Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

za nie wiele większe pieniądze masz OCZ SXS500W, więc patrzyłbym w jego stronę.

 

APNy mają raczej ubogie okablowanie i gdy będziesz np chciał podłączyć dodatkowe 2 dyski może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten zasilacz (niestety). Nie daje on sobie rady z :

 

-e8200 2x2,6ghz

-hdd pod sata

-p5k-se

-gtx 260

 

Zasilacz ma jedno wejscie PCie, drugą wtyczkę zrobiłem dołączoną do karty przejsciówką. Wynik jest taki że komputer mocno obciążony restartuje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qasq pisales o tym Fortronie 500 czy OCZ SXS500W ?

 

Ten Fortron uciagnie kompa z sygnatury http://www.kirk.pl/zasilacze/zasilacz-fortron-fsp500-60apn-500w-aktywne-pfc-bulk-fsp500-60apn/p-c7315057 Sa rozne wersje? W jednym sklepie jest FSP 500-60APN a w innym 80+. Tzn ze jest wersja normalna i inna z tym certyfikatem? Czy po prostu opisy sa rozne, a zasilacz jest ten sam.

 

Jezeli to nie da rady to co proponujecie do 200zl co uciagnie kompa z siga z zaznaczeniem ze przyszlosciowo bede mial PII x4 + OC i jakiegos gtxa + OC.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzę unikać Fortron FSP400 PNR, miałem 2 takie - obydwa odesłane do sklepu, wiatrak cichy ale piszczały obydwa, cicho ale na częstotliwości która po prostu była nie do zniesienia

polecam za to Deltę 400W z pasywnym PFC na który zmieniłem w starym kompie, jak również Deltę 400W GPS z aktywnym PFC - obydwa ciche zasilacze, ta ostatnia ciągnie elegancko Phenom II 550 (3,1ghz), Radeon 4850, 4gb ram, 3x hdd

Edytowane przez don111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

a ja kupiłem be quieta w Zasilacze be quiet! : Cooling.pl i śmiga jak burza , więc też bym ci polecił , a jakk byś chciał dołożyć troszkę kasy to warto zainwestować w be quiet Straight Power E7-400W , miałbyś zasilacz z przyszłością.

a przy okazji jakie ma znaczenie te 18A na wyjściu 12V ? czy coś w komputerze pobiera taki prąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś ile fortrony 350W wytrzymują (do jak mocnego sprzętu) ?

Mam 6300@3.2GHz, 8800GT, 2 dyski i chodzi bez problemu

Za pewne i7 już nie utrzyma :razz:

 

Tak pochodził że ci korki wy.... :wink: :lol2:

Ciekawe czy te Delta 450W DPS-450PB-4 Super ciche! (1205485899) - Aukcje internetowe Allegro

 

Są naprawdę ciche i dają rady do zwykłego używania kompa bez podkręceń itp. czasem jakaś gierka poleci i do karty tv... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio na allegro FSP700-80GLN(podobnego jak ma  Shymeq choć jak widać niżej troche inna nalepka, środek bardzo podobny jak nie identyczny) i powiem tak ze napięcia trzyma rewelacyjnie, skała (mierzone miernikiem, 12,31V w idle/stress). Jeszcze nie miałem zasilacza który miałby tak stabilne napięcia. Jednak jest pewien minus - hałas. Wentyl w moim zasilaczu strasznie zasuwał(nawet na sucho czyli po zwarciu na któtko z podpiętym jakimś starym cd-kiem), do tego chodził nie równo, miejce gdzie AX450PNF się grzał było chłodne(ta strona gdzie wychodzą kable, jest tam radiator zaraz przy ściance), powietrze z jego wnętrza leciało wręcz zimne. Na poczatku stwierdziłem że to przeżyje przez ten miesiąc gwarancji, jednak po dwóch dniach się wkur..... i go rozebrałem. Najpierw walnąłem wentylowi 12 Ohmów + równolegle do rezystora 1000uF/16V dla lepszego startu, jednak mimo że było sporo ciszej to dalej dźwięk był niejednostajny, a ten wentyl(protechnic mga12012hs-025) jest chyba nie rozbieralny i nie da się mu kapnąć olejem na łożysko. Wkońcu zrobiłem fanswapa na wentyl z trupa topowera TOP-400 P5 U12 od kumpla(kabelki przylutowałem przy samym silniczku wentyla), dodatkowo wywaliłem grill i teraz w końcu jest jak dla mnie ok, zasilacz dalej jest chłodny, leci z niego raczej tak samo chłodne powietrze. Dodam jeszcze że nie ćwierkają cewki jak na AX450PNF(zaczął ćwierkać po dołożeniu HD4870, wtedy mialem jeszcze e5200)

 

W sumie za te pieniądze polecam, zwłaszcza jak ktoś ma na co wymienić wentyl(choć może w moim egzemplarzu był jakiś niepełnosprawny).

