Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej plycie proc ciągnie z 12 czy z 5 ?? podejrzewam że z 12 ale nie jestem pewien ;]

Grrrrrr... takie rzeczy sprawdzisz na Google Grafika - znajdź zdjęcie swojej płyty. Jeżeli będzie miała dodatkową wtyczkę 4pin to zasila z 12V

wiem że to juz milion razy było omawiane ale proszę o pomoc bo nie znalzłem takiej konfiguracji w tym temacie

Gdyby miały tu byc wypisywane wszystkie konfiguracje to te trzydzieści pare stron byłoby mało. Porównaj sobie kto co ma i pomyśl.

 

Podpowiem Ci że Twoja płyta (jak wszystkie nowe z resztą) zasila procesor z 12V. Natomiast odpowiedź jaki Fortron będzie dobry masz na kilku ostatnich stronach - mocna linia 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Poke

Tak bardzo dobrze zrozumiałeś. Jeżeli Twoja płyta nie posiada dodatkowego gniazda 4pin tzw P4 (dwa przewody żółte i dwa czarne to procesor zasilany jest z linii 5V - z tego co widzę to tak właśnie jest. Do takiej konfiguracji najodpowiedniejsze wydają się te dwa wymienione przez Ciebie zasilacze. Przy czym MDN Rev.A wydaje się być bardzie przyszłościowym, bo jest w stanie pociągnąć nowszą konfigurację z zasilaniem z 12V. Natomiast FSP400-60PFN nadaje się właściwie tylko do konfiguracji z zasilaniem procka z 5V.

 

FSP400-60PFN - dostalem go, na razie jest ok, napiecia znacznie stabilniejsze i jak wlacze 3D to mi zasilacz nie piszczy. Thx za odpowiedz.

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawiły się znowy 350 MDN ®

 

Czy te zasilacze różnią się czymś poza tym że jeden ma wtyczke ATX Connector 24pin w "całości" a ten drugi podzieloną?

 

http://www.allegro.pl/item97883537_profesj...4pin_sata_.html

 

http://www.allegro.pl/item97883533_profesj...20_4_sata_.html

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te z mocną 12v to spoko :]

Informacja dla potomnych :D :

Zestaw ten co mam w sygnaturce poszedł tak jak jest wypisany z Geforce 6600 :D full stable 2h grania :)

A mam tylko 15A na 12V :D kocham ten zasilacz ;)

ps choc wentyl już nieźle wył...12V spadło na 11,64V :/ ale 5V w normie...4,94V.

Mierzone miernikiem ofkors ;)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak te z mocną 12v to spoko :]

Informacja dla potomnych :D :

Zestaw ten co mam w sygnaturce poszedł tak jak jest wypisany z Geforce 6600 :D full stable 2h grania :)

A mam tylko 15A na 12V :D kocham ten zasilacz ;)

ps choc wentyl już nieźle wył...12V spadło na 11,64V :/ ale 5V w normie...4,94V.

Mierzone miernikiem ofkors ;)

Pageup, nie wiem czemu ale na A64 GTF mniej dostaje po [gluteus maximus] niż na K7 :|

W każdym bądź razie na 11.64 jest fajna rada. Śrubokręt+potencjometr= ( w moim przypadku) 12.00 w idlu na moim zestawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup, nie wiem czemu ale na A64 GTF mniej dostaje po [gluteus maximus] niż na K7 :|

W każdym bądź razie na 11.64 jest fajna rada. Śrubokręt+potencjometr= ( w moim przypadku) 12.00 w idlu na moim zestawie :D

tzn? ktory gdzie i jak :P

Jakies foty i mala porada dla malo zorientowanego ;)

Jak mialem k7 (epox na kt600 zasilanie z 5V) to napiecia byly lepsze...no ale to chyba oczywiste w tym zasilaczu :P

Na nf2 nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do zmiany mojego Chiefteca 420W na cos cichszego (i najlepiej tanszego zebym przy zmianie nie musial dokladac :P). Myslalem o zmianie na Modecom'a MC-350W i wstawieniu np fandera. Ale skoro bede wymienial wentyl i tracil gwarancje to moze lepiej wziac fortrona, np takiego: http://allegro.pl/item98035197_profesjonal...sata_pci_6.html ? Sprzet jak w podpisie jest w sumie malo wymagajacy, proc obciaza 12 a grafa 5. Po zmianie wentyla w takim fortronie zasilka nie bedzie miala problemow np z przegrzewaniem sie? Wogole waszym zdaniem ma sens zmiana chiefteca na takiego fortronika? :rolleyes:

Edytowane przez fazi86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tuningu chiefa myslalem, ale zeby bylo naprawde cicho bym pusial raczej w papsty zainwestowac a one juz troche kosztuja. MC-400 + fander tez troche kosztuje, juz bym zamiast tego wolal kupic tacensa 460W. Mowisz ze te 21A w fortroniku moze byc malo na radka? Troche mnie to zmartwilo bo mialem nadzieje ze bedzie spokojnie starczalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tuningu chiefa myslalem, ale zeby bylo naprawde cicho bym pusial raczej w papsty zainwestowac a one juz troche kosztuja. MC-400 + fander tez troche kosztuje, juz bym zamiast tego wolal kupic tacensa 460W. Mowisz ze te 21A w fortroniku moze byc malo na radka? Troche mnie to zmartwilo bo mialem nadzieje ze bedzie spokojnie starczalo.

