Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

nie no skad program podaje idealna wartosc tylko wszyscy na forum cos pieprza ze jakimis miernikami trzeba mierzyc!

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

CZLOWIEKU IDZ STAD! KUP MIERNIK I WTEDY WRACAJ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. juz prawie zmienilem sprzet na cos co bierze z 12v ;) ( w koncu..)

 

kupilem delte 400 jednak sie okazuje ze nie zabimbla z moim sprzetem, a wiec jakiego fortrona kupic w zamian dla zestawu docelowego:

a64 2.7GHz

biostar a9a

1gb ram

8600gs

80gb seagate

 

myslalem o jakims 350, ale widze ze na allegro sa tez 400 z mocna 'dwunastka' ;)

 

co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

myslalem o jakims 350, ale widze ze na allegro sa tez 400 z mocna 'dwunastka' ;)

Tylko, że ceny sensownych zaczynają się od 100 - 350 do przyszłego 8600 ? no nie wiem :] :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Ecs Nforce3 s.939 AGP + A64 SanDiego 3700 + Winfast 6800

Obudowa Procomp z zasilaczem 400w. Komp gra i bucy. Ale jak wiadomo zasilacz ważący 0,2 kg nie moży być dobry. Wyjmuję ze starego kompa Modecoma GTF 350 (by FSP Group) podłączam i komp się nie uruchamia. W starym kompie (MSI KT333 + Athlon 2200+@2250 Mhz) jeden jak i drugi zasilacz działają. Myśle se kupie se FORTRON FSP350-60MDN i ....sie wk*rwiłem po raz drugi. Jedyne co potrafi ten zasilacz to włączyć wiatraczki w nowym kompie. W starym oczywiście działa bez zarzutu. Wytłumaczcie mi o co kur*a chodzi? Bo jak znowu coś kupie i nie pójdzie z tą konfiguracją to się chyba powiesze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierał ktos juz tego zasilatora (z podpisu)? mi sie chyba wlaczyl 2 bieg i jedzie na nim, co dziwne bo zasilacz nie jest nawet letni, otworzylem "posprzatalem" ale dalej to samo, widzialem tam jakas, nie wiem jak to fachowo nazwac trymer/podkowke taka do regulacjo na plytce w okolicy gniazda 220 do czego sluzy to cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwierał ktos juz tego zasilatora (z podpisu)? mi sie chyba wlaczyl 2 bieg i jedzie na nim, co dziwne bo zasilacz nie jest nawet letni, otworzylem "posprzatalem" ale dalej to samo, widzialem tam jakas, nie wiem jak to fachowo nazwac trymer/podkowke taka do regulacjo na plytce w okolicy gniazda 220 do czego sluzy to cos?

Co do kwestii trymera bądź jak kto woli pr-ka to jest regulacja napięcia wtórnego tylko bez oględzin dokładne zasilacza nie mogę powiedzieć którego lepiej nie grzebać :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trymer to raczej kondensator nastawny niż rezystor, chyba że o czymś nie wiem.

 

W gruncie rzeczy te potencjometry w FSP mogą służyć do regulacji zabezpieczeń lub napięć. Jeśli napięcia nie ruszają się z miejsca. tp zostaw tego potka w spokoju tak jak był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trymer to raczej kondensator nastawny niż rezystor, chyba że o czymś nie wiem.

 

W gruncie rzeczy te potencjometry w FSP mogą służyć do regulacji zabezpieczeń lub napięć. Jeśli napięcia nie ruszają się z miejsca. tp zostaw tego potka w spokoju tak jak był.

jak dla mnie to jak 80% terminów elektronicznych pochodna z j. angielskiego i tam figuruje coś takiego jak

http://www.globalsources.com/gsol/I/Semi-f.../1002612329.htm

 

mniejsza o to nazewnicwto ;) masz rację co do funkcji , może pełnić inne funkcje np regulacja zadziałania zabezp. itd.

widziałem takiego 'moda ' na jednym z zagranicznych portali gdzie ludzie pr-ki udostępniali na zewnątrz zasilacza przez otwór w obudowie ,tak aby można było regulować nap. bez zdejmowania obudowy... musiało im się strasznie nudzić było to zasilacz produkowany w fabryce FSP.