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiegoś Fortrona 250W i wentyl w nim jest cichutki,sam się reguluje w zależności od obciążenia,ale mam taki problem,że w tym kompie jest tylko jeden wentyl puszczony na 5V i byłby całkowicie bezgłośny ale zasilacz wydaje taki dźwięk "bzzz" jak transformator jakiś,da radę to jakoś wyciszyć bo denerwuje to strasznie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o zasiłkach z tej aukcji?? ZASILACZ ATX FORTRON 400W DLA SKNER DARMOCHA (1325677268) - Aukcje internetowe Allegro

Ma to zasilać althlona II X3 mobo chyba asrock, 2X2GB Ram, dysk sasunga 500 gb, jeden napęd dvd i grafika klasy HD4850 labo słabsza, nie wiem jeszcze na ile kasy starczy.

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co to za model - jak to jest APN/GHN lub inny w miarę nowy do kompów które są zasilane z linii 12V to jeszcze może być .

 

Gorzej jak to zasilacz do kompów zasilanych z 5V , do tego tylko 30 dni gwarancji - do twojego sprzętu się za bardzo nie nadaje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to może zapytam, jakie teraz zasilacze można kupić z tańszych, do konfigu jak wyżej czyli althlona II X3 mobo chyba asrock, 2X2GB Ram, dysk sasunga 500 gb, jeden napęd dvd i grafika klasy HD4850 zależy mi żeby było w miarę cicho czyli 12 cm wiatrak, no i ile wat do tego ? 350 chyba wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Znalazłem : link,

 

Konfig: athon x2 4850e, 3 gb ram, dysk , i w przyszłości jakaś pasywna niezbyt mocna i droga grafa

 

Pytanie czy warto go brać czy będzie cicho(bardzo mi na tym zależy) i czy pociągnie zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi mili,

stary sprzęt postanowił odejść na emeryturę - kicha, prycha, rzęźi, ot mówi mi 'żegnaj'.

 

Idzie nowe, phenom x2@x4 + gtx 460 768mb + 4GB i reszta standardowych farfocli.

 

Do tej pory zasilał mnie Sirtec 420W (czyli to samo, co Chieftec 420w z aktywnym pfc). Ma swoje 6 czy 7 lat, ale sprawuje się bez zarzutu, ciągnął sygnaturkę dzielnie i bez zająknięcia.

 

Pytanie główne : czy niepodkręcone nowe bebechy rzeczony staruszek pociągnie ? O ile uda mi się płytę pod niego podłączyć :) Nie mam pojęcia ile jakich linii dzisiejszy sprzęt potrzebuje. Parametry, jakie miał za młodu, to :

+5V  +3,3V  +12V  -5V   -12V  +5Vsb 40A  30A    18A   0,3A  0,8A  2,0A

Ot, aby do lutego, aż 'promocyjne ceny świąteczne' w sklepach opadną.

 

Drugie pytanie: w jaki pułap (cenowo/watowy) powinienem celować chcąc bez stresu pracować na w pełni podkręconym sprzęcie - czyli wszystkich 4 rdzeniach, ok 3.7GHz, grafika też podkręcona.

Taki fortron 500W 80p bronze pewnikiem za słaby zawodnik, co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, czy ten zasilacz - Fortron FSP400-60APN [400W] - pociągnie następujący konfig

phenom X2 - odblokowany czyli X4

płyta asrock AM3

4 gb DDR3

Radeon HD4850

dysk 0,5 tb samsung

DVD - rw sata

 

zasilacz ma dwie linie 12V - po 17A każda

3.3 24A

5V 15 A

 

---------------=

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/89315/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Arena_ANP_405A12.html

 

A co myślicie o tym zasilaczu?? komputronik go poleca, podobno jest to produkt chiefteca. Sory że tak truję ale muszę mieć w miarę szybko podjętą decyzję co do kupna tego zasilacza. Chcę kupić w ciągu najbliżyszch kilku dni.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma chęci mi odpowiedzieć to może na tak zadane pytanie komuś będzie chciało się rozjaśnić moją niewiedzę. Czytam różne recenzje, opinie nt. zasilaczy i sam już nie wiem o co kaman. Na fortronie 400 wat jest napisane że ma dwie linie po 17 amper. Natomiast na pentagram 430 wat ZASILACZ PENTAGRAM SILENT FORCE PSF 430W-P12S!!! (1281750247) - Aukcje internetowe Allegro są dwie linie po 15 amer. To niby słabszy zasilcz ma więcej amper. Ze wzoru na moc P= U*I wychodzi że 12V*15A=180 wat *2 =360 a fortron ma więcej?? Jak to jest i czym się w końcu kierować jak się kupuje zasilacz. Bo ja potrzebuję takiego co ma conajnmiej 350 wat na lini 12 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam informacji na temat Fortrona Everest 500W 80+ (http://www.fsp-group.com.tw/report/Everest-80-Plus-500-Report.pdf), znalazłem kilka pochlebnych opinii na pewnym polskim forum, ale nie mogę znaleźć konkretnych testów. Czy ktoś może podzielić się linkiem lub ew. opinią na temat tego zasilacza?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...