Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

ten koleś to oszust nie kupuj u niego wciska fortrona a później pisze że niema

ale moge mieć tańszego

zresztą dostał negatywa jeszcze sie odgraża ciekawe czy faktycznie do mnie przyjedzie jak tak to dostanie po ryju

ch*j jakich mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ale niezly motyw, wszedlem sobie z ciekawosci tutaj, otwieram link z fortonem 400wat i mowicie o oszuscie - a tam moj kumple kupil zasilke i koles rzeczywiscie nie ma tych zasilaczy.

Wiec nie bierz go z tamtad;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten koleś to oszust nie kupuj u niego wciska fortrona a później pisze że niema

ale moge mieć tańszego

zresztą dostał negatywa jeszcze sie odgraża ciekawe czy faktycznie do mnie przyjedzie jak tak to dostanie po ryju

ch*j jakich mało

Ale niezly motyw, wszedlem sobie z ciekawosci tutaj, otwieram link z fortonem 400wat i mowicie o oszuscie - a tam moj kumple kupil zasilke i koles rzeczywiscie nie ma tych zasilaczy.

Wiec nie bierz go z tamtad;]

Heh, no proszę. Jak to czasem warto na forum napisać :) Z tym, że kolo podaje że z kraka jest, więc już mu wysłałem maila, czy ma te zasiłki i czy można odebrać osobiście. Zobaczymy co jutro odpisze :)

Edytowane przez mb_asasello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz nie jest 2003 lecz 2006...to jest niezwykłe.

Ale to jest zasilacz z przełomu 2002/2003 - ma w moment wyparować z rynku, bo komuś megabajta przypomina? O_o

 

@mb_asasello:

Zlituj się, poprzednie dwie strony poświęcone są poniekąd tym zasilaczom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten koleś to oszust nie kupuj u niego wciska fortrona a później pisze że niema

ale moge mieć tańszego

zresztą dostał negatywa jeszcze sie odgraża ciekawe czy faktycznie do mnie przyjedzie jak tak to dostanie po ryju

ch*j jakich mało

Co chcesz od tego gościa? Kupiłem u niego dwa radzie jednego 9700 i drugiego qmpel na moim koncie GB 9550 i wszystko poszło jak po maśle i dostałem piękne dwa pozytywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

ja cos czuje ze ta zasilka jest lipa z nalepka fortrona tymbardziej patrzac na orginalne bebechy 60-pfn ktos chce sie dorobic szybkim kosztem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a kontynuując temat. Obecnie mam konfig jak w sigu, planuję go rozbudować do A64 s939, dołożyć 3 kość RAM, dokupić drugi dysk SATA. Wiem, że fortron 350W pociągnie mi to z palcem w odbytnicy, ale mam inny problem. Otóż planuję ten zasilacz przerobić na chłodzenie wodne, w związku z czym najlepiej, żeby miał jakiś zapas mocy, żeby się jak najmniej grzało wszystko. Oczywiście chcę zostawić 1 wentyl puszczony na najmniejsze możliwe obroty. I teraz pytanie - czy kupować jakąś 350 (jakoś się nie mogę do tych medionów przekonać, a obecnie to one są dostępne :) czy zainwestować w 400?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a teraz mam takie pytanie: który lepszy?

TEN FORTRONIK 400W

CZY TEN FORTRONIK 400W

?????????????/

 

Mój konfig jak w sigu, oba w podobnej cenie. Byłbym wdzięczny za wypowiedzi użytkowników, którzy mieli któryś z tych modeli u siebie.

