Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś to był fajny zasilacz. Nie wiesz co widział i ile mu życia zostało.

no jasne ze nie wiem :) Ale obecny fortron tez z podonego zrodla i chodzi ladnie z 2 latka juz ;p

W tej cenie nic lepszego nie dostaniesz. Pod warunkiem oczywiście że zsilacz bedzie sprawny. Też mam SS z 2. ręki i chodzi bez zarzutu. Aczkolwiek napięcie na 12 potrafi spaść wyraźnie po zaaplikowaniu gts 250, tak do 11,85. A imo nie powinno tak się dziać. Ten co go nabył shymeq mi sie podoba [; Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jasne ze nie wiem :) Ale obecny fortron tez z podonego zrodla i chodzi ladnie z 2 latka juz ;p

 

 

Update

 

Co brac

 

1.SEASONIC SS-500HT Active PFC F3

 

2.FORTRON FSP500-60GLN

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję zasilacza do poniższej konfiguracji:

 

Płyta główna: ECS K7S5A

Procesor: AMD Athlon XP 1800+ (Coller AMD)

Pamięci: 2 x 512 MB DDR1 Kingmax/Twinmos 400 Mhz

Karta graficzna: ATI Radeon X1650 512mb/128bit AGP

Dysk twardy: Western Digital Caviar 8 MB Cache 7200 160 GB

Nagrywarka: DVD-RW Nec

Zasilacz: ?

 

Nie wiem czy potrzebuję mocnej linii 5V czy 12V... Czy starczy 350W? Polećcie proszę konkretny model Fortrona.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję zasilacza do poniższej konfiguracji:

 

Płyta główna: ECS K7S5A

Procesor: AMD Athlon XP 1800+ (Coller AMD)

Pamięci: 2 x 512 MB DDR1 Kingmax/Twinmos 400 Mhz

Karta graficzna: ATI Radeon X1650 512mb/128bit AGP

Dysk twardy: Western Digital Caviar 8 MB Cache 7200 160 GB

Nagrywarka: DVD-RW Nec

Zasilacz: ?

 

Nie wiem czy potrzebuję mocnej linii 5V czy 12V... Czy starczy 350W? Polećcie proszę konkretny model Fortrona.

Pozdrawiam

Mój typ delta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję zasilacza do poniższej konfiguracji:

 

Płyta główna: ECS K7S5A

Procesor: AMD Athlon XP 1800+ (Coller AMD)

Pamięci: 2 x 512 MB DDR1 Kingmax/Twinmos 400 Mhz

Karta graficzna: ATI Radeon X1650 512mb/128bit AGP

Dysk twardy: Western Digital Caviar 8 MB Cache 7200 160 GB

Nagrywarka: DVD-RW Nec

Zasilacz: ?

 

Nie wiem czy potrzebuję mocnej linii 5V czy 12V... Czy starczy 350W? Polećcie proszę konkretny model Fortrona.

Pozdrawiam

Mocnej 5tki. Ta płyta nie ma gniazda na dodatkowe zasilanie dla procka:

3410192[/snapback]

1.SEASONIC SS-500HT Active PFC F3

2.FORTRON FSP500-60GLN

Fortron nowszy. Krótsze leżakowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ta Delta ma tylko 300W... Czy to starczy w zupełności? Mam obecnie Fortrona 300W i mam bluescreeny...

Delta wystarczy na pewno. Czy bluescreeny znikną nie wiem, nie w zasilaczu musi leżeć ich przyczyna. Sprawdź w pierwszej kolejności kondensatory na płycie głównej czy nie są powylewane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podaj jeszcze model tego Fortrona a najlepiej foto (czytelne) tabliczki tego zasilacza. Możesz mieć zasilacz o obciążalności 3,3V&5V na poziomie 105W, wtedy zasilacz może być przyczyną problemów. Inna sprawa, że zasilacz może być uszkodzony. Kondensatory oglądałeś czy "nie chce Ci się"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od haszyda tak? Trzyma napięcia bez problemu itp?

