Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Jaki polecicie zasilacz do tego configu?Config raczej nie jest dobrym materiałem do o/c ( jesli sie myle to mnie poprawcie)wiec chce zasilacz ktory spokojnie pociągnie ten zestaw.Komputer bedzie wykorzystywany głownie do prac biurowych ale tez czasem do giercowania w jakies stare gry.

 

AMD Athlon 1400 Thunderbird

GeForce 2 Titanium

256DDR266(Elixir)

Shuttle AK31V20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego starczy i 250 ...

Ale zamiast FSP250-60GTA kup FSP250-60MDN-120 (powinien być cichszy bo ma 120mm wnetyl)

Wiem co mówie, u mnie jak FSP250-60GTA wrzuca wyżsże obroty, to jest głośnawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a od kogo mam kupic ten zasilacz FSP250-60MDN-120???Bo niechce sytuacji w której kupie jakiegos badziewnego.Macie spraedzonego psrzedawce tych zaislaczy w wersji 250W???

 

 

Wcześniej ten sprzęt chodził na megabajt MGB-350ATXP4

 

No niby na naklejce pisze:

3.3V-28A

5V-30A

12v-15A

 

ale chyba prawdy w tym niema bo z tego co słyszałem od wczesniejszego własciela kompa juz 2 takie sie na nim spaliły.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a od kogo mam kupic ten zasilacz FSP250-60MDN-120???Bo niechce sytuacji w której kupie jakiegos badziewnego.Macie spraedzonego psrzedawce tych zaislaczy w wersji 250W???

Wcześniej ten sprzęt chodził na megabajt MGB-350ATXP4

 

No niby na naklejce pisze:

3.3V-28A

5V-30A

12v-15A

 

ale chyba prawdy w tym niema bo z tego co słyszałem od wczesniejszego własciela kompa juz 2 takie sie na nim spaliły.

Ja kupiłem swojego FSP250-60GTA (MDN) od ktech1

Ma też FSP250-60MDN-120, oto link:

http://www.allegro.pl/item89339234__fortro...amd_od_ss_.html

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się teraz w sumie mogę podpiąć pod temat.

Mój GTF jednak daje w dupe. Założyłem sobie Zalmana 7000b i... usłyszałem GTFa.

Pytanie jest, czym go schłodzić, bo mając w tym momencie proca 220x11 @ 1.9, no i reszte bebechów w kompie (luk at sig) po prostu wichurzy mi bardzo ciełym wiatrem.

Co założyć? Myślę nad dwoma akasami 80mm, jedna przykręcona i zgrillowana na [gluteus maximus] modecoma a druga w miejsce standartowego.

Myślałem tez nad zrobieniem dziury odwiertnicą w ściance górnej, ale żebrowana dupcia może przeszkodzić w prawidłowym obiegu powietrza co nie powinno się raczej dziać( poradźcie które lepsze).

Pytanie do BENITA: Wystarczą mu dwie akaski, żeby zachował jego sprawność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw bedzie generował prawdopodobnie przy full lad jakies 180W wiec czy Fortron dalej bedzie cichy i czy moze jednak lepiej zainwestowac w 300W???

Zestaw na którym u mnie siedzi FSP250-60GTA(MDN) bierze troche ponad 200W (Celeron Northwood @ 2.66GHz, Quadro NVS i inne złomstwo), przy pełnym obciążeniu jest troche głośny, ale i tak akceptowalny

IMO FSP250-60MDN-120 będzie cichszy, bo ma 120mm wentyl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTF ma radiatory dość uniwersalne, tzn. można je chłodzić zarówno z góry jak i z boku tak więc jeśli chcesz wyciszyć GTF-a to załóż mu z góry wiatrak 92mm (80-tki się nie opłaca) i dołóż drugi, cichszy 80mm w miejsce normalnego wiatraka. Jeśli od wewnątrz nie będzie miejsca na tę 90-tkę to przykręć ją od zewnątrz i uzbroj w ładnego grilla. Fajnie by wyglądało gdybyś dał podświetlaną, co rozjaśniło by przy okazji okolice procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw bedzie generował prawdopodobnie przy full lad jakies 180W wiec czy Fortron dalej bedzie cichy i czy moze jednak lepiej zainwestowac w 300W???

Znaczy, w tym momencie procesor to jest jakieś 90W(220x11 @ 1.9v).