 

o tu :

http://www.ocforums.com/showthread.php?t=299937

 

gdyby ktoś chciał mogę udostępnić zdjęcia zasiłki FSP350-60HLN może się komuś przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś te napisy> "Don't touch this" te zdjęcia w niepowołanych rękach że tak powiem mogą nieźle namieszać.

 

Najgorsze co można nieraz zrobić to ruszyć taki potek w starym zlezalym zasilaczu. Albo się rozsypie, albo trudno będzie wrócić do stanu wyjściowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś te napisy> "Don't touch this" te zdjęcia w niepowołanych rękach że tak powiem mogą nieźle namieszać.

 

Najgorsze co można nieraz zrobić to ruszyć taki potek w starym zlezalym zasilaczu. Albo się rozsypie, albo trudno będzie wrócić do stanu wyjściowego.

oj tak ja uważam takie zabawy za skrają głupotę , ale jak widać są osoby którym normalny zasilacz nie wystarcza i lubią sobie pogmerać ;) :damage_wall: na tamto forum trafiłem przez google szukając informacji o zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Delta ma mocną linię 5V, a Tobie raczej potrzebny jest zasilacz z mocniejszą 12V. Kup więc Fortrona 350 MDN Rev A lub HLC. Sam posiadam Fortrona 350 W HLC i jak dotychczas spisuje się doskonale tylko trochę głośny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem , kupilem sobie ostatnio fsp 350 MDN , i cham piszczy :/

 

tj gdy dysk pracuje zasilka zaczyna piszczec ...

 

powiedzcie ktore cewki lubia w tych zasilkach piskac to sie zaglutuje ;-)

albo jakies inne pomysly dajcie

 

ps zasilka piska niezaleznie czy po OC czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Fortron 350W uciągnie taki sprzęt:

sempron 3100+ lekko podkręcony

płyta GA-K8NS

dysk Seagate 160Gb

2 nagrywarki

i 7600GS palita 400/1000 i właśnie tutaj mam problem bo nie wiem czy mogę spokojnie go podkręcać :-| tak żeby nic sobie nie spalić

 

Proszę nich mi ktoś odpowie na moje pytanie bo nigdzie nie mogę znaleźć czegoś co by mnie uspokoiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5GD1+ Pentium 4 2.8GHz + 1GB ram + d ysk 80G + GeForce 7600gs pci-e

 

Który fortron 350 pod takie coś? THA-P czy HLN? I czym one wogóle się różnią? :unsure:

W moim kompie mam 350 MDN R i jestem bardzo zadowolony!! :wink: więc może ten mdn ®?

Edytowane przez mruz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mój sprzęt ( sempron 3000, 6600gt, 2x512 ram, 2 napędy, 2 hdd i reszta bebechów) jest obsługiwany przez fortron tha-p 350w. Wkrótce chciałbym zmienić proca na amd 4000 san diego i dokupić kolejne 2x512 ram. Czy ten zasilacz da radę to pociągnąć + ewentualnie lekkie OC ? Czy może zaopatrzyć się w coś mocniejszego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem ile mocy będą potrzebowały te nowe komponenty. Okazuje się że przyrost będzie znaczny. Sempron pobiera 62 W a 4000 - 89 W, a 2 dodatkowe kości pamięci to kolejne 20 W. Więc będe potrzebował dodatkowe 50 W a to bardzo dużo. Czy teraz dalej trwasz w tym przekonaniu że starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję pooglądać Fortrona FSP 350-60HLN i... yyyy :blink:

Gdzie podziała się jego solidna waga? Na oko on waży koło 1kg... Miałem kiedyś do

czynienia z modelem 250W i nawet ten był dużo cięższy. Do aktualnej Delty którą mam

w kompie to już w ogóle wagowo nie ma co porównywać.

W środku wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

Jak on chodzi to jeszcze nie wiem... Może w sobotę sprawdzę.

Jeśli on taki lekki to wiatrak pewnie głośny aby odpowiedni "przeciąg" zapewnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...