Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Który wybrać : Fortron 300 GTF czy 300 GTP ?

 

GTF ma większe szumy ale może pracować do 50 st. , GTP mniejsze szumy ale praca do 40 st.- to chyba wszystkie różnice ...

 

GTP ma PFC aktywne .... czym się różni od pasywnego ???

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtp bierz

Jeśli możesz napisz tak ogólnie ( jeśli da się to ująć w 2 zdania ) co daje aktywne PFC ( jaką ma przewagę w teorii i praktyce nad PFC pasywnym ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że APFC może wariować jeśli kompa zasilasz UPS-em wtedy lepiej stosować zasiłki z pasywnym PFC.

Hmm a to ciekawe. Ale z tego co wiem komputer ten będzie zasilany z sieci ( bezpośrednio ). Napisz jeszcze na czym to wariowanie polega ( na UPS i aPFC ) - chodzi o pływające napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że UPS nie daje idealnej sinusoidy tylko różnego rodzaju przebieg trapezoidalny, co powoduje, że niektóre układy APFC mają trudności z dostosowaniem się do tych warunków pracy. Najczęściej zasilacz po prostu się wyłącza, ale w skrajnych przypakach zasilacz może ulec uszkodzeniu, bo APFC się po prostu zjara.

 

W przypadku pasywnego PFC nie ma takiej możliwości, bo to tylko dodatkowy transformator i mu z grubsza wisi co dostanie na wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Chce zmienic zasiłke w moim kompie i teraz nie wiem czy lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>:

 

tego fortrona: http://allegro.pl/item102114248_fortron_fs..._od_frigo_.html

 

 

czy może dołożyc i kupic tego modecoma: http://allegro.pl/item102461290_modecom_mc..._standard_.html

 

 

Komp taki jak w sigu z tym że...... no i właśnie..... mam zamiar w najbliższym czasie (najbliższy 1-2m-ce) zmienic platforme na s939..... i zasilacz musi radzic sobie i z obecną platformą jak i z przyszłą........ Co doradzicie??

 

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogole jak z hałasem?? Bo mi rownież na ciszy zależy :) Chyba ze jakis inny zasilacz polecicie w cenie do ~150zł

Miałem kiedyś jakiegoś procomp 235W i był cichy , zmieniłem na Modecom 300 W - był jeszcze cichszy , teraz wymieniłem go na modecom 2.0 350 W i jest jeszcze cichszy .... Przychodzi do mnie facet z kompem ( jakiś problem miał ) w środku Codegen 300 .... no to włączam ... głośny ..... no ale dobra , zrobiłem co trzeba było , facet zabiera kompa i włączam moją maszynę ( modecom 2.0 350 W ) - na początku myślałem że się coś zepsuło i się nie włączył dopiero jak popatrzyłem na lampkę power stwierdziłem że działa !!! Więc na tle innego zasilacza MC 2.0 jest niesłyszalny ... jak się do tego ma Fortron GTP to powiem za chwilę bo będę go montował do komputera tego z Codegenem ( komputer się wiesza i w chwili zwisu na linii 12v jest 12,86 ). Czyli generalnie Modecom z wiatrakiem 12 cm uznaję za naprawdę cichy zasilacz ( ale to też zależy od egzemplarza ) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu znalazlem kupca na swojego 3miesiecznego tracera za 60zeta :D he, i chce sie dowiedziec o tym zasilaczu od miss_ani http://www.allegro.pl/item104132760_profes...sata_pci_6.html czy to nie sa jakies lezaki..albo nie wiem.. bo nie chce kupic po raz 2 czegos zlego he.. wiem ze fortron to git marka bo czytalem caly ten topik.. cos tam pisaly osoby ze problemy z napieciem na plycie z 5v.. ale mnie to chyba nie tyczy bo ja mam 12v tak jak zasilka.. ktos co kupowal jeszcze u niej niech sie wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu znalazlem kupca na swojego 3miesiecznego tracera za 60zeta :D he, i chce sie dowiedziec o tym zasilaczu od miss_ani http://www.allegro.pl/item104132760_profes...sata_pci_6.html czy to nie sa jakies lezaki..albo nie wiem.. bo nie chce kupic po raz 2 czegos zlego he.. wiem ze fortron to git marka bo czytalem caly ten topik.. cos tam pisaly osoby ze problemy z napieciem na plycie z 5v.. ale mnie to chyba nie tyczy bo ja mam 12v tak jak zasilka.. ktos co kupowal jeszcze u niej niech sie wypowie

czy miss_ania to nie jest czasami nowe konto uzytkownika pogol1? jesli tak, to rewelka, tylko dziwi mnie dlaczego tylko 14dni gwary....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekologia :) Zmniejsza ilosci pobierania enregi pozornej straty w jej poborze sa mniejsze przy aktywnym pfc :) a tak to nie ma roznicy :) pfc nie wplywa na spawnosci zasilacza :)

zmniejsza pobór , ale mocy biernej , zmniejsza także ilość zakłóceń które zasilacz emituje do sieci zasilającej

 

w zależności jak pfc jest realizowane :

