Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy taki zasilacz pociągnie:

MOBO: Asrock xli esata am2

PROC: Athlon 3000+ AM2

RAM : 512mb ddr2 667mhz

gf 7300gt glaxy 128mb/128bit zalman

hdd: 160GB sata SEGATE

NAGRrki dvdrw i cdrw

Z możliwością rozbudowy na przyszłość

 

http://allegro.pl/item143108944_profesjona...sata_pci_6.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Fortroniaków :)

 

Doradzcie jaki zasilator Fortrona z allegro wybrać do takiego sprzętu :

 

p4HT 3.2 / GF6600 256 DDR@500\500 / HDD MAXTOR 160GB+ACTIVE COOLING / ABIT IS7V2 / 1x 512 DDR 400 Kingstone / DVDRW/CDRW/ 2X80MM LED FAN /

 

o ile wiem P4HT jest cholernie prądożerny (bardziej niż Venice?) - karmi się 12V, gdzieś chyba wyczytałem że tego typu cpu sam w sobie może wziąć do 100W w stressie :blink:

 

Dodam że chciałbym mieć rezerwę mocy na :

1. OC CPU w przyszłości

2. Wymiana na mocniejsza grafike w przyszłości (nie wiem jeszcze czy Rad czy GF, ma być MOCNA i nie SLI :-P )

3. Dodatkowy HDD w przyszłości

4. Czasem podłączam 3-4 urządzenia USB + dodatkowy HDD

 

Skuteczność się też mocno liczy (płace rachunki za prąd)

Jeśli aktywne PFC zmiejsza pobór prądu (komp chodzi całe noce w IDLE-p2p)

to lepiej z aktywnym. Jakość prądu jest chyba ok (w ruinie nie mieszkam). Passive PFC też może być.

 

Niemam kasy, (dopiero wywaliłem 100zł na joystick :? , także coś do 80-100-120zł - czytałem sporo o tych fortronach ale tyle ich jest że się gubie, 350 THA-P / MDN-R chyba są ok ale rezerwy raczej nie będe miał, więc może 400W? Ale który? Nie chce się wkopać dlatego pytam.

 

oto linki :

350 MDN-R - tylko 14 dni GWAR :-/

400W GLN - 24mc GWAR -ale troche drogo

400W HLN - a może ten?

350W HLC - za 90zł? Drogo?

350W THA-P - 24mc Gwar - 75 zl a nie 50 - gwar. kosztuje 25 zł :-o

 

do wyboru do koloru :blink:

 

Pozdrawiam forumowiczów :wink:

Edytowane przez VenomDM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Fortroniaków :)

 

Doradzcie jaki zasilator Fortrona z allegro wybrać do takiego sprzętu :

 

p4HT 3.2 / GF6600 256 DDR@500\500 / HDD MAXTOR 160GB+ACTIVE COOLING / ABIT IS7V2 / 1x 512 DDR 400 Kingstone / DVDRW/CDRW/ 2X80MM LED FAN /

 

o ile wiem P4HT jest cholernie prądożerny (bardziej niż Venice?) - karmi się 12V, gdzieś chyba wyczytałem że tego typu cpu sam w sobie może wziąć do 100W w stressie :blink:

 

Dodam że chciałbym mieć rezerwę mocy na :

1. OC CPU w przyszłości

2. Wymiana na mocniejsza grafike w przyszłości (nie wiem jeszcze czy Rad czy GF, ma być MOCNA i nie SLI :-P )

3. Dodatkowy HDD w przyszłości

4. Czasem podłączam 3-4 urządzenia USB + dodatkowy HDD

 

Skuteczność się też mocno liczy (płace rachunki za prąd)

Jeśli aktywne PFC zmiejsza pobór prądu (komp chodzi całe noce w IDLE-p2p)

to lepiej z aktywnym. Jakość prądu jest chyba ok (w ruinie nie mieszkam). Passive PFC też może być.

 

Niemam kasy, (dopiero wywaliłem 100zł na joystick :? , także coś do 80-100-120zł - czytałem sporo o tych fortronach ale tyle ich jest że się gubie, 350 THA-P / MDN-R chyba są ok ale rezerwy raczej nie będe miał, więc może 400W? Ale który? Nie chce się wkopać dlatego pytam.