Czy z zasilaczami od haszyda jest coś nie tak? Sam kupiłem prawie rok temu Fortrona 350 W od niego i nie dał rady ciągnąć Celerona E1400 + 7600 GT Edytowane przez forefox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP300-60ATV.

Zasilacz jak na Twój konfig jest wręcz potężny. Jeśli jest sprawny to nie może mieć najmniejszego problemu z tym komputerem. Z racji tego, że ani mobo nie jest pierwszej młodości ani zasilacz to coś może być nadwyrężone. Jeszcze raz radzę sprawdzić kondensatory na płycie - jak będą ok to w drugiej kolejności w zasilaczu. Możesz też zapuścić Orthosa i sprawdzić jak chłodzenie się spisuje, jakie temperatury osiągnie cpu zanim zaliczy bluescreen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory na płycie są w super stanie. Zasilacz był kupiony nowy. Jedynie co mnie niepokoi to duże obciążenie procesora. Bluescreeny wywalają jak mam włączone sporo aplikacji.

Sprawdź temperatury, wymień pastę pomiędzy cpu a radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat w kupnie zasilacza. Waham się miedzy:

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id...mp;skad=skapiec

http://www.qblack.pl/eurocase-seasonic-zas...-o_l_31837.html

http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C7315063

 

I pytanie. Który z nich jest najcichszy i obsłuży kompa którego kupię na wakacjach (za ok. 1500zł) Mile widziana łatwa możliwość wymiany wentylatora.

Kupuję go narazie do tego sprzętu: Pentium D 2x2,66GHz, Radeon HD3450, mobo - ECS P4M800PRO-M

 

Przymierzam się do SAGA II. Dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na dniach będę miał komputer pokroju Athlon 64 3000, karta to chyba jakiś 7300gt, no dysk 80siątka i napędy jakieś. Zastanawiam się nad zasilaczem. Rozważam http://allegro.pl/item898721112_fortron_fs...ss_wroclaw.html lub http://allegro.pl/item900700425_fortron_fs...ss_wroclaw.html . Chodzi mi głównie aby był niedrogi i dobrze się sprawował w tym konfigu. Może jakieś inne się nadadzą? Bardzo proszę o jakieś sugestie :D:D

 

btw: haszyd ma dobre zasilacze? ;p

 

Pozdrawiam :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie oraz przepraszam za post pod postem :D

Do podanego zestawu z płyta ASUS A8N-VM CSM . Ktory lepszy:FORTRON 350W FSP350-60HLN czy FORTRON FSP350 MDN Rev A czy FORTRON FSP350-60THA-P. Te 2 ostatnie od haszyda. Bardzo bardzo proszę o pomoc kto się orientuje w tym ;D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u kuzyna identyczna maszynę na 350 thap też od jakiegoś handlarza z allegro i chodzi już 3 lata. Ostatnio mierzyłem napięcia bo przywoził do przewietrzenia windy i wszystko ok. Od haszyda brałem obecnego ss401ht i chodzi bez zarzutu. Jednak celował bym w coś nowszego, bo zasilacze maja tendencje do starzenia się. Szkoda, że kurs złotówki beznadziejny i złomy w cenie. Modecom mc to fortron pnf. Nie ma co doradzać w tej kwestii, bo to trochę rosyjska ruletka. Albo trafisz na przechodzonego albo tylko wyleżanego, kwestia szczęścia czy pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy zasilacz Fortron FSP500-60APN 500W uciagnie nastepujacy zestaw:

 

AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Gigabyte Radeon HD4870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI 1xDP

Samsung SH-S223C SATA

Czy posiada on wystarczajaca ilosc wtyczek do podlaczenia wszystkiego? został mi on polecony na jednym z forum ale jakos niemam do niego przekonania prosilbym o odpowiedz!Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...