Grafa to tam może z 15 wcina, dwa dyski( 20GB + 8GB, zaniedługo wsysam 160 Samsunga na SATA),

ram zaniedługo zasilany z 3.3 prosto będzie... także obciążenia troszkę jest.

GTF ma radiatory dość uniwersalne, tzn. można je chłodzić zarówno z góry jak i z boku tak więc jeśli chcesz wyciszyć GTF-a to załóż mu z góry wiatrak 92mm (80-tki się nie opłaca) i dołóż drugi, cichszy 80mm w miejsce normalnego wiatraka. Jeśli od wewnątrz nie będzie miejsca na tę 90-tkę to przykręć ją od zewnątrz i uzbroj w ładnego grilla. Fajnie by wyglądało gdybyś dał podświetlaną, co rozjaśniło by przy okazji okolice procka.

Zaniedługo go skubańca rozkręcę i pomierzę. 92mm powiadasz. Się zakupi jakąś ładną i cichą wentylkę ..- szit akasa nie ma świecidełek, fander też nie, thermale to są wichury, cmastery są już cichsze, ale trzeba je sporo spowalniać. No, ale pożyjemy zobaczymy. Dzięki za rady. Moze w przyszłym tygodniu zostaną opublikowane fotki zabawy( musze skołować odwiertnicę 92mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak sie sprawują fortronki 350 mdn-r ?? czy są głośnie ?? czy moge sie po nim spodziewac tego samego co po mdn-60 rev a ? bo do tego nie mam najmniejszych zastrzeżeń napięcia idealna skała nawe jak proc leci na 1,55v 8x335 po prostu idealnie :) ma mały felerek ale to chyba nie tylko mój a mianowicie zdażyło sie ze 3-4 razy ze po włączeniu wiatrak nie zwolnił do minimalnych obrotów ale po ponownym restarcie wszystko wraca do normy kumpel na fortronu 400 ma to samo ale to chyba pikuś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do mojego kompa (patrz sygna) warto kupowac Fortrona 350W a jak tak to jakiego i od ktorego sprzedawcy na Allegro.

Czy moze lepiej Delte 350W ? Moim glownym kryterium jest cisza...

Dodam ze procesor bedzie chodzil sobie powyzej 2.5ghz

Edytowane przez Vejita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupa panowie. Niestety mod na który się zamierzałem nie jest realny.

Wszystko przez 'uniwersalność' radiatorów, mianowicie są za wysokie. Potrzebowałbym niskoprofilowego wentyla a takie:

1) nie świecą :lol2:

2) są głośne.

Także wyciszanie odbędzie się w oparciu o dwie ciche 80mm, jeszce nie wiem jakie, trzeba będzie poczytać troszkę( polecicie coś? - koszta to narazie się nie przejmuję( ale do 35 za wentyl)).

Druga dzisiejsza przygoda. Chcąc zobaczyć jak bardzo głosny jest GTF wyciągłem czujnik temperatury i prosto podpiąłem wentyl. Jest masakrycznie głosny :D . Teraz jednak jest chłodniutki :)

Dzięki wszystkim za pomoc, opiszę swoje boje potem i tempy( odczuciowe) po modyfikacji.

Aha, dodam, że druga 80mm będzie zamocowana na tyle :arrow: na wprost radiatorów. ( BENITO, nie będzie to przeszkadzało reszcie po lewej stronie?( okolice wszystkich kabli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy do P3 733Mhz, 256 sdram, GeForce 2 MX400 (w niedalekiej przyszłości jakiś Radek 9550) WD 120GB oraz DVD i DVD-RW wystarczy Fortron 250W? Link: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=89339234 czy może dołożyć te 20zł i kupić 300W? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=89602110 Komputer na pewno nie będzie kręcony, typowo biurowy konfig.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w kompie 2nd zrobiłem drobny update

Dołączona grafika

 

 

I Fortron po 1h SP2004 wrzuca (chyba) najwyżsże obroty, takie że aż baniak nawala ;)

I tu pytanie - czy FSP250-60MDN-120 będzie od niego zauważalnie cichszy przy takim samym obciążeniu (ok. 230W)?

