Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem sobie fortrona FSP350-60MDN Rev.A. Nie znam się za bardzo na napięciach, jednakże wydaje mi się, że coś jest nie tak z napięciem +5v. Wynosi ono u mnie 4.76-4.86. Czy nie jest ono za niskie?

Mój komputer to:

Athlon XP 2200+

a7n8x-x

2x256 ddr

r9600xt

seagate barracuda 7 80gb

2 napedy optyczne

Niczego nie podkręcałem

Edytowane przez dimmu_ssj4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niestety nie mam dostępu do miernika, ale nie wiem czy im wyższe obciążenie tym niższe napięcie czy wyższe? Bo jeśli mam takie napięcia z powodu za małego obciążenia to jest w porządklu ale przy mojej konfioguracji nie powinno być za dużego obciążenia na 5v chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma ATX jeszcze jest zachowana sprawdzales to miernikiem

Norma normą, ale niestety wiele urządzeń nie działa poprawnie przy napięciach odbiegających od teoretycznych, ale mieszczących się w granichach normy atx - vide radeony 8500/9100, które już przy 4.9V się krzaczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie, bo zaczalem sie zastanawiac...

 

Czy hpc-360-302-df z 2500+@2200mhz 1.6v, NF7, 1gb ram, 9800 pro, 2 napedy, 2 dyski wymienic na FSP300-60GTP czy FSP350-60MDN? Co bedzie cichsze?

 

I jak sie ma glosnosc FSP350-60MDN do FSP400-60PFN? a moze FSP350-60THA-P ?

 

sor za OT

 

Regulacja obrotow -> dajemy na minimum i sie nie poci?

 

przeszukiwalem temat, ale na temat tego nic nie znalazlem...

Edytowane przez fuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Kupilem Fortrona FSP400-60PFN, zmierzylem miernikiem na molexie i... 5V ma 5.45V , a 12V chodzi na 12.70V ;/

Czy mi sie wydaje, czy cos mi zaraz wybuchnie? Nadmienie jeszcze, ze zasilacz "piszczy" i to bynajmniej nie przez wentylator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Kupilem Fortrona FSP400-60PFN, zmierzylem miernikiem na molexie i... 5V ma 5.45V , a 12V chodzi na 12.70V ;/

Czy mi sie wydaje, czy cos mi zaraz wybuchnie? Nadmienie jeszcze, ze zasilacz "piszczy" i to bynajmniej nie przez wentylator...

Qrcze Ty masz tego PFN-a od Freego77.

Tez sie zastanawiałem czy u niego nie kupic, ale te zero komentarzy...

Cos ta zasiłka jakas pechowa, bo pisałeś juz przedtem, że przy grilu juz była taka troche opalona, a teraz te napięcia :unsure:

Strach sie bać!

A to podał jakis gostek, który też kupił na tej aukcji co TY (szkoda, że nie z miernika):

http://www1.file-upload.net/25.02.06/1gi9i4.jpg

 

Ja czekam na 350MDN od spajk_rtv.

Troche sie zgrzałem jak wczoraj pokazaly sie te MDN-R, ale z drugiej strony to ten bez R i tak wystarczy.

A narazie podłączyłem mierniczek i sprawdziłem jak tyka bomba Made In 2N PowerSupply: :lol:

nap* *miernik* *w biosie* *pr.diagnostyczny płyty*

+3,3V* *3,3V * * 3,18V * * 3,18~3,20V

+5V * * 5,1V * * 4,97V * * 4,94~4,97V

+12V* * 12,45V * * 12,16~12,28V * * 12,22~12,28V

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem od Zubrzyckiego na allegro Fortrona FSP350-60THA-P . Jest cichy, napiecia trzyma dobrze, wogóle sie nie grzeje ale jest jeden mały problem, czasami cicho piszczy (nie jest to stały pisk i nie jest to uciązliwe jak pisza niektórzy) przy korzystaniu z twardego dysku, czym to moze byc spowodowane? Dodam ze zasiłka nie ma żadnych śladów użytkowania wiec tak jak sprzedawca pisze jest leżakiem magazynowym.

