Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Moglibyscie moze polecic jakiegos fortrona do

AMD 4000+

Asrock Dual SataII

SB live 2

1 x HD 1 x DVD

Sieciowka radiowa

Grafika jeszcze nie wiem narazie jest GF 6800GT ale jakies krzaki wyskoczyly i nie wiem czy to nie wina czasem zasilacza

Potrzebuje cos taniego i dobrego

czy cos takiego wystarczy

http://allegro.pl/item533883312_okazja_mar..._pfc_sklep.html

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem fortrona, znaczy mam go dalej model FSP350-60HLN. Chodził w 2 kompie, był tam dysk jakiś 8 GB i ten dysk padł i pociągnął zasilacz. Nie widze niczego przypalonego w nim, jak chcę go odpalić to wentylatorek dygnie i jest taki krótki pisk i na tym koniec.

Moje pytanie takie: Czy da się go jakoś ocucić? Szkoda mi go trochę bo porządny zasilacz ciągnął konfig mocniejszy od mojego swego czasu... Na moje oko jest to jakieś zabezpieczenie ale na elektronice to ja się zbytnio nie znam ale jeśli część zamienna nie byłaby za droga to nie byłoby problemu z naprawą. Do serwisu nie chce nieść bo oni mi krzykną za to 30-40 zł minimum, a to już nieopłacalne jest. Wie ktoś co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc zwarta dioda w jednej z lini zasilacych i dlatego "dyga" wentyl" i cisza bo zasilacz ma zabezpieczenia przeciw zwarciowe..

Lub Kondesator dostał zwary.

 

Ale to tylko czesc uszkodzeń jakie moga wystapić w zasilaczu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego pierwszego jest podane tylko więcej parametrów, a reszty nie chce mi sie teraz szukać i właśnie ten pierwszy wydaje mi sie będzie ok. Powinien uciągnąć zależy też jaki to ten x2, i czy kręcony no i jeśli kręcony to ile? :P Cena jest OK, zobacz na allegro po ile stoją fortrony i delty 300-350w.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego pierwszego jest podane tylko więcej parametrów, a reszty nie chce mi sie teraz szukać i właśnie ten pierwszy wydaje mi sie będzie ok. Powinien uciągnąć zależy też jaki to ten x2, i czy kręcony no i jeśli kręcony to ile? :P Cena jest OK, zobacz na allegro po ile stoją fortrony i delty 300-350w.

niekręcony, i nie będzie kręcony, czyli w miarę bezpieczny ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z zasilaczy Fortron wybrać, chodzi mi głównie o to jaka jest moc linii 12V w każdym z nich:

ma mieć co najmniej 400W

Na razie wybrał bym ten, ale może jakiś tańszy bądź lepszy?

Np. http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7488 (2x18A) lub jakis inny z dopiskiem APN. Dane techniczne na stronie FSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apn tez jest niezły, chyba http://www.fsp-group.com.tw/english/1_prod...6&proid=655, tylko że z tych 2*18 wcale nie wynika łączna obciążalność 12-tki.

 

Tu jest 400 i ma 17 i 17 razem 336W czyli 28A. 450 ma pewnie równo 30A - strzelam, nie idzie tego wyszperać :cry:

 

Ale 500 ma już 408 mimo 2*18.

 

Jest 450 i ma 360W - zgadłem :) Szukanie przez scroogle jest skuteczniejsze ;p

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie ten zasilacz :

- Fortron FSP450-60APN 450W

 

ale zastanawiam się również czy warto dopłacić do tego :

- Fortron FSP400-60GLN 400W 80 Plus

 

Jak myślicie, opłaca się dorzucić parę zł do tego drugiego zasilacza co ma 80+ ?

 

Dzięki

Edytowane przez AlCaponexp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego się według Was opłaca kupić? Bo w nazwie ma HLN a się za bardzo na FORTRONach nie znam :unsure:

FORTRON FSP400-60HLN to solidna zasiłka, sam mam takiego.

Z fortronów nowoczesne konstrukcje to właśnie HLN i GLN.

APN niby nowe i wysoka sprawność, ale mają słabą w stosunku do mocy linię 12v i nędzne okablowanie.

Coś ostatnio fortrony z allegro podrożały, za swojego w lutym 70zł dawałem, tylko gwarancja krótsza była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że moja delta, albo ramy dzisiaj rano zrobiły mi kawał i wolę mieć wybrany zasilacz (tak na zaś) siedzę i wybieram. Chciałem coś z odpinanymi kablami, ale może innym razem.

 

Na placu boju zostały:

FSP400-60GHN czy AX400-60APN??

 

Oba mają 2 linie 12V: 60GHN 15V,17V ~ 300W.

