A8N5X) i pytanie czy ten zasilacz to uciągnie i pozwoli chociaż na trochę O/C ? Ale i bez było by ok. Ważne bym wytrzymał te 2-3 miesiące bo sobie kupie coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale od paru dni jadę na zasilaczu Enlight 300 W, ten na pewno nie da rady i do tego jest dość głośny ,bo Delte sprzedałem ,a teraz żałuję :|. Mam nadzieje że da rade chociaż bez O/C , a jak nie to się mówi trudno. 65 zł to nie aż tak dużo.Będę miał nauczkę na przyszłość by dokładniej czytać tematy na PPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego jak mi nie wyrabia na tym co mam teraz. Na lini 12v - 11.97 v mam przy obciążeniu. 300 W to za mało ;) Wezmę tego HLN. Wcześniej myślałem o nim ale szukałem czegoś tańszego. Teraz będę w plecy. Dzięki za rade.

Byłem przekonany, że takie napięcie jest wręcz wzorowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem i mam teraz delemat :(

Waszym zdaniem warto zamienić 350-60 THA-P na FSP350-60HLN?

 

THA-P wydaje sie miec wiecej wszelkiego rodzaju zabezpieczen, lecz za HLN stoi wiekszy wetyl i efektywnosc... No i A. PFC...

 

Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Składam drugi komputer oparty na

 

A64 3500+ @ nie wiem ile ale na pewno kręcony

grafa: 6600GT/7600GT/6800GT lub coś tego pokroju

dysk: 120GB

1 napęd, 1GB ramu i nic szczegolnego.

 

Po przeczytaniu po łebkach tego tematu wychodzi że najlepszym wyborem będzie delta 350W ale mam co do niego pytanie

 

http://www.allegro.pl/item141367740_hit_za...er_fvat_gw.html

 

Czy posiada on złacze 20 czy 24pin? jeśli 20 a moja plyta s939 bedzie miala 24 to co wtedy?

Wiem że istnieją domowe przeróbki i przejsciówki ale wolał bym tego uniknąć i mieć pełne 24pin (najlepiej odpinane)

 

btw. albo ten?

 

http://www.allegro.pl/item141674601_profes...sata_pci_6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Składam drugi komputer oparty na

 

A64 3500+ @ nie wiem ile ale na pewno kręcony

grafa: 6600GT/7600GT/6800GT lub coś tego pokroju

dysk: 120GB

1 napęd, 1GB ramu i nic szczegolnego.

 

Po przeczytaniu po łebkach tego tematu wychodzi że najlepszym wyborem będzie delta 350W ale mam co do niego pytanie

 

http://www.allegro.pl/item141367740_hit_za...er_fvat_gw.html

 

Czy posiada on złacze 20 czy 24pin? jeśli 20 a moja plyta s939 bedzie miala 24 to co wtedy?

Wiem że istnieją domowe przeróbki i przejsciówki ale wolał bym tego uniknąć i mieć pełne 24pin (najlepiej odpinane)

 

btw. albo ten?

 

http://www.allegro.pl/item141674601_profes...sata_pci_6.html

Delta za bardzo się nie nadaje, Fortron jet OK - tylko pamiętaj, że MDN i MDN-R to zupełnie inne zasilacze!

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Składam drugi komputer oparty na

 

A64 3500+ @ nie wiem ile ale na pewno kręcony

grafa: 6600GT/7600GT/6800GT lub coś tego pokroju

dysk: 120GB

1 napęd, 1GB ramu i nic szczegolnego.

 

Po przeczytaniu po łebkach tego tematu wychodzi że najlepszym wyborem będzie delta 350W ale mam co do niego pytanie

 

http://www.allegro.pl/item141367740_hit_za...er_fvat_gw.html

 

Czy posiada on złacze 20 czy 24pin? jeśli 20 a moja plyta s939 bedzie miala 24 to co wtedy?

Wiem że istnieją domowe przeróbki i przejsciówki ale wolał bym tego uniknąć i mieć pełne 24pin (najlepiej odpinane)

 

btw. albo ten?

 

http://www.allegro.pl/item141674601_profes...sata_pci_6.html

na 20 pinach tez bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zasilacz mam zakupić do mojego sprzętu tak za ok. 60 zł z allegro

myślałem ze ten FORTRON 400-60PFN 400W to aż nadto a tu czytam o słabej lini 12V

 

ten np. FORTRON 400W 400-60 GLN chodzi po 130 zł

 

hmm w niedalekiej przyszłości bedzię athlon i drugi dysk sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pamiętaj, że MDN i MDN-R to zupełnie inne zasilacze!

Hej!

 

Ten zamówiony przezemnie na aukcji to chyba MDN®, wnioskuje po załączonym zdjęciu.

 

Jaka między nimi różnica?

 

Btw. zdam relacje jak dostane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...