 

Zasiłka działa na Semp 2600+, nf3, rad9550, 2 dyski ata 80 i nagrywarka dvd. Sporadycznie kręcony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem sobie Fortrona 400W jakies 2 tyg temu. Mam dziwne, okresowe skoki na linii 3,3v - tzn 2 tyg temu mialem napiecie 3,41v. Dzis jush mam 3.55v :/ wzrasta co jakis czas, niedlugo bedzie pewnie 3,6v. Czy to normalne?? Dodam ze nic nie dorzucam do kompa zeby mi napiecia skakaly

 

Teraz jush jest 3.66v :/

Edytowane przez Snajper3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierz miernikiem, to bedziesz mial 100% pewnosci, moze to tylko falszywy alarm. ;]

Jak mimo to napieci jeszcze urosnie to zareklamuj go (zobacz kilka postow wyzej na wypowiedzi Drumah - ma to samo co Ty, sprawdzal miernikiem... moze to jakas wadliwa seria tych 400 watowcow...).

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przyszedł mój Fortron FSP350-60MDN.

Ładniutki, czyściutki, widac nówka.

Tylko że nawet nie drgnie.

Sprawdzałem na 2 rożnych kablach, i jeszcze dodatkowo miernikiem na końcówkach.

Wentyl stoi, widać pradu zapomnieli dosypać.

Żeby było jeszcze weselej to zapomnieli jeszcze dołożyć obiecanej gwarancji.

Co za pech.

Dobrze że Pan spajk_rtv nie zapomniał wogle gdzie wyslać tego felernego boxa :mur:

łapy opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przyszedł mój Fortron FSP350-60MDN.

Ładniutki, czyściutki, widac nówka.

Tylko że nawet nie drgnie.

Sprawdzałem na 2 rożnych kablach, i jeszcze dodatkowo miernikiem na końcówkach.

Wentyl stoi, widać pradu zapomnieli dosypać.

Żeby było jeszcze weselej to zapomnieli jeszcze dołożyć obiecanej gwarancji.

Co za pech.

Dobrze że Pan spajk_rtv nie zapomniał wogle gdzie wyslać tego felernego boxa :mur:

łapy opadają

Tez u nich kupilem i jak spytalem o gwarancje to mi dopisali:

mamy kazdy nuer seryjny spisany od panstwa winc wrazie problemów wysla pan do nas zasilacz sprawdzamy numer i jesli jest zepsuty wysylamy do pana nowy pozdrawiamy serdecznie SPAJK-RTV

A co do samej zasilki to nadal nie wiem dlaczego napiecie +5v mam na poziomie 4.76-4.86 . Nie posiadam mocnej konfiguracji i niczego nie krecilem. Nie sprawdzlame napiec miernikiem, bo nie mam narazie dostepu do niego, jak bede mial to sprawdze ale jesli miernik tez pokaze niskie napiecie +5v to ja nie wiem czy mam zasilke kopnieta czy co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragonu zero, tak jak i gwarancji.

Teraz chyba jakas taka moda:

Dajemy gwarancje, ale nie na papierze tylko na gębe.

Napisałem mu co miłego mnie spotkalo i zapytłem jakie widzi rozwiązanie.

O paragonie niezdążyłem wspomnieć.

Teraz jak odpisze to mu pewnie odeśle zwłoki i zobaczymy co dalej.

Biurokracja, ale wole miec wszystko na piśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę- wytłumaczcie mi o co chodzi, bo już się pogubiłem:

Mam Fortrona takiego jak w sigu, napiecie na procu w biosie 1.75V.

