Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

A jakies 500W albo wyżej z tanich. Przejrzałem sporo różnych sklepów i na allegro i wydaje mi się, że ten jest naprawdę tani jak na 500W, ale czy dobry? firma troszkę znana ale ale głównie z chłodzenia. Tutaj mały test zasilaczy pętaka:

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=zasilacz...ce&strona=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakies 500W albo wyżej z tanich. Przejrzałem sporo różnych sklepów i na allegro i wydaje mi się, że ten jest naprawdę tani jak na 500W, ale czy dobry? firma troszkę znana ale ale głównie z chłodzenia. Tutaj mały test zasilaczy pętaka:

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=zasilacz...ce&strona=1

Parę osób pewnie posiada ten zasilacz najlepiej zapytaj o niego na forum (załóż osobny temat ) Czy napewno potrzebny Ci zasilacz 500W ? może wystarczy 450W 400W .

Ł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę dmuchać na zimne większa moc = większe poczucie bezpieczeństwa po OC kompa. Gdybym nie znalazł tego zasilacza to juz właśnie chciałem szukać jakiegoś solidnego i nowoczesnego 400 - 450 w podobnej cenie zresztą. Bo moę przeznaczyć na zasiłkę około 250zł - a to jest tanio patrząc na ceny topowych zasilaczy.

W sumie chyba sie zdecyduje na Pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item226027168_ultra_...er_10zl_fv.html

 

Styknie to dla mnie bo wykrakaliście mi że bym wymienił zasilacz no i stało się jak nic nie robie jeszcze trzyma napięcia na +12 jest w okolicach 12 ale odpalam gierkę i już tylko 11,30V :cry: i po chwili boom reset

 

A i chciałem sobie jeszcze trochę ramu dokupić jakąś lepsza grafikę na agp i drugi dysk no czy ogarnie ten zasilacz to :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item226027168_ultra_...er_10zl_fv.html

 

Styknie to dla mnie bo wykrakaliście mi że bym wymienił zasilacz no i stało się jak nic nie robie jeszcze trzyma napięcia na +12 jest w okolicach 12 ale odpalam gierkę i już tylko 11,30V :cry: i po chwili boom reset

 

A i chciałem sobie jeszcze trochę ramu dokupić jakąś lepsza grafikę na agp i drugi dysk no czy ogarnie ten zasilacz to :unsure:

NIE! Ludzie czytajcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytalem sporo na temat zasilaczy ale mam mętlik w głowie :blink: .

Mam nadzieje ze pomozecie cos wybrac (w cenie do 200zł maksymalnie do 250zł) do takiej konfiguracji (bedzie OC):

 

Athlon 64 X2 4000+ EE AM2 BOX BRISBANE 2 RDZEN 65W

DFI Infinity NF Ultra II-M2 AM2

1 GB DUAL GEIL DDR2 2x512 MHz 667MHz CL4-4-4-12

GALAXY 7900GS 256MB 600/1600 Cooler Master 1.2ns!

320GB WD3200AAKS SATA II

DVD LG

DVD-RW LG

 

Płyta główna ma zasilanie podpinane (24pin i 4pin ATX)

 

Troche szukalem i oto wyniki:

 

1. http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,40737/

 

2. http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obu...pelny,id,19657/

 

3.

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=HUNTKEY+HK400+AP

 

Czytalem tez o Chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt ale on odpada zasialcz musibyć cichy.

Jetem otwarty na wszelkie propozycje duzo czytalem na temat Fortrona, Delta.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko mam pytanie czy ten zasilacz: Fortron FSP400-60HLN będzie dobry do takiego konfiga:

 

E2140@3,0Ghz

Abit p35-E

1GB DDR2 Goodram

Galaxy 7300GT@700/1700

Seagate 120GB SATA

 

wdaje mi się że do 100zł to zasilacz dobry nawet do OC, czy może lepiej brać chiefteca 450W tyle że on prawie 200zł kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko mam pytanie czy ten zasilacz: Fortron FSP400-60HLN będzie dobry do takiego konfiga:

 

E2140@3,0Ghz

Abit p35-E

1GB DDR2 Goodram

Galaxy 7300GT@700/1700

Seagate 120GB SATA

 

wdaje mi się że do 100zł to zasilacz dobry nawet do OC, czy może lepiej brać chiefteca 450W tyle że on prawie 200zł kosztuje

jak za taką cene to kompletnie nieopłacalne:

bierz Pentagrama 370W u zenfista jest chyba promocja za 109zł lub Amacroxa Warriora za ok 120zł lub http://www.apollo.pl/store/show_detail/15707 lub http://morele.net/produkt/105520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czy Fortron 350W MDN uciagnie taki zestaw:

