Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

jak na moje oko powinna ci spasc jesli wczesniej miales z wentylem 80mm >>

zgadzam sie, powinna spasc.

masz po prostu kolejny wyciag cieplego powietrza z budy, jakby dodatkowy wentyl, ktory lepiej wyciaga powietrze z obudowy niz maly wiatrak z tylu zasilacza... choc mzoe jak ten duzy wiatrak puszczony jest na malych obrotach, to suma sumarum ma mniejsza wydajnosc...

 

niedlugo montuje fortronka to zobaczymy co bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze sa przejsciowki wiec az tak zle niema

Te przejsciowki są [ciach!]o warte bo i tak tylko chodzi o dodatkowe linie zasilania,a wiec jak juz kupować zasiłke do nowej płyty to z ATX2.0. Jeśli ma ktoś namiary na fortrony z atx2.0 to proszę o info, pilnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mialem do tej pory Huntkeya 300W 3 letniego i 29stopni w idle, napiecia - troche siadala linia 5V ale w normie. Zmienilem na Fortrona 400W PFN no i mam mieszane uczucia, napiecia idealne, glosnos prawie taka sama, ale jedno co mnie zaskoczylo to ze temp procka podskoczyla o 5 stopni do gory w idle. Radiator no oko wcale nie jest cieplejszy. Czyzby przy zakladnaniu zasilacza poruszyl wentylator i odchodzil od jadra procesora. A moze to te napiecia polepszone do tego sie przyczynily?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mialem do tej pory Huntkeya 300W 3 letniego i 29stopni w idle, napiecia - troche siadala linia 5V ale w normie. Zmienilem na Fortrona 400W PFN no i mam mieszane uczucia, napiecia idealne, glosnos prawie taka sama, ale jedno co mnie zaskoczylo to ze temp procka podskoczyla o 5 stopni do gory w idle. Radiator no oko wcale nie jest cieplejszy. Czyzby przy zakladnaniu zasilacza poruszyl wentylator i odchodzil od jadra procesora. A moze to te napiecia polepszone do tego sie przyczynily?

Jakie masz odczucia co do tego fortrona? jak tam z wentylem głośny czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kupił ktos tego 400 w.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82883222 ?CZy to nowe sa czy naprawiane ? I jak sie sprawuja.Próbuje właśnie od jednego ze sprzedajacych ( przez gg ) wyciagnac te info ale mnie zlewa.Podał tylko że 3 miechy gwary daja , a na pytanie o wymiane na nowy w razie otrzymania trefnego -milczenie owiec.Nie wiem czy warto kase wydawac , czy lepiej ten wciagać http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19655.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze rewelacji nie ma (wydzielany halas) i to jeszcze z takim konfigiem jak ja mam gdzie zasilacz jest nie za bardzo obciazony. Powodem moga byc te male otworki w obudowie nad wentylatorem zamiast jednego wiekszego i np. grila. Jak mnie bedzie denerwowal szum to tak zrobie. Ale napiecia to na nim pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecacie bardziej kupowac fortrona od FRIGO czy moze ATI-RADEONA???

 

bo sam nie wiem...

 

Frigo daje 6 miechow gwary a radek 3 miechy....

 

nie wiem czy to sa naprawiane czy jaki czort :/

 

chlopaki jakies info moze?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zasięgnąć rady fachowców. Czy oto ten: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84693168 przedstawiony egzemplarz nada się do tego konfigu:

 

ASRock K7Upgrade-880

Athlon-Barton XP 2800+@2350

2x512Ram (jedna no name, a druga Geil) - dual channel :? - i chcem wkrótce dokupić kolejnego GB

MSI GeForce 6600GT 500/900 @ 560/1150

dysk 40GB (do wymiany)

nagrywarka DVD + zwykły CD-Rom

 

Mam od sierpnia również Fortona 350, ale muszę go oddać.

Czekam na wasze opinie i propozycje.

Edytowane przez mLipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84629015

Co myslicie o tym??? 350W, 2 linie 12V, wtyczka 24- pin.......

