Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

No dostałem mojego FSP350-60MDN Rev.A od spajk_rtv

Zasilacz wygląda jak nówka, zero kurzu, opaleń itp, jedynie przy otworach na śróby jakieś malutkie otarcia.

Podłączyłem i jak dla mnie to jest niesłyszalny.

Jedyne co mi wyje to wiatrak na procu, a mam tam niezłą suszarke (full dB i obroty do 5000) http://www.coolermaster.com/index.php?LT=e...1&other_title=0 ,

Ale juz niedługo i wymienie go na cos cichszego.

OK to podłączyłem miernik i sprawdziłem jak napięcia:

nap* *miernik* *w biosie* *pr.diagnostyczny płyty*

+3,3V* *3,41V * * 3,29V * * 3,28~3,29V

+5V * * 5,06V * * 4,91V * * 4,94~4,97V

+12V* * 11,96V * * 11,79V * * 11,73~11,79V

Waga 1,9kg.

Jedyne co, to znowu nie doprosiłem sie pisemnej gwarancji ani paragonu, ale narazie nie chce mi sie kłócić.

No to macie jeszcze fotki: B)

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez aligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do mojego kompa (patrz sygna) warto kupowac Fortrona 350W a jak tak to jakiego i od ktorego sprzedawcy na Allegro.

Czy moze lepiej Delte 350W ? Moim glownym kryterium jest cisza...

Dodam ze procesor bedzie chodzil sobie powyzej 2.5ghz

Prosze o pomoc

Edytowane przez Vejita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , który fortron będzie lepszy

 

1

 

2

 

zależy mi na silnej linii 12v , który jest lepszy w praktyce

Oba są chyba takie same, z tym że ten pierwszy ma złącze PCI-E oraz SATA (bo to FSP350-60MDN®)

EDIT: Pageup, nie spojrzałem na ilość A na liniach. Myślałem że FSP350-60MDN® to to samo co FSP350-60MDN tylko z PCI-E i SATA

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , który fortron będzie lepszy

 

1

 

2

 

zależy mi na silnej linii 12v , który jest lepszy w praktyce

Kumpel zakupił tego fortrona od miss_ania takiego jak w linku nr 1. Najpierw była jazda z tym, że nie zauważyliśmy ze zasilacz nie ma rozłączanej wtyczki atx i trzeba było przejsciówkę kupować. Po kupieniu i poskładaniu wszystkiego ciekawa sprawa jest. Jak się włączy kabel od zasilania to przy wyłaczonym kompie dioda sygnalizująca zasilanie na płycie mruga. Jeśli dioda mruga nie mozna uruchomic kompa. Po jakimś czasie (okolo minuty) dioda przestaje mrugać i komp normalnie się włącza. Po wyłaczeniu kompa - zamknięciu windy dioda znowu zaczyna mrugać i trzeba chwile odczekać aby włączyć kompa. Napięć jeszcze nie miałem okazji pomierzyć. Po włączeniu komp potem chodzi już ok. Wcześniejszy zasilacz poszedł do piachu i sie zastanawiam czy te dziwne jazdy moga być spowodowane jakimś uszkodzeniem. A może problem tkwi w braku napięcia -5V w tym zasilacziu. Sprzęt kumpla to Abit NF7-S, 512 ram, barton 2500, wd 160 GB, benq 1640, live, modem.

 

Co o tym sądzicie.

