Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

napisałeś 12V1=10A 12V2=15A, te wartości się sumuje?

To zależy już od producenta zasilacza, ale w większości przypadków nie; tutaj obstawiam, że całkowity prąd 12V może wynosić 20A, jak w moim 300-60BT. Co da 240W. Co wystarczy na każdego jednojajowego AMD 90nm i grafę na poziomie GF6800 i dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam swojego 350-MDN. Chyba jedyna wada to tylko 4 molexy...

 

Napięcia (oczywiście miernik):

11.96 - 12.07

5.13 - 5.17

 

Na głośność też nie narzekam, wentylator kręci się stosunkowo powoli (zapewne zasługa dobrej wentylacji obudowy).

 

Podsumowując - kolejny zadowolony użytkownik 350-MDN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam tylko jedno pytanko :D

Co lepiej kupić?

HK 350 AP 2 lata gwarancji

czy

FSP 550 PLN gwarancja rozuchowa :lol:

 

Cena identyczna. Nie wiem czy to dobry temat, ale zaryzykowałem.

 

P.S.

Troszkę mi się spieszy.

Fortron będzie zapewnę głośniejszy, ale dostarczy więcej mocy - sam wybierz na czym Ci bardziej zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić zasilke mial być Chieftec 400W lub 420W ale po przeczyt tych 21str i testow to chyba jednak Fortron

Który wziąć do

-8RDA

-2600@3400

-R9600Pro@R9700 (540mhz@720)

-dwa 80Gb,

-DVDRw

-3kości 512Mb

-3 went

Pobór mocy okolo 310-320W

 

Waśnie poszedl mi z dymem jakiś PX-350 (12V-12A 5V-40A 3,3V-14A)

Zastanawiam się czy nie pociągnelo mi karty gr bo nie chodzi :mur:

 

1 FORTRON FSP400-60PFN 400WAT PFC od ATI-RADEON

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82883222

 

2 FORTRON 400W PFN NOISE KILLER OD FRIGO

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=8...Fa%3E%3C%2Fi%3E

 

Wyglądają inaczej???

CZY JESZCZE COŚ INNEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sprzęt:

a7v880 planowane fsb to max czyli 227MHz

9550 500MHz na gpu i 550MHz ram

2 x hdd (40GB + 160GB) 7200rpm

2x dvd (zwykły stary + nagrywarka)

bartek 2500+ M planowane jakieś 2500MHz (może 2600) przy 1.75V (na 1.65 wychodzi na 2300MHz, więc chyba da rade)

 

i jaki do tego zasilacz... bo mój Feel 300W sie dlawi i piszczy (ponoć jego max to 225W), jak nic nie kręce, to max fsb to 190, potem ram wali errory w memteście... podejrzewam ze za mało prądu na odświeżanie, bo na inny kompie kostki 400MHz chodziły spokojnie na 466MHz

tego fortrona o którym tu wszyscy piszą, czy może HuntKey HK-350AP, albo HuntKey HK-400AP

no i dodam, że proc zasialny z 5V :( ale chce, żeby ta zasiłka uciągła proca jak bede miał coś zasialnego z 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sprzęt:

a7v880 planowane fsb to max czyli 227MHz

9550 500MHz na gpu i 550MHz ram

2 x hdd (40GB + 160GB) 7200rpm

2x dvd (zwykły stary + nagrywarka)

bartek 2500+ M planowane jakieś 2500MHz (może 2600) przy 1.75V (na 1.65 wychodzi na 2300MHz, więc chyba da rade)

 

i jaki do tego zasilacz... bo mój Feel 300W sie dlawi i piszczy (ponoć jego max to 225W), jak nic nie kręce, to max fsb to 190, potem ram wali errory w memteście... podejrzewam ze za mało prądu na odświeżanie, bo na inny kompie kostki 400MHz chodziły spokojnie na 466MHz

tego fortrona o którym tu wszyscy piszą, czy może HuntKey HK-350AP, albo HuntKey HK-400AP

no i dodam, że proc zasialny z 5V :( ale chce, żeby ta zasiłka uciągła proca jak bede miał coś zasialnego z 12V

