Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

kroku a co ty mi tu opowiadzasz:p nigdzie nie napisalem ze musze miec ta paczke na teraz bo rownie dobrze moze byc w nastepnym tygodniu tylko jest maly niesmak ze jest 0 kontaktu z tym panem, chyba wyslanie jednego zdania na GG nie boli;) przeciez to chyba normalne ze jak sie zawiera jakakolwiek umowe to wypadaloby dac chociaz znak zycia:p

Z

Edytowane przez marpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pytałeś o cokolwiek to powinien odpowiedzieć... ale informować, że przyjął zamówienie i wysłał to nie ma obowiązku... przecież widzi kto u niego licytował i ty też to wiesz, więc co... ma to jeszcze potiwerdzić... weźcie ludzie wyluzujcie...

a wysłać to pewnie wysyła na tyle na ile jest w stanie... połowa ludzi na allegro chce szybko dostać przesyłke i rozumie przez to max 2-3 dni... dajcie se siana bo to chore... pomyśl, że masz wysłać, czyli zapakować, zaadresować, dowieźć na poczte i nadać powiedzmy 50 takich zasilaczy dziennie + kilka innych akcesoriów w podobnych ilościach. Tak, żeby za 2 dni ludzie mogli to poodbierać. Poza tym musisz sie jeszcze zająć wystawianiem, odpowiedzieć na conajmniej kilkadziesiąt maili dziennie ,zająć się kontem w banku, sprowadzaniem towaru... i kupą innych rzeczy związanych z biznesem i jeszcze mieć czas na prywatne życie...

Zastanów sie najpierw czy sam byś dał rade

Sorry, ale wkurza mnie takie podejście.

Na wyslanie sprzedający ma spokojnie tydzień, a jak to to nie wystarcza to zawsze można napisać w opisie aukcji. że wysyła do 14 dni.

Jak sprzedaje po 50 dziennie to powinno go stac na dodatkowy personel, aby sie wyrobić, ajak nie to niech sie nie zabiera za wieksze interesy.

Zreszta z opisów w aukcji można wywnioskowac, że jest to firma "paroosobowa"

Jak już sprzedaje to łaski nierobi i powinien choc krótko, ale odpowiedzieć.

Kupujacy zdecydował sie na zakup u niego i chocby za to nalezałoby sie mu choc troche uprzejmości.

Ten sprzedawca sam zaznaczył na stronie o sobie, że brak kontaktu moze spowodowac usuniecie licytującego.

Jeżeli wychodzi z takiego założenia to sam powinien stosować takie same zasady wobec siebie, i to nawet podwójnie.

Ja sprzedaje o wiele mniej i zadziej, ale staram sie aby zawsze kupujacy czuł sie doceniony i sam lubie kiedy kupując mam kontakt ze sprzedawcą. Oczywiście nie mówie o jakimś kompletnym natręctwie. Proste.

 

No daradźcie, bo sie robie nudny :mur: !

Co pod tego solteka: silniejszy na 3 i 5V czy na 12V ?

Edytowane przez aligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę zmienić zasilacz (obecnie tracer 350W :mur: ), bo mam ochotę na nową grafikę (x800gto,xt albo 6800gs).

Reszta configu w podpisie.

Czy FORTRON 400-60PFN 400W wystarczy?

tak wystarczy :) ludzie ten zasilacz wystarczy do każdego zestawu który jedzie z linii 5V :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CAVARR

tak wystarczy ludzie ten zasilacz wystarczy do każdego zestawu

:blink:

XiAo_20

patrz na linie +12V lacznie ma byc 24A i wiecej by chulalo spox

szukaj takiej wersji FSP

Fortron 400 ma slabą linie 12V za to 5ka to elektrownia.

Ludzie zdecydujcie się :huh:

.......... 400 ......350

.12V.....15A......19,5A

...5V.....40A......30A

3,3V.....28A......28A

--------------------------------

...........83A.......77,5A

Slaba ta 400 ??