 

ps napięcia bede mógł podać w poniedziałek bo dopero wtedy kumpel do mnie wpadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel zakupił tego fortrona od miss_ania takiego jak w linku nr 1. Najpierw była jazda z tym, że nie zauważyliśmy ze zasilacz nie ma rozłączanej wtyczki atx i trzeba było przejsciówkę kupować. Po kupieniu i poskładaniu wszystkiego ciekawa sprawa jest. Jak się włączy kabel od zasilania to przy wyłaczonym kompie dioda sygnalizująca zasilanie na płycie mruga. Jeśli dioda mruga nie mozna uruchomic kompa. Po jakimś czasie (okolo minuty) dioda przestaje mrugać i komp normalnie się włącza. Po wyłaczeniu kompa - zamknięciu windy dioda znowu zaczyna mrugać i trzeba chwile odczekać aby włączyć kompa. Napięć jeszcze nie miałem okazji pomierzyć. Po włączeniu komp potem chodzi już ok. Wcześniejszy zasilacz poszedł do piachu i sie zastanawiam czy te dziwne jazdy moga być spowodowane jakimś uszkodzeniem. A może problem tkwi w braku napięcia -5V w tym zasilacziu. Sprzęt kumpla to Abit NF7-S, 512 ram, barton 2500, wd 160 GB, benq 1640, live, modem.

 

Co o tym sądzicie.

 

ps napięcia bede mógł podać w poniedziałek bo dopero wtedy kumpel do mnie wpadnie.

mi jak miga dioda, to oznacza standby'a.... sprawdźcie ustawienia biosa tudzież clear cmos

 

 

btw... podpiąłem do przetwornicy z proca 12V zamiast 5V i w speedfanie napięcia wzorcowe 5.03 i 12.03... ciekawe co miernik powie

MDM-R

Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slayne -> gdzieś czytałem, że właśnie SB live potrzebuje do czegoś napięcia -5V. Mogę się mylić ale nie zaszkodzi Ci sprawdzić- wyciąg kartę i zobacz czy coś się zmieni.

Jeśli poprzedni zasilator Ci się spalił istnieje niestety prawdopodobieństwo, że w jakiejś mierze uszkodził mobo.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slayne -> gdzieś czytałem, że właśnie SB live potrzebuje do czegoś napięcia -5V. Mogę się mylić ale nie zaszkodzi Ci sprawdzić- wyciąg kartę i zobacz czy coś się zmieni.

Jeśli poprzedni zasilator Ci się spalił istnieje niestety prawdopodobieństwo, że w jakiejś mierze uszkodził mobo.

kurde mój błąd

 

okazało się ze kumpel ma audigy 2 ale i tak to sprawdzimy ale dopiero w poniedziałek

 

ps czy jest ktos kto ma nf7-s i ten zasilacz i mu działa wszystko ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nf7 i sblive ale zasilacz to 350MDN-revA (czyli nieco inny niż Twój) i zero problemów a przy tym spore o/c.

i ten twój ma -5V - ciekawe czy w tym tkwi problem ale dowiem sie w poniedziałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kilka dni temu kupilem FORTRONA FSP400-60GLN za 110 zł, Wywaliłem szybko starego Codeshita :oops: podłaczylem nową zasilke, bardzo sie zdiwilem zasilacz jest praktycznie bezgłosny wyciaga cele cieple powietrze z budy:) posiada 2 linie 12V 14A i 15A 24-pinową wtyczke ATX, napięcia są bardzo stabilne:) Czy to był dobry wybór? co sądzicie o tej zasiłce ??

http://www.home2000.net/client/fspgroupusa...p?linenumber=89

http://www.silentpcreview.com/article280-page1.html

http://img2.zol.com.cn/product/0_500x375/5...tcJUoxizUpY.jpg

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk na sata chce kupic, jednak moj fortronik mdn od pogol1 nie ma wtyku zasilania do tych dyskow.

nie moge znalezc w zadnym sklepie samych wtykow meskich tego typu, jak mi sie nie uda to wycharatam ze starego feela taki wtyk, utne w fortroniku jednego molexa i przerobie.

 

rozumiem ze napiecia standardowe jak na kabelkacgh odpowiednich kolorow - 12v na zoltym, 5v na czerwonym.