Wiesz no od biedy to by może starczyło ale zasilacz byłby dość nierówno obciążony ( mocno na 5V ) a powinno się robić tak aby był obciążony "równomiernie" na liniach 12V ( tutaj miałbyś spory luz) i 5V ( tu już nie ). Może faktycznie jestem "za bardzo ostrożny". :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no od biedy to by może starczyło ale zasilacz byłby dość nierówno obciążony ( mocno na 5V ) a powinno się robić tak aby był obciążony "równomiernie" na liniach 12V ( tutaj miałbyś spory luz) i 5V ( tu już nie ). Może faktycznie jestem "za bardzo ostrożny". :wink:

Ostroznosci nigdy za wiele ;) Tak sobie wlasnie policzylem i wyszlo mi, ze moj komp w stresie moglby obciazac linie 5 i 3,3 na jakies 100W, a ten fortron ma chyba max na te linie 120W wiec faktycznie wole nie ryzykowac... Zaczalem sie jeszcze nad tym zastanawiac: http://allegro.pl/item97555774_super_zasil...r_gwar_f_v.html :P Ten juz ma 180W na 5 i 3,3 wiec nie bedzie zbyt mocno obciazony. Bede musial jeszcze jakis rozgaleznik molex do niego dokupic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostroznosci nigdy za wiele ;) Tak sobie wlasnie policzylem i wyszlo mi, ze moj komp w stresie moglby obciazac linie 5 i 3,3 na jakies 100W, a ten fortron ma chyba max na te linie 120W wiec faktycznie wole nie ryzykowac... Zaczalem sie jeszcze nad tym zastanawiac: http://allegro.pl/item97555774_super_zasil...r_gwar_f_v.html :P Ten juz ma 180W na 5 i 3,3 wiec nie bedzie zbyt mocno obciazony. Bede musial jeszcze jakis rozgaleznik molex do niego dokupic...

Pewnie ma tyle co MC 350 2.0 czyli 130 W ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostroznosci nigdy za wiele ;) Tak sobie wlasnie policzylem i wyszlo mi, ze moj komp w stresie moglby obciazac linie 5 i 3,3 na jakies 100W, a ten fortron ma chyba max na te linie 120W wiec faktycznie wole nie ryzykowac... Zaczalem sie jeszcze nad tym zastanawiac: http://allegro.pl/item97555774_super_zasil...r_gwar_f_v.html :P Ten juz ma 180W na 5 i 3,3 wiec nie bedzie zbyt mocno obciazony. Bede musial jeszcze jakis rozgaleznik molex do niego dokupic...

Bez przesadyzmu Panowie. Ten Radeon 9800Pro będzie brał max 60W i to przy max OC - LYNKS. Do tego trzeba jeszcze doliczyć pamięć RAM i kartę/y PCI, ale jeżeli dobijesz do 80W na 3,3&5V to będzie makimum.

Obydwa Fortrony 350 MDN Rev.A i 350 MDN R bedę na tym konfigu działały z dużą rezerwą mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesadyzmu Panowie. Ten Radeon 9800Pro będzie brał max 60W i to przy max OC - LYNKS. Do tego trzeba jeszcze doliczyć pamięć RAM i kartę/y PCI, ale jeżeli dobijesz do 80W na 3,3&5V to będzie makimum.

Obydwa Fortrony 350 MDN Rev.A i 350 MDN R bedę na tym konfigu działały z dużą rezerwą mocy.

Do tego jeszcze doliczmy dysk twardy, dvd i fakt ze plyta glowna tez cos dla siebie ciagnie i dobijemy do 100W. Dlatego wole wziac MDN Rev.A bo ma wieksza obciazalnosc linii 3,3 i 5V. A fakt ze ma 19,5A zamiast 25A w MDN R duzej roznicy mi nie zrobi bo moj proc nie jest zbyt pazerny na prad :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar zmienic swojego TRACERA bo slyszalem ze to wielkie gie :P i chce kupic fortrona ale nie wiem czy kupic: 350 MDN czy 350 MDN® ta nowsza wersja posiada gniazda SATA ale czy jest lepsza od popszedniej?