 

- pfc pasywne nie zmniejsza praktycznie sprawności

 

- pfc aktywne realizowane przez dodaktowe klucze , które zasilają klucze od przetwornicy itd (stosowane np w chieftekach i fortronach) - powoduje zmniejszenie sprawności zasilacza

 

- pfc aktywne - pwm i pfc w jednym scalaku(np tda 16888) - praktycznie nie powoduje zmniejszenia sprawności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO

 

.. przeciez ona sprzedaje wszystkie takie same zasilacze wiec osoby ktore kupil mogly by wyrazic swoja opinie

Zgadzam sie. Osoby ktore mialy "doczynienia" tzn zrobily interes z pania miss_Ania mogli by sie wypowiedziec na temat jakosci / cech towaru jaki owa pani oferuje a takze oferowanej przez nia (krotkiej bo krotkiej) uslugi gwarancyjnej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miss_Ania to drugie konto pogol1 to polecam, zasilacze sa ok i nie mają najmniejszych wad. Ogólnie fortronów 350-60MDN dla znajomych na allegro kupiłem z 5-6 i wszystkie są OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie. Osoby ktore mialy "doczynienia" tzn zrobily interes z pania miss_Ania mogli by sie wypowiedziec na temat jakosci / cech towaru jaki owa pani oferuje a takze oferowanej przez nia (krotkiej bo krotkiej) uslugi gwarancyjnej. :)

Ja kupiłem od miss ani Fortrona 350MDN R. Obudowa zasilacza nie była porysowana a jego wnetrze było całkowicie wolne od kurzu - zasilacz na 99% nie był używany. Jedyna wada jaką posiadał to lekkie wgniecenie jednego narożnika obudowy - 5 sekund i już nie było wgniecenia ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem u tego sprzedawcy 6 sztuk FSP350-MDN i wszystkie:

1. Są na 99% nieużywane

2. Zasilają D805 @ 3.2GHz - całkiem sporo toto już ciągnie.

 

Ogólnie polecam - następne moje zasilacze też będą z tego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem u tego sprzedawcy 6 sztuk FSP350-MDN i wszystkie:

1. Są na 99% nieużywane

2. Zasilają D805 @ 3.2GHz - całkiem sporo toto już ciągnie.

 

Ogólnie polecam - następne moje zasilacze też będą z tego źródła.

Wow hehe, niezle.

Liczylem na to ze nastapi odzew wielu niezadowolonych klientow pani miss Ani atu totalnie odwrotnie :)

 

Dobrze wiedziec. :wink:

 

Tez mam P4 3.2 HT. I jak on - MDN - 3ma napiecia z takimi CPU? > szczegolnie +12v

 

Moj no name (Turbolink) 400w siada, chyba sie przesiade na tego FSP 350 MDNa od pani Ani ...

 

Myslicie ze uciagnie moj sprzet > z sig'a ? I nie padnie jak dodam jakis naped czy wiatraki?

 

Pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow hehe, niezle.

Liczylem na to ze nastapi odzew wielu niezadowolonych klientow pani miss Ani atu totalnie odwrotnie :)

 

Dobrze wiedziec. :wink:

 

Tez mam P4 3.2 HT. I jak on - MDN - 3ma napiecia z takimi CPU? > szczegolnie +12v

 

Moj no name (Turbolink) 400w siada, chyba sie przesiade na tego FSP 350 MDNa od pani Ani ...

 

Myslicie ze uciagnie moj sprzet > z sig'a ? I nie padnie jak dodam jakis naped czy wiatraki?

 

Pozdr!

uciagnie i sie bedzie nudził :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uciagnie i sie bedzie nudził :)

to gites :D

 

ho ho moze uda mi sie za chwile okazyjnie zgarnac zasilke Thermaltale PurePower420 :-P

 

zobaczymy co z tego bedzie jak sie nie uda to wrzucam Fortronika :D

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gites :D

 

ho ho moze uda mi sie za chwile okazyjnie zgarnac zasilke Thermaltale PurePower420 :-P

 

zobaczymy co z tego bedzie jak sie nie uda to wrzucam Fortronika :D

 

Pozdr.

No i stalo sie > nabylem okazyjnie taki model > http://www.thermaltake.com/product/Power/P...89r/w00089r.asp

 

moze byc? :wink:

 

Pozdr :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie > nabylem okazyjnie taki model > http://www.thermaltake.com/product/Power/P...89r/w00089r.asp

 

moze byc? :wink:

 

Pozdr :D

hmm czy ja wiem...zasilacz dla traszych kompów: mocna 5v i słaba 12v

 

i to nie jest czasem to samo co szef 420w?

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie > nabylem okazyjnie taki model > http://www.thermaltake.com/product/Power/P...89r/w00089r.asp

 

moze byc? :wink:

 

Pozdr :D

jeśli chcesz tym zasilać proca ciągnącego z +12V to zapomnij o tej zasiłce... może venica by jeszcze uciągło, ale pentiuma to już nie bałdzo... to ciągnie 1.5-2 razy więcej prądu niż amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...