Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

No mi zasilacz od miss_ani na zasialniu proca z +5V troche świrował... 4.85 i 12.70

Ale na procu z +12V chodzi bardzo ładnie... pozytyw już poszedł :)

Więc ta zasiłka jest tylko do płyt, które nie zasilają procesora z 5V ale zasilają z 12V. Wystarczy sprawdzić zanim sie kupi jaką sie ma płyte, i wtedy decydować czy "R" czy "Rev. A".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem FSP350-60MDN Rev.A u spajk_rtv i moge spokojnie polecić gościa.

Zasiłkajak dla mnie super cicha i podaje takie prądy (z miernika):

3,41V , 5,06V , 11,96V wiec całkiem jak trzeba.

I jest jeszcze gwarancja na 12miechów, a u tej mis-ani to moze i te zasilacze są mocniejsze, ale napiecia jak widać szaleją, a i kobita daje chyba tylko 14 dni gwary.

Edytowane przez aligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę bronił miss ani, bo nie mam w tym żadnego interesu ;], ale tak jak napisał kroku te zasilacze (FSP350W MDN R) są dla zestawów z procesorem zasilanym z 12V i tyle. Mój przypadek najlepiej to potwierdza - przerobiłem płyte główną na 12V i teraz napięcia są idealne.

 

 

Jeżeli masz płytę, która zasila procesor z linii:

5V = szukaj zasilacza z minimum 25 - 30A (bardziej ku 30A) na tej linii - np. FSP350 MDN Rev.A

12V = szukaj zasilacza z minimum 20A na tej linii, jeżeli dochodzi grafa z zasilaniem z 12V to 25A - lepiej mieć troche zapasu IMO.

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na athlonie xp2000@2600 i asrock k7s8x 512 ramu i 9600xt plus hdd i dvd tak wiec duzych wymagan nie bylo... ale pochopnie zakupilem zasilke pod zla plyte.... chyba......

 

jak dalej takie szopki beda sie dziac najwyzej bratu dam moje tronje

:-/ lecz wolalbym je sobie zostawic .... ewentualnie jesli ktos chetny to moge opchnac fps'a 350r :P

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock k7s8x

zdecydowanie revA albo kupujesz R i robisz moda zasilania... sterownik vcore jest ten sam co u mnie (http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...7vt2_vcore.html) więc można, jedynie kondziołki.. jeśli są na mniej niż 12V to wymień na takie co są na przynajmniej 12V. Niskoindukcyjne tudzież do płyt głównych. (jeśli chcesz moda ma stałe zrobić) Edytowane przez kroku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ludzie!!!!!! witam!! jaki mi polecacie model foltrona pod konfigurację radka 9800pro na obciążeniu i na podkreceniu. oprócz tego mam płyte k7s5a i procek podkręcony z Athlona 1700+ na 2000+. odpiszcie mi jaki model foltrona byłby dobry na moją konfiguracje???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że ten zasiłek sie sprawdzi. na razie teraz mam codegena 300W. przez niego wywaliło mi 7 kondensatorów na płycie głównej ecs k7s5a. ale raczej go wymienie bo niechce mieć podobnej sytuacji!!!! ale dzięki za rady chłopaki. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zasilacz Fortron FSP350-60MDN i czym sie róznia od tego wyzszego modelu FORTRON 400 ATX - 400 PNF ??

 

czy warto zmienic zasilacz na FORTRON 400 ATX - 400 PNF czy zostawic na Fortron FSP350-60MDN?? odp.

Dzięki z góry.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie revA albo kupujesz R i robisz moda zasilania... sterownik vcore jest ten sam co u mnie (http://www.ocinside.de/go_e.html?/html/wor...7vt2_vcore.html) więc można, jedynie kondziołki.. jeśli są na mniej niż 12V to wymień na takie co są na przynajmniej 12V. Niskoindukcyjne tudzież do płyt głównych. (jeśli chcesz moda ma stałe zrobić)

hmm nie chce sie bawic w zadne mody ... chyba musze zasilke sprzedac i wymienic na rev A..... ktos chetny full nowka nie smigana :P 50 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem. Mam pytanie. Będę zmieniał zasilacz (teraz mam jakiegoś EnLighta 300W) i chciałbym wiedzieć co najlepiej wybrać. Najlepiej jakbyście przedstawili propozycje dla kilku segmentów cenowych (no nie wiem do 100zł, do 150zł i więcej, czy coś takiego).

 

Mój zestaw:

 

Procesor - Pentium IV Northwood 2.8 GHz

Płyta główna - Abit IS7-G

Pamięć RAM - Kingmax 2 x 512MB PC3200

Dysk twardy - Seagate Barracuda 120GB

Karta graficzna - GF6800 ASUS v9999/TD

Karta Wi-Fi - D-Link cośtamcośtam

Karta dźwiękowa - zintegrowany Realtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Szczecin & hivi

Nie wiem z jakiej linii biorą zasilanie Wasze karty graficzne? Jeżeli z 5V (a chyba tak jest) to Fortron 400W PNF. Natomiast jeżeli z 12V to FSP350 MDN Rev.A powinien być OK.

 

@ Sathorn

Twoja płyta zasila procesor z linii 12V więc najlepszy będzie FSP350W THA-P lub FSP350W MDN R - do mcniejszych konfiguracji. Tego drugiego Fortrona meilbox (dwa posty wyżej) ma na sprzedaż ;].

Ewentualnie można jeszcze FSP350 MDN Rev.A - tylko 19,5A na linii 12V, ale do słabszych konfiguracji powinien być OK.