 

kupno wersji 350 MDN ® ma 2 plusy

- tansza o 10zl na allegro

- wejscie SATA

 

i jedno co mnie zastanawia ten olbrzymi wiatrak jak go widze to wydaje mi sie ze bedzie ostro buczal i nie wiem czy wogule jest mozliwosc jego wymiany.. ma czujnik temp wiec podczas siedzeniu na gg i przy wlaczonym winampie czasem bitcomet na moim sprzecie chyba nie bedzie glosno?

post-136119-1145357841_thumb.jpg

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz 350 MDN®, a o jego mankamentach ;) z wiązanych z posiadaniem wiatraka 120mm dowiesz się wracając kilka stron do tyłu

 

edit.

a ten screen to możesz sobie w oko wsadzić :]

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jedno co mnie zastanawia ten olbrzymi wiatrak jak go widze to wydaje mi sie ze bedzie ostro buczal i nie wiem czy wogule jest mozliwosc jego wymiany.. ma czujnik temp wiec podczas siedzeniu na gg i przy wlaczonym winampie czasem bitcomet na moim sprzecie chyba nie bedzie glosno?

zalaczylem screena jak trzyma napiecie moj tracer:

zmierz napiecia miernikiem , bo programy klamia

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej opinii jest kilka stron wcześniej, a jak poczekasz jeszcze trochę to % polecą

 

edit.

nie denerwuje się :), ale jak po 100x pada to samo pytanie to można mieć trochę tego dość :)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam takiego Fortrona FSP350-60THA-P niestety jest już na wykończeniu. Sprzęt taki jak w podpisie. Chiałbym się dowiedziec czy szukać takiego samego zasilacza czy moge kupic np. TAKI (MDM) lub TAKI (THA-P)

 

edit-----

 

Model No: FSP 350-60THA-P ( 350W )..............Model No: 350 W FSP MDN ( R )

 

• AC Input:220V-240 V~4,5A, 50 Hz...............• AC Input:230V-240 V~,5A, 50-60 Hz.

• DC Output:................................................• DC Output:

• +3.3V---22.0A(org)....................................• +3.3V---22.0A(org)

• +5V---21.0A(red),......................................• +5V---21.0A(red),

• +12V1---10.0A(yel),...................................• +12V---25.0A(yel),

• +12V2---15.0A(yel/black),..........................-------------------------

• +5Vsb---2.0A(purp),...................................• +5Vsb---2.0A(purp),

• -12V---0.3A(blue).......................................• -12V---0.3A(blue).

 

 

--------------- ?

Edytowane przez Szalony Ahmed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie naczytalem..stwierdzilem ze ze lepiej zasilanie z wiatrakiem 120mm

 

a co do FSP350-60MDN® czy FSP350-60MDN to takze juz wszystko wiem :)

 

rev a:

+3.3V 22.0A

+5V 21.0A

+12V 25.0A

 

®

+12V 19,5A

+5V 30A

+3,3V 28A

 

znalazlem 2 wazne wypowiedzi:

 

Tak bardzo dobrze zrozumiałeś. Jeżeli Twoja płyta nie posiada dodatkowego gniazda 4pin tzw P4 (dwa przewody żółte i dwa czarne to procesor zasilany jest z linii 5V - z tego co widzę to tak właśnie jest. Do takiej konfiguracji najodpowiedniejsze wydają się te dwa wymienione przez Ciebie zasilacze. Przy czym MDN Rev.A wydaje się być bardzie przyszłościowym, bo jest w stanie pociągnąć nowszą konfigurację z zasilaniem z 12V. Natomiast FSP400-60PFN nadaje się właściwie tylko do konfiguracji z zasilaniem procka z 5V.

FSP350-60MDN®

3,3/5/12V

22/21/25A

-model b.dobry dla nowych plytek ktore zasilaja CPU z kostki (4pinATX12V) , masz dodatkowe zlacza SATA, czy PCI-E dlatego 300W na linni +12V jest bardzo wazne

 

FSP350-60MDN Rev.A

3,3/5/12V

28/30/19,5A

-model dobry dla starszych plyt w ktorych brak 4pinATX12V

wiec proc wymaga mocnej (+3,3&+5) dodat. brak jest zlacz dla nowych dyskow SATA czy portu PCI-E ,wiec od razu widac ze to juz wiekowa konstrukcja a laczna linia (+3,3&+5) max 200W wiec tez niebardzo jesli chodzi o mocne OC

a wiec znalazlem :D i zamiescilem cytaty bo napewno jeszcze ktos bedzie mial takie pytania jak ja a nie bedzie mu za ciekawie czytac tylu stron choc jakos sie za to zabralem :D Wiec przy takiej konfiguracji jak ja lub podobnej lepiej wybrac wersje FSP350-60MDN® :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim Pc zawitał fortron FSP350-60THA-P w miejsce poprzedniego no-name. Jestem bardzo zadowolony. Napięcia przy włączonym 3dMarku03

w idle +12 => 12,20 +5 => 5,18

stres +12 => 12,16 +5 => 5,17

 

Nic tylko brać. I dodam, że nie potrzeba przejściówki 24 na 20 pin. Spokojnie wsadziłem wtyczke do gniazda płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...