Dzięki z góry za pomoc

 

 

nie wiem, moze sie myle, ale to chyba drugie konto rusqa...

a wiadomo jakie grafy ma ruseq... ciekawe, mzoe z zasilaczami nie jest tak ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, moze sie myle, ale to chyba drugie konto rusqa...

a wiadomo jakie grafy ma ruseq... ciekawe, mzoe z zasilaczami nie jest tak ciekawie :)

Dobrze mówisz bo to jest drugie konto ruseq miał bardzo duuuużo komentarzy ale mu zablokowali gadałem też o tym z nim :) grafy sprzedaje ROX i myśle że zasiłki też takie będą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten koleś to oszust nie kupuj u niego wciska fortrona a później pisze że niema

ale moge mieć tańszego

zresztą dostał negatywa jeszcze sie odgraża ciekawe czy faktycznie do mnie przyjedzie jak tak to dostanie po ryju

ch*j jakich mało

sluchaj chopie, czy to Twoje konto na Allegro:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=4450488

 

bo wydaje mi sie to tak. Kupiles tego fortrona i robisz gosciowi zla reklame... a masz podstawy, bo inna osoba kupila i jest zadowolona, wystawila pozytywa.

patrzac po komentarzach wlasciciela tego konta (czyt. Twoich) to nie za wesolo jest...

 

jesli to faktycznie ruseq, to ja goscia moge POLECIC!

Wzialem u niego radka 9800pro dla kumpla i chlopak jest silnie zadowolony, szybka przesylka karta sprawna...

Gdyby bylo inaczej to przy tak duzej ilosci sprzedanych kart spalili by rrusqa zywcem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konto właściwie jest niczyje a co do tego oszust to ten co mu wystawił kometarz pewnie nie ma tego zasilacza tylko wystawił żeby nie dostać negatywa w odpowiedzi

a że ja to mam gdzieś to mu wystawiłem negatywa i nie obchodzi mnie to

 

a co do tego drugiego negatywa co dostałem to jest proc który był kupiony dla kumpla a ten gościu z allegro miał zapchaną skrzynke i od początku brak kontaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konto właściwie jest niczyje a co do tego oszust to ten co mu wystawił kometarz pewnie nie ma tego zasilacza tylko wystawił żeby nie dostać negatywa w odpowiedzi

a że ja to mam gdzieś to mu wystawiłem negatywa i nie obchodzi mnie to

 

a co do tego drugiego negatywa co dostałem to jest proc który był kupiony dla kumpla a ten gościu z allegro miał zapchaną skrzynke i od początku brak kontaku

'Pewnie nie ma?'? To jak nie wiesz na pewno, to za co dajesz negatywa? Poza tym chyba coś krótko działasz na allegro, skoro nie wiesz, że bardzo często wystawiane są na aukcjach przedmioty, których sprzedający nie ma fizycznie i sprowadza je dopiero w momencie zakończenia aukcji. Z jednej strony rzecz denerwująca, z drugiej strony dzięki temu sprzedający ponosi mniejsze koszty, dzięki czemu można coś często kupić taniej - i za to raczej nie daje się negatywa, chyba, że w opisie aukcji wyraźnie zaznaczone jest, że wysyłka od ręki, a na tych aukcjach tego nie ma (na jednej gość napisał wręcz, że od 21 stycznia)

W każdym razie od stwierdzenia 'pewnie nie ma tego zasilacza' do wystawienia komuś negatywa i nazwania oszustem (jak to miałeś w sigu) droga daleka i racja niekoniecznie jest po twojej stronie. Kiedyś możesz trafić na kogoś, kto zaciągnie cię przed sąd za pomówienie i wygra. O tym, ile masz negatywów vs ile negatywów ma tamten koleś już nie wspomne, więc bądź łaskaw przemyśleć sobie na przyszłość kilka spraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że dzwonił do mnie że nie ma tych zasilaczy a jak na gg z nim gadełem czy może chociaż jeden dla mnie skombinować to powiezaił że to jest nie możliwe! wiec zasilaczy napewno nie ma. ktos dzisiaj do mnie napisał maila

ma m pytanie czy warto brać ten zasilacz co oferuje w zamian tamtego ?

wiec moje przypuszczenia są słuszne

pozatym akurat kupującego czyli mnie nie interesuje czy on ma zasilacz ważne żeby wysłał żeczywiście po 21