 

Jedni mówią że plyty na soket A (np.8RDA Nforce2) ciągną z 12ki inni, że jak nie ma wtyku 4pin to z 5ki :mur:

Mam kupić tego Fortrona czy nie :mur: Jak dalej poczytam tak sprzeczne opinie to pozostanie mi tylko zakup TOPOWER SPW-480W za 260 :angry:

Wszystkie linie są więcej niż wystarczające.

.12V......31A (20A 12V1, 20A 12V2)

...5V......44A

3,3V......26A

------------

............101A

Mogę prosić jakiegoś specjaliste o odp na mój post z poprzedniej str.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile razy bylo walkowane jak niemasz na plycie wtyku 4pin ATX12V to plyta ciagnie z (+3,3V&5V) a 12V zostaje tylko do rozruchu

mechnizmu dyskow, napedow optycznych i wentyli koniec dla siebie poszukaj zasilki z min 12V/20A i wiecej jesli chcesz podkrecac

sprzet, dla SLI zalecane 34A i wiecej a dla kart pokroju 6800 24A

 

model FSP400-60PFN odpada zupelnie to jest juz wiekowa konstrukcja dla starych plyt VIA itd.

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to potrzebuje silnej 12ki, ale piszesz również że 12V suży tylko do rozruchu.

Dlaczego wszyscy polecają te Fortrony 400

CAVARR

tak wystarczy ludzie ten zasilacz wystarczy do każdego zestawu

djsaint

Epox 8RDA na 100% zasila procka z piątki. Fortron 400 wydaje się być dobrym wyborem- 40A na linii 5V. Ten Enermax z 26A na linii 12V to ściema, nie ma tyle na pewno. Aerocool ma mocną linię 12V, ale Ciebie to nie dotyczy ze względu na płytę. U mnie ten zasilatorek radzi sobie bardzo podobnie do FSP 350-60MDN. Bierz FSP 400- niedrogi i na pweno dobry sprzęt.

Fortron 400, Fortron300, Tagan380 Aerocool380, Szef450, Topower 480 :unsure:

.........F 400 .....F350MDN.....TG380........AERO450.....450AA.......SPW480

.12V.....15A..........19,5A........22A........26A..........14+15........31A(20+2

0)

...5V.....40A......30A............37A........32A............30A........44A

3,3V.....28A......28A.............28A........28A...........28A........26A

--------------------------------------------------------------------------

...........83A.......77,5A........87A........86A..........~80A...........101A

 

Czyli raczej do OC tylko 4 ostatnie :?

Ew co innego - w bardziej przystępnej cenie.

Dzięki za wyjaśnienia

Edytowane przez Hammer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest- dotarł do mnie Fortron FSP400-60PFN od Freego77 i musze przyznac, ze mam mieszane uczucia...

Po pierwsze- sfrajerzylem sie, bo sie nie zauwazylem slabej 12V, wiec z wyciskania potow z mojego Bartona nici- wiecej jak stabilne 2300 MHz nie idzie ;/ O dziwo na starym FEEL'u ktory mial mniejszy amperaz na kazym z napiec, przy zegarze 2500MHz prime95 wysypywal sie po kilkunastu sekundach, a przy Fortronie 2400 MHz zwis natychmiastowy...

Po drugie- zasilacz jest w sposób zauważalny używany i śmiem twierdzić, że troszkę dłużej niż wspomniany miesiąc- widać, że kolorystyka grilla wylotowego jest zmieniona od wysokiej temperatury, a takie rzeczy sie nie dzieja po miesiacu.

Po trzecie- nie moglem sie dostac do srodk, bo jest zaplombowany. Szkda, bo jedna cewka niemilosiernie piszczy.

Podsumowujac- jak za niecale 90 zl zasilacz wart polecenia, ale fajerwerkow nie ma.

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest- dotarł do mnie Fortron FSP400-60PFN od Freego77 i musze przyznac, ze mam mieszane uczucia...