Po zakupie zasilacz torchę piszczał, coraz głośniej i głośniej, aż wkońcu ucichł i ... narazie działa, ale:

 

Przy takich ustawieniach napięcia na molexie:

+12 12.98~13.03

+5 5.58~5.64

 

Chyba odrobinkę za dużo, prawda? Czyżby coś w środku uległo uszkodzeniu (tajemnicze uciszenie piszczących cewek czy pfc)?

 

Druga sprawa:

Mierzyłem napięcie na procu w miejscach pokazanych w topicu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=81124.

I tutaj kolejna ciekawostka- na najniższym mosfecie mam napięcie niższe, niż na dwóch pozostałych!

 

Na dole pokazuje (przy ustawieniu DCV 2000m) ~1700, a na dwoch gornych ~1750 (czyli niby prawidlowo). W stresie - o dziwo - napięcie, zamiast spadać- rośnie!

Jak natomiast zmieniam ustawienia miernika na DCV 20, to pokazuje napiecie na dolnym mosfecie 1.75-1.83, a na dwoch gornych 1.80-1.88.

 

Czy ktos mi moze powiedziec co jest grane? Co do wymiany- zasilka, mobo, czy moze miernik?! Bo juz naprawde sie pogubilem.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Fortron 400W ten od freego tez nie dziala :(

sprawdzalem na 3 kompach i nawet nie drgnie. potem podlaczalem od razu 2 inne zasilacze na na nich wszystko bylo ok. dziwi mnie tylko fakt ze jak odpale na DFI Ultra nv4 go to diody sie swieca te pomaranczowe ale komp ani drgnie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Fortron 400W ten od freego tez nie dziala :(

sprawdzalem na 3 kompach i nawet nie drgnie. potem podlaczalem od razu 2 inne zasilacze na na nich wszystko bylo ok. dziwi mnie tylko fakt ze jak odpale na DFI Ultra nv4 go to diody sie swieca te pomaranczowe ale komp ani drgnie ;/

Mój dzisiaj jedzie na gwarancje. To już mój stary FEEL firmy Essun 300W lepiej trzyma napięcia niz ten Fortron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, skłądam koledze zestaw, i nie wiem czy ten fortron 350w posciagnie nastepujacy sprzet"

 

sempron 3000+

asus an8-e nf4 939

dysk na sataII samsung 120GB

grafa 6800GT asus

dvdrw LG

sounbdbalster live 5.1

 

To napewno troche ciagnie i sie boje. Kompa juz ma ale zabranialem mu go wlaczac na budowskim 350w :D

 

ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> fortrona czy dolozyc do szefa 360w ??

 

w sumie to wolalbym zeby fortron pociagnal, no ale co o tym sadzicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu, ale i tak boję się, bo jak coś sie stanie to na mnie poleci.....:( Kolega mowil o maxie 150zł na zasilacz, wiec zapropoowalem mu szefa 360w......dobrze czy zle ?? Ewentualnie co jeszcze moge mu polecic, ale naprawde do max 150zł (z przesyłką) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre Fortrony były od sprzedawcy Pogol1 , chyba testowane przed sprzedażą bo nie słyszałem żeby z fortronami od tego sprzedawcy były jakieś problemy.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to byly prawdziwe lezaki - nieuzywane ,a nie teraz uzywki spylaja z demobilu za podobna kase a potem wychodza takie cuda jak z FSP400

 

bierz od pani pogol1, miss_ania, Zaburzycki bodajze na razie ci sprzedawcy sa sprawdzeni >>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie. Noc miła i można snuć dużo wniosków:

FSP400PFN -> KIedyś nówki leżaki, teraz używki szitowate

FSP350THA-X-> fajne, 2x12v, mocne i w miare ciche.

FSP350MDN-> naczytałem się że robione dla mediona. Szitowate jak dla mnie bo nie mają ani sata i tylko 4ry molexy -> mój GTF ma dużo więcej.

 

I teraz pytanie. Już wiem ze 400 od frigo nie kupię.

Ostatni wybór padł na THA, ale teraz braki na allegro.

Ileż to badziewie ma końcówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...