Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Fortron FSP350-60MDN pociagnie to co z podpisu za wyjatkiem tego ze bedzie tam radek x800 GTO a i mam tylko 20 pinow a w mobo sa 24 czy to wystarczy ? Czy moga byc jakies problemy. Pozdr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Fortron FSP350-60MDN pociagnie to co z podpisu za wyjatkiem tego ze bedzie tam radek x800 GTO a i mam tylko 20 pinow a w mobo sa 24 czy to wystarczy ? Czy moga byc jakies problemy. Pozdr0

 

Więc tak, myśle że ten fsp pociągnie, napewno pociągnie ale ja bym się zastanawiał nad zmianą zasiłki, na tzw "zapas". Lepiej kupić nowy zasilacz, nowe bebechy to zawsze większa gwarancja, ze sprzet bedzie chodzil stabilnie.

 

Co do pinów, to powinno imo dzialac, ale nie jestem 100% pewny, może warto kupić za ~10 przejsciówke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Fortron FSP350-60MDN pociagnie to co z podpisu za wyjatkiem tego ze bedzie tam radek x800 GTO a i mam tylko 20 pinow a w mobo sa 24 czy to wystarczy ? Czy moga byc jakies problemy. Pozdr0

Mam ciut słabszy konfig na fortronie 300W i przeważnie jest zimny... 350 pociągnie bez wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shymeq, Ste3an

 

Widziałem foty, trochu pustawo w środku jak na mój gust. Ten Green Power przypomina rozmieszczeniem elementów TOPOWERA P3, którego miałem okazje oglądać dzięki uprzejmości Angeli na targach.

 

No ale ma jakieś 6% wyższąsprawność od mojego Anteca, ale bebechów nie porównuj bo ci się przykro zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.silentpcreview.com/article280-page1.html

tu masz test z tego co tam pisza to 400watt to to ma i najlepsze napiecia jakie widzieli byly na tym zasilaczu ale pomijajac to > Pustawo dlatego bo to zasilacz ekologiczny zgodny z najnowszymi standardami unii specjanie zredukowano wage itd zeby byl przyjazny srodowisku :)

The development of an environmentally friendly power supply is more than just goodwill on the part of the FSP-Group. Sooner or later, all power supplies (in the EU at least) need to meet standards that dictate the amount of toxic and unrecyclable materials that can be used in manufacturing electronics. According to this press release from FSP, "In order to reduce the effects of both heavy metals and chemical pollution on the environment, the EC (European Commission) has stipulated explicitly that no electrical and electronic equipment put on the market throughout the EU may contain lead after 2006".

 

There are two major parts of the legislation, which appears to come into force on 1 July 2006:

 

There will be maximum allowable limits for the following substances:

Lead

Mercury

Cadmium

Hexavalent chromium

Polybrominated biphenyls (PBB)

Polybrominated Diphenyl Ethers (PBDE)

Electronic equipment will be subject to a "recycling tax", much like the bottle deposit found on recyclable drink containers. These taxes will go to the manufacturers, who will be required to facilitate the recycling of old electronics.

Specific details about the legislation can be found buried on the EU web site, and much more information can be found by looking up WEEE, the industry group behind the legislation, and RoHS, the part of the legislation that applies particularly to restrictions on hazardous substances. The precise nature of the regulations and who is going to enforce them varies from country to country within the EU, and there does not seem to be a centralized source of information about them. Our contact at FSP in the US said that their entire production is scheduled soon to adopt the environmental guidelines and practices outlined above.

 

Other environmentally friendly aspects of the Green PS include active power factor correction and, of course, high efficiency. These features are becoming more common, but they are veritable requirements of any power supply that claims to be environmentally friendly.

A najwiekszym jego plusem jest CENA :>

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupuje nowa karte radka X700 256/256 na AGP a moja plyta to Abit NF7-S i znalazlem trzy zasilacze na allegro FORTRON FSP400-60PFN za 80zl. drugi taki sam za 90zl. i trzeci ZASILACZ ATX 400W FORTRON FSP400-60GLN za 140zl.,ktory wybrac do tej plyty?A moze jakies inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ste3an wiem, nawet na radiatorach zaoszczędzili.