BTW Narazie na procu zapodaje 3.06GHz - SP2004 wszystkie testy stabilne (narazie minęło ok. 55 min)

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanie co do fortronow. CHCIALEm kupic nowy zasilacz wlasnie wybor padl na tego FORTRON'A 350 W i mam do was pytanei on ma wtyczke 24 pin i odpinane 4 czy n astale bo bede kupowla mobo co ma 20 pin prosze o odp i z gory dzieki

 

 

pozdro s4t1n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 piny ma na stałe, ale widziałem że miss_Ania sprzedawała taki sam zasilacz tylko że miał 20+4piny

więc radze poczekać lub napisać do miss w tej sprawie :)

 

edit

znalazłem

http://allegro.pl/item88945464_88945464.html

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na drugi dzien zawsze odpowiadała :)

zasiłka doszła... moze i ma jakies zadrapania, ale sladow uzywania nie widac ani z zewnatrz ani w srodku... a kabli ma tyle i takie długie, że nie bardzo wiedziałem co z nimi w obudowie zrobic, żeby nie zawadzały... ale juz se poradzilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiłka doszła... moze i ma jakies zadrapania, ale sladow uzywania nie widac ani z zewnatrz ani w srodku... a kabli ma tyle i takie długie, że nie bardzo wiedziałem co z nimi w obudowie zrobic, żeby nie zawadzały... ale juz se poradzilem...

Kroku, napisz jak wrażenia (szczególnie chodzi mi o głośność tego sprzętu) może i ja zdecyduję się na ten zakup, bo od starego jakiegoś noname'a uszy bolą i nie da się nic ponadto co w podpisie podkręcić, bo pada :] Tylko najważniejsze pytanie - czy to do mojej płyty g. będzie pasować?

 

pozdrawiam

 

edit: już wiem, że nie będzie pasować, trudno, trzeba szukać dalej

 

TO jest w takiej samej cenie, ale różnicę widzę w oznaczeniu ® a w drugim przypadku Rev A - jaka jest różnica?

Edytowane przez Ishigaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie da sie jakos podciagnac troche 12v w modecomie 350gtf?

mam 11,62v bez obciazenia i 11,58v z obciazeniem Konfig jak ponizej. Miezone miernikiem. Trochę się boję co będzie jak podlącze wkońcu pożądną grafe ala x800gto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R ma więcej pradu na 12V(25A) a mniej na 3.3V(21A) i 5V(22A) niż revA.

U mnie najgłośniejszy jest dodatkowy watrak na grafice. Jak go odepne, to w zasadzie słysze tylko dyski twarde, a na cpu jest AC3.

Wziąłem R do płyty zasilanej z 5V z założeniem, że jak bedzie trzeba to mod na 12V i widze, że trzeba, chociaż i tak lepiej se radzi niż feel300W. Pomimo teoretycznie słabszych 3.3V i 5V są stabilniejsze, a 12V jednak troche odlatuje, ale przynajniej w normie sie mieści... A miernikiem nie sprawdze wcześniej jak za 2 tygodnie jak z reklamacji wróci.

A jak bym zamknął obudowe, to pewnie tylko po diodzie od powera bym wiedział, że komp chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie da sie jakos podciagnac troche 12v w modecomie 350gtf?

mam 11,62v bez obciazenia i 11,58v z obciazeniem Konfig jak ponizej. Miezone miernikiem. Trochę się boję co będzie jak podlącze wkońcu pożądną grafe ala x800gto?

W sumie to trzeba poszukać, bo wiem że można dorobić sobie zewnętrzną regulację vdimm na potku.

Jak rozbierałem swojego grata, to wśród gąszczy podzespołów zobaczyłem dwa potencjometyr wieloobrotowe.

Sądzę, że mogą one się nadać do jakiejś regulacji.

Pozatym możesz jeszcze poszukać, ( chyba sam to zrobię) jakichś modyfikacji, ale to chyba nieopłacalne( pamiętam, że kiedyś ktoś trudnił się usprawnianiem i regulowaniem zasilatorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ kroku

Napisz jeżeli możesz jaki masz procesor i na ile podskoczyła linia 12V.

Planuję zakup zasilacza 350-MDM ®, ale nie wiem jak będzie zachowywał się z moją płytą zasilaną z 5V i Athlonem 1900 Palomino. Chciałem wziąć FSP 250W MDN, ale może w niedalekiej przyszłości będę zmieniał sprzeta ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.92 i 12.35 ale to o kant [gluteus maximus], bo ze speedfana, z woltomierza za jakiś czas (mój poprzedni post)

barton-mobile 2500+

 

trza by tego moda na proca, ale czasu nie ma :(

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...