Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam nastepujący conifg:

Sempron 2400+ Socket A

Gigabyte 7N400S-L

2x512MB Corsair 400MHz + 256DDr Kingstone 400MHz

Gigabyte Radeon 9550 128

 

 

To teraz pytania :P :

1. Mój komp pracuje na 12V czy na 5V, bo nie mogę sie zorinetować. Sorry jak źle pytaie sformułowane. :D

2. Polećcie jakiś zasilacz (fortron of korz), żeby można było jakaś wykręcić tego proca (~2GHZ) i tą grafikę też :)

Żeby to nie był zasilacz, do którego będe musiał dokupywać wtyczki.

 

Z góry thx,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

czy ktos nie wie czy na allegro pojawia sie jescze FSP350-60THA-P

 

na razie widze tylko MDN-y ale wolalbym THA za wzgledu na 12V na proca

Jasne, że się pojawiają! Sam nawet dzisiaj kupiłem jednego :D

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81437654

 

Uważacie że dla A64 jest to optymalny zakup w tych granicach cenowych?

 

P.S. Pogadaj z ludźmi, którzy kiedyś sprzedawali te Fortrony. Wystawił jednego specjalnie dla mnie :D

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=81466400

 

Opłaca się do configa, który podałem 3 posty wyżej? :)

Chcę troche tego proca podkręcić, temu się pytam :D

 

btw. Wiecie wkońcu czy mój komp działa na 5V czy 12V? :P

Zapewne chodzi Ci o to czy twój procek jest zasilany z lini 5v cz 12v. A więc Ty masz Gigabyte płytę główną więc chyba 12V lepszy byłby FSP350 60-THA-P na nim wykręcam T-Breda B 1533@2100 z napięciem +5%, czyli 1,675V.

Ale ten MDN tez będzie b.dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić fortrona ale nie wiem na jaki model sie zdecydować

 

mój konfig:

Duron 1200 (mam zamiar go podkręcić ale najpierw pamięci wymienie bo blokują kręcenie), po przypływie gotówki wymiana na sempa 3000 lub 2800

płyta Abit NF7 S2G (wiem ze kastrat wiec nie komentujcie)

768 mb ram (mam zamiar wymieć pamięć na 2 kości po 512 mb [400MHz] w dualu

ati radeon gigabyte 256mb @405/513

dzwiękówka stara aureal a3d

dvd nagrywarka

3 wentyle arctic

 

1. czy opłaca sie brać wersje z aktywnym pfc, jaka jest różnica między aktywnym a pasywnym

2. mam do wyboru takie wersje:

- FSP350-60MDN link 52zł

- atx-300gtf link 40zł

- FSP300-60GTP link 50zł

- ATX-300GTF Rev.A link 50zł

- FSP300-60PNA(PF) link 55zł

- FSP350-60PN(PF) - link 51zł i rośnie

3. który z modeli ma sata?

 

prosze o doradzenie mi bo nie mam pojęcia na który sie zdecydować :mur:

jakie są wasze opinie na temat podanych sprzedawców (czytałem gdzieć np ze haszyd sprzedaje naprawiane przez siebie zasilki)

z góry thx for help :wink:

Edytowane przez BzzBeton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten zasilacz NA PEWNO pociagnie mi Semprona 3000+ (1,8 GH), GIGABYTE K8VT800, 512 DDR 400, GeForce 6600 128, dysk 80, dwa CD-ROM, muzyczna, sieciowka ? Bo mam do tego zestawu jakiegos noname'a rzekomo 350,W a nie daje rady, na czujniku +5.00 w trakcie grania jest 2,8 :\

 

Jeszcze jedno pytanie: co sądzicie o Modecom'ach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fortron potrafi pociagnac mojego pierwswzego z sygnaturki i to po OC, a napiecie w stresie to 11,95v :D wiec nie amsz co sie martwic ze nie pociagnie twojego zestawu

PS kupilem kiedys szefa 450 i etarz zaluje GLOSNY i w dodatku nie potrzeba mi wiecej mocy niz ten fortronik daje...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ten zasilacz NA PEWNO pociagnie mi Semprona 3000+ (1,8 GH), GIGABYTE K8VT800, 512 DDR 400, GeForce 6600 128, dysk 80, dwa CD-ROM, muzyczna, sieciowka ? Bo mam do tego zestawu jakiegos noname'a rzekomo 350,W a nie daje rady, na czujniku +5.00 w trakcie grania jest 2,8 :\

 

Jeszcze jedno pytanie: co sądzicie o Modecom'ach?

no ale noname'a nie porwónuj do fortrona.. ;) 2,8V na lini +5 to on nie miał, komp by tego nie przeżył, przekłamanie płyty.

bierz FSP350-60MDN bez żadnych zmartwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fortron potrafi pociagnac mojego pierwswzego z sygnaturki i to po OC, a napiecie w stresie to 11,95v :D wiec nie amsz co sie martwic ze nie pociagnie twojego zestawu

PS kupilem kiedys szefa 450 i etarz zaluje GLOSNY i w dodatku nie potrzeba mi wiecej mocy niz ten fortronik daje...........