350-MDN wystarczy :) Ma obciążalność (według tabliczki znamionowej) 30A dla +5v i 19.5A dla +12v. Zresztą przejrzyj wątek i zobacz jakie sprzęty ciągnie ten zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już to bym wziął fortrona 400W, ale jedna rzecz... na fotkach z allegro te zasiłki mają duże wolnoobrotowe wiartaki od spodu, a jak pogooglowałem, to wszstkie fortrony FSP400-60PFN mają zwykły mały wentyl z tyłu jak każdy noname :|

więc pytanie do tych co brali na allegro i od kogo :?:

ta zasilacze wyglądają tak: http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/8...828832/82883222

czy może tak: http://www.tomshardware.pl/howto/20030609/images/15.jpg

nie chce żeby po kupieniu sie okazało, że tam jest mały hałaśliwy wiatraczek z tyłu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta zasilacze wyglądają tak: http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/8...828832/82883222

czy może tak: http://www.tomshardware.pl/howto/20030609/images/15.jpg

nie chce żeby po kupieniu sie okazało, że tam jest mały hałaśliwy wiatraczek z tyłu :/

Też się nad tym zastanawiałem i pisałem o tym kilka stron wstecz - zagadka...

Jak przyjdzie z małym hałaśliwym wiataczkiem z tyłu, to masz powód do reklamacji z powodu niezgodności towaru z opisem, poza tym zawsze możesz napisać wcześniej do sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem do kolesia i mówi, że ma takie i takie.... tzn takie z dziórkowanym glilem jak na fotkach, jak to napisał... i kilka z małym wiartakiem 8cm... więc czekam aż potwierdzi na stówe, że reszta ma duży wiatrak od strony proca :)

no i bede se musiał zastrzec że chce z dużym wentylatorem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś sobie kupiłem zasiłke FSP350-60THA-p 350W na allegro, mam nadzieje ze dojdzie jak najszybciej i bede z niej zadowolony, zresztą jak większość posiadaczy Fortronow, a co myślicie o cenie 59 zł jak za takie cudo?:-) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.tomshardware.pl/howto/20030609/images/15.jpg - mój kolega właśnie takiego kupił na allegro, 350w fortronik - jak byłem u niego to naprawde myślałem, że zasilacz jest wyłączony [ o.O ] a jak bliżej podszedłem to zauważyłem, że wiatraczek się całkiem szybko kręci :) Całkowicie byłem zdziwiony, na dodatek wydmuchiwał chłodne powietrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to ktoś sie orientuje na której lini/liniach i w jakim stopniu jest ta nadwyżka mocy w 400W fortronie :?: Bo ma to potężne linie +5 i +3.3 co jest b.dobre dla mojej mobo ale pytanie czy nadwyżka jest proporcjonalna wszędzie, czy tak naprawde +12 jest tylko o te kilka Amper mocniejsze... wolałbym mocniejsze +12, ale jak jest na prawde :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to ktoś sie orientuje na której lini/liniach i w jakim stopniu jest ta nadwyżka mocy w 400W fortronie :?: Bo ma to potężne linie +5 i +3.3 co jest b.dobre dla mojej mobo ale pytanie czy nadwyżka jest proporcjonalna wszędzie, czy tak naprawde +12 jest tylko o te kilka Amper mocniejsze... wolałbym mocniejsze +12, ale jak jest na prawde :unsure:

Jak chcesz mocniejsze +12v to może Fortron 350-MTH ? (2 linie +12v) albo 350-MDN (28/30/19.5) - chyba najbardziej wyważony model - silna +5v i +12v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec zasilka przyszła, jest niesamowicie cicha, wentyl cichszy od arctic coolera :-)bardzo mocna linia 12v troszke słabsza 5v ale jest ok. Jestem naprawde zadowolony i śmiało moge kazdeu polecić.

 

Mam tylko jedno pytanko, po włożeniu fortrona (wczesnij miałem magashita) dioda wskazująca prace dysku jest ciągle zapalona :/ swieci na poł mocy a jak faktycznie dysk zacznie pracować to świeci mocnij, wie ktoś co jest nie tak? dodam ze z megabajtem było wszytsko normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec zasilka przyszła, jest niesamowicie cicha, wentyl cichszy od arctic coolera :-)bardzo mocna linia 12v troszke słabsza 5v ale jest ok. Jestem naprawde zadowolony i śmiało moge kazdeu polecić.