Po pierwsze- sfrajerzylem sie, bo sie nie zauwazylem slabej 12V, wiec z wyciskania potow z mojego Bartona nici- wiecej jak stabilne 2300 MHz nie idzie ;/ O dziwo na starym FEEL'u ktory mial mniejszy amperaz na kazym z napiec, przy zegarze 2500MHz prime95 wysypywal sie po kilkunastu sekundach, a przy Fortronie 2400 MHz zwis natychmiastowy...

Po drugie- zasilacz jest w sposób zauważalny używany i śmiem twierdzić, że troszkę dłużej niż wspomniany miesiąc- widać, że kolorystyka grilla wylotowego jest zmieniona od wysokiej temperatury, a takie rzeczy sie nie dzieja po miesiacu.

Po trzecie- nie moglem sie dostac do srodk, bo jest zaplombowany. Szkda, bo jedna cewka niemilosiernie piszczy.

Podsumowujac- jak za niecale 90 zl zasilacz wart polecenia, ale fajerwerkow nie ma.

za zasilke w takim stanie 90zl!!!! matko bron, bo bym zatlukl... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do listy mogę dodać taniego

ENERMAX EG365AX-VE(G) FMA 119pln

EG465AX-VE(G) FM 219pln

.........365..........465

12V 26A ........33A

5V 32A.........35A

3,3V 32A........35A

-------------------------

........90A..........103

Sorry że jestem tak namolny.

Napiszcie ile pow mieć min na OC z zapasem

8RDA 2600+@3400+ 6800GT 2*80Gb 3*512Mb DVDr (max pobór ok 320w)

12V 25A?

5V ???

3,3V ???

i ew co kupić aby nie zbankrutować PLEASE!

Edytowane przez Hammer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napewno, tylko ze takie zasilki uzywki nadaja sie do kapitalnego przegladu, czyszczenie, wymiana kondzilokow, nasmarowanie wentyla jesli niejest zatarty itd. bo podlaczajac go w stanie kupienie robisz sobie szkode - nieznasz dnia ani godziny

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na giełdzie mogłem kupic nowe FSP 300-60GTF po 20zł (giełda Kraków)

 

Mnie tam nie potrzebne ale jakbym miał siedziec na takiej bombie jak na fotce to wolał bym nawet tymczasowo takiego GTFa kupic

ok sorka. przeczytałem. ze zrozumieniem.

I sie wycofuje. nadinterpretacja z mojej strony.

Pomyliło mi sie. Jakos dziwnie pomyslałem, że fakasz mój zakup.

Miałem dzis imieniny i poszło troche %.

Przepraszam gmfriend

Edytowane przez aligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz rozdwojenie jaźni czy poprostu sie Tobie cos pomyliło?

 

Dziwisz sie mi, że kupiłem nowy zasilacz (jaki bedzie zobaczymy po przyjściu paczki i odpowiednio ocenie to komentarzem) na gwarancji 12miesiecy za 60zł.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=88306986

A sam kupiłbyś zasilacz za 20zł z bazaru B) Pewnie dosypali do środka ziemniaków, żeby były odpowiednio cięższe. :lol:

No faktycznie, jakby Ci wyq...ł ten za 20 zł to pewnie byś miał lepsze samopoczucie i nawet nie musiałbys sie martwić o zwrot kosztów zasiłki, bo jakbyś poszedł na bazar to by Cie słodko wyśmiali.

Gratuluje toku myślenia B)

Weź przeczytaj jeszcze raz, co napisał kto, w szczególności gmfriend. I myśl zanim napiszesz, czytaj zanim zaczniesz myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest roznica miedzy tymi zasilaczami co ktos podal wyzej linka ( MDN ), bo ja widze tylko dodatkowy wtyk pci-x ? Wlasciwie co to za wtyk, do grafy sie go podlacza, jakis nastepca molexa czy co i dlatego o 4 zl drozsze ? ;]

No i jaki jest lepszy od mobo gigabyte k8ns, bo sa 2 rodzaje fortronow jakies z literka R na koncu i jakies oznaczone rev. A czy jakos tak. Jeden ma na liniach 3,3/5/12V odpowiednio 22/21/25 A a drugi 28/30/19,5A wiec, ktory bedzie lepszy ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sorka. przeczytałem. ze zrozumieniem.

