Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w moim Pc zawitał fortron FSP350-60THA-P w miejsce poprzedniego no-name. Jestem bardzo zadowolony. Napięcia przy włączonym 3dMarku03

w idle +12 => 12,20 +5 => 5,18

stres +12 => 12,16 +5 => 5,17

 

Nic tylko brać. I dodam, że nie potrzeba przejściówki 24 na 20 pin. Spokojnie wsadziłem wtyczke do gniazda płyty.

Co prawa wiem ,że THA-P posiada podwójną linię 12V ale nie bardzo wiem co to daje. 3 posty wczesniej zamieściłem opis dwóch zasilaczy MDM® i THA-P -> który bedzie lepszy do płyty zasilanej 12V i co własciwie dają te dwie linie w THA-P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj pisze wszystko o tym zasilaniu podwujna linia 12v http://zenfist.pl/pelen.php?id=30

 

 

a co do pytania ktory lepszy to znalazlem odp BENITA na te pytanie w jakims tam poscie..

MDN ma więcej Amperów na +12v więc MDN

MDN® ma jeszcze mocniejsza linie 12V :) wiec ja tego polecam i sam go juz niedlugo kupuje :> tylko czekam na kupca tracera :D

 

-

zastanawia mnie jeszcze to ze niby te zasilacze sa takie dobre ale szukam po sklepach i w necie to 0 dostepu do nich, a takie lipy jak tracer megabajt to trafiaja do sklepow

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zajrzałem przez kratke tylnia.. do zasiłki FSP 250W i szok :

 

Tam zamiast radiatorow sa Płaskowniki aluminowe

 

wymiary około 2cm seroki 3 cm wysokie....

 

I 12 cm wentyl....... troche się zdziwiłem ze to wogole wytrzymuje......

 

Gorzej niz w codegenie.... tam jawyżej jest jakis radiator.....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem taki oto zasilator:

FSP235-60GT

Uznalem ze swietnie sie nada do malego serverka.

Tylko jest jedno ale: bezpiecznik w nim jest spalony w stopniu uniemozliwiajacym odczytanie z niego czegokolwiek. Czy w tych fortronach sa jakies specjalne bezpieczniki czy wystarczy jak kupie taki jak w kazdej zasilce (ksztalt ma taki jak kazdy...)?

Mysle ze skoro to fortron to sam zasilator jest sprawny... chyba... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie mam czasu czytac calego topica a potrzebuje zasili na wczoraj czy FSP 350-60THA-P podola athlon 1400@2200, n2u400, gigabyte 9550, 2 hdd 2xcdrom ??

czy lepije 350 W FSP MDN w sumiejuz sie zdecydowalem na pierwszy bo mam bude i otwor na zasilacz w ten sposob ze wiatrak w zasilaczu nie byl by nad procem tylko dogory nogami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem fortrona 400W 60 cos tam dalej po pracy sprawdze co dalej jest podlaczam wlaczam mierkin a tam na lini 12V 11.92V :| wlaczam 3d mardka i skacze od 11.86-11.92 :| shit jakis ?? no i dalej ten dzwiek piszczacych cewek ale tak samo jak wczesniej moze to cewki na plycie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem fortrona 400W 60 cos tam dalej po pracy sprawdze co dalej jest podlaczam wlaczam mierkin a tam na lini 12V 11.92V :| wlaczam 3d mardka i skacze od 11.86-11.92 :| shit jakis ?? no i dalej ten dzwiek piszczacych cewek ale tak samo jak wczesniej moze to cewki na plycie :|

Czego Ty właściwie chcesz??? Napięcie mieści się w 1/4 normy czyli jest bardzo dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj pisze wszystko o tym zasilaniu podwujna linia 12v http://zenfist.pl/pelen.php?id=30

a co do pytania ktory lepszy to znalazlem odp BENITA na te pytanie w jakims tam poscie..

MDN® ma jeszcze mocniejsza linie 12V :) wiec ja tego polecam i sam go juz niedlugo kupuje :> tylko czekam na kupca tracera :D

 

-

zastanawia mnie jeszcze to ze niby te zasilacze sa takie dobre ale szukam po sklepach i w necie to 0 dostepu do nich, a takie lipy jak tracer megabajt to trafiaja do sklepow

Znaczy MDN® jest lepszy od THA-P? Jeśli możesz to podrzuć link gdzie można kupić tego MDN® ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wszystko gra ?? :| najbardziej mnieto zdziwilo ze na starym felu 350W przy oc radka nie mialem zwisow a teraz jak wykrecilem go tak jak na felu to wywala mi go z 3d marka :/

-------------------Edit-------------------

Fajnie no :lol: porzyczylem zasilacz na jeden dzien koledze mowil ze cos mu buczy przynioslem do domu rozkrecilem podlaczam cacy nic nie sluchac cewki na plycie skrecam podlaczam bzzzzzzzzz brzeczy ale transformator :| czuje sie jak bym siedzial w trafostacji :lol:

Edytowane przez Andrew^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiem %-) bo odkrecalem srube na srodku obudowy to od trafo %-) dokrecilem ja na lmaxa a ten dziad dalej buczy musze mu podlozyc podkladki takie jak do mobo moze przestanie a zasilacz to