 

Zobacz sobie Topowera P3 jak będziesz miał okazję, polecam.

 

Teraz do Tego FSP nadawały by się radiatorki z Revolteca chromusa II, które przy technologii typu topower P5 wogóle sięnie sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedl do mnie fortronik z allegro super sprawa dobry zakup polecam :) Napiecia wzorcowe :P Jak za cene 140zl super zasilacz cichy(wentylator taki sam jak sesonicach yateloon slizgowy a nie kulkowy jak to mialo miejsce na slinetpcreview.com) :)

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Ste3an, czy FSP nie podwoiło czasem kluczy co by się nie grzały.

 

Powiedz mi co jest na tej blaszce po lewej stronie na fotkach. Mnie się wydaje, że to klucze.

 

Mogli je podwoić sprzęgając równolegle żeby wsio się mniej grzało. Bo wydaje mi się że koło PWMa też są klucze.

 

A najlepiej powiedz co jest gdzie podpięte to będzie wszystko wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xbitlabs.com/articles/other/dis...-roundup_6.html

tutaj jest mocniejsza wersj napisali co tam wsadzili niechce mi sie rozkrecac teraz i oznaczenia spisywac z diod :P

umnie wogole wszytkich diod do blaszek przykreconych jest 12 diod 11 w malych obudowach 1 duza dioda widoczna na srodkowej blaszcze jak cos wiecej chcesz wiedziec to ci go rozkrece i pospisuje :) z tymi kluczami to masz racje po 2 diody sa laczane na 3.3v i na 5v a 4 na 12v zeby mniej sie grzalo :)

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie, bo elementy o mniejszej wydolności prądowej kosztują mniej niż ich więksi bracia.

 

 

Do tego oszczędzasz na radiatorach :D

 

Koszty mniej więcej się wyrównują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi Ste3an, czy FSP nie podwoiło czasem kluczy co by się nie grzały.

 

Powiedz mi co jest na tej blaszce po lewej stronie na fotkach. Mnie się wydaje, że to klucze.

 

Mogli je podwoić sprzęgając równolegle żeby wsio się mniej grzało. Bo wydaje mi się że koło PWMa też są klucze.

 

A najlepiej powiedz co jest gdzie podpięte to będzie wszystko wiadomo.

te pierwsze tranzystory na radiatorze to jest układ od aktywnego pfc , widze że przetwornica jest rozwiązana tak w mojej zasiłce(1 kondesator i 1 tranzystor- ten duży) reszta to nie wiem co to jest bo nie widze oznaczeń ale napewno musi być stabilizator scalony 5v , a diody schotkiego są podwojone na każdym napięciu - mniejszy spadek napięcia przy dużym obciążeniu i mniejsze wydzielanie ciepła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mc 400 to zupełnie inna konstrukcja, bardziej tradycyjna, wiesz stare pcb, gdzie filtry wejściowe graetz i klucze są po lewej stronie.

 

Do tego pasywne PFC i małe radiatorki (no trochu większe niż w GLN). Wydaje mi się jednak że tylko przy +12v też zdublowali diody w wersji MC 400, w wersji MC 350 jedna linia +12v miała diody zdublowane a druga nie, bo z tego co pamiętam było ich mniej.

 

Dorzucam linka do testu więc sobie sam zobaczysz zdjecie:

http://mod-planet.com/index.php?module=sub...page&pageid=295

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!Niestety ma allegro nie moge znalesc w tej chwili zadnego Fortrona w cenie do 65 zl .Kupilem wczesniej FSP350-60MDN i jestem z niego bardzo zadowolony.Jednak na drugim komputerze wysiadl mi zasilacz i jestem teraz bez.nie mam wiecej kasy i pytanie moje brzmi: Czy ta delta DPS-350PB-2C REV:01 jest cos warta?Jak u niej wyglada linia 12 V? Jest jedna czy dwie i jaki amperarz. Jesli jest do bani to jaki zasilacz z allegro ( lub nie) w tej cenie ok 70 zl Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...