Co dziwne u fortrona nie ma modelu AX400-60apn, a jest FSP400-60APN, specyfikacja u fortrona 17V,17V ~336W, ax400 wg wszystkich sklepów interentowych (zagranicznych) ma 16V,16V ~300W (czyli tyle co FSP350). Z tego co ustaliłem to FSP400-60APN=AX450-60APN=Amacrox Warrior AX400-80EN. Wychodzi na to, że AX to warriory sprzedawana tak jak to było za czasów modecoma mc (mc 400, warrior 450, a w środku to samo)

 

GHN ma 80+, APN jeszcze nie uzyskało certyfikatu, ale wg fortrona też ma mieć 80+(amacrox ma).

 

Chyba w razie 'W' wezmę tego GHN. Niby obciążalność 12V taka sama jak na AX400, ale o 50W (ax400 to fsp350W) i 1 molex więcej w tej samej cenie ;)

 

ps. wiem że fspxxx-60apn istnieje, ale ma żenująco małą ilość kabli (mniej niż moja delta), a chciałem je jakoś poukładać. Potrzebuje 4x sata + 1x6 (to takie minimum), więc za dużo rozdzielaczy/przejściówek się zrobi

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym wymienić sobie zasilacz na jakiś lepszy znalazłem dwa fortrony nie wiem który wybrać http://allegro.pl/item717817357_fortron_fs...tx_500_wat.html lub http://allegro.pl/item723242080_fortron_fs...tx_400_wat.html Mój sprzęt :

 

- Procesor: Core 2 Quad Q6600 4x2,4 Ghz

- Karta Graficzna: Nvidia GeForce 7600 GT 256 MB

- Płyta Główna: Gigabyte GA-946GM-DS2

- Ram: 2x Good Ram 1GB DDR 2 667

- Zasilacz: Fever 400W

- Dysk Twardy 250 GB

 

Mam zamiar dokupić 2 gb ram i kartę 9800 GT lub Radka HD 4850. Który zasilacz pociągnie mój sprzęt i nową kartę graficzną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z kolei ja mam takie pytanko: Co byście polecili z Fortronów: nowszy FSP400-60GHN czy starszy ale niby odrobinę mocniejszy 450PNR !??

 

Z góry dzięki !!!

Edytowane przez Kotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kotu @pasti15 - albo wysłużony MDN, albo GHN. PNR jest niby mocniejszy od GHN ale ma mniejsza sprawność. Jak MDN to trzeba się liczyć z tym, że się kupuje leżaka magazynowego, albo że był używany, podobnie GLN. Kupując GHN masz pewność, że będzie nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno przesiadłem się z dzielnego Fortrona FSP400-60 GLN, wszystko przez to że zmieniłem kartę graficzną na GTX 275, ten zasilacz nigdy mnie nei zawiódł ciągnął 4ty już konfig służył 5 lat i jest nadal w 100% sprawny :wink: a dałem kiedyś za niego chyba 90 PLN z gwarą na 2 lata.

 

Teraz w budzie mam za śmieszne pieniądze FORTRONA FSP700-80GLN :razz: ( 150 PLnów )

 

jego specyfikacja

3.3 V 36A

5 V 30A

12 V1 15A

12 V2 15A

12 V3 15A

12 V4 15A

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od haszyda tak? Trzyma napięcia bez problemu itp?

Tak napięcia się nie wahają nawet w stresie przy testach grafy, nawet nie "piernie". Jestem zadowolony z tej zasiłki, tylko wentylator się czasem wkręca szybciej i już hałasuje, ale zrobię swapa na coś cichszego. Może zrobię fotki bebechów i wentylatora :wink: . W 400 GLN miałem zamontowany wentylator Coolermastera i było bardzo cicho, przełożę go do nowej zasiłki.

 

Edit:

 

Właśnie zrobiłem fan-swapa w zasiłce, niestety okazało się, że na płytce nie ma gniazda od wtyczki fabrycznego wentylatora (tak jak to było w 400 GLN), wentylator był wlutowany na stałe. Ale to nie problem przylutowałem sobie gniazdo do podłączenia wentylatora. Przy okazji zagłutowałem tą największą cewkę bo fabryczny klej puścił :wink: Po wszystkim nastała błoga cisza :razz:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się ostatnio za nowym zasilaczem, do przyszłej platformy i wpadł mi w oko zasilacz Fortrona FSP500-60GLN (80), parametry ma bardzo przyzwoite i cena nie jest wygórowana, zresztą był polecany na pure w zestawach, czyli coś tam potrafi. Znalazłem też na aukcjach zasilacz, który w nazwie różni się brakiem (80), po prostu nazywa się FSP500-60GLN. Poszperałem w necie, żeby dowiedzieć się co to za stwór, niestety zbyt dużo danych nie znalazłem. Wygląda, na to że to jest model z wcześniejszej serii zasilaczy, ma mniejszą sprawność ok. 75%, ale na linii 12V ma takie same parametry jak (80) 12V1 18A i 12V2 18A. Warto pakować się w tą wersję bez (80), czy jednak lepiej dopłacić do FSP500-60GLN (80) ? Z założenia zasilacz ma pociągnąć Q95XX lub AMD X4 i grafę pokroju HD4890/5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...