Facet wie, że zainteresowanie spore to nieźle podwyższył cenę. Jeśli dobrze pamiętam, poprzednio były po 57zł. :) W każdym razie do konfigów, w których zasilanie proca idzie z +12v jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet wie, że zainteresowanie spore to nieźle podwyższył cenę. Jeśli dobrze pamiętam, poprzednio były po 57zł. :) W każdym razie do konfigów, w których zasilanie proca idzie z +12v jak znalazł.

Ja tu widze niejasnosci w opisie aukcji pisze, że to ma aktywne PFC, a na stronie producenta- passive. W dodatku ten jeden jedyny wiatraczek z tyłu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Fortron 400-60PFN ma jakies dzikie napiecia na lini 12 i 3,3 V.

Sprawdzone miernikiem:

Stress

3,3V - 3,5V

12V - 12,38V

5V - 5,01V

Idle

3,3V - 3,5V

12V - 12,25V

5V - 5,09V

Czy cos takiego kwalifikuje zasilacz do wymiany ?

Blad 5% zostal przekroczony dla lini 3,3V.

I co dziwne ciagle rosnie, na poczatku w dniu zainstalowania do kompa bylo 3,43V !!!

Poradzcie cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Fortron 400-60PFN ma jakies dzikie napiecia na lini 12 i 3,3 V.

Sprawdzone miernikiem:

Stress

3,3V - 3,5V

12V - 12,38V

5V - 5,01V

Idle

3,3V - 3,5V

12V - 12,25V

5V - 5,09V

Czy cos takiego kwalifikuje zasilacz do wymiany ?

Blad 5% zostal przekroczony dla lini 3,3V.

I co dziwne ciagle rosnie, na poczatku w dniu zainstalowania do kompa bylo 3,43V !!!

Poradzcie cos.

Sprawdź na innym mierniku bo na jedym miałem na 12V 10,84(W kontakcie 209V) a na drugim 12,15 (W kontakcie 224V) Ufam temu drugiemu bo kosztował 70zł a ten pierwszy to złom za 10zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to nie jest miernik, znowu poszlo do gory teraz jest 3,56V pozostale bez zmian. O co kaman ?

Jeżeli tak Cię to martwi, to albo reklamuj zasilacz, albo cofnij się 2-3 strony; wklejałem tam zdjęcie fotrona 300-60BT z zaznaczonymi potencjometrami do regulacji napięć - są duże szanse, że Twój zasilacz zbudowany jest podobnie i będziesz sobie mógł wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz widze na allegro ze kolo wystawił model FSP350-60THA-P i on ma właśnie 24pin wtyczkę ale on ma dla 12v tylko 15A :/ a cena bardzo wysoka.

12V1=10A

12V2=15A

 

W aukcji jest zdjęcie tabliczki znamionowej i link do strony producenta; zafiksowałeś się na tych 24 pinach tak, że nic innego nie widzisz? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy wyszły modele FSP350-MDN z Atx 24pin wtyczką? Bo teraz widze na allegro ze kolo wystawił model FSP350-60THA-P i on ma właśnie 24pin wtyczkę ale on ma dla 12v tylko 15A :/ a cena bardzo wysoka.

Zobacz link parę postów wyżej - obciążalność 21/22/15+10A (odpowiednio +3.3v / +5v / +12v) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12V1=10A

12V2=15A

 

W aukcji jest zdjęcie tabliczki znamionowej i link do strony producenta; zafiksowałeś się na tych 24 pinach tak, że nic innego nie widzisz? ;]

No zafiksowałem się, patrze przyszłosciowo;-) napisałeś 12V1=10A 12V2=15A, te wartości się sumuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zafiksowałem się, patrze przyszłosciowo;-) napisałeś 12V1=10A 12V2=15A, te wartości się sumuje?

Zazwyczaj niestety nie.

 

Przykład:

12V1 = 20A*

12V2 = 15A*

 

* 12V1 + V2 do not exceed 25A

 

czyli łącznie masz do wykorzystania te 25A, a nie 35A jakby wynikało ze zsumowania tych wartości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...