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za ciemnota i głupota :blink: ten zasilacz jak i inne fsp były dymane po 1000 razy w tym temacie, a ludzie wciąż zadają te same durne pytania

Sathorn z łaski swojej przeczytaj chociaż trzy ostatnie strony tego tematu to będziesz wiedział wszystko co ci potrzebne

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też musiałem zmienić zasiłke.

Zadałem podobne zapytanie jak Ty.

Różnica jest taka, że Ciebie zje...i, a mi nikt nie odpowiedział jaką zasiłke mam kupić pod moją płyte B)

Więc przeleciałem te paredziesiąt stron i sam sobie odpowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tu ten topic i tak duży nie jest... ;)

Oba o radku 9550 mają w sumie coś koło 400 stron... Tego to serio sie nie da przerobić. Ale fakt... starczy przejrzeć tu pare stron i co ciągną te fortrony i już wszystko wiadomo. Jedynie trzeba zwrócić uwage na to jak płyta zasila procesor (5 lub 12).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz ModeCom ATX-300GT, na etykiecie jest napisane, że jest to FSP, czyli Fortron, więc daję pytanie w tym temacie ;)

 

Do niedawna, zasilacz chodził po cichutku i włączał wysokie obroty wiatraczka przy większym obciążeniu, np. po 30 minutach grania. Około 30 min. po zakończeniu gry, wiatraczek wracał do wolniejszych obrotów.

 

Od jakiegoś czasu jednak, zasilacz wchodzi na wysokie obroty 5-10 minut od włączenia komputera, nawet przy zerowym obciążeniu procesora.

 

Co jest tego przyczyną? Nie dodawałem żadnego sprzętu poza SoundBlaster Audigy 2 OEM -- czy prądożerność tej karty jest aż tak duża, że zasilacz nie daje rady?

Dodam, że nie ma znaczenia, czy mam otwartą czy zamkniętą obudowę - maks. po 10 minutach w pokoju robi się głośno jak w jakiejś fabryce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy płyta zasila procka z 5V czy z 12V

 

Mam asrocka K8Upgrade NF3 , kupiłem fortrona400 pfn , z 15A (szczytowy 18A gdzieś to znalazłem)

 

do tego sempron 64 2600+ @ 2400 i radek 9550 , ale zamierzam zmienić na jakieś 6600gt , w związku z tym pytanie czy taka linia 12V wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy płyta zasila procka z 5V czy z 12V

 

Mam asrocka K8Upgrade NF3 , kupiłem fortrona400 pfn , z 15A (szczytowy 18A gdzieś to znalazłem)

 

do tego sempron 64 2600+ @ 2400 i radek 9550 , ale zamierzam zmienić na jakieś 6600gt , w związku z tym pytanie czy taka linia 12V wystarczy ?

Było juz kilka razy o tym !

 

Jeżeli płyta posiada dodatkową wtyczkę 4pin (dwa żółte przewody +12V i dwa czarne) to płyta zasila procesor z linii 12V. Jeżeli wtyczki nie ma to z linii 5V.

 

Twoja płyta bierze zasilanie z 12V, więc ten zasilacz może być trochę słaby - zwłaszcza gdybyś chciał rozbudować kompa o nowe dyski, karty graf. itd.

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz ModeCom ATX-300GT, na etykiecie jest napisane, że jest to FSP, czyli Fortron, więc daję pytanie w tym temacie ;)

 

Do niedawna, zasilacz chodził po cichutku i włączał wysokie obroty wiatraczka przy większym obciążeniu, np. po 30 minutach grania. Około 30 min. po zakończeniu gry, wiatraczek wracał do wolniejszych obrotów.

 

Od jakiegoś czasu jednak, zasilacz wchodzi na wysokie obroty 5-10 minut od włączenia komputera, nawet przy zerowym obciążeniu procesora.

 

Co jest tego przyczyną? Nie dodawałem żadnego sprzętu poza SoundBlaster Audigy 2 OEM -- czy prądożerność tej karty jest aż tak duża, że zasilacz nie daje rady?

Dodam, że nie ma znaczenia, czy mam otwartą czy zamkniętą obudowę - maks. po 10 minutach w pokoju robi się głośno jak w jakiejś fabryce :D

Sprawdz czy nie masz syfu w zasilaczu. Brud = wolniejsze odprowadzanie ciepla = wyzsza temp co daje w efekcie wysokie obroty wentyla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! To będzie to, tylko bez rozebrania zasilacza się chyba nie obejdzie... bedzie co robić chociaż ;)

Jak nie możesz go rozkręcić (gwarancja lub coś w tym stylu) to wsadź rure od odkurzacza w wentylator i do "dziur" z tyłu - mojemu ModeComowi 350GTF pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge jakos podłączyc Fortrona 24pinowego do płyty z 20 pinami bez użycia przejsciówki. Czy tylko mozna to podłączyc za pomocą przejsciówki, bez niej sie nie da??

Można, ale będziesz musiał uciąć dodatkowe cztery piny (tylko upewnij się że z dobrej strony) i być może zaczep. A może i nie będzie trzeba ciąć- niech sobie "wiszą" te dodatkowe piny- nie wiem tylko czy w ten sposób wtyczka wejdzie wystarczająco głęboko w gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slayne -> chyba nic nie wymyślimy- opisz sprzedawcy objawy i poproś o wymianę.

Przyszedł nowy zasilacz do kumpla i mówił ze działa. Nie wiem jeszcze jakie napięcie realne daje bo kumpel nie ma miernika a w domciu bedzie dopiero na weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...