Tylko tak jak ktoś mówił.. zasiłka może mieć super napięcia wszystko full gites a w jednej chwili boom... Przynajmniej jak sie zjara nie będzie żalu że to był tagan :) chodi mi o $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak ktoś mówił.. zasiłka może mieć super napięcia wszystko full gites a w jednej chwili boom... Przynajmniej jak sie zjara nie będzie żalu że to był tagan :) chodi mi o $$$

Daj mi namiary na tego typa :D Pozatym każdy zasilacz na świecie może zrobić boom w każdej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem... nie zapamiętuje nickłów wszystkich userów tweaka których jest pare tysięcy...

Ale po co powtarzasz oskarzenia wobec Fortrona które się dotyczą wszystkich zasilaczy. Ktoś mógł tak powiedzieć bo wydał 300zł za zasilacz który jest gorszy od takiego za 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

posiadam fortrona 350W tha-p zasilka sprawuje sie calkiem niezle jak dla mnie jest bardzo ciha ale moge powiedziec jedno ze nie ma ona dwoch linii 12V na 1000% zarowno 4pinowa wtyczka jak i pozostale wtyczki gdzie dochodzi 12V sa zasilane z tej samej lini a na naklejce pisze co innego

 

zasilka kupiona z allegro od tego uzytkownika

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81437654

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam fortrona 350W tha-p zasilka sprawuje sie calkiem niezle jak dla mnie jest bardzo ciha ale moge powiedziec jedno ze nie ma ona dwoch linii 12V na 1000% zarowno 4pinowa wtyczka jak i pozostale wtyczki gdzie dochodzi 12V sa zasilane z tej samej lini a na naklejce pisze co innego

 

zasilka kupiona z allegro od tego uzytkownika

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81437654

Heheh, a co myślałeś ze będziesz mial wtyczki z następującymi pianmi: czerwony,czarny,zółty,zółty?? To nie na tym polega zasilanie dwuliniowe B)

Edytowane przez cvBeak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

a na czym? jesli mozna wiedziec

na zasilce jest jak byk napisane 12V1-zolty 12V2-zolto-czarny tylko te dwie linie sa spiete razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na czym? jesli mozna wiedziec

na zasilce jest jak byk napisane 12V1-zolty 12V2-zolto-czarny tylko te dwie linie sa spiete razem

Nie wiem dokładnie ale chodzi mniej więcej o to że nie chodzi o dwie linie z napięciem 12v lecz o 2 linie natężenia dla pierwszej lini jest to 10A a dla drugiej 15A. Tak mi się wydaje. Ale najlepiej jak się spytasz jakiegoś fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

jezeli bylo by jak mowisz to te kable powinny byc podpiete do dwoch osobnych lini a tak nie jest po prostu ta zasilka nie ma dwoch osobnych lini 12V choc by nie wiem co robic wielce prawdopodobne jest to ze ma jedna 25A

dla mnie jako elektronika z zawodu i wyksztalcenia linia jest linia i jezeli pisza ze sa dwie linie to niech zrobia dwie linie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli bylo by jak mowisz to te kable powinny byc podpiete do dwoch osobnych lini a tak nie jest po prostu ta zasilka nie ma dwoch osobnych lini 12V choc by nie wiem co robic wielce prawdopodobne jest to ze ma jedna 25A

dla mnie jako elektronika z zawodu i wyksztalcenia linia jest linia i jezeli pisza ze sa dwie linie to niech zrobia dwie linie

Rozumiem, można się pogubić w tym wszystkim. Ale takie są standardy, trzeba sprawdzić na innych zasilaczach np Tagan, co mają dwie linie czy naprawde je mają i będziemy mieli pewność. Ja miałem Chiefteca 350W też dwu linowego 12v i było tak samo jak w tym Fortronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namawiam kolegę na przyzwoity zasilacz (obecnie jedzie na Codegenie 300W).Co mu polecić: Fortrona FSP350-60MDN czy Chiefteca 1136? Koleś nie ma specjanie wypasionego konfiga a mi chieftec sprawuje się bez zastrzeżeń.

Edytowane przez drdick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, a co myślałeś ze będziesz mial wtyczki z następującymi pianmi: czerwony,czarny,zółty,zółty?? To nie na tym polega zasilanie dwuliniowe B)

bierzcie, bo niedługo się skończą. A naprawdę warto. Ja kupiłem i jestem zadowolony. A jak się skończą u tej sprzedawczyni, to ceny znowu skoczą do 70PLN (to nie była reklama. Jak ktoś chce może szukać gdzie indziej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zasilacz utrzyma?

P4 3Ghz (s478)Presscot+pentagram freezone 100Cu+

Asus P4P800se

dysk 160Gb 7.200

Radeon 9800Pro+Pentagram Freezone 80 CuAl+

Sound blaster adigy 2

2x512 patriot kh

jakaś tam kieszeń na dyski:)

2 wentylatorki w obudowie

DVD-RW

Będę chciał zrobić jakieś małe o/c i właśnie nie wiem czy ten zasilacz mi wystarczy czy szukać wiekszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...