Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

nic, wzialem tego fortrona, mam nadzieje ze bedzie OK :)

troche straszy ten MDN w nazwie... mediona jakos nie trawie :)

 

narazie zyje w strachu ze feel nie darady i pusci dyma, a przy okazji nie daj Boze czego... :)

 

ciekawe jak z wysylka bedzie, bo juz z 90 osob to kupilo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dzisiaj i dzis wpłaciłem pieniądze i podobno mam jutro wysłac jak będą zaksięgowane

ja identycznie, ale nikt na mejle nie odpowiada od 14tej. kupilem niedawno, ale jako ze konto maja w Inteligo to jutro kasa powinna byc. choc przy tylu sprzedanych zasilkach to roznie z wysylka moze byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na którejś z poprzednich aukcji- pieniądze wpłaciłem natychmiast- nazajutrz dostałem potwierdzenie wpłynięcia a zasilacz dotarł dopiero po trzech dniach i to nie z winy poczty (priorytet) tylko sprzedawcy. Ale co się dziwić- przy tej ilości klientów trzeba "odstać" swoje. Właśnie za te delaye sprzedawca dostał kilka neutrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na którejś z poprzednich aukcji- pieniądze wpłaciłem natychmiast- nazajutrz dostałem potwierdzenie wpłynięcia a zasilacz dotarł dopiero po trzech dniach i to nie z winy poczty (priorytet) tylko sprzedawcy. Ale co się dziwić- przy tej ilości klientów trzeba "odstać" swoje. Właśnie za te delaye sprzedawca dostał kilka neutrali.

dokladnie, ponad setke pacze kwyslac to troche zdrowia trzeba... ale z drugiej strony jak wystawia sie taka ilosc przedmiotow to trzeba liczyc sie z tym, ze moga byc problemy z wysylka, a nie pisac wysylka zaraz po zaksiegowaniu pieniazkow...

 

nic, licztylem sie z poslizgiem licytujac, mam tylko nadzieje, ze nie bedzie jakis straszny ten poslizg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

dalej nie wiem u kogo :mur:

a wiele za niego??

musialem poszukac na skrzynce maila;) cieplix mial nicka:) ale mu konto zawiesili hehe...

90 zl ta 400setka uniego tez z rodziny medion-fsp;) adres "Help - Komputerowe Pogotowie ul. Ząbkowska 40/62"

 

-----------------------------------------------

 

ma ktos moze zdjecia wnetrza tego zasilacza "Fortron FSP350-60MDN" i wie ktos moze czy jest odpowiednik ale nie Medionowy? czy czyms sie roznia jak np 9800 mediona od 9800 pelnego

Edytowane przez Overclocked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemozliwe zeby twoj Fortron350 niewyrabial troche bajki nam tu wciskasz,

taki config co masz to Fortron250 powinien sobie dac rade

 

podaj jakie masz A na liniach moze w tym problem

twoj proc pobiera z +12V czy sie myle,

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym ?? - mobo

poco ,masz CPU zasilane z +12V-4pin tak wiec potrzebna ci zasilka z mocna linia +12V ,a najlepiej dwoma CPU/mobo

 

tak wiec ten FSP400 bedzie najlepszym rozwiazaniem w tej cenie

w koncu celek podkrecony zre W duzo wiecej niz procki AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szykuje sie chiciorek dla plyt cpu12V-4pin

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82434688

Jeśli to ten sam co ten którego zdjęcia pożyczył sobie sprzedawca z testu na SPCR to radiatorki ma tragiczne:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Pustka panie...

 

TUTAJ CAłA RECKA

 

KAMILcom -> kabelki:

* 19" cable for main 20+4-pin ATX connector

* 20" auxiliary 4-pin 12V AUX connector

* 26" cable with two SATA drive connectors

* 2 x 26" cable with two 4-pin IDE drive connectors

* 32" cable with two 4-pin IDE drive connectors and one floppy connector

* 20" 6-pin auxiliary power connector for PCI Express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox one zdaja swoj egzamin bo sa duzo lepszej jakosci widac to na fotach a ze sa ciut mniejsze bez zeberek to nic nieszkodzi

 

zasila dziala przy 400W bezproblemu wedlug testow

do tego masz 3 radiatory w wiekszych odleglosciach od siebie - wymiana ciepla napewno jest lepsza niz w wersjach 250/350

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ten sam co ten którego zdjęcia pożyczył sobie sprzedawca z testu na SPCR to radiatorki ma tragiczne:

No z nazwy wychodzi, że ten sam. Akurat te dwa zdjęcia, które dałeś mi się nie ładują, choćby nie wiem co. Ale to mną wstrząsnęło:

 

Dołączona grafika

 

 

I to ma być fortron? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co wnim widzisz dziwnego hehe 3 radiatory ma i elementy dobrze rozplanowane po calej plycie PCB a nie uwalone wszystko w jednym miejscu blisko siebie??