I sie wycofuje. nadinterpretacja z mojej strony.

Pomyliło mi sie. Jakos dziwnie pomyslałem, że fakasz mój zakup.

Miałem dzis imieniny i poszło troche %.

Przepraszam gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR ciagnie z +3,3V na mobo A7V880 ,praktycznie tylko plytki DFI Lanparty masz co DDR ciagna z linni +5V wystarczy luknac w manual mobo jesli masz mozliwosc podania +3,4 i wiecej to bankowo masz z +5V

 

FSP350-60MDN®

3,3/5/12V

22/21/25A

-model b.dobry dla nowych plytek ktore zasilaja CPU z kostki (4pinATX12V) , masz dodatkowe zlacza SATA, czy PCI-E dlatego 300W na linni +12V jest bardzo wazne

 

FSP350-60MDN Rev.A

3,3/5/12V

28/30/19,5A

-model dobry dla starszych plyt w ktorych brak 4pinATX12V

wiec proc wymaga mocnej (+3,3&+5) dodat. brak jest zlacz dla nowych dyskow SATA czy portu PCI-E ,wiec od razu widac ze to juz wiekowa konstrukcja a laczna linia (+3,3&+5) max 200W wiec tez niebardzo jesli chodzi o mocne OC

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was drodzy koledzy pytanko. Posiadam sprzet taki jak w podpisie, i czy zmiana grafiki z R9550 na 9800pro bardzo obciazy mi zasilacz ?? Czy powinienem lepiej zmienic to co mam na Fortrona, chociazby 350 W ?? Teraz napiecia u mnie oscyluja mniej wiecej tak:

+12v od 11,4-11,9

+5v od 4,91-4,98

+3,3 od 3,15 do 3,4

 

Boje sie aby zmiana grafiki nie spalila mi zasilacza. Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zasilanie z lini 5V to jak silną powinienem mieć 12ke?

Napisaliście że mam zasil z 5ki ale 12 pow mieć pow 20A ???

Jak jest tylko do rozruchu to po diabla te 240W na 12v???

Fortron 400 będzie ok czy 12V15A to za malo?

12V ?

5V?

3.3V?

Epox 8RDA Barton 2,6@2300 (120W) + 6800GT OC

Jeżeli nie fortron to co z nowych w klasie cena/wydajność.

Moim faworytem jest elektrownia Topower 480 ale jest troszkę drogi 260pln. Wolal bym Fortrona lub enermaxa 365 - 120pln, 435 - 180pln

ale to przeciwności bo enermax to mocna 12ka 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zasilanie z lini 5V to jak silną powinienem mieć 12ke?

Napisaliście że mam zasil z 5ki ale 12 pow mieć pow 20A ???

Jak jest tylko do rozruchu to po diabla te 240W na 12v???

 

No właśnie - po diabła. Po prostu staraj się kierować też własnym rozumem - niektórych za bardzo ogarneła mania watów, megaherców i co tam jeszcze; trochę się oderwali od rzeczywystości, mają dwa, trzy razy za mocne zasilacze jak na ich konfigi i każdemu polecają to samo. A popatrz np. na mechl!ina:

1983683[/snapback]

Fortron 400 będzie ok czy 12V15A to za malo?

Epox 8RDA Barton 2,6@2300 (120W) + 6800GT OC

Ja ta mobo wchodziła na top, na początku przynajmniej więszość ludzi zasilała ją jeszcze fortronami 300-350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to napieca z miernika to powinienes zmienic zasilator. Jak to z programow to... pozycz od kogos miernik. Ten twoj modecom to GTF czy jakis Feel?

Jest to ten dokladnie zasilacz :

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...om_ISO450P.html

 

A i sa to napiecia z programow, niestety do miernika nie mam dojscia.

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...