 

E1240 @ 2700MHz

EVGA 650i Ultra T1

1GB DDR2

Galaxy 7300GS (500/1400)

Karta DVB

Karta Dzwiek Aureal

Kasta Siec (potrzebuje 2 w kompie)

2 Dyski Samsung 250GB i 200GB

Nagrywarka DVD Samsung

Mysz USB

Klawiatura USB

 

 

Fortronik ma na 12V chyba 18A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuje jakiegoś taniego i zarazem dobrego zasilacza do takiej konfiguracji

 

athlon xp 2000+

1 gb ram

1 dysk wd80jb

2 nagrywarki

radek 9200

 

myślałem nad DELTA DPS-400MB-1 ale moim zdaniem to za mocny zasilacz dla takiej konfiguracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron 350W spokojnie Ci wystarczy...

Koniecznie kup cos z wentylem 12cm... Gdybys chcial naprawde malo wydac to mozesz ewentualnie Fortrona 250W, u mnie taki dzialal bez problemu...

 

W sumie to moze i sprzedalbym swoj, ma wentyl 12cm, ale zaleznie od ceny bo jestem z niego bardzo zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuje jakiegoś taniego i zarazem dobrego zasilacza do takiej konfiguracji

 

athlon xp 2000+

1 gb ram

1 dysk wd80jb

2 nagrywarki

radek 9200

 

myślałem nad DELTA DPS-400MB-1 ale moim zdaniem to za mocny zasilacz dla takiej konfiguracji

Nie jest problemem to, że jest za mozny zasilacz jednak z tą deltą inne problemy występują o czym możesz poczytać w topicu to delcie 400MB.

Polecam do tego sprzętu delte 300MB link.

Mimo wentylatora 80mm będzie cichutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem to, że jest za mozny zasilacz jednak z tą deltą inne problemy występują o czym możesz poczytać w topicu to delcie 400MB.

Polecam do tego sprzętu delte 300MB link.

Mimo wentylatora 80mm będzie cichutka.

Problemem w przypadku 400W jest to, że jest on na zestawy zasilane z 12V, a podany wyżej zestaw jest zasilany z 5V więc delta 300W będzie znacznie lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta delta 300MB jakoś mnie nie przekonuje. Z jednej strony tylko 300 W, z drugiej sprzedający oficjalnie mówi że wyjęta z obudów w Niemczech czyli pewnie explaatowana - kwestia przez jaki czas.

 

Jakieś inne propozycje? Co do ceny to pisze że tanio ale jak 70 zł zapłace to nic się nie stanie

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno w ogóle będzie kupić nowy (w sensie nieużywany) zasilacz do tego starego zestawu, a jesli stawiasz barierę 70zł to już prawie niewykonalne. Feele i Tarcery i inne zasilaczopodobne produkty trzeba sobie odpuścić. Szukanie czegos odpowiedniego na allegro mija sie z celem, bo tego typu zasilacze sa zawsze conajmniej leżakami lub mogły być uzywane, a to Tobie nie odpowiada.

zapytaj czy jeszcze maja http://www.primakomp.pl/product_info.php/products_id/1981 i http://www.computer.istore.pl/sklep,740,10...n,112357,0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta delta 300MB jakoś mnie nie przekonuje. Z jednej strony tylko 300 W, z drugiej sprzedający oficjalnie mówi że wyjęta z obudów w Niemczech czyli pewnie explaatowana - kwestia przez jaki czas.

 

Jakieś inne propozycje? Co do ceny to pisze że tanio ale jak 70 zł zapłace to nic się nie stanie

 

pzdr

Widzę, że sam wiesz najlepiej jaki zasilacz potrzebujesz. Delty 300MB są nie używane, wygladają jak nówki i tak też pracują (wentylator). Kupiłem taki do celerona 2400MHz, GF 5200 ultimate, dvd-rw, dysk, SB Audigy, 512MB ram. Cały komputer pobiera z sieci przy obciążeniu 120W. Twój zestaw pobiera zapewne mniej i zasilacz 300W Ci mało. Wydaj zawrotną kwotę 70zł, zapewne uda Ci się się kupić jakiegoś naname który i tak będzie przystosowany do nowych kompów i obciążalność na lini 5V&3,3V będzie miał na poziomie 100W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuje jakiegoś taniego i zarazem dobrego zasilacza do takiej konfiguracji

 

athlon xp 2000+

1 gb ram

1 dysk wd80jb

2 nagrywarki

radek 9200

 

myślałem nad DELTA DPS-400MB-1 ale moim zdaniem to za mocny zasilacz dla takiej konfiguracji

 

Ta delta 300MB jakoś mnie nie przekonuje. Z jednej strony tylko 300 W, z drugiej sprzedający oficjalnie mówi że wyjęta z obudów w Niemczech czyli pewnie explaatowana - kwestia przez jaki czas.