 

chyba macie jakas manie zeby wszystko bylo uwalone na maxa i grzalo sie jak cholerka

 

zobacz testy wyniki mowia same za siobie

on ma aktywne PFC wiec jedno duze trafo(PFC pasywne) poszlo do zyda masz teraz to w ukladziie zobacz sobie na focie

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jasne >>

lolowanie na ekranie doslownie ,dobrze sie czujesz ?? wogle

 

cyt.

300-60BT ma 3xwiększe radiatory i 10x więcej elementów na pcb

 

UDOWDNIJ - buhubuhua

 

on ma 400W sprawdzone - full stable napiecia ;to jest najwazniejsze

a to ze tobie niepasuje jego konstrukcja to twoj problem

reszte dopisz sobie sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że minimalizm roXX ;-).

 

"I also made some tests on my FSP400-60GLN, on my PC (P4C 3.0GHz @ 3.3GHz, VCore = 1.60V, 2x512MB DDR500, X800XT PE, etc...), and I had an impressive efficiency of 83.25%, with an error margin of 1.92%."

 

http://forums.silentpcreview.com/viewtopic.php?t=26727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jasne >>

lolowanie na ekranie doslownie ,dobrze sie czujesz ?? wogle

 

cyt.

300-60BT ma 3xwiększe radiatory i 10x więcej elementów na pcb

 

UDOWDNIJ - buhubuhua

 

on ma 400W sprawdzone - full stable napiecia ;to jest najwazniejsze

a to ze tobie niepasuje jego konstrukcja to twoj problem

reszte dopisz sobie sam

Zamiast pisać szczeniackie posty i rzucać lolami na wszystkie strony sam byś sobie poszukał, bo zdjęcie było na forum nie raz.

 

Dołączona grafika

 

 

Widzisz, że radiatory są załamane pod kątem 90* tak, że znajdują się bezpośrednio pod szczelinami, którymi zasysane jest powietrze do obudowy, czy twoje lole do końca na mózg ci się rzuciły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego, że 300-60BT ma większe radiatory? Musi mieć większe bo jego 8 cm. smigielko zapewnie mniejszy przepływ powietrza niż 12-stka i ma pasywne PFC, mniejszą sprawność. Ale prawda jest taka, że liczą się wyniki, a ten FSP400-60GLN sprawuje się nieźle, choć na pierwszy rzut oka wygląda wręcz nieprawdopodobnie jak na Fortrona.... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego, że 300-60BT ma większe radiatory? Musi mieć większe bo jego 8 cm. smigielko zapewnie mniejszy przepływ powietrza niż 12-stka i ma pasywne PFC, mniejszą sprawność. Ale prawda jest taka, że liczą się wyniki, a ten FSP400-60GLN sprawuje się nieźle, choć na pierwszy rzut oka wygląda wręcz nieprawdopodobnie jak na Fortrona.... B)

To prawda - nic z tego. Ma co prawda 360W, a nie 300W, ale na dzisiejsze czasy jest przeżytkiem, bo nie spełnia nawet nowej normy ATX, ma jedną linię 12V i tak można wymieniać w nieskończoność. Chodzi mi tylko o to, że nie jest to taki fortron, do jakich się przyzwyczaiłem. Patrząc na zachodnie strony, rynkowa cena tej zasiłki to 230zł. Fortron ma też zasiłki tej mocy w cenie ponad 400zł - pytanie 'czy w środku wyglądają tak samo' jest chyba zbędne. Jak to napisał nasz krzykliwy kolega: 'reszte dopisz sobie sam'.

Ja nie mówię, że to jest zły zasilacz, ani że nie jest wart swojej ceny. Pytanie tylko, czy jest to fortron z tych legendarnych, które miażdżyły w testach zasilacze o mocy 30% większej, jak np. 400-60PFN

 

Dołączona grafika

 

VS

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...