 

Mam tylko jedno pytanko, po włożeniu fortrona (wczesnij miałem magashita) dioda wskazująca prace dysku jest ciągle zapalona :/ swieci na poł mocy a jak faktycznie dysk zacznie pracować to świeci mocnij, wie ktoś co jest nie tak? dodam ze z megabajtem było wszytsko normalnie.

Skoro wszystko działa to bym się tym nie przejmował :) Może Megabajt nie miał już mocy na zasilenie diody :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec zasilka przyszła, jest niesamowicie cicha, wentyl cichszy od arctic coolera :-)bardzo mocna linia 12v troszke słabsza 5v ale jest ok. Jestem naprawde zadowolony i śmiało moge kazdeu polecić.

 

Mam tylko jedno pytanko, po włożeniu fortrona (wczesnij miałem magashita) dioda wskazująca prace dysku jest ciągle zapalona :/ swieci na poł mocy a jak faktycznie dysk zacznie pracować to świeci mocnij, wie ktoś co jest nie tak? dodam ze z megabajtem było wszytsko normalnie.

A napięcia sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napięcia sprawdzałeś?

No wiec napięcia nie sprawdzone do końca ponieważ nie mam miernika na chacie, sprawdziłem tylko programowo i wszytsko jest oki. Acha zapomniałem napisać jeszcze ze kolejnym plusem jest to ze temp spadla mi na procu o 3 st. C i nie wiem czy to jest mozliwe ale na dysku wskazuje 2 st. C mniej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec napięcia nie sprawdzone do końca ponieważ nie mam miernika na chacie, sprawdziłem tylko programowo i wszytsko jest oki. Acha zapomniałem napisać jeszcze ze kolejnym plusem jest to ze temp spadla mi na procu o 3 st. C i nie wiem czy to jest mozliwe ale na dysku wskazuje 2 st. C mniej :-)

chyba zyskales tez lepsza wentylacje budy...

moj fortron w domu na polce i nie mam kiedy pojechac i braciakowi zamontowac... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mocniejsze +12v to może Fortron 350-MTH ? (2 linie +12v) albo 350-MDN (28/30/19.5) - chyba najbardziej wyważony model - silna +5v i +12v :)

przy tym, że prawie całego kompa mam zasilanego z 3.3V i 5V to w tym 350-MDN (+3.3 & +5)=max180W to raczej może być za mało... sam nie wiem, bo mój obecny zasialcz ma też na tych liniach max 180W Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym, że prawie całego kompa mam zasilanego z 3.3V i 5V to w tym 350-MDN (+3.3 & +5)=max180W to raczej może być za mało... sam nie wiem, bo mój obecny zasialcz ma też na tych liniach max 180W

Na tabliczkę nie patrz, w rzeczywistości będzie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanko, po włożeniu fortrona (wczesnij miałem magashita) dioda wskazująca prace dysku jest ciągle zapalona :/ swieci na poł mocy a jak faktycznie dysk zacznie pracować to świeci mocnij, wie ktoś co jest nie tak? dodam ze z megabajtem było wszytsko normalnie.

No wiec problem z gowy, po podłączeniu zasilaia do dvd-rw i fdd dioda pali sie normalnie , troszke to dziwne:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem. Gdy podlaczony tylko dysk ( ale zasilka codegen 200W) caly czas palila sie dioda czerwona. Gdy podlaczylem takze dvd dioda zgasla :0 a juz myslalem ze jakies trojany sie wwalily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do Was pytanie, bo zastanawiam sie nad kupnem Fortrona 400W z http://allegro.pl/show_item.php?item=85328349 albo http://allegro.pl/show_item.php?item=84388777 Nie wiem który dla mnie starczy. Mam P4 3.0 GHZ, pamiątka 512 MB RAM, grafe GF 5900 żadnego podkręcenia. Nie gram nic. Mam tuner i czasami bierze mocy jak nagrywam programy telewizyjne na kompa. W obudowie mam Modecom FEEL 350W (starszy model z 2004), dodatkowe 3 wiatraki -> http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13501.

 

Zajrzyjcie na załącznik, screena z Everesta ( w spoczynku) i jak z napięciami? warto brać 400W z allegro ?

post-113313-1139511604_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...