 

oto linki :

350 MDN-R - tylko 14 dni GWAR :-/

400W GLN - 24mc GWAR -ale troche drogo

400W HLN - a może ten?

350W HLC - za 90zł? Drogo?

350W THA-P - 24mc Gwar - 75 zl a nie 50 - gwar. kosztuje 25 zł :-o

 

do wyboru do koloru :blink:

 

Pozdrawiam forumowiczów :wink:

Siemka!

Mi sie wydaje że najlepszym wyborem byłby fsp 400 ten za 130zł.Jest droższy od tej drugiej 400 ale ma za to podwójną linię 12v co pozwoli na wysokie oc oraz zamontowanie mocnego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem oznajmić wam ze pomimo zmiany grafy na x800gto z dodatkowym zasilaniem pci-e fortron nadal daje rade :D

kurde fajną masz tą grafe

wlasnie sobie o niej poczytałem test

http://www.nvision.pl/_plugins/content/con...hp?content.76.8

tez odblokowales potoki?

ile dales za nią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[java script:emoticon(':D', 'smid_6')

:Dquote name=Pageup' date='21 lis 2006, 22:31' post='2399368]

bierz gln!

 

Eheh taki mialem zamiar ale wyszlo jak zwykle na opak :blink: Przypadkiem trafilem na allegro na calkiem ciekawego Enermaxa i go calkiem okazyjnie wylicytowalem. :)

 

Oto linkus :

Enermax EG365P-VE

 

co o nim myślicie? Jak dojdzie zrobie testy i wyniki opublikuje :wink:

 

Tymczasem borymlasem B-)

 

ps. Dickson a po co Ci taka grafa skoro masz tylko 512mb RAMu, jak dla mnie to troche bezsens :wink: Ja na dniach wciągam +512 , i dopiero jak dojde do 1gb poczne myslec o wymianie mojej GF6600, ale dopiero w dalszej przyszlosci (narazie daje rade;) Pozdrawiam!

 

Przy okazji dodam tylko że dlatego kupowałem ten zasilator na gwałt bo zdawało mi się ze spaliłem swój poprzedni [stary dobry Thermaltake 420W] okazało się że zasilacz jest wporządku, w dupe dostała za to płyta główna... :mur:

 

wiem że to nie ten topic, ale przy mojej płytce Abit IS7-V2 myślicie że opłaca się ją naprawiać (koszt 50-60zł) czy lepiej kupować nową (Gigabyte/Asrock ok 160zł , ABIT IS7 - 200-300zł)

 

Szczerze mówiąc niestać mnie teraz na nową, jedyna szansa to koLo z Laponii co wpada 24.12 :lol2:

 

naprawiał ktoś kiedyś płytę? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 350w MDN® sprawdza sie na razie bez zarzutu przy c2D@3.2G + 7900@700/1650, dwa dyski 7200, 2x 1GB kości i nie protestuje - napięcia w normie (12V non stop na poziomie 12.2V - odczytane z miernika)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :]

 

Zakupiłem sobie ostatnio na akucji zasilacz Fortron 350W MDN ®. Jeszcze do mnie nie doszedł z powodu strajków państwa listonoszy.... Ale nie o to chodzi..:P

 

Wiec mam kilka pytań odnośnie tego zasilacza :]

 

1. Czy uciągnie on taki config w niedalekiej przyszłości?

 

CPU: AMD ATHLON 64 3000+Orleans,AM2

 

Płyta główna: GIGABYTE GA-M55PLUS-S3G GF 6100 Socket AM2

 

Pamięć: GEIL 512MB (2X512) DUAL PC-4300

 

HDD: SAMSUNG 80GB HD080HJ 7200 SATAII 8MB CACHE

 

Do tego za jakiś czas będzie jakaś grafa ( nic jakiegoś "wypasionego" ) z DX 10 i 1 napęd DVD i 1 CD.