 

koniec tematu jak dla mnie to oszst dobrze że nie zdązyłem wpłacić pieniędzy

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda że dzwonił do mnie że nie ma tych zasilaczy a jak na gg z nim gadełem czy może chociaż jeden dla mnie skombinować to powiezaił że to jest nie możliwe! wiec zasilaczy napewno nie ma. ktos dzisiaj do mnie napisał maila

wiec moje przypuszczenia są słuszne

pozatym akurat kupującego czyli mnie nie interesuje czy on ma zasilacz ważne żeby wysłał żeczywiście po 21

 

koniec tematu jak dla mnie to oszst dobrze że nie zdązyłem wpłacić pieniędzy

wiesz, jego pozytywy przeciw Twoim... nie wierze zeby wystawial zasilke a nie zamierzal jej sprowadzic, jesli jeszcze tego nie zrobil... wiesz, jak gosc chce przezyc jako handlarz to takie walki napewno mu tego nie ulatwia, wiec ja dalej nei wierze w ta historyjke... :mur:

w sumie mozna napisac do rusqa, niech skomentuje sprawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jego pozytywy przeciw Twoim... nie wierze zeby wystawial zasilke a nie zamierzal jej sprowadzic, jesli jeszcze tego nie zrobil... wiesz, jak gosc chce przezyc jako handlarz to takie walki napewno mu tego nie ulatwia, wiec ja dalej nei wierze w ta historyjke... :mur:

w sumie mozna napisac do rusqa, niech skomentuje sprawe...

No to cos napisze ku woli wyjasnienia :]

 

Jak widac pierwsza aukcja gdzie wystawilem 50 zasilaczy 60GLN i napisalem w niej ze wysylam je po 21 stycznia zakonczona zostala przezemnie wlasnie 21 stycznia a to dlatego ze zasilacze ktore do mnie w ten dzien przyjechaly okazaly sie inne niz te ktore zamowilem i wystawilem na aukcji... okazaly sie wlasnie tymi ktore teraz sprzedaje 60PFN ,

po zamknieciu aukcji dzwonilem do kazdego kto zdazyl u mnie zalicytowac i pytalem sie czy w zwiazku z zaistniala sytuacja rezygnuje calkiem z zakupu czy chce kupic ten co mi przyszedl oczywiscie taniej....

kolega obrazony przez telefon wydawal sie ze zrozumial problem a pozniej na gg nie rozmawial ze mna tylko z moim wspolnikiem i grozil ze jak mu taniej nie sprzedam zasilacza to mi wystawi negatywa.....

 

ot i cala historia

jesli chcecie moge zrobic zdjecie zasilacza w srodku :]

 

 

aha i poprzedniego mojego konta nikt mi nie zablokowal :] http://www.allegro.pl/show_user.php?search=ruseq1

a konto ruseq sam usunolem :P

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez ruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcecie moge zrobic zdjecie zasilacza w srodku :]

Jeśli przyjechały do Ciebie te 400-60PFN, to jeśli możesz pstryknij i wstaw zdjęcia wnętrza i obudowy, bo to na zdjęciu, które miałeś na aukcji ni cholery nie wyglądało na PFN. A jak to jednak jest PFN, to może się skuszę.

 

A te GLN jeszcze będziesz próbował sprowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, bo robi się tu dyskusja o oszustach / nieoszustach na allegro, a nie o fortronach :( A mojego problemu sprzed paru postów nikt nie rozwiązał... :/

Pozdr

Chodzi Ci o problem z zasiłką pod chłodzenie wodne? Jak dla mnie z racji tego, że zasilacz z WC to trochę roboty i kosztów, to warto to zrobić raz a dobrze, czyli kupić mocniejszy, abyś nie musiał go wymieniać za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjechały do Ciebie te 400-60PFN, to jeśli możesz pstryknij i wstaw zdjęcia wnętrza i obudowy, bo to na zdjęciu, które miałeś na aukcji ni cholery nie wyglądało na PFN. A jak to jednak jest PFN, to może się skuszę.

 

A te GLN jeszcze będziesz próbował sprowadzić?