 

Jakieś inne propozycje? Co do ceny to pisze że tanio ale jak 70 zł zapłace to nic się nie stanie

 

pzdr

 

Looknij na mój konfig - jest mocniejszy, zasilany w dodatku z 12V i jedzie również na zasilaczu 300W (do konfigów na 5V). Wcześniej ciągnął też prądożerny konfig z athlonem 1700@1700MHz na rdzeniu palomino, radkiem 8500, dwoma dyskami i dwoma napędami optycznymi - dodatkowo płyta główna również mocno ciągnęła. Radzi sobie, pomimo że również wyjęty z obudów w Niemczech, a u mnie chodzi już 5 latek. Ogólnie coś za coś - w tym przedziale cenowym nie ma co grymasić, bo nie ma już dużego wyboru w tanich, dobrych zasiłkach do konfigów na 5V. A 300W starczy Ci aż nadto.

 

Wyjęte z Niemieckich obudów w 90% przypadków oznacza wyjęte po przepracowaniu iluśtam godzin, co reguluje któraśtam norma ISO - przeważnie jest to coś około 2-2.5 lat. Mam UPSy wzięte z mojej firmy, która wymienia sprzęty w ten właśnie sposób. Pracowały dwa lata, drugie dwa leżały w magazynie aż w końcu zdecydowali się zutylizować 6 europalet sprzętu w dobrym stanie, płacąc za to w dodatku. Tyle że niemieckie niekoniecznie oznacza niemieckie - po prostu dobrze brzmi. Ale większość używanych zasilaczy na rynku wtórnym bierze się właśnie z wycofywania ich z dużych firm typu banki, telekomunikacja etc - w każdym razie zajmujących się elektronicznym obiegiem informacji. Po prostu mają przewidziany czas pracy poszczególnych sprzętów i kiedy mija, wymieniają je. Regularnie przeciążane te zasilacze w każdym razie raczej nie były ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki brać zasilacz za ~70zł z wysyłką, bo patrząc na allegro to delty 400W z sata zniknęły, są jedynie 350W, ale już bez. W tej chwili widzę tylko 2 aukcje modelu FSP400-60PFN, na jednej z niej sprzedawca napisał "na życzenie dołączam przejścówkę ze złączem SATA" tylko ciekawe czy płatnie? nie widzi mi się specjalnie kupować głupia przejściówkę osobno i dodatkowo płacić za wysyłkę, w pobliskim sklepie wołają za takie coś ~15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fortrona 350W MDN o ile dobrze pamietam

Ale po wymianie Grafy z Gigabyte 6800 GT AGP na Galaxy 6800 GT Pci Express zasilacz nie wyrabia wyskakuje komunikat ze karta graficzna przechodzi w slabszy tryb ze zwgledu na mala moc zasilacza.

Procek San Diego 3700

Segate 320 Gb Sata

Audigy 2

1 Gb ram

Sieciowka bezprzewodowa

Jakas tam nagrywarka i chyba 3 dzialajace wentyle w budzie lacznie z panelem hardcano.

Mogibyscie polecic jakiegos fortrona zeby to wszystko bez problemu pociagnal a jak nie to jakas inna dobra zasilke,najlepiej z allegro i jak najtaniej :wink:

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po wymianie Grafy z Gigabyte 6800 GT AGP na Galaxy 6800 GT Pci Express zasilacz nie wyrabia wyskakuje komunikat ze karta graficzna przechodzi w slabszy tryb ze zwgledu na mala ...

Taki komunikat występuje gdy nie podepniemy dodatkowego zasilania do grafy np molex lub 6 pin pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję zasilke na podobny zestaw jak ten z mojego podpisu - E2140, 2gb ram, 160gb, naped i 7300GT. Coś do 100zł z wysyłką maksymalnie więc myślalem o jakiejś Delcie albo Fortronie, a jak nie to Modecomie MC-350.. Co wybrać? pozdrawiam

 

EDIT: dobrych delt faktycznie brak, warto http://allegro.pl/item256968027_legendarny...ie_gwar_6m.html albo http://allegro.pl/item260714378_fortron_fs...cy_wroclaw.html ?

Edytowane przez ddmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kolej. Czy mój Fortron BlueStorm AX-500A(lub Amacrox Warrior AX-500A bądź jak kto woli Modecom MC-500) uciągnie w przyszłości

 

Phenom x4

2x1GB

AMD chipset 790

8800GT

320GB

 

Mówię tutaj też o porządnym OC. Nie zdziwiłbym się gdyby Fortron zastrajkował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...