Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie :]... dzisiaj sprawdzilem na dotyk fortrona i az sie zdziwilem bo byl tak dosyc goracy... czy tak moze byc ??moze te 6600GT daje mu ostro w tylek ;/... ???

Edytowane przez ki3x3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :]... dzisiaj sprawdzilem na dotyk fortrona i az sie zdziwilem bo byl tak dosyc goracy... czy tak moze byc ??moze te 6600GT daje mu ostro w tylek ;/... ???

Jak nie masz wentylowanej budy to będzie się grzał nawet z Radkiem 9200SE. Ja mam gorszy problem bo na lini 12V mam 11,06 jak można podciągnąć napięcię w górę? Słyszałem ze jest taka metoda. P.S Też mam 6600GT B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz wentylowanej budy to będzie się grzał nawet z Radkiem 9200SE. Ja mam gorszy problem bo na lini 12V mam 11,06 jak można podciągnąć napięcię w górę? Słyszałem ze jest taka metoda. P.S Też mam 6600GT B)

Zerknij na zdjęcie 300-60BT, które dałem kilka postów wyżej - może u Ciebie regulacje rozmieszczone są podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda - nic z tego. Ma co prawda 360W, a nie 300W, ale na dzisiejsze czasy jest przeżytkiem, bo nie spełnia nawet nowej normy ATX, ma jedną linię 12V i tak można wymieniać w nieskończoność. Chodzi mi tylko o to, że nie jest to taki fortron, do jakich się przyzwyczaiłem. Patrząc na zachodnie strony, rynkowa cena tej zasiłki to 230zł. Fortron ma też zasiłki tej mocy w cenie ponad 400zł - pytanie 'czy w środku wyglądają tak samo' jest chyba zbędne. Jak to napisał nasz krzykliwy kolega: 'reszte dopisz sobie sam'.

Ja nie mówię, że to jest zły zasilacz, ani że nie jest wart swojej ceny. Pytanie tylko, czy jest to fortron z tych legendarnych, które miażdżyły w testach zasilacze o mocy 30% większej, jak np. 400-60PFN

Fakt faktem "stare" Fortrony roxx, tego 300-60BT też miałem przyjemność trochę poużywać. Jak tylko zobaczyłem fotkę wnętrza tego 400-60PFN to w sekundzie pomyślałem :"O Boże, Codegen EZ" :lol: No cóż, też nie spodziewałem się po FSP takich bebechów... Ale może nowy pomysł na chłodzenie FSP nie jest taki zły? Testy wszystko pokażą... Jeszcze ciekawi mnie co na ten temat powiedzą elektronicy z forum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale nikt mi nie odpowiedzial na pytanie... :///nic mu nie bedzie jak jest taki calkiem goracy??...

 

 

 

cvBeak: moja buda jest otwarta i jest przewiew ;)

Edytowane przez ki3x3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca sie wyminić mojego fortrona 350W który nie daje rady sobie z OC na tego fortrona 400W z dwoma liniami +12v

i czy do ....... bede mógł nareście zrobić przyzwojite OC???

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82434688

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi w dalszym ciagu nikt nie odpowiedzial odnosnie tego ''dosyc goracego zasilacza''... :/

Rozkręć go i zobacz czy nic nie blokuje lub nie utrudnia zabieraniu gorącego powietrza ze środka. U mnie z tyłu wylatuje dość ciepłe powietrze ale zasilacz tylko lekko ciepły. Kiedyś z początku strasznie się grzał, ale raz go rozkręciłem coś tam popatrzyłem zakręciłem i już jest dużo chłodniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć go i zobacz czy nic nie blokuje lub nie utrudnia zabieraniu gorącego powietrza ze środka. U mnie z tyłu wylatuje dość ciepłe powietrze ale zasilacz tylko lekko ciepły. Kiedyś z początku strasznie się grzał, ale raz go rozkręciłem coś tam popatrzyłem zakręciłem i już jest dużo chłodniejszy.

U mnie jak jest ta śrubka w środku obudowy to czasem ona bardzo się nagrzewa lecz powietrze z tyłu jest lekko ciepłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę sobie to zakupić czytałem gdzieś testy że osiąga mos ponad 450W i jest bardzo dobra. Ale żebym ja miał dowód. Czy wystarczy do A64 i 7800 tego nie wiem.

Nie wiem, co to jest, ale raczej nie 60-PFN, chyba że na aukcji użyte jest zdjęcie innego zasilacza. PFN ma jeden wentyl 80mm na wydmuchu.

Zwracam też uwagę, że ma jedną linię 12V 15A, co w dzisiejszych czasach może przeszkadzać.

http://images.google.com/images?client=ope...&q=FSP400-60PFN

i na przykład

http://pclab.pl/art12794-8.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co to jest, ale raczej nie 60-PFN, chyba że na aukcji użyte jest zdjęcie innego zasilacza. PFN ma jeden wentyl 80mm na wydmuchu.

Zwracam też uwagę, że ma jedną linię 12V 15A, co w dzisiejszych czasach może przeszkadzać.

http://images.google.com/images?client=ope...&q=FSP400-60PFN

i na przykład

http://pclab.pl/art12794-8.html

Na to wygląda że Fortron Source się nie popisało z tym 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest to zasilacz ATX 1.3. Jeszcze 2 - 3 lata temu większość zasilaczy miała taki układ - potężna linia 5V i słabsza 12V, bo tak zasilane były kompy. Nic w tym niezwykłego.

Ale teraz nie jest 2003 lecz 2006...to jest niezwykłe.

 

Póki co FSP350 rządzi, zwłaszcza 60THA-P.

Edytowane przez cvBeak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...