 

na allegro sa przelotki, alejak mam placic 7zl za przesylke takiego drobiazgu to mnei sciska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk na sata chce kupic, jednak moj fortronik mdn od pogol1 nie ma wtyku zasilania do tych dyskow.

nie moge znalezc w zadnym sklepie samych wtykow meskich tego typu, jak mi sie nie uda to wycharatam ze starego feela taki wtyk, utne w fortroniku jednego molexa i przerobie.

 

rozumiem ze napiecia standardowe jak na kabelkacgh odpowiednich kolorow - 12v na zoltym, 5v na czerwonym.

 

na allegro sa przelotki, alejak mam placic 7zl za przesylke takiego drobiazgu to mnei sciska :D

wogole po co zmieniali standart zasilania? czym to sie rozni? zasilacz jakos inaczej prad podaje czy co? mam taka przelotke i kabelki są tylko poprzestawiane miejscami i wsio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki za wyczerpującą odpowiedź ale to mi w zupełności wystarcza :)

a co mam się rozpisywać ;) wszystko o tym zasilaczu było już powiedziane w tym temacie w innych zresztą też :-|

te 400W jak widzisz ma dobrą linie +5V która jest zalecana do twojego konfigu :) jakbyś miał A64 to radził bym brać inny zasilacz z silną linią +12V

to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogole po co zmieniali standart zasilania? czym to sie rozni? zasilacz jakos inaczej prad podaje czy co? mam taka przelotke i kabelki są tylko poprzestawiane miejscami i wsio...

Dodali napięcie 3.3V- w "normalnym" molexie go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co mam się rozpisywać ;) wszystko o tym zasilaczu było już powiedziane w tym temacie w innych zresztą też :-|

te 400W jak widzisz ma dobrą linie +5V która jest zalecana do twojego konfigu :) jakbyś miał A64 to radził bym brać inny zasilacz z silną linią +12V

to tyle

 

nie no nie mam nic do ciebie przeca ci napisalem ze to to co napisales to mi w zupełnosci wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanko... :D

 

Mam Plyte Nf2 jak w sygnaturce i juz od dluzszego czasu Fortron FSP350-60THA-P

 

Standardowo ten model jest juz pod nowsze plyty i ma zlacze 24-pin.. Dzieki przejsciowce wchodzi na NF-2 i teraz tak!

 

Caly czas pracowalem na ustawieniach Cpu 200x11.5@1.85V

Dzisiaj od dla zabawy dalem 205x11.5 @1.9V i wszystko ok

Nie ma zwisow temperatury praktycznie nie skoczyly, ale jednak dreczy mnie jedna kwestia :D

 

Zasilacz ten dla napieca -5V daje 3,5V i teraz pytanie jak duzy moze to miec wplyw na to ze musze dac tak duze napiecie dla porcka przy wyzej wymienionych FSB.

Mozliwe ze bede mogl podmienic w razie czego na model MDN standardowo ze zlaczem 20 pin i wtedy nie bylo by problemu z tym napieciem -5V!

 

Jednak jesli nie mialoby to miec zadnego wplywu to bym to sobie odpuscil!!

 

Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś te napięcia miernikiem czy jakimś programem? <_<

Jeżeli programem, to miernik w łape i sprawdzaj ;)

Przecież na takim napięciu komp by był :wisielec:

Hmm no wiem ze tego sie nie robi programem :D ale nie mam nic pod reka do mierzenia!

 

Ale mam ten zasilacz z 6 miesiecy i nic sie zlego nie dzialo.... Myslalem ze to taka przypadlosc przez to ze standardowo jest te 24 piny .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy miernik w każdym budowlańcu/elektrycznym niecałe 20 zł kosztuje i jest o wiele wiarygodniejszy od programów

Skołuj go jak najszybciej i dopiero wtedy uskarżaj sie na napięcia

Ale sie nie uskarzam :D..... Nic mi nie dzieje zlego.. przechodzi Super pi przechodzi prime95 3dmarki itp...

Caly czas jest stabilny...

Szczerze nawet nie wiem do czego dokladnie to napiecie jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...