 

2. Czy będę mógł pozwolić sobie na jakieś małe O/C proca na tej zasilce ? :]

 

Pozdrawiam, Dede

 

PS. Mój pierwszy post na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :]

 

Zakupiłem sobie ostatnio na akucji zasilacz Fortron 350W MDN ®. Jeszcze do mnie nie doszedł z powodu strajków państwa listonoszy.... Ale nie o to chodzi..:P

hey

czy moze kupiles na allegro od MISS ania?

jeslitak to czy ona z Tobąkoresponduje? na moje 2 maile mi nie odpisala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wyżej masz post VenomDM i odpowiedzi na niego. Czy każdemu nowemu użytkownikowi trzeba wszyskto wyjaśniać, bo nie ma czasu poświęcić 5-10 minut na przejrzenie ostatniej strony tematu? :mur:

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hardwin mi odpisała na następny dzień :]

 

Pytałem czy bede mógł sobie pozwolić na O/C na tym zestawie na innych forach i mnie dosłownie "wyśmiano"...

 

To powiadacie że moge kręcić na tym zestawie... ? :) A aa i do tego jeszcze dojdzie ta grafika potem, i czy bedzie konieczna zmiana zasiłki po dołożeniu grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Allegro biją się o taki zasilacz:

http://allegro.pl/item142134722_ultra_cich...cja_kurier.html

 

Obecnie posiadam Fortrona 350 THA-P. Myślicie, że warto wymienić? Ten mój jest trochę głośny (80mm), więc propozycja jest trochę kusząca.

A jeśli nie ten, to jakiego Fortrona polecicie do Athlona64 3000+, DFI LanParty, 80GB ata (z zamiarem zakupu sata), gf6600? Koniecznie muszę kupić nowego, bo składam kolejny komputer (co nie znaczy, że koniecznie muszę wymieniać mojego półrocznego Fortronka ;)).

 

P.S. Proszę tylko, żeby to nie były gołe nazwy, tylko linki do sklepów/allegro. Max. 80-100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Allegro biją się o taki zasilacz:

http://allegro.pl/item142134722_ultra_cich...cja_kurier.html

 

Obecnie posiadam Fortrona 350 THA-P. Myślicie, że warto wymienić? Ten mój jest trochę głośny (80mm), więc propozycja jest trochę kusząca.

A jeśli nie ten, to jakiego Fortrona polecicie do Athlona64 3000+, DFI LanParty, 80GB ata (z zamiarem zakupu sata), gf6600? Koniecznie muszę kupić nowego, bo składam kolejny komputer (co nie znaczy, że koniecznie muszę wymieniać mojego półrocznego Fortronka ;)).

 

P.S. Proszę tylko, żeby to nie były gołe nazwy, tylko linki do sklepów/allegro. Max. 80-100zł.

nie wartooo...

dlaczego?

miłego czytania tego topica...

-er...ile kurde razy mamy Ci powtarzac dlaczego?

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wartooo...

dlaczego?

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Udało mi się to znaleźć.

A jeszcze jedno pytanko:

- Czy w/w Fortron 400 PFN będzie dobry do AthlonaXP 1600/1700+ na AsRocku bez żadnego O/C? Czy lepiej coś alternatywnego?

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj fortronik 300 gtp troszke sie podsmarzyl, przy zbyt duzym napieciu na procku :blink:

 

Dołączona grafika

 

oczywiscie wszystko wytrzymal (nasmrodzil), jeszcze przez kilka dni moj konfig ciagnal, zanim przyszla 4setka :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj fortronik 300 gtp troszke sie podsmarzyl, przy zbyt duzym napieciu na procku :blink:

 

oczywiscie wszystko wytrzymal (nasmrodzil), jeszcze przez kilka dni moj konfig ciagnal, zanim przyszla 4setka :rolleyes:

Mój 300-60BT wygląda gorzej od dość dawna i nic mu nie jest - napięcia trzyma. Skutek chyba tego, o czym mówi benito - kurz w środku, ostatnio zaniedbuje takie rzeczy jak przedmuchiwanie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak:

 

co wybrac do mojego zestawu?

fortrona 400 ktory ma super 5 ale slaba 12?

czy f 350 ktory ma super 12 ale slaba 5..

 

zaznaczam ze tak na wakacje zamierzam zmieniac kompa wiec potrzebna bedzie mocna 12 ;)

tylko ze nie wiem czy ten f350 utrzyma procka mojego podkreconego ze wzgledu na to, ze moja plyta bierze z 5... :/

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...