 

GLN nie bedzie niestety

 

zdjecie srodka :]

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe bebechy fsp- dwa trafa i ciasnota ;-). Zasilator idealny dla płyt zasilanych 5V (40A) np epox8RDA. Niestety- stosunkowo słaba linia 12V... (w porównaniu z innymi FSP).

 

edyt- one są nowe czy z demobilu?

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszośc pyta o osiągi. A który z Fortronów es najchichszy- bardzo mi zależy na ciszy a nie na wydajność

mój konfig:

d700

256 ram

80gb segate

tnt2 m64

cdrw lg

2X seciówka

I szukam ultracichego zasilacza jakiego fortrona byście polecili ewentualnie modecoma?

Kupić coś słabszego czy lepiej zawczasu zainwestować w coś 300-350 W?

Edytowane przez tomii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem:

mam zasilacz "SHIDO" 300w napięcia są dobre oprócz 3,3 ,bo wynosi 3,04 , aplanuję kupić gf 6600gt

i mam obawy że "ten" zasilacz nie uciągnie nowej grafy.

Jaki zasilacz proponujecie ?? ale do max 100zł

mój sprzęt to

athlon64 2800+

msi k8n-neo fsr

galaxy fx 5500

768 mb ram

80gb samsung

nagrywarka rw combo

tuner tv

karta od wlan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarla do mnie zasilka Fortrona 60MDN 350 Watt z aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81466400.

 

- Dobrze zapakowana

- Nie porysowana

- Nie otwierana

- Z wypisaną karta gwarancyjna (1 rok).

 

Po podlaczeniu "na sucho", szok. ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m i czekam az uslysze wydobywajace sie z niej dzwieki. Nic. Nie bylem pewien czy wogole jest wlanczona. Wiaraczek chodzi, tacka z cd'ka sie wysuwa. A wiec działa :] :] :]. 12 cm wiatrak jest nieslyszalny. Aby uslyszec szum powietrza przeplywajacego wew obudowy zasilacza musialem przylozyc ucho na ok. 10-15 cm od grila.

 

Sprawdzilem napiecia, wylaczylem i podlaczylem plyte, dysk i reszte.

 

Pierwsze pomiary miernikiem cyfrowym:

 

- PIERWSZE URUCHOMIENIE (NA SUCHO):

12V 11,73 - 11,74 V

5V 5,20 - 5,20 V

 

- IDDLE (Pulpit)

12V 12,22 V

5V 5,03 V

 

- STRESS (Winamp, IEXPLORER, 3DMark2001)

12V 12,25 - 12,30 V

5V 5,00 - 5,04 V

 

Po kilku-godzinnych testach i graniu w Dungeon Siege 2 zasilacz jest chłodny i leci z niego chlodne powietrze, narazie wszystko lezy na biurku, jak poskladam to dopisze jak sprawuje sie w budzie.

 

Po przesiadce z Megabajta 350, porownanie jest bez komentarza. Na nim mialem napiecia 12,74-12,86 V, halasowal jak traktor i grzal sie niemilosiernie.

 

Musze zatem stwierdzic ze za 52 zł mozna miec jednoczesnie, tani, praktycznie bezglosny i przedewszystkim wydajny zasilacz. Teraz moge spac spokojnie i nie myslec ze przy nocnym sciaganiu komp zrobi PUFF!!!

 

Aha moge jeszcze polecic wszystkim allegrowicza pogol1 z ww aukcji, na ktorej towar leci jak woda i pewnie za niedlugo sie skonczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- PIERWSZE URUCHOMIENIE (NA SUCHO):

12V 11,73 - 11,74 V

5V 5,20 - 5,20 V

 

- IDDLE (Pulpit)

12V 12,22 V

5V 5,03 V

 

- STRESS (Winamp, IEXPLORER, 3DMark2001)

12V 12,25 - 12,30 V

5V 5,00 - 5,04 V

Jeżeli na sucho = bez obciążenia, to te pomiary są guzik warte - zasilaczy nie można uruchamiać bez obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...