FSP400-60BT

----------------------edit--------------------

yhyhyyhy :D teraz testuje PSU i ladne mam napiecie na 3,3 :| 3,44V caly czas, nie skacze no moze przy prime zejdzie do 3.43 a tak bardzo stabilnie wogole sie nie rusza a marginalna to 3.47 powinienm sie martwic ?? :|

Edytowane przez Andrew^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiem %-) bo odkrecalem srube na srodku obudowy to od trafo %-) dokrecilem ja na lmaxa a ten dziad dalej buczy musze mu podlozyc podkladki takie jak do mobo moze przestanie a zasilacz to

FSP400-60BT

----------------------edit--------------------

yhyhyyhy :D teraz testuje PSU i ladne mam napiecie na 3,3 :| 3,44V caly czas, nie skacze no moze przy prime zejdzie do 3.43 a tak bardzo stabilnie wogole sie nie rusza a marginalna to 3.47 powinienm sie martwic ?? :|

mierzone miernikiem? jak programem to.... a jak mniernikiem to ja bym sie nie martwił. akurat za wysoka linia 3,3v nie jest raczej groźna dla kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!! Czy Fortron: http://www.allegro.pl/item99727559_wyprzed..._od_freego.html jest OK pod platforme Socket A?? Dokladnie AMD Athlon 3,2+, Plyta Gigabite....eee...jeszcze cos jest do stwierdzenia czy bedzie pasowal?? Sorry ale nie kazdy jest tak obeznany jak wy;) Czy poszczegolne modele sa przystosowane do odpowiednich konfigow czy kazdy zasilacz ma takie zame wejscia zasilajace i nie ma sie co martwic ze sie kupilo zly(jak np. Grafa na AGP i PCI E). Z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Główna GIGABYTE SOCKET A GA-7VT880 SERIES, VIA KT880 CHIPSET. Będzie pasował?? Nie wiem w jaki sposób to rozpoznac...niestety:/

Twoja płyta posiada dodatkowe gnizdko zasilania 12V - tak to wygląda:

Dołączona grafika

Zdjęcie znalezione na Google Grafika

 

Szukaj Fortrona z mocniejszą linią 12V: MDN revA; MDN R lub THA-P (wszystkie są 350W)

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta posiada dodatkowe gnizdko zasilania 12V - tak to wygląda:

Dołączona grafika

Zdjęcie znalezione na Google Grafika

 

Szukaj Fortrona z mocniejszą linią 12V: MDN revA; MDN R lub THA-P (wszystkie są 350W)

W takim razie jak mozesz to daj linki do jakis zasilek (350-400W) ktore bys mi polecil;) W cenie do 90zł. W niedalekiej przyszlosci planuje wymienic grafe na 6600GT lub 6800GS...no i moze dokupic RAM. Myslisz ze zasilacz takiej mocy bedzie wystarczajacy na pociagniecie tego sprzetu? Sorry za wielosc pytan... Edytowane przez ..:::SiekieR:::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19656 jak ze sklepu to ten :)

a jak z allegro to szukaj fortrona z końcówką nazwy "mdn".

Moim zdaniem opłaca się dołożyc do tego modecoma bo to też fortron ale pewny bo nówka z długą gwara i nie jest to napewno leżak magazynowy :]

No, ale wszystkie nowe mobo posiadaja to gniazdo i mimo to wiekszosc jest zasilana z 5v (proc).

że niby co? to po co niby jest ta wtyczka? dla picu?

 

edit:

powiedzcie mi czy to do moejgo kompa będzie lepsze niż moja 350gtf? w sumie niby moc mniejsza ale mocniejsza 12v...

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19655

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19656 jak ze sklepu to ten :)

a jak z allegro to szukaj fortrona z końcówką nazwy "mdn".

Moim zdaniem opłaca się dołożyc do tego modecoma bo to też fortron ale pewny bo nówka z długą gwara i nie jest to napewno leżak magazynowy :]

 

że niby co? to po co niby jest ta wtyczka? dla picu?

 

edit:

powiedzcie mi czy to do moejgo kompa będzie lepsze niż moja 350gtf? w sumie niby moc mniejsza ale mocniejsza 12v...

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19655

Noo niby do 90zł sie zmiescil ale to jest netto :D No i Ofkoz przesylka...myslalem sie tak zmiescic w "stowce" z przesylka. Na allegro ten Modecom MC-350ATX 2.0 PFC za ok 100(+ przesylka 16 przy odbiorze) wiec troszke za duzo. Uciagnal by on wogole ten moj wymarzony sprzet(GF 6800GS po OC i dodatkowe 512 RAM)?? Zadnej PRAWDZIWEJ czterysetki w tej cenie nie znajde?? Jesli 350W starszy to <ok>, ale jesli nie to jakiegos zaskurniaka sie wylozy:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ze że niby co? to po co niby jest ta wtyczka? dla picu?

Wtyczka nie jest wymagana do dzialania pc, jest to jakby dla dodatkowej stabilnosci.

U mnie bez/z wtyka 12v nie bylo roznicy w napieciach przy podkeconym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...